پزشک و متخصص

بهترین جراح بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی از زیردسته‌های جراحی بینی حساب میشه که طی این عمل زیبایی، مشکلات بینی مانند بلندی، قوز و بدشکلی آن برطرف می‌شود؛ از اونجایی که تعداد افرادی که دارای بینی استخوانی هستند زیاد هست، طبیعتا تعداد افرادی هم که قصد انجام این عمل رو دارند بالا هست! از همین رو ما در وبسایت پزشکبان، قصد داریم تا لیست بهترین جراح بینی استخوانی و همچنین نکات مهم این عمل رو به شما معرفی کنیم:

نام متخصص آدرس توضیحات
علی میقانی
امیر دریانی
علیرضا محبی

بینی استخوانی چیست؟

بینی استخوانی به بینی‌هایی گفته می‌شود، که استخوان و غضروف آن‌ها بیشتر و برجسته‌تر از چربی و پوستشان است. این مدل بینی معمولا پوست بسیار نازکی داشته و اصطلاحا قوزدار هستند. بینی‌های استخوانی با نام بینی عقابی نیز شناخته می‌شوند. برای رفع نواقص این مدل بینی، انتخاب بهترین جراح بینی استخوانی بسیار اهمیت دارد. جراحی بینی‌های استخوانی معمولا نتیجه مطلوب‌تری نسبت به جراحی بینی‌های گوشتی دارد.

این مدل بینی چربی کمتری دارد، و همین سبب می‌شود که فرم دادن آن توسط پزشک‌ آسان‌تر صورت گیرد. بینی‌های استخوانی معمولا پس از جراحی بسیار کوچک شده و فرم آن‌ها تا سال‌ها ثابت باقی خواهد ماند. در جراحی بینی استخوانی، اصولا پزشک بیشتر بافت استخوانی را بر می‌دارد؛ به همین دلیل عمل بینی استخوانی، دوره نقاهت طولانی‌تری خواهد داشت‌.

عکس قبل و بعد عمل بینی استخوانی

نکات مهم در خصوص جراحی بینی استخوانی

در هنگام جراحی بین عقابی، علاوه بر انتخاب بهترین جراح بینی استخوانی، باید به نکات مهم دیگه ای هم مانند تناسب، میزان خطر، طبیعی بودن و…. توجه کنید؛ در نظر گیری این نکات، موجب می‌شود که از انجام این جراحی نتایج مطلوب‌تری دریافت کنید. این نکات عبارتند از:

 • طبیعی بودن فرم بینی: در درجه اول باید فرم بینی شما پس از جراحی کاملا طبیعی باشد؛ اگر بینی از حالت طبیعی خارج شود، چهره قطعا جذابیت زیادی نخواهد داشت! پس همواره سعی کنید مدل بینی خود را بسیار نرمال و طبیعی انتخاب کنید.
 • تناسب بینی با صورت: بینی شما پس از جراحی، باید با فرم چهره‌تان تناسب داشته باشد. پس فقط کوچک شدن بینی را در نظر نگیرید، بلکه به تناسب آن با دیگر اعضای چهره‌تان هم توجه‌ کنید. برای مثال صورتی که ساختار استخوانی پر و بزرگی دارد، نباید بینی بیش از اندازه کوچکی داشته باشد؛ چرا که اینگونه بینی با اعضای دیگر صورت، تناسب و همخوانی ندارد.
 • کم خطر بودن جراحی: این مورد بیشتر به میزان تسلط جراح بینی استخوانی بستگی دارد. در واقع باید پزشکی را انتخاب کنید که به کم تهاجمی‌ترین شیوه ممکن، این جراحی را برای شما انجام دهد؛ اگر پس از جراحی دچار عوارضی مثل مشکلات تنفسی، آسیب دیدگی عروق و…. شوید، عملا دیگر فرم زیبای بینی‌تان ارزش و اهمیت چندانی نخواهد داشت.
 • مشورت با پزشک: حتما در خصوص انتخاب فرم بینی استخوانی، با جراح یا پزشک خود مشورت کنید. در حالت کلی بهتر است اجازه دهید پزشک بر اساس سبک چهره‌تان، بهترین فرم بینی را برای شما انتخاب کند.

مراقبت‌ های بعد از جراحی بینی عقابی

مراقبت‌های بعد از جراحی بینی استخوانی به منظور بهبودی سریع و کاهش عوارض پس از عمل، بسیار مهم است. در ادامه، به برخی از راهنمایی‌های مراقبتی بعد از جراحی بینی استخوانی اشاره خواهم کرد:

مراقبت‌های بعد از جراحی بینی عقابی

 1. استراحت و محدود کردن فعالیت‌های جسمانی: پس از جراحی، توصیه می‌شود تا مدتی استراحت کنید و فعالیت‌های سنگین را محدود کنید. این کمک می‌کند تا بینی شما بهبود یابد و به طور کامل به جای خود بازگردد.
 2. داروها و تزریقات: اگر پزشک شما داروها یا تزریقات خاصی را تجویز کرده است، حتماً باید دستورالعمل‌ها را دقیقاً دنبال کنید. این شامل مصرف داروها در زمان مشخص، تغییرات باندها و تزریقات در ناحیه بینی می‌شود.
 3. استفاده از باندها و پنبه: ممکن است پزشک شما برای حمایت و حفاظت از بینی شما پس از جراحی باندها و پنبه‌ها را تجویز کند. اطمینان حاصل کنید که از آنها به درستی استفاده کنید و به هنگام تعویض آنها، دستورالعمل پزشک را دنبال کنید.
 4. پایش خونریزی: بعد از جراحی بینی استخوانی، ممکن است خونریزی وجود داشته باشد. در این صورت، باید دستورالعمل پزشک را دنبال کرده و هرگونه خونریزی غیرعادی را به او گزارش دهید.
 5. اجتناب از فعالیت‌های خطرناک: برای مدتی پس از جراحی، باید از فعالیت‌های خطرناکی مانند ورزش‌های تماسی، شنا، کوهنوردی و بالا رفتن به ارتفاعات اجتناب کنید. این کمک می‌کند تا جراحی به طور کامل بهبود یابد و خطر ایجاد مشکلات جدید کاهش یابد.
 6. رعایت تغذیه سالم: تغذیه سالم و متعادل بعد از جراحی بسیار مهم است. مطمئن شوید که از غذاهای سبک، پربازده و غنی از مواد مغذی مانند میوه‌ها، سبزیجات، ماهی، مرغ و مواد غذایی حاوی پروتئین استفاده می‌کنید.
 7. پیگیری با پزشک: پس از جراحی بینی استخوانی، باید دوره‌های پیگیری و ملاقات‌های مرتب با پزشک خود را رعایت کنید. این به پزشک امکان می دهد بررسی پیشرفت شما را انجام داده و در صورت لزوم تغییراتی در درمان شما ایجاد کند.

توجه داشته باشید که هر شخصی بعد از جراحی بینی استخوانی ممکن است نیازهای خاص خود را داشته باشد، لذا مهم است که دستورالعمل‌های پزشک خود را به درستی دنبال کنید و هرگز تغییرات خودسرانه ای در رژیم و روش‌های مراقبتی انجام ندهید.

معیارهای مهم هنگام انتخاب بهترین جراح بینی غضروفی

انتخاب بهترین جراح بینی عقابی باید با معیارهای مهمی همراه باشد من جلمه تخصص، تجربه، میزان رضایت؛ آشنایی با این معیارها در واقع به شما کمک می‌کند که بدانید در یک جراح متخصص، باید چه ویژگی‌هایی را جستجو کنید. معیارهای مهم هنگام انتخاب جراح بینی را، در زیر ذکر کرده‌ایم:

 1. تخصص بالا:
  در درجه اول جراح باید در این زمینه از تخصص بالایی برخوردار باشد. در واقع جراح باید دانش و مهارت کافی، برای انجام عمل زیبایی بینی‌های استخوانی را دارا باشد. پس تخصص جراح بینی استخوانی، می‌تواند از اساسی‌ترین معیارها تلقی گردد.
 2. تجربه بالا:
  تخصص و دارا بودن دانش به تنهایی کافی نیست‌. بلکه جراح باید تجربه بالایی داشته، و در گذشته عمل‌های موفق زیادی را به انجام رسانده باشد. هرچقدر تجربه جراح بالاتر باشد، آسان‌تر می‌توانید به او اعتماد کنید.
 3. نمونه کار قوی:
  دیگر معیاری که می‌بایست در انتخاب جراح مدنظرتان قرار گیرد، داشتن نمونه‌ کار قوی است. شما می‌توانید نمونه‌ کارهای جراح مورد نظر را در وبسایت یا صفحه او در شبکه‌های اجتماعی، مشاهده کنید. اینگونه می‌توانید با سبک‌ کاری او نیز آشنا شوید. اگر جراح دارای نمونه‌کار قوی و مطلوب باشد، قطعا آرامش خاطر بیشتری خواهید داشت.
 4. درصد رضایت زیباجو:
  بهترین جراح بینی استخوانی، باید بالاترین درصد رضایت زیباجو را داشته باشد. برای سنجش رضایت زیباجویان پیشین، می‌توانید نظرات و دیدگاه آن‌ها را در وبسایت جراح مورد نظر مطالعه و بررسی کنید؛ همچنین می‌توانید در خصوص کیفیت خدماتی که دریافت کرده‌اند، از آن‌ها پرس و جو کنید.

معیارهای مهم هنگام انتخاب بهترین جراح بینی غضروفی

اهمیت انتخاب بهترین جراح بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی عملی بسیار حساس است؛ چرا که، حین انجام آن تیغه بینی شکاف خورده، و قسمت غضروف و استخوان کاملا برداشته می‌شود‌؛ در نتیجه این جراحی می‌تواند تغییرات زیادی در ساختار کلی بینی ایجاد کند. اکثر این تغییرات برگشت پذیر نیستند. پس بسیار اهمیت دارد که یک جراح بینی متخصص و با تجربه انتخاب کنید.

اگر جراح از تخصص و مهارت کافی برخوردار نباشد، قطعا نتایج جراحی نیز مطلوب نخواهند بود. از طرفی نیز اگر جراح مورد نظرتان تبحر کافی نداشته باشد، ممکن است جراحی با عوارض جبران ناپذیری همراه باشد. پس حتما در انتخاب جراح بینی استخوانی دقت زیادی به خرج دهید. بهتر است در انتخاب جراح تحقیقات زیادی انجام داده و اینگونه بهترین متخصص را انتخاب کنید.

جراح بینی استخوانی باید چه ویژگی‌ هایی داشته باشد؟

ویژگی‌های مهم یک جراح بینی غضروفی باید شامل:

 • جراح باید صداقت کامل داشته، و در خصوص عوارض و خطرات جراحی صادقانه با شما صحبت کند.
 • جراح باید در دسترس باشد، تا بتوانید در صورت بروز مشکل یا عوارض، به او مراجعه کنید.
 • جراح باید کیفیت کاری بالایی داشته و جراحی را به اصولی‌ترین شیوه ممکن انجام دهد.
 • جراح بینی استخوانی می‌بایست قبل از شروع عمل به زیباجو آرامش خاطر دهد، تا استرس او کاهش یابد.

دیگر متخصصین پزشکبان

اگر ساکن شهر تهران هستید و تمایل دارین تا فقط لیست متخصصین شهر خودتون رو ببینین میتونین، لیست بهترین جراح بینی استخوانی در تهران رو مشاهده کنین! و یک خبر خوب برای اون دسته از هموطنانی که در شهر شیراز ساکن هستند اینکه پزشکبان، یک لیست کاملا اختصاصی برای شما تهیه کرده که میتونین با کلیک بر روی بهترین جراح بینی در شیراز به این لیست دسترسی پیدا کنید.

۴.۵/۵ - (۴ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا