پزشک و متخصص

بهترین جراح سینه

بهترین جراح سینه کیست؟ داشتن سینه‌هایی جذاب و با فرمی زیبا، می‌تواند جذابیت بدن شما را دوچندان کند. همچنین شکل و اندازه سینه‌ها همگی عواملی هستند که می‌تواند تأثیر بسزایی بر روی زیبایی و همچنین سلامت جسمانی افراد، داشته باشد. بانوانی که از فرم سینه‌های خود رضایت کامل را ندارند، معمولاً دارای اعتماد به نفس پایینی بوده و همواره اندام خود را با افراد دیگر مقایسه خواهند کرد. همین امر سبب بر این شده تا فرد در طول زندگی خود، احساس سرخوردگی داشته باشد.

یکی از راه‌هایی که امروزه برای رسیدن به سینه‌هایی زیبا و خوش‌فرم کاربرد دارد و طرف‌داران زیادی را به خود جلب کرده است، جراحی زیبایی سینه است. خوشبختانه این عمل، در بسیاری از موارد نتیجه‌ای موفق داشته و دارای مزایای بسیار است. همچنین ممکن است عوارضی را نیز برای شما، به دنبال داشته باشد که این عوارض احتمالی است.

امروز ما در سایت محبوب پزشک ‌بان، در کنار شما همراهان عزیز هستیم تا در مورد بهترین جراح سینه، مطالبی را در اختیارتان قرار دهیم. بنابراین اگر از فرم سینه‌های خود ناراضی هستید و قصد دارید جراحی زیبایی سینه را انجام دهید، تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید. مطالب ارائه شده در این سایت، می‌تواند شما را به طور کامل در مورد بهترین جراح سینه، راهنمایی کند.

پیشاپیش امیدواریم مطالب بیان شده در این سایت برای شما مفید و ارزنده واقع شود.

نام متخصص آدرس توضیحات
علی اخوان
محمدرضا عسکرزاده
شهاب خسروی

جراحی زیبایی سینه چیست؟

در ابتدا قصد داریم تا به شما بگوییم جراحی زیبایی سینه چیست و چگونه انجام می‌شود؟

سه دسته کلی از جراحی‌های زیبایی سینه که بر روی این عضو از بانوان انجام می‌شوند، عبارت‌اند از بزرگ کردن سینه، کوچک‌کردن سینه و بازسازی سینه. جراحی زیبایی سینه، ماموپلاستی نیز نامیده می‌شود. متخصصین زیبایی و بهترین جراح سینه در طی این عمل، سعی بر این دارد تا ایرادات ظاهری و ساختاری و همچنین اندازه سینه را باتوجه‌به درخواست بیمار، تغییر دهد تا در نهایت بیمار بتواند به نتیجه مطلوب خود در کوتاه‌ترین زمان ممکن برسد.

در ادامه به معرفی انواع جراحی‌های سینه پرداخته و هر یک را به صورت جداگانه برایتان به صورت مختصر توضیح خواهیم داد.

انواع جراحی زیبایی سینه توسط بهترین جراح سینه

همان‌طور که در قسمت قبل ذکر شد، سه دسته کلی از انواع جراحی‌ها، بر روی سینه بانوان انجام خواهد شد که رایج‌ترین آن‌ها عبارت‌اند از پروتز سینه، کوچک‌کردن سینه و همچنین بازسازی و یا ترمیم سینه. در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی انواع جراحی‌های سینه توسط بهترین جراح سینه بپردازیم.

جراحی پروتز سینه

معمولاً افرادی که از کوچک بودن سایز سینه خود، رنج می‌برند؛ این عمل جراحی به آن‌ها پیشنهاد می‌شود. در طی فرایند این عمل، اقداماتی جهت تقویت سینه و افزایش سایز آن انجام خواهد شد. جراحی زیبایی پروتز سینه، شامل قرارگیری ایمپلنت و یا پروتز داخل بافت اصلی سینه و یا تزریق چربی به سینه است.

هدف از انجام این کار، افزایش سایز و اندازه سینه‌ها خواهد بود؛ این روش جراحی در بیشتر موارد، در خانم‌هایی انجام می‌شود که بعد از بارداری و یا کاهش وزن از حجم سینه‌هایشان کاسته شده است و خواهان سینه‌های گرد و توپرتری هستند. این روش جراحی همچنین به بهبود تقارن سینه‌های خانم‌ها نیز کمک زیادی خواهد کرد.

جراحی کوچک‌کردن سینه

در طی فرایند این عمل جراحی، بهترین جراح سینه تلاش خود را بر این قرار می‌دهد که با برداشت چربی اضافی، بافت غده‌ای و پوست از روی سینه، به کوچک‌تر شدن و خوش‌فرم شدن سینه‌های بیمار کمک کند.

بانوانی که اغلب با مشکلات پزشکی متعدد مانند پستان‌درد، گردن درد و یا بی‌حس شدن دست‌ها و انگشت‌ها روبه‌رو می‌شوند، این جراحی می‌تواند کمک زیادی در بهبود آن‌ها داشته باشد. چرا که می‌تواند سنگینی سینه را در این نواحی برای فرد کاهش دهد.

جراحی بازسازی سینه

متأسفانه، تعداد بانوانی که مبتلا به سرطان سینه می‌شوند و در اثر این بیماری، پستان خود را از دست می‌دهند، روبه‌افزایش است. خانم‌هایی که تحت جراحی ماستکتومی یا همان برداشتن پستان توسط بهترین جراح سینه قرار می‌گیرند، ممکن است اعتماد به نفس خود را ازدست‌داده و از لحاظ روحی و روانی ضربه شدیدی بخورند.

نکات ضروری که برای انتخاب بهترین جراح سینه باید در نظر بگیرید

یکی از بزرگ‌ترین دغدغه افراد به‌خصوص خانم‌هایی که قصد انجام جراحی سینه را دارند، انتخاب بهترین جراح سینه است. این مورد، یکی از مهم‌ترین موضوعاتی است که در انجام این فرایند، باید به آن بپردازید و نهایت دقت را به خرج دهید. زیرا جراحی که در نظر می‌گیرید، باید بتواند به‌خوبی تمام خواسته‌ها و نیاز‌های معقول شما را در رابطه با جراحی سینه برطرف سازد.

بنابراین در هنگام بهترین جراح سینه باید یک سری ویژگی‌هایی را در نظر داشته باشید تا در نهایت بتوانید عمل موفقی را داشته باشید. در ادامه به معرفی برخی از این ویژگی‌ها خواهیم پرداخت.

 • ابتدایی‌ترین ویژگی که برای بهترین جراح زیبایی سینه باید در نظر بگیریم، این است که پزشک به طور کامل با آناتومی بدن آشنایی داشته باشد تا بتواند باتوجه‌به وضعیت بیمار و خواسته‌های وی تمام ایرادات، مشکلات و ظاهر سینه آن‌ها را به‌خوبی رفع کند.
 • در نظر داشته باشید که پزشک متخصص شما، تجربه و مهارت کافی را در انجام عمل جراحی داشته باشد. زیرا یک جراح سینه باتجربه با دانش و مهارت بالایی که دارد می‌تواند انواع جراحی‌های پستان را با کمترین عوارض ممکن برای بیمار خود انجام می‌دهد.
 • همچنین باید این نکته را در نظر داشته باشید که بهترین جراح سینه، در قدم اول، سلامت و هدف بیمار را اولویت اول قرار خواهد داد.
 • بهترین جراح سینه در طی جلسه مشاوره‌ای که از قبل جراحی برای بیمار خود تدارک می‌دهد، باید به تمام صحبت‌ها، خواسته‌ها و نیاز‌های بیمار بادقت فراوان گوش دهد و به تمام سؤالاتش با صبر و حوصله کامل پاسخ دهد. همچنین باید بیمار را از تمام عوارض احتمالی که ناشی از جراحی زیبایی هستند، آگاه سازد.
 • علاوه بر تمامی نکاتی که ذکر شد، همچنین باید این را بدانید که یک جراح و متخصص زیبایی سینه، از برترین و باکیفیت‌ترین امکانات روز دنیا برای انجام جراحی، استفاده خواهد کرد.

همچنین علاوه بر نکاتی که ذکر شد، مواردی نیز وجود دارند که قبل از انجام جراحی سینه، باید آن‌ها را در نظر بگیرید که عبارت‌اند از:

 • نمونه کار‌های جراحی سینه را مشاهده نمایید.
 • به بررسی رضایت مراجعین بپردازید و از تجارب آن‌ها استفاده کنید.
 • تحقیق کنید جراح سینه در کدام کلینیک و یا بیمارستان عمل جراحی را انجام می‌دهد.
 • بهترین جراح سینه باید زمان کافی را برای معاینه و مشاوره بیمار بگذارد.
 • صرفاً به دنبال منافع شخصی خود نبوده و سلامت بیمار را اولویت کار خود قرار دهد.

انواع جراحی زیبایی سینه توسط بهترین جراح سینه

مزایای جراحی زیبایی سینه

جراحی زیبایی سینه اگر توسط بهترین جراح سینه برای شما انجام شود، می‌تواند مزایای زیادی را برای شما به دنبال داشته باشد. در حالت کلی می‌توان گفت پروتز سینه می‌تواند به شما کمک کند:

 • از مزایای عمل جراحی زیبایی سینه، می‌توان به رسیدن به فرم زیبا و اندام متعادل بدن اشاره کرد.
 • اصلاح فرم و درمان مشکلاتی مانند عدم تقارن سینه و هم اندازه نبودن آن‌ها، یکی دیگر از مزایای انجام این عمل است.
 • همچنین شکل و ظاهر ناهموار سینه‌ها در این عمل ترمیم می‌شود.
 • جراحی سینه، عوارضی مانند افتادگی سینه‌ها و حالت‌های ناهموار آن را به‌خوبی برطرف می‌کند.
 • فردی که دچار کاهش وزن شده باشد، می‌تواند با انجام عمل ماموپلاستی و بهبود سینه‌های خود شرایط مطلوب را به بدن خود بازگرداند.
 • عمل جراحی سینه، علاوه بر درمان می‌تواند شکل زیبا و طبیعی برای سینه‌های شما به وجود آورد.
 • همچنین جراحی زیبایی سینه توسط بهترین جراح سینه، می‌تواند اعتماد به نفس افراد را به آن‌ها بازگرداند.

معایب جراحی زیبایی سینه

در حقیقت می‌توان گفت مزایای عمل جراحی زیبایی سینه، نسبت به معایب آن ارجحیت دارد. اما ممکن است در پی انجام این جراحی، عوارض جبران‌ناپذیری نیز گریبان‌گیر شما شود. همچنین این نکته را در نظر داشته باشید که از بهترین جراح سینه این عمل را به‌گونه‌ای برای شما انجام خواهد داد که عوارضی در پی آن نباشد.

برخی از عوارض احتمالی که ممکن است پس از جراحی زیبایی برای شما به وجود آید، عبارت‌اند از:

 • ورم
 • درد عضلانی
 • ایجاد عفونت
 • کبودی سینه و زیر بغل
 • تنگی نفس
 • احتمال بیهوشی مجدد
 • تغییر در حساست سینه به‌خصوص در نوک سینه‌ها
 • نشت و یا تخریب پروتز
 • و…

مراقبت‌های لازم برای بعد از انجام جراحی زیبایی سینه

در پس انجام جراحی زیبایی که توسط بهترین جراح سینه برای شما انجام می‌شود، یک سری مراقبت‌هایی وجود دارد که انجام آن‌ها می‌تواند این فرایند را برای شما راحت‌تر کرده و دوران نقاهت کوتاه‌تری را سپری کنید. برخی از مواردی که بهترین جراح سینه برای دوران پس از جراحی زیبایی به بیماران خود توصیه می‌کند، به شرح زیر است.

 1. به مدت دو روز پس از انجام جراحی زیبایی سینه، از استحمام‌کردن خودداری کنید.
 2. در صورت داشتن لوله‌های تخلیه خون، پیشنهاد می‌شود ۴۸ ساعت پس از خارج نمودن آن‌ها، حمام کنید.
 3. در صورتی که می‌خواهید به حمام بروید، از یک نفر کمک بگیرید.
 4. به مدت ۴ الی ۶ هفته، از رفتن به استخر و وان دوری کنید.
 5. زخم را هر روز از لحاظ بروز علائم عفونت بررسی کرده و تمیز نگهدارید.
 6. داشتن کبودی و تورم بعد از عمل زیبایی سینه طبیعی بوده و بعد از مدتی کبودی از بین می‌رود و تورم به‌مرور کاهش می‌یابد. بنابراین نگران این مورد نباشید.
 7. در صورت داشتن هرگونه چسب استریل بر روی زخم‌های جراحی، هیچ‌گاه به آن‌ها دست نزنید تا خودشان از سطح پوست جدا شوند.
 8. توصیه می‌شود، از آفتاب‌گرفتن و قرارگرفتن در معرض آفتاب شدید، به مدت یک سال جلوگیری کنید.
 9. پس از جراحی زیبایی سینه، بهترین جراح سینه یک نوع سینه‌بند طبی را در اختیار شما قرار خواهد داد. دقت داشته باشید که این سینه‌بند باید به مدت ۶ هفته به طور مدام استفاده شود. البته در نظر داشته باشید که می‌توانید در زمان استحمام آن را خارج نمایید.
 10. برای کاهش تورم و کم نمودن احتمال تشکیل لخته خون بعد از عمل لیفت سینه با تأیید بهترین جراح سینه شروع به راه‌رفتن کنید.
 11. در هنگام خواب سر و قسمت بالاتنه را در موقعیتی بالاتر از سایر قسمت‌های بدن قرار دهید تا فشاری به محل جراحی سینه وارد نشود.
 12. پس از جراحی زیبایی سینه، از بلندکردن اجسام سنگین به مدت ۶ هفته خودداری کنید.
 13. از رانندگی تا زمانی که دست‌ها و بازو‌های خود را به‌سختی تکان می‌دهید، خودداری کنید.
 14. در صورت داشتن هرگونه درد، می‌توانید از مسکن‌های ساده مانند استامینوفن استفاده کنید.
 15. همچنین مصرف غذا‌های سبک و رژیم غذایی سالم کمک می‌کند این دوران را به‌خوبی و به‌راحتی پشت سر بگذارید.

کلام آخر

به پایان بخشی دیگر از مطالب، در سایت پزشک‌ بان رسیدیم. در این مطلب در مورد بهترین جراح سینه، اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دادیم. همچنین به بررسی مواردی از جمله جراحی زیبایی سینه چیست، انواع جراحی زیبایی سینه توسط بهترین جراح سینه، نکات ضروری که برای انتخاب بهترین جراح سینه باید در نظر بگیرید، مراقبت‌های لازم برای بعد از انجام جراحی زیبایی سینه و… پرداختیم.

در پایان و با مطالعه این مطلب دریافتید، بهبود زیبایی سینه‌ها می‌تواند اعتماد به نفس بیشتری را برای افراد به همراه داشته باشد. تصمیم به انجام جراحی پلاستیک کاملاً موضوعی شخصی است، اما آن چه که باید در نظر داشته باشید این است که باید از مقایسه‌کردن خود با دیگران خودداری کنید. نکته مهم دیگر در خصوص جراحی زیبایی سینه، انتخاب بهترین جراح سینه و باتجربه در این زمینه، شرکت در جلسات مشاوره و آشنایی با تمام جوانب روند جراحی است.

از اینکه تا انتهای این مطلب، با ما همراه بودید، نهایت سپاس و قدردانی را از شما داریم. در صورت داشتن هرگونه سؤال و یا ابهامی در این زمینه می‌توانید آن را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید وبا مشاورین ما در ارتباط باشید. همچنین می‌توانید تجارب خود را در این زمینه، با ما و سایر همراهان عزیز، به اشتراک بگذارید. در پایان امیدواریم، نهایت استفاده و لذت را از خواندن این مطلب برده باشید. پزشک ‌بان، آرزومند موفقیت روزافزون شما در تمامی موقعیت‌های زندگی‌تان خواهد بود.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا