پزشک و متخصص

بهترین دکتر ختنه در تهران

بهترین دکتر ختنه در تهران کیست؟ اگر شما نیز به‌تازگی دارای یک فرزند پسر شده‌اید، ممکن است دغدغه موضوع ختنه فرزند خود را داشته باشید. این موضوع درست است که ختنه عملی جاافتاده و قدیمی است. اما برخی از والدین هستند که برای این موضوع استرس و نگرانی زیادی را به خرج می‌دهند و این مورد می‌تواند برای آن‌ها کمی آزاردهنده به‌حساب بیاید و باعث شود این عمل را با تأخیر انجام دهند.

ختنه عملی رایج و جاافتاده بوده و شایع‌ترین عملی است که برای پسران به‌خصوص در کشور‌های مذهبی، وجود دارد. بنابراین لازم به ذکر است بگوییم که عملی راحت و بدون هیچ‌گونه عارضه بوده و از فواید زیادی برخوردار است. اما یک سری نکات در این زمینه وجود دارد که رعایت و دانستن آن‌ها می‌تواند کمک شایانی به شما در انجام این فرایند داشته باشد.

بنابراین، شما والدین عزیز اگر در شهر تهران و یا اطراف آن زندگی می‌کنید و قصد دارید فرزند کوچک خود را ختنه کنید، تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید. در این مطلب در کنار شما همراهان عزیز هستیم تا به صورت مختصر و مفید درباره عمل ختنه و بهترین دکتر ختنه در تهران، صحبت کنیم. پیشاپیش از حسن توجه شما تا پایان این مطلب، نهایت سپاس و قدردانی را داریم.

نام متخصص آدرس توضیحات
کامبیز هرمان مقدم
مریم ویسی زاده
فرید اسکندری تربقان

عمل ختنه چیست و چگونه انجام می‌شود؟

قبل از هر چیزی برای اینکه از میزان استرس شما در این مورد کاسته شود، لازم است بدانید که ختنه چیست و با نحوه دقیق انجام آن آشنا شوید.

در ابتدای دوران نوزادی پسران، پوست ختنه‌گاه به سر آلت تناسلی‌شان چسبیده است. اما با رشد کودک به‌تدریج این پوست از آلت تناسلی جدا می‌شود و به کودک اجازه می‌دهد تا ادرار بهتر از بدن خارج شود. این پوست حاوی اعصاب، رگ‌های خونی و بخش کوچکی از ماهیچه است. بنابراین در طی عمل ختنه ابتدا، این پوست بریده و سپس برداشته خواهد شد.

در نظر داشته باشید که ختنه یک جراحی سرپایی بوده و پس از اتمام عمل، کودک شما مرخص خواهد شد. همچنین لازم به ذکر است که این جراحی بایستی توسط متخصص جراحی عمومی و متخصص اورولوژی صورت گیرد و گاهی برخی از متخصصان کودکان نیز این عمل را انجام می‌دهند.

بهترین دکتر ختنه در تهران و ویژگی‌های آن

در بخش قبل دانستید که ختنه چیست و در این عمل سرپایی چه اتفاقی برای کودک شما رخ می‌دهد. اکنون ممکن است برای شما این سؤال پیش‌آمده باشد که چگونه می‌توان بهترین دکتر ختنه در تهران را یافت که در نهایت، در طی این جراحی به آلت تناسلی پسرتان و سلامت جسمانی او، هیچ‌گونه آسیبی وارد نشود.

همان‌طور که می‌دانید، تعداد پزشکان در این زمینه بالا بوده و همین دلیل، کار را برای ما در انتخاب پزشک، سخت می‌کند. اما نگران این موضوع نباشید. ما در این بخش از این مطلب در کنار شما والدین گران‌قدر هستیم تا ویژگی‌های بهترین دکتر ختنه در تهران را برایتان بیان کنیم. این کار سبب بر این شده تا در نهایت بتوانید از میان تمامی پزشکان موجود، بهترین گزینه را برای فرزندتان برگزینید و هیچ دغدغه‌ای برای انجام آن نداشته باشید. در ادامه ما به بررسی برخی از این ویژگی‌های بهترین دکتر ختنه در تهران خواهیم پرداخت:

بهترین دکتر ختنه در تهران و ویژگی‌های آن

 • اولین نکته‌ای که برای بهترین دکتر ختنه در تهران، باید در نظر گرفت این است که پزشک موردنظر شما دارای مدرک تخصصی بوده و تمامی مجوز‌های لازم را برای انجام‌دادن این کار داشته باشد.
 • پزشک شما باید سلامتی فرزند شما را در اولویت اول خودش قرار داده و از مسائل دیگر، مانند مادیات و… صرف‌نظر کند.
 • بهترین دکتر ختنه در تهران، از سابقه درخشانی برخوردار بوده و در کار خود، مهارت و تجربه بالایی را دارد.
 • پزشک موردنظر شما باید بهترین راه موجود برای ختنه فرزندتان را در نظر بگیرید تا در نهایت، آسیب و عارضه‌ای شامل حال او نشود.
 • دکتر ختنه در تهران در کار خود حرفه‌ای بوده و از کادر پزشکی مجربی برخوردار است.
 • بهترین دکتر ختنه باید بر روی کار خود مسلط باشد و این جراحی را به بهترین نحو ممکن انجام دهد.
 • پزشک موردنظر شما، برای انجام ختنه بایستی از جدید‌ترین ابزارآلات پزشکی استفاده کند و علم خود را به صورت کاملاً به‌روز نگه دارد.
 • بهترین دکتر ختنه باید در فضایی تمیز و استریل شده این جراحی را انجام دهد.
 • دکتر ختنه‌ای را که انتخاب می‌کنید باید شما را با تمامی مراقبت‌های قبل و بعد از ختنه آشنا ساخته و شما را در تمامی زمینه‌های مربوط راهنمایی کند.
 • در پایان توجه داشته باشید پزشک شما از اخلاق حرفه‌ای برخوردار بوده و دارای شخصیتی صبور، مهربان و دلسوز باشد.

فواید جراحی ختنه توسط بهترین دکتر ختنه در تهران

همان‌طور که می‌دانید، هر جراحی فواید و عوارض مربوط به خودش را دارد. اما فواید جراحی ختنه نسبت به عوارض آن ارجحیت دارد و در صورتی که این کار توسط بهترین دکتر ختنه در تهران صورت پذیرد، احتمال بروز هرگونه عارضه به صفر می‌رسد.

در صورت کلی علاوه بر اینکه در دین توصیه به انجام ختنه شده و امری واجب برای هر فرد به شمار می‌رود، از فواید پزشکی زیادی نیز برخوردار است. این در حالتی است که امروزه اکثر پزشکان، این جراحی را به والدینی که دارای فرزند پسر هستند، توصیه می‌کنند.

برخی از عمده فواید جراحی ختنه برای پسران، به شرح زیر است:

 • کاهش خطر و میزان مبتلا به سرطان آلت تناسلی
 • جلوگیری و کاهش بروز التهاب غده و پوست ختنه‌گاه (بیماری بالانوپوستیت)
 • کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های مقاربتی مانند STD و HIV
 • کاهش خطر ابتلا به عفونت ادراری
 • جلوگیری از بیماری فیموز یعنی، چسبیدن بسیار شدید و سفت پوست ختنه‌گاه به آلت تناسلی
 • جلوگیری از خطر ابتلا به سرطان دهانه رحم برای شریک جنسی و کاهش عفونت‌ها و آلودگی‌ها در آلت تناسلی
 • همچنین رعایت بهداشت آلت تناسلی در کسانی که ختنه شده‌اند، راحت‌تر خواهد بود.

مناسب‌ترین سن برای ختنه کودکان

ممکن است این سؤال برای شما پیش‌آمده باشد که چه زمانی، مناسب‌ترین زمان برای انجام ختنه فرزندمان است؟

جالب است بدانید که درگذشته عمل ختنه معمولاً در سنین پنج الی شش‌سالگی و حتی سنین مدرسه اتفاق می‌افتاد که البته با آثار روحی و ضربه‌های روانی زیادی برای پسربچه‌ها همراه بود. همچنین انجام ختنه در این سن همراه با خونریزی و احتمال بالای عفونت بود. چون مراقبت از فرزند در این دوران، کار چندان راحتی نبود.

اما امروزه بسیاری از والدین، یک یا دو روز پس از تولد در بیمارستان، عمل ختنه نوزاد را انجام می‌دهند که این زمان نیز، برای اقدام چندان مناسب نیست. لازم به ذکر است که برخی تا ۴۰ روزگی این کار را به تعویق می‌اندازند که البته در عمل، تفاوت چندانی باهم ندارند.

درهرصورت بهتر است ختنه فرزند خود را در اسرع‌ وقت انجام دهید. زیرا در سنین نوزادی، آثار روحی و تبعات روانی این عمل برای بچه‌ها به حداقل میزان ممکن خود می‌رسد. همچنین به دلیل شل بودن بافت آلت تناسلی در نوزاد، این عمل راحت‌تر انجام می‌شود و فرزندتان درد زیادی را متحمل نخواهد شد. البته مراقبت‌های بعد از عمل ختنه کودک برای والدین مهم بوده و  این مراقبت احتمال عفونت در کودکان را نیز کاهش می‌دهد.

در حالت کلی پیشنهاد ما در سایت پزشکبان و بهترین دکتر ختنه در تهران برای انجام ختنه، بین یک تا سه‌ماهگی است.

مناسب‌ترین سن برای ختنه کودکان

انواع روش‌های ختنه کدام‌اند؟

در حالت کلی ۲ روش برای ختنه نوزادان وجود دارد. روش اول، جراحی و روش دوم، استفاده از حلقه‌. البته هر کدام از این راه‌ها عوارض و فواید مخصوص به خود را دارند. بنابراین اشخاصی که این کار را انجام می‌دهند، باید میزان مهارت خود را در مورد انجام هرکدام از روش‌ها بدانند و یک روش را انتخاب کنند.

در روش جراحی، پزشک ابتدا در پوست جلوی آلت تناسلی شکاف کوچکی ایجاد می‌کند، سپس پوست را به عقب می‌کشد و با حفظ ۲ میلی‌متر پوست اضافی بخیه می‌شود. در روش حلقه نیز، به کمک یک حلقه پوست و اطراف سر آلت تناسلی را بادقت می‌بندند و پوست این قسمت پس از گذشت چند روز مانند بندناف خشک شده و در نهایت خواهد افتاد.

سخن پایانی

به پایان بخشی دیگر از مطالب، در سایت پزشکبان رسیدیم. در این مطلب قصد بر این داشتیم تا والدین را در زمینه بهترین دکتر ختنه در تهران، راهنمایی کنیم. بنابراین به همین خاطر در مورد موضوعات مختلفی همچون عمل ختنه چیست و چگونه انجام می‌شود، بهترین دکتر ختنه در تهران و ویژگی‌های آن، فواید جراحی ختنه توسط بهترین دکتر ختنه در تهران، مناسب‌ترین سن برای ختنه کودکان و… مطالبی را در اختیارتان قرار دادیم.

در پایان دریافتیم ختنه نوزاد و کودک پسر، نوعی از جراحی است که در آن پوست اضافی که در قسمت کلاهک و سر مجاری ادرار و آلت تناسلی نوزاد وجود داشته، برداشته می‌شود و در نتیجه یک تغییر اساسی در ظاهر آلت تناسلی نوزاد به وجود می‌آید. ختنه نوزاد از طریق راه و روش‌های مختلفی صورت می‌گیرد که در تمام این روش‌ها به وجود بهترین دکتر ختنه در تهران، برای انجام فرایندهای لازم احتیاج است.

همچنین این نکته را در نظر داشته باشید که پس از ختنه یک سری مراقبت‌هایی وجود دارد که انجام‌دادن اصولی و صحیح آن‌ها، میزان دوره نقاهت کودک شما را کاهش داده و در نهایت فرزندتان عملی راحت را تجربه خواهد کرد.

از اینکه تا انتهای این مطلب ما را همراهی کردید، نهایت سپاس و قدردانی را از شما داریم. شما همراهان عزیز می‌توانید در صورت داشتن هرگونه سؤال و یا ابهامی در این زمینه، آن را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید و یا با مشاورین ما در همین سایت، در ارتباط باشد. همچنین می‌توانید تجارب خود را در این زمینه با ما و دیگر همراهان عزیز، در میان بگذارید. در پایان امیدواریم مطالب بیان شده در این سایت برای شما تأثیرگذار بوده باشد و نهایت استفاده و لذت را از آن برده باشید.

منبع: circumcision-london

۵/۵ - (۳ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا