پوست

عوارض لیزر موهای بکینی

استفاده از لیزر برای حذف موهای زائد بکینی یکی از متداول‌ترین روش‌هایی است که امروزه خانم‌ها از این روش استفاده می‌کنند. لیزر موهای بکینی در بین خانم‌ها از محبوبیت بالایی برخوردار است؛ چرا که علاوه بر حذف موهای زائد، روند رشد موها کند می‌شود و ناحیه تناسلی نیز به مرور زمان روشن‌تر و شفاف‌تر می‌شود.

با وجود مزایای فراوانی که برای لیزر موهای بکینی وجود دارد، بسیاری از خانم‌ها همواره از عوارض لیزر موهای بکینی ترس دارند و تصور می‌کنند لیزر موهای بکینی عوارض جبران نشدنی دارد. اما آیا لیزر بکینی عوارض دارد؟ آیا اثبات علمی برای این گفته وجود دارد؟ برای پاسخ به این سوال با ما همراه باشید.

لیزر موهای زائد موفق ترین روش رفع موهای زائد است و تقریباً در هر قسمت از بدن یا صورت قابل استفاده است. لیزر موهای زائد واژن موثرترین روش رفع موهای زائد در آن ناحیه است. برای مطالعه عوارض لیزر موهای زائد واژن، روی لینک کلیک کنید

آیا لیزر موهای زائد بکینی عوارض دارد؟

یکی از سوالات رایج  بین مراجعه کنندگان به مراکز لیزر، در مورد عوارض لیزر موهای بکینی است و دائما این نگرانی را دارند که آیا لیزر موهای بکینی می‌تواند باعث نازایی شود؟ آیا امکان ایجاد سرطان در این ناحیه از بدن با انجام لیزر افزایش می‌یابد؟

در پاسخ به این دسته از سوالات باید بگوییم این‌که گفته می‌شود لیزر موهای بکینی عوارض دارد و باعث نازایی یا بروز سرطان می‌شود، کاملا اشتباه است و هیچ‌گونه دلیل و اثبات علمی برای این موضوع وجود ندارد؛ چرا که ماهیت اشعه لیزر نوری است. همچنین این اشعه هیچ گونه شتابی ندارد؛ بنابراین توانایی رد شدن از لایه‌های پوست و نفوذ به بخش‌های زیرین پوست را ندارد.

ناگفته نماند خانم‌های باردار به علت شرایط حساسی که دارند بهتر است ریسک نکنند و در طول دوران بارداری از لیزر موهای بکینی خودداری کنند و پس از سپری شدن این دوران می‌توانند با خیال راحت جلسات لیزر خود را ادامه دهند. در ادامه به بررسی مزایا و معایب لیزر موهای بکینی می ‌پردازیم.

مزایای لیزر موهای زائد بکینی

حقیقتا مزایای لیزر موهای بکینی نسبت به عوارض و معایب آن بیشتر است. برخی از مزایای لیزر موهای بکینی را در ادامه برمی‌شماریم.

مزایای لیزر موهای زائد بکینی

 • از بین رفتن موها برای مدت طولانی
 • بدون درد بودن
 • نازک شدن و کم تراکم شدن موهای بکینی
 • شفاف و روشن شدن پوست
 • نبود موی زیر پوستی
 • مقرون به صرفه بودن
 • عدم ایجاد بریدگی و جوش
 • صرفه جویی در زمان

شاید تصور کنید لیزر موهای زائد توسط لیزر یک روش پرهزینه است؛ در صورتی‌که این تصور کاملا اشتباه است و از بین بردن موهای زائد بکینی توسط لیزر یکی از مقرون به صرفه‌ترین روش‌ها در دراز مدت است.

معایب لیزر موهای زائد بکینی

در کنار مزایای فوق العاده لیزر موهای بکینی، معایبی هم وجود دارد که شامل موارد زیر است.

 • طولانی بودن جلسات

یکی از معایب لیزر موهای زائد بکینی، بالا بودن تعداد جلسات آن نسبت به قسمت‌های دیگر بدن است که معمولا بین ۸_۱۲ جلسه طول می‌کشد.

 • نیاز به شارژ

دائمی نبودن حذف موهای زائد بکینی توسط لیزر را می‌توان از معایب این روش دانست؛ چرا که پس از سپری شدن تمامی جلسات، نیاز به شارژ کردن جلسات دارد.

 • دارای عوارض جانبی

ناحیه تناسلی یکی از قسمت‌های حساس است که امکان دارد در اثر لیزر، عوارض جانبی مانند قرمزی، التهاب، خارش، پوست پوست شدن و… را در پیش داشته باشد.

در صورت مشاهده هرگونه از این عوارض ناشی از لیزر موهای زائد اصلا نگران نباشید؛ چرا که این موارد کاملا طبیعی هستند و بهتر است پس از انجام لیزر موهای بکینی تا دو روز از پماد زینک اکساید به مدت هر دو ساعت یک بار استفاده کنید. همچنین بهتر است برای نتیجه گیری از لیزر موهای بکینی، نکاتی را قبل و بعد از انجام لیزر رعایت کنید که در ادامه به بررسی این اقدامات می‌پردازیم.

اقدامات قبل از لیزر موهای بکینی

اقدامات قبل از لیزر موهای بکینی

قبل از انجام لیزرموهای زائد بکینی رعایت یک سری اقدامات لازم و ضروری است که در ادامه این موارد را بازگو می‌کنیم.

 • سعی کنید ۲۴ ساعت قبل از رفتن به لیزر، ناحیه بکینی را کاملا تمیز شیو کنید، به نحوی که هیچ‌گونه مویی جا نماند؛ چرا که در صورت شیو نادرست امکان ایجاد درد، سوزش و نتیجه نگرفتن وجود دارد.
 • از انجام اپلاسیون ناحیه بکینی یک ماه قبل از رفتن به لیزر اجتناب کنید.
 • به مدت ۳۰ روز از موم، وکس یا هر روش دیگری که سبب کنده شدن موها از ریشه می‌شود کاملا جلوگیری کنید؛ چرا که ریشه موها باید کاملا سالم و بدون هیچ گونه آسیبی باشند تا اثر بخشی لیزر افزایش یابد.
 • قبل از انجام لیزر از هیچ‌گونه مواد آرایشی و بهداشتی مانند عطر، لوسیون، پودر، دئورانت‌ها و… استفاده نکنید.

اقدامات گفته شده را چنان‌چه قبل از انجام دهید، اثر بخشی بیشتر و نتیجه گیری زودتری را مشاهده خواهید کرد. مسلما بعد از انجام لیزر نیر رعایت اقداماتی لازم است که در ادامه این کارها را هم بازگو می‌کنیم.

اقدامات بعد از انجام لیزر بکینی

به طور کلی کارهایی که پس از انجام لیزر موهای بکینی لازم است انجام دهید، شامل موارد زیر است.

 • پوشیدن لباس‌های گشاد و نرم به مدت ۲ روز
 • نپوشیدن لباس زیر تنگ به مدت ۴۸ ساعت
 • لمس نکردن ناحیه تناسلی
 • مقاومت در برابر خارش احتمالی بکینی
 • دوری از استخر، سونا و جکوزی به مدت ۳ روز
 • ورزش نکردن به منظور جلوگیری از عرق کردن ناحیه مورد نظر
 • حمام نکردن به مدت ۲ روز
 • استفاده از پماد زینک اکساید در صورت وجود علائمی مانند قرمزی و التهاب

آیا لیزر موهای زائد بکینی عوارض دارد؟

علاوه بر تمامی موارد گفته شده، بهتر است در ۴۸ ساعت اولیه پس از انجام لیزر موهای بکینی از موادی مانند عطر، لوسیون و… دوری کنید؛ چرا که امکان ایجاد حساسیت و تحریک شدن پوست را افزایش می‌دهد. همچنین اگر نوبت لیزر شما با دوران قاعدگیتان مصادف بود، ترجیحا از تامپون استفاده کنید.

جمع بندی

به طور کلی هیچ سند و اثبات علمی برای این گفته که لیزر موهای زائد بکین عوارض دارد وجود ندارد؛ بلکه تنها برخی عوارض جزئی مانند تغییر رنگ پوست، قرمز شدن، احساس خشکی و… برای لیزر بکینی مشاهده شده است.
لیزر موهای بکینی به علت شتاب نداشتن از سطح پوست گذر نمی‌کنند و تنها به فولیکول‌های مو محدود می‌شوند؛ بنابراین امکان نازایی و سرطان توسط لیزر وجود ندارد، اما بهتر است برای احتیاط خانم‌های باردار در طول این دوران، لیزر موهای زائد را انجام ندهند.
همچنین برای لیزر موهای زائد بهتر است توسط افراد متخصص و با بهره گرفتن از دستگاه‌های جدید و به روز برای نتیجه گیری هر چه سریع‌‌تر و بهتر انجام شود.

لیزر، بهترین روش برای از بین بردن موهای زائد است؛ به همین دلیل امروزه همه از این متد جدید استقبال می‌کنند و به دنبال بهترین کلینیک لیزر موهای زائد هستند. در کلینیک‌های خوب و معتبر همیشه پزشکانی با تخصص بالا در حال فعالیت هستند و علاوه بر این تجهیزاتی کاملا پیشرفته هم بکار گرفته می‌شود که سرعت و دقت و کیفیت کار را افزایش می‌دهد. چون موهای زائد ضخامت زیادی دارند و ممکن است در برخی افراد پر پشت هم باشند؛ بنابراین ضروری است که شما از دستگاه‌های پیشرفته‌تر استفاده کنید‌.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا