لاغری

آیا پیکرتراشی بدون جراحی ممکن است؟

به مجموعه عمل‌های زیبایی که منجر به تناسب اندام می‌شود؛ پیکرتراشی می‌گویند. پیکرتراشی با حذف چربی‌های موضعی موجب رفع چربی‌های موضعی و عدم تقارن بدن شده و اندامی متناسب را برای افراد فراهم می‌آورد. به دلیل تهاجمی بودن و درد و خونریزی عمل‌های جراحی، بسیاری از افراد به دنبال روش‌های کمتر تهاجمی مانند پیکرتراشی بدون جراحی هستند. امروزه با پیشرفت تکنولوژی، پیکرتراشی بدون جراحی نیز امکان پذیر شده است. برای آشنایی با انواع روش‌های پیکرتراشی بدون جراحی، با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

افرادی که به دنبال لاغری هستند همیشه روشی کم خطر با بازدهی بالا را انتخاب می‌کنند. پیکرتراشی یکی از این روش‌ها است که به صورت کاملا اصولی و توسط بهترین دکتر پیکرتراشی در تهران انجام می‌شود؛ با این متد چربی‌های اضافی از اندام‌های چاق جدا شده و بدن شما به تناسب خاصی می‌رسد.

پیکرتراشی بدون جراحی

به روش‌هایی که از طریق آن‌ها، می‌توان بدون عمل جراحی به لاغری موضعی دست یافت، پیکرتراشی بدون جراحی اطلاق می‌شود. رسیدن به اندام ایده آل از طریق انجام ورزش و رعایت رژیم غذایی مناسب، یکی از این روش‌ها می‌باشد که هیچ عارضه‌ای نیز ندارد.

اما با وجود ورزش و رژیم غذایی مناسب نیز، ممکن است باز هم بعضی از چربی‌ها در زیر پوست، از بین نروند و فرد نیاز به پیکرتراشی موضعی پیدا کند. امروزه بسیاری از عمل‌های پیکرتراشی بدون جراحی و به شکل سرپایی، در مدت زمان کوتاهی و با حداقل عوارض انجام می‌گیرند.

انواع پیکرتراشی بدون جراحی

از انواع روش‌های پیکرتراشی بدون جراحی می‌توان به لیپوماتیک، لیپوست، لیپوساکشن، لیپولیزر، بادی جت، کرایولیپولیز و اولترازد اشاره کرد. در این روش‌ها نیازی به بیهوشی عمومی وجود ندارد و با  انجام آن‌ها در یک کلینیک تخصصی پیشرفته و مناسب می‌توان با کمترین میزان تهاجم، به اندام ایده‌آل دست یافت. در ادامه به صورت مختصر، هر کدام از این روش‌ها شرح داده خواهند شد.

انواع پیکرتراشی بدون جراحی

 • لیپوماتیک

لیپوماتیک روشی برای حذف چربی‌های اضافی است که بدون نیاز به برش‌های عمیق و بیهوشی انجام می‌شود. در این عمل، برش‌ها یا سوراخ‌های کوچکی، تحت بی‌حسی موضعی بر روی نواحی از بدن فرد ایجاد می‌شود. سپس لوله‌های باریک کانولا به بدن وارد شده و چربی‌های اضافی خارج می‌شوند.

 • لیپوست

لیپوست روشی شبیه به لیپوماتیک است؛ اما نسبت به لیپوماتیک روشی جدیدتر محسوب می‌شود. در این روش از طریق حرکات رفت و برگشتی، چربی‌های مورد نظر از بافت جدا شده و از بدن خارج می شوند.

 • لیپوساکشن

در روش لیپوساکشن، برش کوچکی بر روی بدن ایجاد شده و کانولا وارد بدن می‌شود؛ اتصال کانولا به یک دستگاه مکش، موجب استخراج چربی‌ها از بدن می‌شود. تفاوت لیپوساکشن با دو روش لیپوماتیک و لیپوست، در قابلیت استفاده مجدد از چربی‌های خارج شده از بدن است. در روش لیپوساکشن، چربی‌هایی که از بدن خارج می‌شوند را نمی‌توان به سایر اندام‌ها تزریق کرد.

مطالعه بیشتر: روش‌های پیکرتراشی بدون جراحی

 • لیپولیزر

همان‌طور که از نام لیپولیزر مشخص است؛ در این روش، برای جداسازی چربی‌ها از لیزر استفاده می‌شود. به کارگیری تکنولوژی لیزر پوست را تحریک کرده و منجر به کلاژن سازی در پوست نیز می شود. این امر رفع افتادگی و شلی پوست را به دنبال خواهد داشت.

لیپولیزر

 • بادی جت

بادی جت، یکی دیگر از روش‌های پیکرتراشی بدون جراحی است. در این عمل، چربی‌های اضافی به وسیله فشار آب از زیر پوست برداشته می‌شوند. در بادی جت، چربی ها پس از برخورد با آب که دارای فشار بسیار زیادی است، منهدم شده و از بین می‌روند. بادی جت روشی کم تهاجم محسوب می‌شود و دارای دوره نقاهت بسیار کوتاهی است.

 • کرایولیپولیز

یکی دیگر از روش‌های پیکرتراشی بدون جراحی کرایولیپولیز نام دارد؛ به این روش پیکرتراشی سرد نیز می‌گویند. در کرایولیپولیز، از دمایی بسیار پایین برای از بین بردن چربی‌ها استفاده می‌کنند؛ این دما در حدود منفی ۵ درجه سانتی گراد است. کرایولیپولیز راهی بی خطر و کم تهاجمی بوده و دارای دوره نقاهت کوتاهی است.

 • اولترازد

در روش اولترازد، سوزاندن چربی‌ها با استفاده از امواج اولتراسوند صورت می‌گیرد. امواج هایفو، با تحریک فیبروپلاست‌ها، کلاژن سازی را تحریک می‌کنند. امواج اولتراسوند، موجب تبدیل چربی‌های عمقی به مایع می‌شوند.

در هر کدام از روش‌های فوق، باید هنگام انتخاب پزشک ماهر و مرکز درمانی مناسب، به اندازه کافی دقت کنید؛ زیرا انتخاب یک پزشک متخصص و با تجربه در موفقیت روند پیکرتراشی بدون جراحی، تاثیر بسیاری می‌گذارد.

مزایای پیکرتراشی بدون جراحی در یک مرکز درمانی مجهز

از مزایای پیکرتراشی بدون جراحی در یک مرکز درمانی مجهز و تحت نظر یک پزشک حاذق، می توان موارد زیر را برشمرد:

 • برخورداری از مشاوره پیش از عمل
 • دوره نقاهت کوتاه مدت
 • درمان با به روزترین دستگاه‌ها
 • کوتاه شدن روند درمان و مدت بهبود
 • عوارض بسیار کم

مزایای پیکرتراشی بدون جراحی در یک مرکز درمانی مجهز

بعضی از افرادی که قصد انجام عمل پیکرتراشی رو دارند، شایعاتی شنیدن در رابطه با مرگ در اثر پیکرتراشی و از همین رو از این عمل ترس دارند؛ در همین رابطه دعوت میکنیم از شما تا این مقاله از پزشکبان رو هم مطالعه بفرمایید.

هزینه پیکرتراشی بدون جراحی

روش‌های گوناگونی برای پیکرتراشی بدون جراحی وجود دارد؛ یک پزشک متخصص ماهر با بررسی شرایط بیمار، تشخیص می‌دهد که کدام روش برای او مناسب‌تر است. هزینه هر کدام از روش‌های پیکرتراشی بدون جراحی متفاوت بوده و بسته به شرایط بیمار و وسعت ناحیه تحت درمان، می‌تواند کم یا زیاد شود.

همچنین میزان این هزینه با توجه به پیشرفته بودن تجهیزات مطب یا کلینیک و تخصص و تجربه پزشک می‌تواند تغییر کند. شهرت مرکز درمانی یا پزشک نیز می‌تواند موجب افزایش هزینه‌ها شود. به یاد داشته باشید که یک پزشک پیکرتراشی خوب، قبل از در نظر گرفتن هزینه‌ها، سلامتی بیمار را در اولویت قرار می‌دهد و هرگز سلامت شما را برای پول به خطر نمی‌اندازد. امروزه برای آسان‌تر کردن روند پرداخت هزینه‌ها، بسیاری از مراکز درمانی، تسهیلاتی را برای رفاه حال افراد، مانند پرداخت اقساطی در نظر می‌گیرند و یا جشنواره‌های تخفیفی گوناگونی برگزار می‌کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر، می‌توانید با یک مرکز درمانی مناسب تماس بگیرید.

منبع: healthline

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا