پوست

لیزر موهای سفید تا چه حد واقعی و تاثیرگذار است؟

لیزر به عنوان یکی از روش‌های موثر و پرکاربرد برای از بین بردن موهای زائد است که امروزه بیش از پیش مورد استفاده قرار می‌گیرد و روش جایگزین مناسبی برای روش‌های دیگر از بین بردن موها خواهد بود. اما سوالی که امروزه برای اغلب افراد پیش می‌آید این است که آیا لیزر موهای سفید مانند موهای زائد طبیعی با لیزر از بین می‌رود یا خیر؟ در این مطلب قصد داریم به توضیح این که لیزر موهای سفید تا چه حد واقعی و تاثیرگذار است بپردازیم.

لیزر، بهترین روش برای از بین بردن موهای زائد است؛ به همین دلیل امروزه همه از این متد جدید استقبال می‌کنند و به دنبال کلینیک لیزر موهای زائد هستند. در کلینیک‌های خوب و معتبر همیشه پزشکانی با تخصص بالا در حال فعالیت هستند و علاوه بر این، تجهیزاتی کاملا پیشرفته هم به کار گرفته می‌شود که سرعت و دقت و کیفیت کار را افزایش می‌دهد.

آیا لیزر موهای سفید واقعی است؟

همان‌طور که می‌دانید موهای سفید یکی از سرسخت‌ترین و در واقع مقاوم‌ترین موهای زائد در بدن مخصوصا در ناحیه صورت به شمار می‌روند. به‌طور کلی می‌توان گفت دستگاه‌های لیزر مختلفی برای از بین بردن انواع موهای‌های زائد وجود دارند اما نکته حائز اهمیت این است که هیچ کدام از آن‌ها قادر به از بین بردن موهای زائد که سفید شده‌اند نیستند.

البته این بدین معنا نیست که موهای سفید با لیزر از بین نخواهند رفت، بلکه با استفاده از دستگاه‌های مخصوص و به نوعی، به کارگیری روش‌های دیگر این امر محقق می‌شود؛ بنابراین می‌توان گفت لیزر موهای سفید واقعی بوده و بهترین و تا‌ثیرگذارترین روش، استفاده از دستگاه الکترولیز است.

لیزر موهای سفید چانه

لیزر موهای چانه یکی از رایج‌ترین روش‌های زیبایی است که در همه جای دنیا انجام می‌شود. در این روش که توسط دستگاه مخصوص و توسط الکترولیز صورت می‌گیرد، نورهای متمرکز به سمت فولیکول‌های مو هدایت شده و بعد به واسطه رنگدانه‌های مو جذب خواهند شد؛ در نتیجه منجر به از بین رفتن موهای سفید در ناحیه چانه می‌شود. در واقع در این تکنولوژی پیشرفت‌هایی صورت گرفته که به از بین رفتن موهای سفید چانه کمک می‌کند؛ بر خلاف تصور عموم که فکر می‌کنند موهای سفید با لیزر از بین نمی‌رود.

استفاده از دستگاه الکترولیز به این صورت است که یک پروب بسیار ریز که به دستگاه متصل شده ، به فولیکول مو که داخل پوست قرار دارد، یک نوع انرژی و جریان شیمیایی انتقال خواهد داد که باعث از بین رفتن فولیکول می‌شود.

لیزر موهای سفید چانه

هزینه الکترولیز موهای سفید

گرچه ممکن است تعداد جلسات لیزر موهای سفید به روش الکترولیز یا ناحیه‌ای که در آن لیزر انجام می‌شود روی هزینه آن تاثیر‌گذار باشد، اما به‌طور کلی و با در نظر گرفتن موارد بیان شده می‌توان گفت که هزینه الکترولیز موهای سفید نسبت به هزینه‌های لیزر موهای سفید کمتر است که به نوعی یکی از مزایای آن محسوب می‌شود. برای اطلاع دقیق از هزینه الکترولیز و… می‌توانید به سایت پزشکبان مراجعه کنید.

مطالعه بیشتر: هزینه لیزر پا

سخن پایانی

همان‌طور که می‌دانید از بین بردن موهای زائد از گذشته تا به امروز یکی از دغدغه‌های مهم افراد مخصوصا خانم‌ها محسوب می‌شود. معمولا همه به دنبال روش‌های از بین بردن موها به صورت دائم هستند که یکی از موثرترین روش‌ها استفاده از لیزر است. اما امروزه یکی از مسائل مهم که برای برخی از افراد پیش می‌آید سفید شدن موهای زائد و لیزر موهای سفید خواهد بود. در واقع تکنولوژی موجود باعث شده که توسط الکترولیز بتوان این مشکل را برطرف کرد.

منبع: ncbi.nlm.nih.gov

به این مقاله امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا