پزشک و متخصص

بهترین دکتر زنان در تهران

متخصص زنان و زایمان و یا دکتر زنان در تهران یکی از مهم‌ترین پزشک‌ها در زندگی زنان به‌حساب می‌آیند. این متخصصین با تحصیل در رشته پزشکی زنان به درمان بیماری‌های زنانه می‌پردازد و شما را در زمینه بیماری‌های زنانه راهنمایی می‌کند.

همه خانم‌ها در طول زندگی‌شان، حداقل یک‌مرتبه به دکتر زنان مراجعه کرده‌اند و ممکن است با آن‌ها و شیوه کارشان آشنایی کامل داشته باشند. اما افرادی نیز وجود دارند که هیچ شناختی با دکتر زنان ندارند. امروز ما در سایت پزشک ‌بان، در کنار شما همراهان عزیز هستیم تا در مورد بهترین دکتر زنان در تهران صحبت کنیم.
به یاد داشته باشید شما در هر کجای ایران که باشید می‌توانید به لیست بهترین پزشکان متخصص زنان زایمان و نازایی در تهران دسترسی داشته باشید و از این پزشکان مشاوره آنلاین و یا نوبت حضوری بگیرید.

بنابراین، اگر قصد بر این دارید تا با دکتر زنان و زایمان به طور کامل آشنا شوید و مطالبی را در این مورد کسب نمایید، تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید.

نام متخصص آدرس توضیحات
سهیلا درزی خلردی
گیتی سیدقیاسی
میترا عبدلی

دکتر زنان و زایمان چه کسی است؟

در ابتدا قصد بر این داریم تا شما را با دکتر زنان در تهران آشنا کنیم. همان‌طور که از نام این پزشک مشخص است، متخصص زنان به‌عنوان یک پزشک متخصص در سیستم تولیدمثل و اندام‌های خصوصی زنان، به‌حساب می‌آید. معمولاً دکتر زنان در زمینه مربوط به‌سلامت و مراقبت‌های بهداشتی زنان، اقدام به فعالیت می‌کنند.

وظایف بهترین دکتر زنان در تهران

این در حالتی است که پزشک عمومی شاید بتواند به صورت جزئی بیماری‌های زنانه را تشخیص داده و اقدام به درمان آن‌ها کند. اما توجه داشته باشید، در صورتی که شما با مشکل جدی مواجه هستید، به مراجعه به پزشک عمومی اکتفا نکرده و حتماً در سریع‌ترین زمان ممکن به بهترین دکتر زنان در تهران مراجعه فرمایید.

بهترین دکتر زنان در تهران چه‌کارهایی را انجام می‌دهد؟

در قسمت قبل با متخصص زنان و زایمان، آشنا شدید و اکنون در این بند قصد داریم تا شما را با اقدامات یک دکتر زنان در تهران آشنا سازیم.

همان‌طور که می‌دانید درمان‌هایی که مربوط به مسائل جنسی و بهداشتی خانم‌ها است، از قرن‌ها پیش وجود داشته و می‌توان گفت این متخصصان باستانی اجداد پزشکان و محققان زنان امروزی ما در جامعه هستند. اقداماتی که یک پزشک و متخصص زنان می‌تواند انجام دهد، فراتر از آن چیزی است که ما انتظارش را داریم؛ بنابراین در حالت کلی برای پاسخ به سؤال بهترین دکتر زنان در تهران چه‌کارهایی را انجام می‌دهد، می‌توان این‌گونه پاسخ داد:

 • متخصص زنان و زایمان، می‌تواند به درمان بیماری‌هایی که مربوط به قاعدگی، پیشگیری از بارداری، روابط جنسی، یائسگی، مراقبت‌های دوران بارداری یا ناباروری هستند، بپردازد.
 • بهترین دکتر زنان در تهران می‌تواند، بانوان را به طور کامل از نظر جنسی و … معاینه کند و آزمایشات مختلفی را انجام دهد. برای مثال انجام آزمایش پاپ‌اسمیر، تست STD، معاینه پستان و …
 • متخصصان زنان همچنین می‌تواند مشکلاتی را که زنان ممکن است در اندام‌های جنسی خود داشته باشند، مانند سندروم تخمدان پلی‌کیستیک یا سرطان دهانه رحم را به‌خوبی تشخیص دهند.
 • علاوه بر آن دکتر زنان می‌تواند عفونت‌های واژن و عفونت‌های دستگاه ادراری را در زنانی که از درد زیر شکم یا درد جنسی شکایت دارند، بررسی کند.
 • همچنین متخصصان زنان نیز گاهی اوقات به‌عنوان متخصص زنان و زایمان گواهی می‌گیرند و سلامت مادر و جنین را در دوران بارداری کنترل می‌کنند.
 • همچنین می‌توانند عمل‌های جراحی جزئی که مربوط به اندام‌های تناسلی زنان است را انجام دهند. برای مثال بستن لوله‌های فالوپ یا انواع جراحی‌های زیبایی و یا موارد دیگر.

دکتر زنان و زایمان چه کسی است؟

وظایف بهترین دکتر زنان در تهران

تمامی افرادی که در سرتاسر دنیا مشغول به زندگی هستند، وظایفی را بر عهده دارند و موظف‌اند به بهترین حالت ممکن آن‌ها را انجام دهند. باتوجه‌به این موردی که بیان شد، بهترین دکتر زنان در تهران نیز، دارای وظایفی هستند. برخی از این وظایف عبارت‌اند از:

 • جمع‌آوری اطلاعات، ثبت و نگهداری اطلاعات بیماران از جمله تاریخچه پزشکی، گزارش‌ها و یا نتایج معاینه
 • مراقبت و درمان زنان در دوران بارداری، زایمان و پس از زایمان.
 • درمان بیماری‌های اندام‌های زنانه
 • تجویز یا تجویز درمان، دارو و سایر مراقبت‌های پزشکی تخصصی برای درمان یا پیشگیری از بیماری، بیماری یا جراحت
 • انجام سزارین یا سایر روش‌های جراحی در صورت نیاز برای حفظ سلامتی بیماران و زایمان ایمن نوزادان

چند نکته برای انتخاب متخصص زنان

در مرحله اول برای انتخاب متخصص زنان باید تصمیم شخصی خود را در نظر بگیرید و باتوجه‌به معیار‌هایی که در نظر دارید، پزشک خود را انتخاب کنید.

 1. در ابتدا و برای شروع کار، لیست پزشکان زنان را تهیه کنید. خانواده، دوستان و سایر ارائه‌دهندگان خدمات بهداشتی نیز منابع خوبی برای توصیه‌ها هستند.
 2. سپس در مورد سوابق متخصص زنان و زایمان تحقیق داشته باشید. تخصص و نظر دیگران نیز مهم است. زیرا این مورد به شما نشان می‌دهد که پزشک برای ارائه خدمات زنان و زایمان و مراقبت‌های لازم از آموزش، مهارت و تجربه لازم به‌خوبی برخوردار خواهد بود.
 3. در مرحله بعد، می‌بایست تجربه متخصص زنان و زایمان را در نظر بگیرید. هنگامی که با یک بارداری پرخطر و یا یک مشکل پیچیده زنانه مواجه هستید، در نهایت مشکلاتی را تجربه خواهید کرد؛ بنابراین هرچه تجربه یک پزشک متخصص زنان بیشتر باشد، نتایج درمان شما بهتر خواهد بود.
 4. اگر برای شما مهم است که با پزشک خود راحت باشید و احساس خوبی را در ملاقات با او داشته باشید، جنسیت پزشک خود را در نظر بگیرید. اما درعین‌حال، نگرانی‌های جدی سلامتی خود را به دلیل جنسیت بهترین پزشک مراقبت‌های حرفه‌ای را انکار نکنید.
 5. بیمارستان دکتر زنان در تهران، بیمارستان خود شماست. به همین دلیل، کیفیت مراقبت در بیمارستانی را که پزشک می‌تواند بیماران را معالجه کند را در نظر بگیرید.

چند نکته برای انتخاب متخصص زنان

چرا باید به بهترین دکتر زنان در تهران مراجعه کرد؟

مراجعه به بهترین دکتر زنان در تهران، باعث می‌شود که حتی اگر نشانه‌های بیماری را در خود ندیده باشیم، با انجام یک‌سری از آزمایش‌ها، یا مطمئن شویم که در سلامت کامل به سر خواهیم برد و یا بیماری ما در مراحل ابتدایی می‌باشد که به‌راحتی حتی با مصرف دارو به طور کامل رفع خواهد شد. در ادامه برای مثال به برخی از مواردی که باید به پزشک متخصص زنان مراجعه شود به طور جداگانه می‌پردازیم.

 • منظم‌کردن دوره عادت ماهیانه
 • درمان ناباروری
 • مراجعه به پزشک زنان در دوران بارداری
 • مراجعه به متخصص زنان در دوران یائسگی
 • درمان بیماری‌های جنسی و یا مقاربتی
 • درمان زگیل و تب‌خال تناسلی
 • سرطان دهانه رحم و …

کلام آخر

به پایان بخش دیگر از مطالب در سایت پزشک ‌بان، رسیدیم. در این مقاله از این سایت در مورد بهترین دکتر زنان در تهران، مطالبی را در اختیارتان قرار دادیم. همچنین به بررسی نکاتی در مورد دکتر زنان و زایمان چه کسی است، بهترین دکتر زنان در تهران چه‌کارهایی را انجام می‌دهد، وظایف بهترین دکتر زنان در تهران و … پرداختیم.

در صورتی که درگیر مشکلاتی از قبیل مشاوره و ویزیت قبل از ازدواج و قبل از بارداری، مراقبت‌های بارداری و دوران شیردهی، مراقبت‌های زایمان طبیعی و سزارین، انجام نوار قلب جنین، مراقبت‌های حین زایمان و پس از آن، انواع جراحی‌های تخصصی زنان شامل جراحی رحم و تخمدان، درمان انواع عفونت‌های زنان و درمان زخم‌های دهانه رحم، معاینات دوره‌ای و آزمایش‌های چکاپ سنین یائسگی، درمان خونریزی‌های غیرطبیعی رحمی و … هستید، می‌توانید در این صفحه از میان بهترین متخصصان زنان و زایمان تهران، فرد مناسب خود را انتخاب کرده و با مراجعه به یک متخصص زنان و زایمان خوب، مشکل خود را درمان کنید.

چرا باید به بهترین دکتر زنان در تهران مراجعه کرد؟

از اینکه تا انتهای این مطلب در این سایت با ما همراه بودید، نهایت سپاس و قدردانی را داریم. در صورت داشتن هرگونه سؤال و یا ابهامی در این زمینه، می‌توانید در بخش نظرات آن را با ما در میان بگذارید. همچنین در صورتی که تجربه‌ای در این زمینه دارید، پیشنهاد ما به شما این است که آن را با ما و سایر همراهان عزیز به اشتراک بگذارید. امیدواریم مطالب ارائه شده در این سایت برای شما، ارزنده و مفید واقع شده باشد. پزشک بان، آرزومند موفقیت روز افزون شما در تمامی مراحل زندگی‌تان خواهد بود.

اگر بدنبال جوانسازی پوست خود و تزریق بوتاکس هستید، پیشنهاد میکنیم که حتما صفحه بهترین دکتر بوتاکس ایران رو مشاهده بفرمایید

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا