پزشک و متخصص

بهترین جراح چاقی در تهران

چاقی در این روز‌ها به یکی از پرتکرار‌ترین کلمات در زمینه سلامتی تبدیل شده است. یکی از دلایل این مورد، این است که از هر ۶ نفر در جهان ۱ نفر دچار چاقی است؛ البته یکی دیگر از دلایل این موضوع این است که بیشتر این افراد به دنبال روش‌هایی هستند که بتوانند با استفاده از آن، به وزن ایده‌آلی برسند.

در همین راستا، در طی سال‌های گذشته، روش‌های بسیاری برای لاغری ایجاد شده که متأسفانه بسیاری از آن‌ها بی‌فایده بوده و صرفاً ضررهای جانی و مالی در پی‌دارند. اما در کنار این روش‌های مخرب و بی‌تأثیر، روش‌هایی وجود دارد که می‌توانند تا حد مطلوبی وزن را کاهش بدهند.

شما می‌توانید برای دسترسی به این روش‌ها و استفاده از آن‌ها در جهت به‌دست‌آوردن وزن ایدئال خود، به بهترین جراح چاقی در تهران مراجعه کنید. بهترین جراح چاقی، می‌تواند در مسیر لاغری‌تان تا حد زیادی کمک‌کننده باشد؛ در همین راستا یکی از بهترین گزینه‌ها در این زمینه، جراح چاقی است که می‌توانید از آن استفاده کنید. اما حتماً باید قبل از ورود به این مسیر، به سؤالات زیادی پاسخ داده باشید تا اطلاعات کاملی در این زمینه به دست بیاورید؛ در همین راستا شما می‌توانید برای دسترسی به این اطلاعات و بیشتر، تا پایان این مطلب از سایت پزشکبان با ما همراه باشید.

بهترین جراح چاقی در تهران

معرفی ۵تا از بهترین و مجرب‌ترین جراحان چاقی در تهران همراه با مشخصات و شماره تماس:

دکتر مهدی عالم رجبی

دکتر مهدی عالم رجبی بهترین متخصص جراح عمومی و فلوشیپ در تهران می‌باشد و همچنین عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران نیز هستند.

خدمات دکتر مهدی عالم رجبی:

 • جراح چاقی
 • جراح آبسه مقعدی
 • هموروئید
 • جراح سرطان گوارشی
 • اسلیو معده و…

دکتر مهدی عالم رجبی متخصص جراح عمومی و فلوشیپ

آدرس مطب: تهران، خیابان ولیعصر، روبروی بیمارستان مهرگان، کنار بانک ملی، ساختمان فرخ، پلاک ۲۴۳۰، طبقه اول

شماره تماس: ۸۸۸۷۰۵۱۱۱۳ – ۰۹۰۴۵۹۰۴۵۰۴۵

وبسایت: https://dralemrajabi.com/

دکتر پدرام طالبیان

دکتر پدرام طالبیان فوق تخصص جراح لاپاراسکوپی و جراح عمومی است. دکتر طالبیان عضو فدراسیون بین المللی جراح چاقی نیز می‌باشند.

خدمات دکتر پدرام طالبیان:

 • جراح بای پس معده
 • جراح اسلیو معده
 • خارج کردن طحال
 • جراح کیسه صفرا و…

دکتر پدرام طالبیان متخصص فلوشیپ و جراح لاپاراسکوپی

آدرس مطب: تهران، خیابان ولیعصر، بالاتر از میرداماد، بیمارستان انتظامی، برج پیروز، طبقه ۲، واحد ۲۰۶

شماره تماس: ۰۲۱۲۲۲۲۱۱۰۵ – ۰۹۱۲۹۲۶۵۳۶۴

وبسایت: https://drpedramtalebian.com/

دکتر ناصر ملک پور

دکتر ناصر ملک پور فوق تخصص جراح عروق و اندووسکولار و متخصص جراح چاقی هستند. دکتر ملک پور در سال ۱۳۹۱ به عنوان پزشک نمونه در بیمارستان میلاد شناخته شد.

خدمات دکتر ناصر ملک پور:

 • جراح بای پس معده
 • جراح اسلیو معده
 • جراح چاقی
 • جراحی لاپاراسکوپی و…

دکتر ناصر ملک پور فوق تخصص جراح چاقی

آدرس مطب: تهران، سعادت آباد، بالاتر از میدان شهرداری، بلوار جوریکی، برج تشریفات، ساختمان شمالی، طبقه ۳، واحد ۱۲

شماره تماس: ۰۲۱۲۶۶۱۹۶۸۲ – ۰۹۳۸۹۲۵۷۶۶۱

وبسایت: https://dr-nassermalekpour.com/

دکتر شاهین جمیلی

دکتر شاهین جمیلی فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته و متخصص جراح عمومی است. همچنین دکتر جمیلی عضو انجمن بین المللی جراح چاقی نیز هستند.

خدمات دکتر شاهین جمیلی:

 • جراحی زیبایی سینه
 • پروتز سینه
 • جراحی کیسه صفرا
 • جراح سرطان معده
 • جراح چاقی
 • انجام عمل تیروئید و…

دکتر شاهین جمیلی فوق تخصص لاپاراسکوپی

آدرس مطب: تهران، بلوار اباذر، خیابان مقداد، پلاک ۹

شماره تماس: ۰۲۱۸۸۶۶۱۰۵۳ – ۰۹۱۹۴۰۷۲۰۳۹

وبسایت: https://drshahinjamili.ir/

دکتر فربد امامی یگانه

دکتر فربد امامی عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی و همچنین جراح درون بین ایران است. ایشان متخصص جرای عمومی فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته در دانشگاه علوم پزشکی می‌باشند.

خدمات دکتر فربد امامی یگانه:

 • جراح بالن معده
 • جراح چاقی
 • انجام عمل ساسج بایپس
 • جراح اسلیو معده
 • عمل بای پس کلاسیک و…دکتر فربد امامی یگانه متخصص جراح چاقی و بای پس معده

آدرس مطب: تهران، خیابان شریعتی، نرسیده به ظفر، کوچه دفتری شرقی، پلاک ۸، طبقه ۵

شماره تماس: ۰۹۰۳۶۳۴۱۲۴۱ – ۰۹۱۲۸۹۰۷۰۲۶

وبسایت: https://dremami.org/

جراح چاقی کیست؟

بهترین جراح چاقی، در جراحی‌هایی که در زمینه درمان چاقی انجام می‌شود وارد است و کار می‌کند. بهترین جراح چاقی، می‌تواند جراحی‌هایی مثل باندینگ معده، بای‌پس معده، ابدومینوپلاستی، اسلیو معده و … را به‌خوبی انجام دهد.

در میان روش‌های جراحی، بای‌پس معده، ابدومینوپلاستی و اسیلو معده پرطرف‌دارترین و متداول‌ترین جراحی‌ها هستند. البته جراح چاقی با درنظرگرفتن تمام شرایط بیمار خود، بهترین روش جراحی را انتخاب و از آن استفاده می‌کند. البته شما می‌توانید در ادامه با انواع این روش‌ها آشنا شوید.

جراحی چاقی موضعی و غیر موضعی چیستند؟

به‌صورت کلی، جراحی‌های درمان چاقی، به دو بخش موضعی و غیر موضعی تقسیم می‌شوند.

جراحی‌های موضعی، جراحی‌هایی هستند که صرفاً چربی‌های یک بخش از بدن را از بین می‌برند. برای مثال فقط چربی‌های شکم یا پهلو را از بین برده و سبب لاغری این بخش‌ها می‌شوند.

دسته دوم، جراحی‌های غیر موضعی است که با انجام آن‌ها، تمام بدن لاغر‌تر خواهد شد. برای مثال جراحی بای‌پس معده یک نوع از جراحی‌هایی است که در این دسته قرار می‌گیرد.

معمولاً برای کسانی که چاقی مفرط دارند، جراحی‌های غیر موضعی توصیه می‌شود؛ زیرا افراد پس از انجام این جراحی‌ها، وارد شکل جدید از زندگی می‌شوند که پیروی از آن می‌تواند سبب لاغری کلی بدن او شود. همچنین اگر شخصی دچار چاقی‌های موضعی باشد، روش‌های موضعی توصیه می‌شود. برای مثال به افرادی که صرفاً در پهلو یا شکم خود دچار تجمع چربی شده‌اند و نیازی به لاغری تمام بدنشان ندارند این روش برای لاغری توصیه می‌شود. یکی از روش‌های سرشناسی که در این دسته قرار می‌گیرد، ابدومینوپلاستی است.

ویژگی‌های بهترین جراح چاقی

برای شناخت درست و سریع‌تر بهترین جراح چاقی، نیاز دارید تا از ویژگی‌های مثبت او باخبر باشید. در همین راستا شما می‌توانید در زیر با ویژگی‌های بهترین جراح چاقی آشنا شوید.

ماهر در تمام زمینه‌های جراحی چاقی

همان‌طور که مشاهده کردید، روش‌های جراحی چاقی، روش‌های متفاوتی هستند. در همین راستا، بهترین جراح چاقی، در تمام این روش‌ها سررشته دارد و می‌تواند در صورت نیاز، به‌خوبی از آن‌ها استفاده کند.

داشتن روحیه مشاوره دهی

یکی از اصلی‌ترین مراحل شروع جراحی چاقی، تشخیص درست نیاز فرد چاق است. بهترین جراح چاقی با استفاده از این روحیه می‌تواند در این مرحله بهترین عملکرد را داشته باشد. فراموش نکنید که انتخاب نادرست روش جراحی، می‌تواند تأثیر بسیار بدی روی نتیجه نهایی جراحی داشته باشد.

باتجربه بودن پزشک

تجربه بالا یکی دیگر از ویژگی‌های مهمی است که در بهترین جراح چاقی وجود دارد. جراح چاقی می‌تواند با استفاده از این ویژگی، خطا‌های کمتری در مسیر درمان انجام دهد و در راستای این مورد او می‌تواند بهترین نتیجه درمان را به بیمار خود ارائه کند.

اخلاق خوب

اخلاق خوب سبب ایجاد ارتباط درست بین بیمار و پزشک می‌شود؛ این ارتباط درست می‌تواند در نتیجه نهایی که بیمار از جراحی می‌گیرد تأثیر بسیار مثبتی بگذارد.

آشنا با علم روز دنیا

علم در دنیا هر روزه در رشته‌های مختلف پیشرفت زیادی می‌کند؛ یکی از رشته‌هایی که در این پیشرفت قابل‌مشاهده است، رشته پزشکی است. به همین جهت، هرروزه روش‌های بهتر و بهینه‌تری برای جراحی‌های لاغری به وجود می‌آیند که می‌توانند از عوارض بکاهند و نتیجه بهتری را در پی داشته باشند.

ویژگی‌های بهترین جراح چاقی

مزایای جراحی چاقی چیست؟

 • دوری از ابتلا به بیماری‌های ناشی از چاقی

وقتی که فردی به چاقی مبتلا می‌شود، بیماری‌های زیاد دیگری نیز به سراغ او می‌آیند و سبب از بین‌ رفتن کلی سلامت می‌شوند. برای مثال با ابتلا به چاقی، زانو و کمردرد یا بیماری‌های قلبی و کبدی به وجود می‌آیند که خودشان به‌تنهایی خطرات مهمی را ایجاد می‌کنند. خوشبختانه جراحی‌های چاقی، با بهره‌گیری از علم روز دنیا و بهترین جراح چاقی، می‌توانند تأثیر بسیار زیادی در درمان چاقی بگذارند و همچنین می‌توانند شما را از این خطرات دور کنند.

 • افزایش اعتماد به ‌نفس

یکی دیگر از مزایای انجام جراحی‌های چاقی، افزایش اعتمادبه‌نفس در شخص است. چنین مسئله‌ای به دلیل کاهش درست وزن است که موجب می‌شود فرد بتواند کار‌های مختلف‌تری انجام دهد.

 • افزایش سلامت

وجود وزن ایده‌آل در شما سبب این می‌شود که اندام‌های داخلی‌تان بهتر کار کنند. فعالیت‌های درست و مناسب این اندام‌ها می‌تواند تأثیر بسیاری روی افزایش سلامتی بگذارد.

 • افزایش شانس باروری

طبق تحقیقات انجام شده، چاقی مفرط می‌تواند سبب کاهش شانس باروری در زنان شود. اما شما می‌توانید با انجام جراحی‌های چاقی و به‌دست‌آوردن وزن درست، شانس بیشتری در باروری داشته باشید.

 • نتیجه خوب با دوران نقاهت کوتاه

اگر زیر دست بهترین جراح چاقی فرایند جراحی خود را پشت سر بگذارید، در کنار کاهش وزن خوبی که به دست خواهید آورد، می‌توانید نهایتاً پس از ۴ هفته به فعالیت‌های خود رسیدگی کنید.

عوارض جراحی چاقی

جراحی‌های چاقی، مانند هرگونه از دیگر جراحی‌ها، دارای عوارض مختلفی هست که تنها می‌توانید با مشورت و انجام فعالیت‌های درست از شدت آن بکاهید. البته طی سال‌ها اخیر، تلاش‌های زیادی شده تا جراحی‌های چاقی به کمترین عوارض ممکن برسند؛ اما هنوز عوارضی وجود دارد که باید آن‌ها را نام ببریم. در ادامه با عوارض مختلف جراحی چاقی آشنا خواهید شد.

 • خونریزی

وجود خونریزی پس از انجام جراحی، یکی از موارد عادی است که ممکن است برای هرکس پیش بیاید. البته در صورتی ‌که زیر دست بهترین جراح چاقی فرایند جراحی خود را طی کنید، احتمال بروز این عارضه بسیار کمتر از حالتی خواهد بود که زیر دست شخصی ناشایست این فرایند را طی کنید.

 • ماندگاری همیشگی جای زخم‌ها

احتمال ماندگاری همیشگی جای زخم‌های جراحی، در صورتی وجود دارد که زیر دست پزشک ناواردی جراحی چاقی خود را انجام داده باشید. این احتمال در صورتی‌ که پیش جراح چاقی مناسبی این فرایند را طی کرده باشید، بسیار کمتر است.

همان‌طور که دیدید، بیشتر عوارض جراحی چاقی در صورتی ‌که زیر دست بهترین جراح چاقی فرایند درمانی خود را طی کرده باشید از بین ‌می‌روند یا به‌صورت بسیار خفیف ایجاد می‌شوند.

البته این عوارض، عارضه‌هایی هستند که در بین جراحی‌های چاقی موضعی و غیر موضعی ثابت هستند؛ اما بعضی از عارضه‌های جراحی چاقی، صرفاً برای نوع غیر موضعی است که در زیر به آن‌ها به‌صورت جداگانه خواهیم پرداخت.

عوارض جراحی چاقی غیر موضعی

جراحی‌های غیر موضعی چاقی، معمولاً بیشتر از نوع موضعی آن عارضه دارند؛ در همین جهت، شما می‌توانید در پایین با عوارض جراحی غیر موضعی به‌صورت جداگانه آشنا شوید.

 • بیماری‌های پوستی

پس از انجام جراحی غیر موضعی چاقی، احتمال ایجاد کوتاه‌مدت بیماری‌های پوستی وجود دارد.

 • بیماری‌های اعصاب و روان

کاهش شدید وزن سبب انتشار هورمون استرس در بدن می‌شود. این هورمون تا مدت طولانی در بدن فرد جراحی شده می‌ماند و در نهایت باعث ایجاد مشکلات عصبی می‌شود.

 • ریزش مو

جراحی غیر موضعی، سبب کاهش نسبتاً شدید وزن در مدت کوتاه می‌شود. در همین راستا، بدن انرژی زیادی را از دست می‌دهد و تا مدت‌ها نمی‌تواند به فعالیت‌های خود به‌خوبی رسیدگی کند. یکی از این فعالیت‌ها، رشد درست مو است که با اختلال مواجه می‌شود. این اختلال سبب ریزش مو یا کمترشدن رشد مو می‌شود.

 • افتادگی پوست

کاهش شدید وزنی که به سبب انجام جراحی چاقی توسط بهترین جراح چاقی رخ می‌دهد، سبب از بین‌ رفتن مقدار زیادی چربی می‌شود. در این هنگام، پوست‌هایی که روی این چربی‌ها سوار بوده، دیگر جایی برای تکیه ندارند و به یک‌پوست شل و افتاده تبدیل می‌شوند. افتادگی بیش از حد پوست در نواحی مختلف بدن، می‌تواند بسیار اذیت‌کننده باشد. البته شما می‌توانید با استفاده از انجام جراحی‌های دیگر این پوست‌های اضافی را از بین ببرید.

بهترین دکتر و جراح چاقی کیست

روش‌های کاهش عوارض جراحی چاقی

 • انجام مراقبت‌های لازم

پس از انجام جراحی چاقی، فعالیت‌های شما تا مدت‌ها بسیار محدود می‌شود. حتماً با بهترین جراح چاقی در این مورد صحبت و از نتیجه آن بحث پیروی کنید.

 • دوری از مصرف دخانیات و الکل

دوری از این موارد می‌توانند باعث کاهش عوارض پس از جراحی شوند.

انواع روش‌های جراحی چاقی

در این قسمت می‌خواهیم با انواع روش‌های جراحی که توسط جراح چاقی مورداستفاده قرار می‌گیرد آشنا شوید.

 • بای‌پس معده

عمل بای پس معده یکی از سرشناس‌ترین روش‌های جراحی چاقی است که در دسته جراحی‌های غیر موضعی قرار دارد. هدف این جراحی، کوچک‌تر کردن معده، هضم بیشتر غذا و کاهش جذب کالری بدن است.

بای‌پس معده به چند نوع کلاسیک، ساسی و مینی تقسیم می‌شوند. هر سه این موارد، روش‌هایی تغییریافته برای انجام بای‌پس معده است که باهدف کاهش عوارض و افزایش کیفیت نتیجه نهایی ایجاد شده‌اند.

مطلب پیشنهادی: معرفی بهترین دکتر بای پس معده در تهران

 • اسلیو معده

اسلیو معده یکی دیگر از روش‌های جراحی است که باهدف کاهش حجم معده انجام می‌شود. معمولاً در این جراحی، حجمی حدود ۸۰ درصد از معده برداشته می‌شود.

اسلیو معده به‌صورت لاپاراسکوپی انجام می‌شود؛ یعنی در انجام این جراحی از ایجاد شکاف‌های بزرگ روز معده خودداری می‌شود و سعی بر این است که با استفاده از دوربین‌های مختلف جراحی با کمترین برش انجام شود. اسلیو معده یکی دیگر از روش‌های غیر موضعی جراحی چاقی است.

مطلب پیشنهادی: معرفی بهترین دکتر اسلیو معده در تهران

 • ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی یکی از روش‌های جراحی چاقی موضعی است که در بخش‌های شکم یا پهلو مورداستفاده قرار می‌گیرد.

پزشک پیشنهادی: بهترین دکتر ابدومینوپلاستی

خلاصه مطلب

چاقی یک بیماری است که ممکن است چه به‌صورت ارثی یا چه به‌صورت اکتسابی به وجود بیاید؛ مسئله مهمی که در این زمینه وجود دارد این است که شما چگونه با این بیماری برخورد می‌کنید. بهترین کار در صورت مواجه بودن با چاقی این است که با کسب اطلاعات لازم در این زمینه، سعی کنید که این بیماری را از بین ببرید.

در همین راستا، در این مطلب از سایت پزشکبان به مواردی مثل جراح چاقی کیست، جراحی چاقی موضعی و غیر موضعی چیستند، ویژگی‌های بهترین جراح چاقی چیست و … پرداختیم. اگر در این زمینه سؤالی دارید می‌توانید در بخش کامنت‌ها بیان کنید تا ما به آن پاسخ دهیم. از همراهی شما متشکریم.

سؤالات متداول

BMI چیست؟

بی‌ام آی، در فارسی شاخص توده بدنی نامیده می‌شود. این واحد به معنای میزان تعادل بین وزن و قد شما است. اگر بی‌ ام آی شما حدود عدد ۲۰ باشد، شما در بهترین حالت ممکن وزنی قرار دارید؛ ولی اگر این عدد به بالا ۳۰ برسد، شما اضافه‌وزن دارید. همچنین افرادی که بی‌ام آی بالای ۴۰ دارند، دچار چاقی مزمن هستند.

مصرف غذا پس از جراحی چاقی به چه صورت است؟

بعد از عمل جراحی و ترخیص از بیمارستان، مدتی مصرف غذا به‌صورت مایع است و سپس مواد جامد قابل‌مصرف می‌شود. به‌ طور کلی تغییر عادات غذایی بعد از جراحی محدود است، اما باید به این موضوع با نگرش مثبت نگاه کرد، زیرا این تغییرات چندان سخت نیست و بعد از مدتی برای فرد عادی می‌شود.

۳/۵ - (۲ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا