بهترین کلینیک ها

بهترین کلینیک دندانپزشکی در تهران

بهترین کلینیک دندانپزشکی در تهران کجاست؟ دندان یکی از عضو‌های مؤثر و مهم در بدن است که وجودش می‌تواند فواید زیادی داشته باشد؛ فوایدی که شاید در طول روز به آن توجه نکنیم. البته این موضوع تا زمانی صحت دارد که این عضو در سلامت کامل باشد. در همین راستا، مراقبت درست و خوب از دندان، امری دارای اهمیت است که باید در انجام آن کوشا باشیم.

اما در هر حال هم دندان‌هایمان دچار بیماری‌هایی می‌شود که جلوگیری از ابتلا به آن‌ها کاری بسیار دشوار است؛ کاری که شاید بسیاری از ما حاضر به انجامش نیستیم. به همین دلیل باید با بهترین کلینیک دندانپزشکی در تهران آشنا باشیم تا هنگام درد دندان، مستقیماً به خود آن کلینیک مراجعه کنیم؛ تا از اتلاف وقت خود جلوگیری کنیم.

اما ممکن است در این جهت، سؤالات زیادی برایمان پیش بیاید، سؤالاتی مثل: ویژگی‌های بهترین کلینیک دندانپزشکی در تهران چیست؟ روش‌های جلوگیری از بیماری‌های دندان چیست؟ بیماری‌های دندان چیست؟ در بهترین کلینیک دندانپزشکی در تهران چه خدماتی ارائه می‌شود؟ و… . برای دریافت پاسخ این سؤالات و دیگر سؤالات در این زمینه، می‌توانید تا پایان این مطلب از سایت پزشکبان با ما همراه باشید.

اگر ساکن شهر کرج هستید و به‌دنبال لیست بهترین‌های شهر خودتان هستید، می‌توانید همین الان به صفحه لیست بهترین کلینیک دندانپزشکی در کرج مراجعه نمایید.

در بهترین کلینیک دندانپزشکی در تهران چه خدماتی ارائه می‌شود؟

به صورت کلی، خدماتی که در بهترین کلینیک دندانپزشکی در تهران ارائه می‌شود، به ۳ بخش زیبایی، درمانی و ترمیمی تقسیم می‌شود. در پایین به صورت تخصصی‌تر این ۳ بخش را توضیح داده‌ایم.

خدمات درمانی دندان

این بخش از خدمات کلینیک دندانپزشکی در تهران، بخشی پرمخاطب است که مطمئنا همه‌ی‌ ما برای رفع نیاز خود به آن مراجعه کرده‌ایم. در این بخش، بیماری‌های دهان و دندان درمان می‌شود؛ بیماری‌هایی که می‌تواند در لثه، دندان یا فک به وجود آید. بیماری‌هایی مثل عفونت ریشه دندان، عفونت لثه، جرم دندان یا پوسیدگی دندان در این دسته قرار می‌گیرند.

برای درمان بیماری‌های دهان و دندان خود حتماً به دنبال بهترین کلینیک دندانپزشکی در تهران بگردید؛ زیرا اگر زیر دست کسی این فرایند را طی کنید که در انجام این کار ماهر نیست و از مواد درستی برای درمان کامل بیماری موجود استفاده نمی‌کند، فقط زمان و مال خود را از دست داده‌اید و درد کشیده‌اید و در نهایت نتیجه خوبی از انجام فرایند دندان‌پزشکی نخواهید داشت. پس در انتخاب کلینیک دندانپزشکی بسیار دقت کنید.

در بهترین کلینیک دندانپزشکی در تهران چه خدماتی ارائه می‌شود؟

خدمات زیبایی دندان

زیبایی نیز بخشی پرطرفدار در زمینه دندانپزشکی است. در این بخش، خدماتی مثل سفید کردن دندان، ترتیب‌دادن به دندان‌ها و… قرار می‌گیرد.

خدمات ترمیمی دندان

ممکن است دندان‌ها در اثر برخورد جسمی یا به هر دلیل دیگر دچار شکستگی یا پوسیدگی خفیف شوند. درمان این‌گونه از بیماری‌ها در این بخش قرار می‌گیرد.

حال که با تعریف کلی این ۳ بخش آشنا شدید، بیایید به صورت تخصصی‌تر به فعالیت‌هایی که در بهترین کلینیک دندانپزشکی در تهران انجام می‌شود، بپردازیم.

فعالیت‌هایی از قبیل پرکردن دندان، عصب‌کشی دندان، باندینگ دندان، روکش دندان، کشیدن دندان، بریج دندان، ایمپلنت دندان، جراحی فک، فلوراید تراپی، ارتودنسی یا پیوند لثه در بهترین کلینیک دندانپزشکی در تهران انجام می‌شود.

لیست بهترین کلینیک های دندانپزشکی تهران

معرفی بهترین کلینیک‌های دندانپزشکی در تهران:

اطلاعات تماس با کلینیک دکتر آیت تهران

تلفن: ۵۷۷۶۰۰۰۰

وبسایت: dr-ayat.com

آدرس: تهران، خیابان طالقانی بعد از تقاطع مفتح پلاک ۱۶۶ طبقه ی سوم.

شبکه‌های اجتماعی: dr.ayat.dentalclinic

اطلاعات تماس با کلینیک دکتر آزادخواه تهران

دکتر مژگان آزادخواه متخصص ایمپلنت دندان و ارتودنسی دندان؛ دارای ۲۳ سال سابقه در حوزه دندانپزشکی؛ دارای گواهینامه معتبر از کشور کره جنوبی، آلمان، سوئیس و فرانسه؛

تلفن: ۰۲۱۸۸۶۱۶۳۱۰

تلفن همراه: ۰۹۱۲۷۰۲۳۹۵۶

وبسایت: drmojganazadkhah.com

آدرس: ونک ملاصدرا جنب بیمارستان بقیه الله ساختمان پزشکان صدرا پلاک ٢٠٠ طبقه دوم واحد ۵.

شبکه‌های اجتماعی: drmojganazadkhah

ویژگی‌های بهترین کلینیک دندانپزشکی در تهران

در دسترس بودن کلینیک

شاید در هر زمان دندان‌درد شدیدی به سراغتان بیاید نیاز به دندانپزشکی داشته باشید؛ اگر مطب دندانپزشکی از محل شما بسیار دور باشد یا دسترسی به آن سخت باشد، می‌تواند برای شما مشکلات مختلفی را به وجود آورد. در همین راستا بهترین کلینیک دندانپزشکی در تهران، مکانی در دسترس دارد. منظور ما از در دسترس بودن، این است که بتوانید چه با وسیله شخصی و چه با وسایل عمومی به راحتی به محل کلینیک مراجعه کنید.

دارای تجهیزات و امکانات مناسب

اگر در کلینیک دندانپزشکی، بهترین دکتر‌ها هم وجود داشته باشد، ولی آن‌ها از دستگاه‌های به‌روز بی‌بهره باشند، نمی‌توانند بهترین نتایج را پس از طی‌کردن فرایند درمانی به فرد بیمار بدهند. به همین دلیل یکی دیگر از ویژگی‌های بهترین کلینیک دندانپزشکی در تهران، این مورد است.

ارائه‌دهنده انواع خدمات

همان‌طور که در بالا اشاره کردیم، در بهترین کلینیک دندانپزشکی در تهران، خدماتی مختلفی ارائه می‌شود. چنین ویژگی می‌تواند در فرایند درمانی بیماری‌های دهان و دندان، تأثیرات مثبتی بگذارد.

نوبت‌دهی درست و برنامه‌ریزی شده

یکی از موارد بسیار مهمی که در کلینیک‌های دندانپزشکی وجود دارد، نوبت‌دهی درست و برنامه‌ریزی شده است. وقتی در کلینیکی این کار به‌درستی انجام نشود، نظم کلینیک به هم می‌خورد و باعث ایجاد مشکلات مختلفی مانند اتلاف وقت بیمار، کاهش کیفیت کاری پزشک یا بی‌نظمی در کلینیک می‌شود. به همین دلیل اگر به بهترین کلینیک دندانپزشکی مراجعه کنید، با نوبت‌دهی برنامه‌ریزی شده مواجه خواهید شد.

محیطی مناسب و سرگرم‌کننده

شاید مجبور باشیم برای انجام کامل فرایند درمانی دندان‌ها، مدت زیادی در کلینیک دندانپزشکی بمانیم؛ اگر در این حالت، مطب دندانپزشکی فضای نامناسبی داشته باشد، یقیناً بعد از مدتی کلافه خواهیم شد؛ اما اگر در بهترین کلینیک دندانپزشکی در تهران فرایند درمانی را طی کنیم، می‌توانیم هنگام انتظار از محیط زیبا و سرگرم‌کننده لذت ببریم.

پرسنل حرفه‌ای

در کنار تمام موارد بالا، وجود پرسنل حرفه‌ای و ماهر موردی است که نمی‌توانیم نادیده بگیریم. وجود چنین موردی یکی از تأثیر‌گذار‌ترین موارد در نتیجه نهایی خوب از فرایند درمانی دندان است.

اخلاق مناسب تمام پرسنل

وجود اخلاق مناسب در پرسنل، در نتیجه نهایی فرایند درمانی شما تأثیر خوبی می‌گذارد پس هنگام انتخاب کلینیک دندانپزشکی از توجه به این مورد باز نمانید. دلیل گفتن چنین حرفی این است که وجود اخلاق خوب در بین پرسنل، باعث ایجاد ارتباط درست بین شما و آن‌ها می‌شود؛ چنین موضوعی باعث راحتی شما در کلینیک دندانپزشکی شده و این راحتی می‌تواند سبب بهتر شدن فرایند درمانی شود.

ویژگی‌های بهترین کلینیک دندانپزشکی در تهران

بهترین کلینیک دندانپزشکی باید شامل چه بخش‌هایی باشد؟

یک کلینیک دندانپزشکی خوب باید دارای بخش‌های زیر باشد:

اتاق انتظار

یکی از مهم‌ترین بخش‌هایی که هر کلینیک دندانپزشکی باید داشته باشد اتاق انتظار است. با توجه به اینکه در هنگام نوبت دهی به یک بیمار پروسه ویزیت آن به طور کلی تخمین زده می‌شود، این احتمال وجود دارد که سایر بیماران یا مراجعه کنندگان باید منتظر بمانند تا نوبتشان شود؛ بنابراین در یک کلینیک مجهز بهتر است مکانی برای انتظار مراجعه کنندگان در نظر گرفته شود و امکانات سرگرم کننده نظیر مطالعه کتاب و مجله و یا تلویزیون برای سپری کردن وقت بیماران موجود باشد.

اتاق درمان

اتاق درمان مکانی است که درمان بیمار در آنجا انجام می‌شود. این اتاق باید کاملا تمیز و عاری از هرگونه آلودگی و میکروب باشد. علاوه بر این برای حفظ آرامش و خونسردی بیمار می‌بایست فضایی آرام و ساکت باشد.

سرویس بهداشتی

از دیگر بخش‌هایی که یک کلینیک دندانپزشکی خوب باید داشته باشد سرویس بهداشتی مجهز به امکانات بهداشتی است. علاوه بر این نیاز است که در این محیط کاملا نکات بهداشتی رعایت شده باشد.

روش جلوگیری از بیماری‌های دندان

خدماتی که بهترین کلینیک دندانپزشکی ارائه می‌دهد شامل چه مواردی است؟

خدماتی که یک دندانپزشکی خوب ارائه می‌دهد شامل دو نوع خدمات عمومی و تخصصی است که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم:

خدمات عمومی کلینیک دندانپزشکی

 1. چکاپ دندان
 2. بلیچینگ یا سفید کردن دندان
 3. عصب کشی دندان
 4. جراحی لثه
 5. کشیدن دندان‌های پوسیده
 6. کشیدن دندان عقل
 7. پر کردن یا ترمیم دندان

  کلینیک دندانپزشکی

خدمات تخصصی یا زیبایی کلینیک دندانپزشکی

 1. کاشت دندان به روش بریج
 2. کاشت دندان به روش ایمپلنت
 3. کاشت دندان به روش دندان مصنوعی
 4. اصلاح طرح لبخند
 5. لمینیت دندان
 6. کامپوزیت دندان
 7. ارتودنسی توسط بهترین متخصص ارتودنسی در تهران

پرسنل بهترین کلینیک دندانپزشکی چه ویژگی‌هایی دارند؟

کارکنان و پرسنل یک کلینیک دندانپزشکی در تهران خوب باید تخصص و مهارت لازم در کار خود را داشته باشد. یک دندانپزشک خوب باید بتواند با مهارت و دقت بالا و با کمترین خطا به درمان مشکلات دهان و دندان بیمار خود بپردازد. علاوه بر این یک دندانپزشک خوب باید حس دلسوزی و مهارت ارتباطی قوی با بیمار را داشته باشد و با رعایت اخلاق مداری با مراجعه کنندگان خود برخورد کند..

خلاصه مطلب

دندان یکی از عضو‌های کاربردی بدن است که اگر خرابی در آن پیش بیاید و به آن رسیدگی نشود، مشکلات بزرگتری مثل درد‌های شدید را به وجود می‌آورند. در همین جهت باید در این زمینه اطلاعات کافی را کسب کنیم تا اگر مشکلی به وجود آمد، بتوانیم به خوبی با آن برخورد کنیم و از پیشرفتش جلوگیری کنیم.

در همین راستا، در این مطلب از سایت پزشکبان به موارد مختلفی از جمله در بهترین کلینیک دندانپزشکی در تهران چه خدماتی ارائه می‌شود، ویژگی‌های بهترین کلینیک دندانپزشکی در تهران و… پرداختیم. اگر هنوز در این زمینه سؤالی دارید، می‌توانید در بخش کامنت‌ها بیان کنید تا ما به آن پاسخ دهیم. از همراهی شما متشکریم.

سوالات متداول

 • فلوراید تراپی چیست؟

انجام این کار در جهت مستحکم کردن دندان‌ها انجام می‌شود. فلوراید ماده‌ای طبیعی و بی‌خطر است که باعث افزایش طول عمر مینا دندان‌ها می‌شود. چنین چیزی سبب افزایش سلامت دندان می‌شود.

 • باندینگ دندان چیست؟

باندینگ دندان، در دسته ترمیم فعالیت‌های کلینیک دندانپزشکی قرار می‌گیرد. از چنین روشی برای ترمیم دندان‌های شکسته یا سفیدکردن دندان‌های زرد استفاده می‌شود. به صورت کلی از این روش برای زیبایی بیشتر دندان‌ها استفاده می‌شود.

 • چرا برای کشیدن دندان عقل از جراحی استفاده می‌شود؟

هنگامی که دندانی نیاز به کشیدن دارد؛ ولی کشیدن آن به صورت عادی، کار دشواری است، از جراحی استفاده می‌شود تا فرایند بهتر پیش رود و نتیجه بهتری داشته باشد.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا