پزشک و متخصص

بهترین جراح بینی گوشتی در تهران

تعداد جراحی بینی گوشتی در تهران، روبه‌افزایش است و افرادی که بینی بزرگ و یا نامتناسب با فرم صورت دارند، تصمیم به انجام عمل رینوپلاستی می‌گیرند؛ حال ممکن است در قدم اول این سؤال برای شما طرح شود که بینی گوشتی برای عمل مناسب‌تر است و یا بینی استخوانی؟ در صورت داشتن کدام نوع از بینی، در نهایت می‌توانیم به نتیجه دلخواه خود برسیم؟

امروز در این مقاله از سایت پزشکبان قصد داریم تا در مورد جراح بینی گوشتی در تهران مطالبی مفید را در اختیارتان قرار دهیم. همچنین در مورد موضوع بهترین جراح بینی گوشتی در تهران، اهمیت انتخاب جراح بینی گوشتی، آیا بینی گوشتی به شکل قبل از عمل خود باز می‌گردد، نحوه تشخیص نوع بینی، اقدامات قبل از جراحی بینی گوشتی و مراقبت‌های بعد از عمل بینی گوشتی نیز، اطلاعاتی برای شما شرح می‌دهیم.

لیست بهترین جراح بینی گوشتی در تهران

اول از همه قصد داریم بهترین جراح بینی گوشتی در تهران را به شما معرفی کنیم؛ در ادامه لیست ۵ نفره از بهترین پزشکان فعال در این زمینه را شرح می‌دهیم:

دکتر علی جاودانی

ایشان عضو انجمن پلاستیک و زیبایی آمریکا و ایران هستند که البته این عضویت بی دلیل نیست؛ دکتر جاودانی دوره عمومی، بورد تخصصی جراحی و بورد فوق تخصصی جراحی پلاستیک را در دانشگاه علوم پزشکی شیراز و ایران گذرانده و جالب آنکه در تمام این دوره‌ها با رتبه ممتاز فارغ التحصیل شده است. تمامی پروسه‌های قبل و بعد از عمل جراحی بینی گوشتی مانند معاینه، مشاوره، عمل و مراقبت‌های بعد از آن توسط ایشان صورت می‌پذیرد.

تلفن: ۰۹۱۲۰۱۶۴۳۷۲ – ۸۸۶۹۰۹۰۹_۰۲۱

سایت: javdanimd.com

آدرس: سعادت آباد، خیابان فرحزادی، روبروی اریکه ایرانیان، کوچه عباسی اناری، پلاک ۵۱

دکتر آرش نجف بیگی

دکتر آرش نجف بیگی یکی از جراحان ممتاز بینی گوشتی بوده که دارای گواهینامه‌های مختلف است. ایشان فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی هستند و با رعایت استانداردهای جهانی و روش‌های روز دنیا، بینی شما را جراحی زیبایی می‌کنند.

تلفن: ۰۲۱۹۱۰۰۹۴۰۱

آدرس: تهران، جردن، بالاتر از تقاطع حقانی، خیابان کیش، پلاک ۴۵، طبقه چهارم شرقی، زنگ ۷

دکتر خسرو مقتدر

دکتر مقتدر دوره پزشکی عمومی خود را در دانشکده پزشکی دانشگاه شهید بهشتی تهران گذراند. پس از آن دوره تخصص جراحی پلاستیک بینی و صورت و تخصص گوش، حلق و بینی را در دانشگاه علوم پزشکی و با رتبه ممتاز به پایان رساند. ایشان از جراحان صاحب سبک ایران به شمار می‌آیند و برای جراحی بینی روش خاص خود را دارند.

تلفن: ۰۹۰۵۱۴۸۸۴۶۰ – ‎۰۲۱۲۲۰۶۶۷۴۲

سایت: drkhosrowmoghtader.com

آدرس: صادقیه، آیت الله کاشانی ، نبش گلستان شمالی، ساختمان پزشکان بلوک ۳

دکتر آرزو خوانساری نیا

دکتر خوانساری نیا دوره عمومی خود را در سال ۸۶ و با اخد رتبه ممتاز دوم به اتمام رساند. ایشان دوره تخصصی گوش و حلق و بینی را در دانشگاه علوم پزشکی تبریز به پایان رساند. همچنین در کنگره‌ها و کنفرانس‌های بین المللی مختلفی حضور داشته‌اند و از سبک‌های جدید و موثر در عمل جراحی بینی گوشتی استفاده می‌کند.

تلفن: ۰۹۲۳۱۷۳۲۴۴

سایت: jarahibiniv.com

آدرس: صادقیه، آیت الله کاشانی ، نبش گلستان شمالی، ساختمان پزشکان بلوک ۳

دکتر علی میقانی

دکتر میقانی دوره عمومی خود را در دانشگاه شهید پزشکی و دوره تخصصی گوش، حلق و بینی را در دانشگاه علوم پزشکی تهران گذراند. البته ایشان فلوشیپ جراحی خود را از دانشگاه معتبر گراتز اتریش کسب کرد و یکی از بهترین جراحان بینی گوشتی در تهران هستند. همچنین ایشان نویسنده مقالات معتبر و بین المللی مختلفی هستند و دو کتاب با عناوین «جراحی گردن و تیروئید» و «جراحی زیبایی و ترمیمی صورت» را تالیف کرده‌اند.

تلفن: ۰۲۱۸۸۶۰۶۳۸۹ – ۰۹۳۰۷۳۶۲۸۳۶

سایت: meighani.com

آدرس: تهران، میدان ونک، ملاصدرا، روبروی بیمارستان بقیه الله، شماره ۲۰۳، واحد ۷

اهمیت انتخاب جراح بینی گوشتی

عمل دماغ گوشتی با توجه به ماهیت و شکل آن، دارای سختی بیشتری به نسبت جراحی بینی استخوانی هست و به همین دلیل هم مهم هست که شما از بین موارد جراح بینی گوشتی در تهران، فقط بهترین اونهارو انتخاب کنین؛ چرا که این عمل سخت، فقط بواسطه یک شخص باتجربه قابل انجام هست!
متبحر‌ترین و بهترین جراح بینی گوشتی در تهران برای انجام عمل زیبایی بینی گوشتی کسی است که بتواند این پروسه پرطرف‌دار و زیبا را به بهترین شکل ممکن انجام داده و کمترین مشکلات و عوارض جانبی را برای بیمار ایجاد کند.

بهتر است بدانید که باتجربه و حرفه‌ای بودن پزشک تا حد بسیار زیادی می‌تواند در جلوگیری از بروز عوارض جانبی جلوگیری کند، چرا که وی به‌خوبی با مشکلاتی که ممکن است در حین انجام جراحی یا بعد از آن برای بینی‌های فانتزی رخ دهد آشنایی دارد و از همین رو تغییرات را بااحتیاط کامل اعمال می‌کند.

اهمیت انتخاب جراح بینی گوشتی

تکنیک‌های جراحی بینی گوشتی

فنون جراحی زیبایی بینی بسته به نوع بینی، آیا گوشتی است یا استخوانی، متفاوت است. در صورت بینی گوشتی، هدف اصلی تقویت ساختار غضروفی بینی است تا فشاری بر روی پوست ضخیم ایجاد شود و بینی با فرم باریک‌تر و ظاهر زیباتر شکل گیرد. با کاهش عرض پره‌های بینی از طرف‌ها، پهنای بینی نیز کاهش پیدا می‌کند.
در واقع، نتیجه پس از عمل جراحی بهتر خواهد بود اگر بینی اولیه کمترین حجم گوشتی را داشته باشد. با این حال، تقریبا همه بینی‌های گوشتی با استفاده از تکنیک‌های جراحی صحیح قابل بهبود است.

در کل، برای انجام جراحی بینی گوشتی باید به دقت ساختار زیربینی را تقویت کرد تا لایه پوست بهترین شکل را روی یک ساختار پایدار بگیرد. عدم انجام صحیح این مرحله می‌تواند باعث تغییر شکل و بازگشت ناخواسته بینی به شکل نامطلوب شود. این نوع بینی‌ها به ظاهر بزرگی دارند، اما بسیار حساس هستند و نیازمند عمل جراحی صحیح توسط پزشکان با تجربه می‌باشند.

ویژگی‌های بهترین جراح بینی گوشتی در تهران

بهترین جراح بینی گوشتی در تهران باید دربردارنده ویژگی‌های خاص و منحصربه‌فردی باشد؛ بنابراین با توجه ‌به این معیار‌ها و ویژگی‌هایی که در قسمت زیر برایتان بیان می‌کنیم، می‌توانید جراح بینی گوشتی در تهران را به‌خوبی انتخاب کنید.
این نکته را در نظر داشته باشید که در صورتی که پزشک شما تمامی این ویژگی‌ها را داشته باشد، بهترین جراح بینی گوشتی در تهران شناخته شده و با خیال راحت می‌توانید بینی گوشتی خود را به دست وی سپارید؛ در ادامه برخی از این ویژگی‌ها را برایتان بیان خواهیم کرد:

 • در ابتدا و قبل از هر چیزی بهترین متخصص بینی گوشتی در تهران، بدون درنظر داشتن مسائل مالیاتی، سلامت و راه تنفسی بیمار را در اولویت اول خود قرار خواهد داد.
 • بهترین جراح دماغ گوشتی در تهران به طور دقیق می‌تواند بین سایر اجزای صورت و فرم بینی، تناسب زیبایی را خلق کند و در نهایت، نتیجه موفقی را با توجه ‌به انتظار فرد و بررسی آناتومی کلی صورت ایجاد نماید.
 • بهترین جراح بینی با توجه ‌به سطح مهارت و تبحر خاصی که دارد، خود تا جای ممکن ایرادات ظاهری و مشکلات بینی را با توجه ‌به خواسته و انتظار بیمار به طور کامل و در بهترین شکل ممکن برطرف کند.
 • جراح بینی در ابتدا قبل از هر چیزی، مشاوره‌ای تخصصی برای بیمار ارائه خواهد داد و بعد از معاینه بالینی دیدگاهی کلی از نتیجه عمل بینی به فرد می‌دهد تا فرد بتواند به‌خوبی در مورد جراحی زیبایی بینی خود تصمیم‌گیری کند.
 • بهترین جراح بینی گوشتی در تهران باید با درنظر گرفتن علم و تخصص در زمینه پزشکی که دارد، توانایی ادغام هنر زیبایی‌شناسی را داشته باشد تا در نهایت ظاهری زیبا را برای فرد ایجاد نماید.

ویژگی‌های بهترین جراح بینی گوشتی در تهران

آیا بینی گوشتی به شکل قبل از عمل خود باز می‌گردد؟

آیا پس از گذشت مدت زمانی پس از عمل، نتیجه نهایی به حالت اولیه خود باز می‌گردد و یا خیر؟ این سؤال ممکن است تنها سؤالی باشد که برای افراد با بینی گوشتی به وجود بیاید و ذهن آن‌ها را در گیر خود کند.
در پاسخ به این سؤال می‌توان گفت، اگرچه در گذشته به دلیل سنتی بودن این عمل، شکل نهایی بینی پس از عمل دچار تغییر می‌شد، اما امروزه با روش‌های جدیدی که برای این عمل انجام می‌شود، ریسک آن به کمترین حد ممکن و یا حتی به صفر نیز رسیده است.

اگر بهترین جراح بینی گوشتی در تهران تشخیص دهد که برای نازک‌تر شدن فرم سر بینی باید چربی زیر بینی برداشته شود، در صورت بی‌دقتی منجر به بدشکلی سر بینی شده و در صورتی که بیش از اندازه برداشته شود باعث اختلال در خون‌رسانی نوک بینی شده و عوارض بدی برای بیمار خواهد داشت.

این نکته را در نظر داشته باشید که چون بینی‌های گوشتی، پیوند غضروف و استخوان‌بندی ضعیف‌تری نسبت به بینی‌های استخوانی دارند، بهترین جراح بینی گوشتی در تهران سعی می‌کند که قسمت نوک بینی را در ابتدا با غضروف تقویت کند؛ بنابراین در نهایت، این کار سبب بر این شده تا بینی گوشتی پس از مدت زمانی به شکل و حالت اولیه خود باز نگردد و یا احتمال آن بسیار کم است.

نحوه تشخیص نوع بینی

نکته مهم این است که قبل از اینکه اقدام به جراحی زیبایی بینی کنید، نوع و فرم بینی خود را به‌خوبی تشخیص داده و با توجه ‌به نوع آن دکتر متخصص خود را انتخاب نمایید. زیرا ممکن است پزشکی در زمینه جراحی زیبایی بینی گوشتی، تخصص بهتری داشته باشد و یا برعکس. به‌طورکلی مشخصات بینی گوشتی عبارت‌اند از:

 • از بارز‌ترین ویژگی که بینی‌های گوشتی دارای آن هستند، پوست ضخیم و اسکلت و غضروف ضعیف آن است.
 • همچنین جلوی بینی گوشتی، نوعی غضروف پهن و نازک وجود دارد.
 • نوک این نوع بینی گرد بوده و دارای غدد چربی فراوان است.
 • مشهود بودن منافذ پوستی
 • ضخیم بودن عرض پره های بینی
 • بزرگی نوک بینی

نحوه تشخیص نوع بینی

اقدامات قبل از جراحی بینی گوشتی

قبل از اینکه اقدام به عمل بینی خود کنید، باید از چند هفته قبل یک‌سری نکات را در نظر داشته باشید و آن‌ها را رعایت کنید. برخی از این نکاتی که توسط بهترین جراح بینی گوشتی در تهران مطرح شده است، عبارت‌اند از:

 • قبل از انجام حراجی زیبایی بینی، یک‌سری آزمایشاتی توسط پزشک انتخابی‌تان برای شما، تجویز خواهد شد؛ بنابراین حتماً آن را انجام دهید تا در حین عمل و یا پس از آن درگیر مورد خاصی نشوید.
 • این نکته را در نظر داشته باشید که به مدت دو هفته قبل از جراحی زیبایی بینی، از مصرف هرگونه مواد مخدر از جمله سیگار، قلیان و … خودداری نمایید.
 • بهترین جراح بینی گوشتی در تهران به شما توصیه می‌کند به مدت دو هفته قبل از انجام جراحی، از مصرف مشروبات الکی به‌شدت پرهیز نمایید.
 • در صورتی که شما خانم هستید و قصد انجام جراحی بینی را دارید، در روز عمل، هیچ‌گونه آرایشی نداشته و در صورت داشتن کاشت ناخن، آن را از روی ناخن‌ها پاک کنید.
 • آقایان باید در نظر داشته باشند که در روز انجام جراحی، تمامی ریش و سبیل خود را به طور کامل بتراشند.
 • به مدت دو هفته قبل از عمل، توصیه می‌شود مصرف مایعات به‌خصوص، آب کرفس و آب‌هویج را افزایش دهید. این کار سبب بر این شده تا مقدار کبودی و ورم شما بعد از عمل، مقدار زیادی نباشد.

مراقبت‌های بعد از عمل بینی گوشتی

علاوه بر اینکه باید یک‌سری نکات را قبل از عمل جراحی بینی گوشتی رعایت کنید، پس از عمل نیز یک‌سری نکات وجود دارد که رعایت آن‌ها روند درمان را به‌خوبی بهبود بخشیده و می‌تواند کمک زیادی به شما در این زمینه کند.

مراقبت‌های بعد از عمل بینی گوشتی

 • مهم‌ترین نکته‌ای که پس از عمل رینوپلاستی باید در نظر داشته باشید، این است که پس از عمل، به طور کامل استراحت داشته و از برداشتن هرگونه اجسام سنگین خودداری کنید.
 • در صورت داشتن تامپون، تا قبل از برداشتن تامپون‌ها از مصرف هرگونه مواد و خوراکی سفت و یا غذا‌هایی که نیاز به جویدن زیاد دارند، خودداری کنید.
 • بیمار پس از عمل رینوپلاستی، بایستی مصرف مایعات خود را افزایش دهد. اما این نکته را در نظر داشته باشید که برای مصرف هرگونه نوشیدنی، به‌هیچ‌عنوان از نی استفاده نکنید.
 • پس از عمل بینی به مدت یک ماه به کمر خوابیده و در هنگام خواب سعی کنید دو بالشت در زیر سرخود قرار دهید.
 • پس از عمل رینوپلاستی، تا دو ماه از زدن عینک‌آفتابی و طبی خودداری نماید و در صورت نیاز می‌توانید از لنز طبی استفاده نمایید.
 • مصرف ادویه، نمک و غذا‌های شور را در این بازه به حداقل و یا در صورت امکان به صفر برسانید تا از ایجاد ورم جلوگیری کنید.
 • پس از عمل رینوپلاستی به مدت زمانی که جراح بینی گوشتی در تهران برایتان مشخص کرده است، از مصرف قرص‌های رقیق‌کننده خون، خودداری کنید.
 • به مدت ۷۲ ساعت اولیه از کمپرس سرد و پس از آن به مدت ۷۲ ساعت، کمپرس گرم استفاده کنید.
 • از حرف‌زدن زیاد و یا خندیدن شدید به‌طورجدی دوری کنید.

تزریق کورتون برای کاهش ورم بینی گوشتی

معمولاً تمام بینی‌های گوشتی پس از عمل رینوپلاستی، ورم زیادی کرده و حدوداً پس از یک سال تورم آن از بین خواهد رفت. اما روش‌هایی وجود دارد که پزشک شما با در برگرفتن آن‌ها می‌تواند میزان ورم بینی شما را تا حد زیادی کاهش دهد. یکی از مؤثرترین این راه‌ها برای کاهش میزان تورم بینی، تزریق کورتون است.

اما باید در نظر داشته باشید که این کار را به طور خودسرانه انجام ندهید. قبل از آن حتماً با پزشک خود، مشورت داشته باشید. این نکته را در نظر داشته باشید که در صورتی که بینی شما استخوانی است، از انجام‌دادن این کار به‌طورجدی خودداری نمایید.

مزیت جراحی بینی گوشتی

مزیت جراحی بینی گوشتی

همان‌طور که می‌دانید داشتن بینی بزرگ و نامتناسب با فرم صورت، نمای جالبی به چهره شخص نخواهد داد؛ بنابراین به طور قطع می‌توان گفت عمل بینی گوشتی، دارای مزیت‌هایی بوده و می‌تواند برای ما مفید باشد. به‌عنوان‌مثال می‌توان گفت:

 • عمل بینی گوشتی، سبب زیباتر شدن بینی و در نهایت زیباتر شدن چهره کلی فرد می‌شود.
 • از دیگر مزیت‌های عمل بینی گوشتی توسط بهترین جراح بینی گوشتی در تهران، این است که بینی شما در نهایت به‌صورت کاملاً متقارن در خواهد آمد.
 • عمل بینی گوشتی، سبب افزایش اعتماد به نفس شما خواهد شد.
 • همچنین می‌تواند کیفیت زندگی شخص را بهبود ببخشد.
 • در صورتی که از مشکلات تنفسی رنج می‌برید، پس از عمل بینی خود، از شر این مشکل راحت خواهید شد.
 • و…

سخن پایانی

در پایان می‌توان گفت واقعیت این است که نتیجه‌گرفتن از عمل بینی گوشتی خیلی سخت‌تر از بینی استخوانی است. به‌هرحال هیچ‌وقت یک بینی گوشتی مانند یک بینی استخوانی نتیجه دلخواه را نمی‌دهد، ولی اگر بینی گوشتی خوب عمل شود، چهره فرد عمل شده را بهتر می‌کند و اصطلاحاً می‌توان گفت که به عمل‌کردن آن می‌ارزد.

تزریق کورتون برای کاهش ورم بینی گوشتی

پس بنابراین با توجه ‌به این نکات دقت داشته باشید که در این پروسه اگر می‌خواهید در شهر تهران آن را انجام دهید، بهترین جراح بینی گوشتی در تهران را انتخاب نمایید. در غیر این صورت ممکن است از نتیجه نهایی و فرم بینی خود رضایت کامل را نداشته و مجدداً مجبور به انجام عمل بینی ترمیمی شوید. اکنون به پایان بخش دیگر از مطالب در سایت پزشک‌ بان، رسیدیم.

۴.۳/۵ - (۳ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا