پزشک و متخصص

بهترین جراح پروتز باسن در تهران

بهترین جراح پروتز باسن در تهران کیست؟ کوچکی باسن یکی از عواملی است که در گاهی اوقات، سبب کاهش اعتماد به نفس افراد می‌شود. البته یکی دیگر از مشکلاتی که در گاهی اوقات برای افراد اذیت‌کننده می‌شود، بزرگی بیش از حد باسن است. در هر صورت، تمام این افراد نیاز دارند تا با بهترین جراح پروتز باسن در تهران آشنا شوند تا در راستای زیبایی و راحتی بیشتر خود اقدام کنند.

البته برای انجام جراحی پروتز باسن، داشتن اطلاعاتی مختلف در این زمینه نیز مهم است و می‌تواند در فرایند جراحی تأثیر زیادی بگذارد. به غیر از این مورد، آگاهی از وجوه مختلف جراحی پروتز باسن، می‌تواند به شما در تصمیم‌گیری انجام دادن یا ندادن این پروتز نیز کمک کند. در همین راستا، ما در این مطلب از سایت پزشکبان، می‌خواهیم با اطلاعات کاملی که در زمینه بهترین جراح پروتز باسن در تهران وجود دارد در کنار شما باشیم. شما می‌توانید برای دستیابی به این اطلاعات تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

پروتز باسن تنها راه فرم دادن به باسن نیست و روش های دیگه ای هم وجود دارند که میتوانند به شما کمک کنند! برای اطلاعات بیشتر پیشنهاد میکنیم که صفحه بهترین دکتر لیپوماتیک رو هم مشاهده کنین

نام متخصص آدرس توضیحات
کلینیک ویکتوریا تهران، بلوار میرداماد، پلاک چهار، واحد ۲
مهدی جعفری
شاهین بهجو

پروتز باسن چیست؟

پروتز باسن، یکی دیگر از جراحی‌های زیبایی رایج بین خانم‌ها است که توسط بهترین جراح پروتز باسن در تهران قابل‌انجام است. در این روش، نسبت به نیاز فرد، جراح پروتز باسن با استفاده از روش‌های مختلف در زمینه‌های کوچک‌کردن باسن، بزرگ کردن باسن و جراحی لیفت باسن فعالیت می‌کند. در ادامه می‌توانید با روش‌های مختلف پروتز باسن و دیگر نکات مربوط به آن آشنا شوید.

ویژگی‌های بهترین جراح پروتز باسن در تهران

شناخت ویژگی‌های بهترین جراح پروتز باسن در تهران سبب می‌شود که در صورت نیاز می‌توانید به بهترین شکل بهترین جراح پروتز باسن را بیابید. در همین راستا، در این بخش با ویژگی‌های بهترین جراح پروتز باسن آشنا خواهید شد.

 • باتجربه بودن

تجربه بالا در جراح پروتز باسن، باعث کاهش خطا‌های انسانی در فرایند درمانی می‌شود و همچنین سبب افزایش کیفیت در نتیجه نهایی این فرایند می‌شود. وجود چنین مواردی در یک جراح پروتز باسن می‌تواند برای شما بسیار مفید باشد.

 • مهربان بودن

اخلاق خوب جراح، می‌تواند سبب ایجاد ارتباط بهتری بین شما و او شود. این ارتباط بهتر، سبب افزایش رضایت شما از فرایند درمانی می‌شود و همچنین در نتیجه‌ای که از پروتز باسن خود می‌گیرید تأثیر مثبتی دارد.

 • دارای مجوزهای لازم است

بعضی از روش‌های پروتز باسن، در مطب‌های عادی پزشکان قابل‌انجام هستند؛ در همین راستا اگر خواستید که از این روش‌ها برای پروتز باسن استفاده کنید، حتماً مجوز‌های پزشک موردنظر را چک کنید. به یاد داشته باشید که اگر پزشک مجوز نداشته باشد و سبب ایجاد مشکلی در شما شود، شما نمی‌توانید از او به‌ راحتی شکایت کنید.

ویژگی‌های بهترین جراح پروتز باسن در تهران

انواع روش‌های پروتز باسن

پروتز باسن، با روش‌های مختلفی انجام می‌شود؛ اما بهترین جراح پروتز باسن در تهران، با استفاده از تجربیان و دانش خود در این زمینه، بهترین روش را انتخاب و آن را اجرایی می‌کند.

 • تزریق چربی

بزرگ کردن باسن با استفاده از روش تزریق چربی، در سال‌های اخیر از جمله سال ۲۰۱۵ یکی از محبوب‌ترین روش‌های پروتز باسن بوده است. در این روش، جراح از بخش دیگری در بدن شما، مقداری چربی برمی‌دارد یا به‌اصطلاح بخش‌هایی از بدن شما را ساکشن می‌کند تا چربی‌های موردنیاز برای تزریق به باسن را به دست بیاورد. سپس این چربی‌ها را به باسن تزریق می‌شود. البته گاهی اوقات برای طبیعی‌تر شدن نتیجه تزریق چربی، به چربی‌های برداشته شده مقداری ماده سیلیکونی تزریق می‌شود.

در روش تزریق چربی در جهت انجام پروتز باسن، به مقدار لازم، چربی از بخش‌هایی مثل کمر، بازو‌ها، ران‌ها و یا… برداشته می‌شود و در ران یا باسن فرد تزریق می‌شود. این چربی‌ها، در هر شرایط باید جزء چربی‌های اضافه بدن باشند؛ زیرا در غیر این صورت، محل برداشت چربی‌ها دچار مشکلات مختلفی می‌شود که جبران‌کردنشان کار آسانی نیست.

پروتز باسن با استفاده از روش تزریق چربی، در راستای بزرگ کردن باسن انجام می‌شود؛ اما اگر فرد از جراح پروتز باسن بخواهد، می‌تواند از این جراحی برای افزایش سایز ران‌ها نیز استفاده کند. این روش در بین دیگر روش‌های پروتز باسن که توسط بهترین جراح پروتز باسن انجام می‌شود، جزء روش‌های کم عوارض است. البته در صورتی ‌که تزریق چربی توسط فرد ناواردی انجام شود، احتمال بروز عوارض بیشتر از پیش است.

در نهایت باید بگوییم که تزریق چربی، می‌تواند پس از گذشت مدتی عوارض نادری را بروز دهد که این عوارض می‌توانند برای بیمار مشکل‌ساز شوند؛ اما اگر فرد زیر دست بهترین جراح پروتز باسن در تهران فرایند درمانی خود را طی کرده باشد، احتمال بروز این مشکل بسیار کم یا درواقع صفر است.

 • لیفت باسن اسکالپترا

در این روش، فیلری به نام اسکالپترا به باسن تزریق می‌شود. ممکن است فرایند تزریق کامل این فیلر به باسن، تا هفته‌ها طول بکشد. از این روش، در راستا بزرگ کردن باسن استفاده می‌شود.

 • تزریق هیدروژل

تزریق هیدروژل به باسن، سبب افزایش سایز باسن می‌شود. همیشه از این روش به‌عنوان یک روش ارزان یاد می‌شود. البته یکی دیگر از مزایای این روش برای بزرگ کردن باسن این است که تهاجمی نمی‌باشد و خطرات بسیار کمتری نسبت به روش‌های جراحی پروتز باسن دارد.

 • تزریق سیلیکون

تزریق سیلیکون یکی دیگر از روش‌هایی است که مورداستفاده قرار می‌گیرد. البته از این روش به دلیل خطراتی که ایجاد می‌کند، زیاد استفاده نمی‌شود.

 • ایمپلنت‌های سیلیکونی

استفاده از ایمپلنت‌های سیلیکونی برای بزرگ‌تر کردن باسن، یکی دیگر از روش‌های موردتوجه در این زمینه است. در این روش، اول برش‌هایی روی باسن ایجاد می‌شود؛ سپس با استفاده از این برش‌ها، ایمپلنت‌های سیلیکونی وارد باسن می‌شود که سبب افزایش حجم می‌شوند. گاهی اوقات، برای افزایش زیبایی و طبیعی‌تر بودن نتیجه نهایی، به ایمپلنت‌های سیلیکونی، مقداری چربی تزریق می‌شود. این روش برای کسانی که نمی‌توانند از روش تزریق چربی استفاده کنند، یکی از بهترین روش‌ها است.

 • لیپوساکشن

در کنار روش‌های دیگر که در بالا با آن‌ها آشنا شدیم، از این روش برای کوچک‌تر کردن یا ایجاد فرم بهتر باسن استفاده می‌شود. شما می‌توانید با استفاده از لیپوساکشن باسن، چربی‌های اضافی و مزاحم این ناحیه را بردارید تا باسن خوش‌فرم‌تری به دست بیاورید. این روش به افرادی که دچار افتادگی پوست در این ناحیه شده‌اند نیز توصیه می‌شود.

 

هزینه پروتز باسن در تهران ۱۴۰۲

هزینه عمل جراحی پروتز باسن در تهران به عوامل مختلفی بستگی دارد که می‌تواند باعث افزایش یا کاهش هزینه برای هر فردی شود. برخی از فاکتورهای مهم و تأثیرگذار بر قیمت این عمل شامل موارد زیر می‌شود:

 1. دستمزد پزشک متخصص: میزان تخصص و سابقه پزشک جراح، نقشی در تعیین هزینه عمل دارد.
 2. هزینه آزمایشات پیش از عمل: قبل از جراحی، برخی آزمایشات و معاینات لازم است که هزینه آن‌ها به قیمت نهایی عمل اضافه می‌شود.
 3. نوع تکنیک جراحی: روش‌های مختلفی برای انجام عمل جراحی پروتز باسن وجود دارد و هر روش ممکن است قیمت متفاوتی داشته باشد.
 4. نوع پروتز مورد استفاده: متغیرهایی مانند جنس پروتز و کیفیت آن نقشی در تعیین هزینه ایفا می‌کند.
 5. مکان مطب پزشک: موقعیت جغرافیایی مطب پزشک نیز ممکن است بر قیمت تأثیرگذار باشد.

به دلیل وجود اینگونه فاکتورها، نمی‌توان هزینه ثابت و دقیقی را برای عمل جراحی پروتز باسن برای تمام افراد تعیین کرد. اما به طور کلی، در تهران و در سال ۱۴۰۲، هزینه این عمل جراحی در بازه‌ای حدود ۲۰ تا ۵۰ میلیون تومان قرار می‌گیرد.

لازم به ذکر است که این قیمت‌ها تخمینی هستند و برای دانستن هزینه نهایی جراحی پروتز باسن، بهتر است به صورت حضوری به پزشک متخصص مراجعه کرده و اطلاعات دقیق را دریافت کنید.

اقدامات لازم پس از جراحی پروتز باسن

 • بهتر است پس از انجام جراحی پروتز باسن، تا یک هفته به حمام نروید.
 • باید مایعات زیادی مصرف کنید.
 • از فشارآوردن به پروتز‌ها اکیداً خودداری کنید.
 • برای استراحت سعی کنید روی شکم بخوابید. بهترین است از این کار تا ۲ هفته پیروی کنید.
 • سعی کنید راه بروید.
 • از رانندگی طولانی یا نشستن طولانی خودداری کنید. البته می‌توانید با استفاده از بالشتک‌های نرم، به مدت بیشتری بدون استرس بنشینید.
 • از مصرف دخانیات و الکل دوری کنید.
 • تا چند هفته از ورزش‌های سنگین دوری کنید.

سؤالات متداول در زمینه جراحی پروتز باسن

 • پروتز باسن تا چه میزان موفق است؟

پاسخ این سؤال، ارتباط مستقیمی با روش پروتز باسن شما دارد؛ اما به‌صورت کلی، استفاده از این روش‌ها برای افزایش سایز باسن، یکی از بهترین راه‌ها است که در بیشتر حالات موفق از آب در می‌آید.

 • پروتز باسن دائمی است؟

پاسخ این سؤال خیر است. شما پس از جراحی پروتز باسن توسط بهترین جراح پروتز باسن در تهران می‌بایست بعد از مدت‌های معلوم دوباره به پزشک مراجعه کنید تا در صورت نیاز، پروتز ترمیم شود. گاهی اوقات، پروتز‌های کاشته شده در باسن دچار جابه‌جایی یا شکستگی می‌شوند که در این صورت حتماً باید با انجام دوباره جراحی پروتز باسن، این مشکل را برطرف کنید.

 • استفاده از پروتز‌های بزرگ برای باسن خطرآفرین است؟

پاسخ این سؤال بله است.

اندازه پروتز‌هایی که برای پروتز باسن استفاده می‌شود، به‌طورکلی از ۱۰۰ سی‌سی تا ۷۱۵ سی‌سی است. هرچه پروتز کوچک‌تر باشد، جای‌گذاری آن برای جراح آسان‌تر است و همچنین، انجام جراحی، عوارض کمتری در پی دارد.

استفاده از پروتز‌های بزرگ برای افزایش سایز باسن، می‌توانند خطرات زیادی را به وجود بیاورند؛ به همین دلیل است که بهترین جراح پروتز باسن حتی با اصرار بیمار از استفاده این پروتز‌ها خودداری می‌کند. معمولاً جراحان برای افزایش سایز باسن، از پروتز‌هایی با سایز ۳۵۰ سی‌سی استفاده می‌کنند. این سایز در رده متوسط قرار دارد و استفاده از آن خطرات زیادی را به وجود نمی‌آورد.

 • عمل پروتز باسن در تهران چگونه انجام می‌شود؟

اشخاصی که دارای باسن کوچکی هستند، می‌توانند با استفاده از یک عمل جراحی پروتز باسن، شکلی زیبا و جذاب را به این قسمت از بدن خود ببخشند. برای بزرگ‌تر شدن و شکل دهی به باسن، از پروتزهای باسن استفاده می‌شود که معمولاً از مواد نرم و نیمه جامد مانند سیلیکون ساخته می‌شوند. جنس پروتز باسن معمولاً همانند پروتزهای سینه است و از مقاومت و استحکام بیشتری در برابر ضربه و فشار برخوردارند.

این جراحی با استفاده از برش‌های کوچک در مناطق مشخصی انجام می‌شود. پروتزها از طریق این برش‌های کوچک وارد شده و در زیر عضلات باسن قرار می‌گیرند. امروزه این جراحی به دلیل تأثیر قابل توجهی که بر روی شکل و قوام بدن دارد، بسیار محبوب شده است.

 • چه کسانی کاندید خوبی برای جراحی پروتز باسن میباشند؟

کاندیدای مناسب برای جراحی پروتز باسن عبارتند از:

 • افرادی که از فرم و حجم باسن خود راضی نیستند و تمایل به ایجاد فرمی زیبا و جذاب دارند.
 • افرادی که به دنبال افزایش اندام و بهبود ظاهری باسن خود هستند.
 • افرادی که فاکتورهای مثبتی مانند سلامت روانی و جسمی، عدم اضافه وزن و عدم معتاد بودن به سیگار را دارا هستند.
 • افرادی که توقعات منطقی و واقع‌بینانه از نتیجه عمل جراحی خود دارند.
 • افرادی که تلاش‌های قبلی برای بهبود فرم باسنشان با ورزش و رژیم غذایی موفق نبوده است.

مهم است برای انجام جراحی پروتز باسن، با یک پزشک متخصص مشورت کنید تا بهترین تصمیم را بر اساس وضعیت شخصی خودتان بگیرید. همچنین، اگر دارای بیماریهای خاصی هستید یا داروهای خاصی مصرف می‌کنید، قبل از جراحی نیاز است با پزشک خود درباره این موضوع مشورت کنید.

 • سن مناسب پروتز باسن چه زمانی است؟

معمولاً عمل جراحی پروتز باسن برای افرادی که به سن بلوغ رسیده‌اند مناسب است. زیرا با بالا رفتن سن، تحولات طبیعی در ساختار و شکل بدن اتفاق می‌افتد و در بسیاری از موارد، باسن نیز تحت تأثیر این تغییرات قرار می‌گیرد.

با این حال، هر فرد و شرایط خاص خود را دارد و ممکن است در برخی موارد خاص، محدودیت‌های سنی برای انجام این عمل وجود داشته باشد. بنابراین، بهتر است با پزشک متخصص خود مشورت کنید تا بر اساس وضعیت شخصی خودتان و سن شما، تصمیم مناسبی بگیرید. پزشک شما می‌تواند بر اساس سن، وضعیت سلامتی و سایر عوامل مرتبط با شما، به شما راهنمایی کند و تصمیم نهایی را اتخاذ کنید.

خلاصه مطلب

زیبایی بیشتر، آرزوی همه ما است که حق رسیدن به آن را داریم. اما یکی از وجه‌های زیبایی که می‌تواند در میزان زیبایی کلی شما تأثیر بگذارد، فرم باسنتان است. برای مثال نباید بیش از حد کوچک یا بزرگ باشد یا نباید فرم بدی داشته باشد. اما اگر دچار این مشکلات هستید، هیچ جای نگرانی وجود ندارد؛ شما می‌توانید با استفاده از بهترین جراح پروتز باسن در تهران، این مشکلات را حل و باسن خوش‌فرم و زیبایی به دست آورید. البته بهتر است قبل از مراجعه به جراح پروتز باسن در تهران، در این زمینه اطلاعاتی کسب کنید تا بتوانید بهتر این فرایند را درک کرده و در نهایت تصمیم درستی برای انجام‌دادن یا ندادن این فرایند بگیرید.

در همین راستا، ما در این مطلب از سایت پزشکبان با محوریت موضوع بهترین جراح پروتز باسن در تهران، به موارد مختلفی از جمله پروتز باسن چیست، ویژگی‌های بهترین جراح پروتز باسن در تهران و. . پرداختیم. اگر در این زمینه سؤالات دیگری دارید، می‌توانید در بخش کامنت‌ها بیان کنید تا ما به آن پاسخ دهیم. از همراهی شما تا پایان این مطلب متشکریم.

منبع: clevelandclinic

۳.۷/۵ - (۳ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا