پزشک و متخصص

بهترین دکتر اعصاب و روان در تهران

متأسفانه، طی سال‌های اخیر، بیماری‌های اعصاب و روان بین مردم بیشتر شده است. دلیل این موضوع، فشار‌های ذهنی است که به روی افراد می‌آید. اما در کنار این افراد، افرادی هم هستند که از روی سن زیاد دچار مشکلات اعصاب می‌شوند. تمام این جامعه، نیاز دارند تا در زیر دست بهترین دکتر اعصاب و روان در تهران درمان شوند.

البته بعضی از بیماری‌های اعصاب و روان، هیچ‌گاه به‌صورت کامل درمان نمی‌شود، در همین راستا باید با استفاده از بهترین دکتر اعصاب و روان در تهران، این بیماری‌ها را تا حد ممکن کنترل کنید. اما اگر بخواهید با جامعه پزشکی اعصاب و روان در تهران روبرو شوید، باید اطلاعاتی در زمینه آن‌ها داشته باشید؛ تا در صورت نیاز با تکیه بر این اطلاعات بتوانید به بهترین شکل ممکن با این اشخاص ارتباط گرفته و مشکل خود را حل کنید.

برای اینکه بتوانید در این زمینه اطلاعاتی کسب کرده و به سؤالات خود در این حوزه پاسخ دهید، می‌توانید تا پایان این مطلب از سایت پزشک ‌بان با ما همراه باشید.

نام متخصص آدرس توضیحات
نیما توکلی
لیلا طهماسبی
سمیه عربی خلیل آباد

بهترین دکتر اعصاب و روان در تهران چه کسی است؟

اگر بخواهیم به‌صورت خلاصه دکتر اعصاب و روان در تهران را توصیف کنیم، باید بگوییم: دکتر اعصاب و روان کسی است که در شناخت، ارزیابی و درمان بیماری‌های عصبی به بیمار خود کمک می‌کند.

نوع بیماری‌هایی که بهترین دکتر اعصاب و روان در تهران می‌تواند درمان کند، مختلف است؛ البته فراموش نکنید تمام این بیماری‌ها در زمینه اعصاب و روان هستند؛ برای مثال دکتر اعصاب و روان می‌تواند بیماری‌های ذهنی، عاطفی را درمان یا کنترل کند؛ او می‌تواند بیماری‌های اختلال ذهنی را درمان کند.

بهترین دکتر اعصاب و روان در تهران چه می‌کند؟

برای اینکه بتوانید فعالیت‌های دکتر اعصاب و روان در تهران را بهتر درک کنید، در پایین به این موضوع، به‌صورت موردی اشاره شده است.

 • شناخت بیماری

بهترین دکتر اعصاب و روان در تهران با انجام فعالیت‌های مختلف، تلاش دارد که بیماری‌های ذهنی فرد را به‌خوبی بشناسد. دکتر اعصاب و روان، این کار را به روش‌های مختلفی مثل گفت‌وگو با بیمار یا معاینات پزشکی مخصوص، انجام می‌دهد.

 • درمان درست

بعد از مرحله شناخت بیماری توسط دکتر اعصاب و روان در تهران، این شخص سعی می‌کند که راه درمانی مناسب، بهینه و خوبی برای درمان این بیماری پیدا کند و به بیمار توصیه کند. البته گاهی دکتر اعصاب و روان، چندین راه درمانی به بیمار خود پیشنهاد می‌کند و این بیمار است که می‌تواند بین این راه‌ها یکی انتخاب کند.

 • کنترل بیماری

معمولاً بعد از اینکه بیماری ذهنی فرد بیمار، آرام‌تر شد یا به‌اصطلاح از حالت وخیم در آمد، دکتر با استفاده از روش‌های دیگر سعی خواهد کرد که این بهبودی را همیشگی کند یا به زبان دیگر بیماری را در همان وضعیت مناسب کنترل کند.

بهترین دکتر اعصاب و روان در تهران چه می‌کند؟

این موارد، تنها بخشی از فعالیت‌هایی است که دکتر اعصاب و روان جهت درمان کامل بیماری روانی یا کنترل بیماری شخص بیمار انجام می‌دهد. بهترین دکتر اعصاب و روان در تهران، نسبت به وضعیت و بیماری فرد بیمار، فعالیت‌های دیگری نیز انجام می‌دهد، ولی به‌صورت کلی این‌ها فعالیت‌هایی هستند که همواره صورت می‌گیرند.

ویژگی‌های بهترین دکتر اعصاب و روان در تهران

 • ارتباط درست و صمیمی با بیمار

می‌توان گفت ارتباط درست و صمیمی با بیمار، یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های بهترین دکتر اعصاب و روان در تهران است. اگر دکتر اعصاب و روان در تهران بتواند به‌خوبی با بیمار خود ارتباط برقرار کند، می‌تواند خیلی خوب مشکلات بیمار را درک کند. درک مشکلات بیمار توسط دکتر، بخش بزرگی از راه است. ما به این دلیل این حرف را می‌زنیم که اگر بعضی از بیماران روانی، فقط شخصی برای درد دل‌کردن خود پیدا کنند و آن شخص بتواند به‌خوبی با آن‌ها ارتباط برقرار کند، تا حد زیادی حالشان خوب می‌شود.

 • باتجربه

یکی دیگر از موارد مهم در رابطه با ویژگی‌های مناسب پزشک، باتجربه بودن است. اگر دکتر اعصاب و روان در تهران تجربه خوبی در زمینه کاری خود داشته باشد، می‌تواند خیلی بهتر از کسی کمک‌کننده باشد که در این زمینه تجربه‌ای ندارد. دلیل چنین موردی این است که دکتر باتجربه، با انواع بیمار‌های اعصاب و روان آشنا بوده و می‌تواند خیلی بهتر آن‌ها را درک کند. چنین درک بهتری می‌تواند در فرایند درمان فرد بیمار، بسیار کمک‌کننده باشد.

 • آشنا با علم روز دنیا

اگر دکتر اعصاب و روان در تهران، با علم روز دنیا آشنا باشد، می‌تواند از این ویژگی در درمان بهتر بیمار‌های افراد بیمار استفاده کنید. دلیل چنین حرفی، این است که با پیشرفت علم در دنیا، راه‌های بهتر و بهینه‌تری برای درمان بیماری‌های مختلف ایجاد می‌شود. دکتر اعصاب و روان در تهران، با استفاده از راه‌های جدیدی که ایجاد می‌شود، می‌تواند فرایند درمانی بهتر و بهینه‌تری را برای بیمار ایجاد کند.

 • پیگیر فرایند درمان

یکی دیگر از ویژگی‌های بهترین دکتر اعصاب و روان در تهران، پیگیری فرایند درمانی بیمار خود است. دکتر اعصاب و روان در تهران تا مدتی که بیماری اعصاب و روان فرد، قابل‌کنترل نباشد، به‌صورت مداوم با او در ارتباط است. وجود چنین موردی می‌تواند در زمان و نتیجه نهایی مسیر درمانی فرد، تأثیر مثبتی بگذارد.

 • محتاط در تجویز دارو

یکی از مواردی که دکتر اعصاب و روان در تهران حتماً باید به آن دقت کند، دارو‌هایی است که تجویز می‌کند. متأسفانه دارو‌هایی که برای بیماری‌های اعصاب و روان وجود دارد، دارو‌هایی هستند که عوارضی را در کنار خاصیت‌های خود به همراه دارند. بهترین دکتر اعصاب و روان در تهران، با استفاده از تجربیات و دانش خود در این زمینه می‌تواند بهترین درمان دارویی را با کمترین عوارض ممکن به فرد بیمار توصیه کند.

سؤالات متداول در زمینه دکتر اعصاب و روان در تهران

دکتر اعصاب و روان کودک و نوجوان کیست؟

دکتر اعصاب و روان کودک و نوجوان، برای درمان بیماری‌های عصبی کودکان و نوجوانان آموزش‌دیده است. شاید بگویید مگر دکتر اعصاب و روان در تهران نمی‌تواند بیماری‌های عصبی این رده سنی را درمان کند؟ پاسخ این سؤال بله است. دکتر اعصاب و روان می‌تواند این کار را انجام دهد؛ اما بهتر است که چنین فعالیتی را به همان دکتر اعصاب و روان کودک و نوجوان بسپاریم. زیرا او برای این کارآموزش تخصصی دیده و یقیناً می‌تواند در چنین رابطه‌ای بهتر عمل کند.

دکتر اعصاب و روان با روانپزشک چه تفاوتی دارد؟

دکتر اعصاب و روان با روانپزشک چه تفاوتی دارد. این سؤال، سؤالی بسیار مهم است که در اکثر اوقات به آن اشتباه پاسخ داده می‌شود. بر اساس تفکر عموم، دکتر اعصاب و روان و روانپزشک، کاملاً یکی هستند و فعالیت‌هایی مشترک انجام می‌دهند؛ اما این مورد کاملاً اشتباه است. در اصل، زمینه کاری این دو شغل یکی است؛ اما به‌صورت متفاوت. برای درک بهتر این موضوع، در پایین به‌صورت دو بخش، فعالیت‌های این دو شغل را بررسی کرده‌ایم.

پزشک پیشنهادی: بهترین روانپزشک تهران

 • فعالیت‌های روانپزشک:

روانپزشک، کسی است که فعالیت‌های ارادی و نادرست مغزی را اصلاح می‌کند. یا درواقع در تلاش است که این رفتار‌های ارادی نادرست و ناهنجار را کنترل و از بین ببرد.

 • فعالیت‌های دکتر اعصاب و روان در تهران:

دکتر اعصاب و روان، در تلاش است که فعالیت‌های غیرارادی و نادرست مغز را اصلاح یا کنترل کند.

اگر به این دو جمله بهتر دقت کنیم، می‌بینیم که دکتر اعصاب و روان در فعالیت‌های غیرارادی مغز دخالت می‌کند؛ ولی روانپزشک در فعالیت‌های ارادی و اشتباه مغز.

چه زمانی به دکتر اعصاب و روان مراجع کنیم؟

در پایین به‌صورت موردی به این سؤال پاسخ داده‌ایم.

 • هر زمان که داروی اعصاب عادی، دیگر روی شما اثری نداشت و بهبودی برایتان نمی‌آورد.
 • اگر به‌صورت هم‌زمان به چند بیماری عصبی دچار هستید.
 • درصورتی‌که مراجعه به پزشک عمومی، حالتان را خوب نمی‌کند.
 • دارو‌های تجویز شده توسط دکتر عمومی با بدنتان سازگار نیست.
 • اگر با روش درمانی پزشک عمومی مخالف هستید.

ویژگی‌های بهترین دکتر اعصاب و روان در تهران

بهترین دکتر اعصاب و روان در تهران در چه مواردی به ما کمک می‌کند؟

به‌صورت کلی باید بگوییم اگر شرایط روحی شما خوب نمی‌باشد و این موضوع، بیش از حد تحمل شما به شما فشار می‌آورد، می‌توانید به بهترین دکتر اعصاب و روان در تهران مراجعه کنید. اما در پایین، این حالت‌ها را به‌صورت موردی آورده‌ایم تا بهتر متوجه این موضوع شویم.

 • حال روحی ناپایداری دارید.
 • به فکر خودکشی هستید.
 • آرامش ندارید.
 • خوابیدن برایتان سخت است.
 • در مسائل بیش از حد وسواس پیدا کرده‌اید.
 • همیشه افکار منفی دارد.
 • توهم در حس‌های بینایی، شنوایی یا لامسه دارید.
 • مشکلات حافظه‌ای دارید.
 • زود عصبی می‌شوید.
 • و دیگر مواردی که در همین راستا وجود دارد.

ما برای پاسخ به چه سؤالی به دکتر اعصاب و روان آماده باشیم؟

یکی از اصلی‌ترین سؤالاتی که همان هنگام ورود شخص بیمار به مطب پرسیده می‌شود، این است که چرا اینجایی. این سؤال می‌تواند به حالت‌های مختلف از ما پرسیده شود. برای مثال:

 • چه خبر؟
 • چرا اینجایی؟
 • حالت چطور؟
 • چه‌کار می‌کنی؟
 • و …

در پاسخ به این سؤالات سعی کنید تمام مشکلات خود را به دکتر اعصاب و روان بگویید. اما این احتمال هم وجود دارد که هنگام پاسخ به این سؤال دچار سردرگمی و گیجی شوید. در این مواقع سعی کنید آرامش خود را حفظ کرده و به‌صورت دانه‌دانه مشکلات خود را با دکتر در میان بگذارید؛ همچنین از بیان هیچ‌کدام خجالت نکشید.

نکته دیگری که در این راستا وجود دارد، این است که از هیچ‌چیز نترسید. از هیچ حسی فرار نکنید و تمام احساساتتان را به زبان بیاورید. در این صورت است که دکتر می‌تواند به شما کمک کند.

بهترین دکتر اعصاب و روان در تهران به چه روش‌های درمانی فرد بیمار را درمان می‌کند؟

همان‌طور که در بالا اشاره کردیم، هر روزه با پیشرفت علم در جهان، روش‌های مختلف و کارآمد‌تری برای درمان بیماری‌های عصبی به وجود می‌آید. اما به‌صورت کلی روش‌های درمانی که در این زمان، دکتر اعصاب و روان در تهران برای درمان بیمار خود انجام می‌دهد، به موارد زیر محدود می‌شود:

 • روان‌شناختی

در این روش، بهترین دکتر اعصاب و روان در تهران سعی دارد که با گفتمان و صحبت با بیمار خود، مشکل‌های او را حل کند.

 • دارو

در این نوع درمان، دکتر با استفاده از شناختی که از بیماری فرد بیمار به دست آورده، دارو‌هایی را تجویز می‌کند تا بیمار مصرف کند. نکته‌ای که در این مورد وجود دارد این است که چنین نوع روش درمانی، معمولاً برای وقتی استفاده می‌شود که دکتر اعصاب و روان در تهران می‌خواهد بیماری فرد بیمار را کنترل کند.

 • تحریک و شوک به مغز

برای مثال روش الکتروشوک در این دسته قرار می‌گیرد.

خلاصه مطلب

همان‌طور که گفتیم، بیماری‌های اعصاب و روان، مشکلاتی هستند که می‌توانند برای هر یک از ما به وجود آیند؛ این ماییم که باید با مشورت‌گرفتن از بهترین دکتر اعصاب و روان در تهران، و جمع‌آوری اطلاعات در این زمینه، با این بیماری‌ها مبارزه کنیم.

در غیر این صورت، این بیماری‌ها تا پایان عمر با ما خواهند بود و نخواهند گذاشت که زندگی درست و سالمی را حس کنیم. به همین دلیل، در این مقاله از سایت پزشک‌ بان، با محوریت موضوع بهترین دکتر اعصاب و روان در تهران، به موضوعات و سؤالات مختلفی که در این زمینه وجود دارد پرداختیم.

ما در بخش بهترین دکتر اعصاب و روان در تهران چه کسی است، بهترین دکتر اعصاب و روان در تهران چه می‌کند و سؤالات متداول در زمینه بهترین دکتر اعصاب و روان، سعی کردیم که با دکتر اعصاب و روان و فعالیت‌هایش بهتر آشنا شویم.

سپس در بخش ویژگی‌های بهترین دکتر اعصاب و روان در تهران، با ویژگی‌های یک دکتر اعصاب و روان خوب و ماهر آشنا شدیم و در دیگر قسمت‌ها موارد مختلف دیگری که در این زمینه وجود دارد را بررسی کردیم تا در این مورد اطلاعات کافی به دست آورده باشیم.
اگر هنوز در این زمینه سؤالی دارید، می‌توانید در بخش کامنت‌ها بیان کنید تا ما به آن پاسخ دهیم. از اینکه تا پایان این مطلب با ما همراه بودید متشکریم.

۴/۵ - (۲ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا