بهترین کلینیک ها

بهترین کلینیک روان ‌شناسی

از جمله مهم‌ترین تصمیماتی که از سوی افراد آگاه و باتجربه گرفته می‌شود، مراجعه به بهترین کلینیک روان‌ شناسی است. زیرا این دسته از افراد همیشه آگاه‌اند که در برخی از موارد در زندگی که به مشکلاتی برمی‌خورند، به بهترین متخصصین و روان‌شناسان مراجعه کرده و سپس اقدام به حل مشکلاتشان خواهند کرد.

زندگی برای برخی از افراد در حال حاضر، با تنش و اضطراب‌های گوناگونی مواجه است. بنابراین از این‌ رو افراد بسیار زیادی وجود دارند که درگیر پیچیدگی‌های روزمره خواهند شد. پس بایستی در این مواقع بهترین تصمیمات را گرفته تا درگیر اتفاقات پس از آن نشد و مراجعه به کلینیک روانشناسی یکی از راه حل‌های موجود است .

امروز در کنار شما همراهان عزیز هستیم تا در مورد بهترین کلینیک روانشناسی، به طور مفصل صحبت کرده و اطلاعاتی مفید را در اختیار شما عزیزان، قرار دهیم تا بتوانید با لحاظ‌کردن آن‌ها در هنگام انتخاب بهترین کلینیک روانشناسی هوشمندانه قدم بردارید.

پس اگر قصد دارید به یک مرکز مشاوره و کلینیک روان‌ شناسی مراجعه کنید و به دنبال بهترین کلینیک روانشناسی هستید، پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید. پیشاپیش امیدواریم از خواندن این مطلب، نهایت لذت و استفاده را ببرید.

پزشک پیشنهادی: بهترین دکتر اعصاب و روان در تهران

نام کلینیک آدرس توضیحات
توحید
پارسه
رائین

روان‌ شناسی چیست؟

ممکن است این سؤال برای شما پیش‌آمده باشد که فرایند روان ‌شناسی چیست و چگونه بر روی فرد و ذهن او عمل خواهد کرد؟

در حالت کلی می‌توان روان ‌شناسی را چنین تعریف کرد: مطالعه بر پایه علم بر روی رفتار و فرآیند‌های روانی را روان ‌شناسی می‌گویند. این تعریف، هم توجه روان‌ شناسی را به مطالعه عینی رفتار قابل‌ مشاهده آشکار می‌سازد و هم به فهم و درک فرایند‌های ذهنی که مستقیماً قابل‌مشاهده نیستند و بر اساس داده‌های رفتاری و عصب زیست‌ شناختی قابل‌ استنباط هستند، عنایت دارد.

به تعریفی دیگر می‌توان گفت، در ابتدایی‌ترین تجسم ذهنی فرد، روان‌ شناسی تنها به مطالعه ذهن افراد، خواهد پرداخت که از طریق رفتار‌ها و مظاهر عملکردی ذهنی افراد به دست خواهد آمد. روان‌ شناسی که بر اساس این تعریف سرچشمه گرفته، در طی صدسال گذشته، به‌خوبی تکامل‌ یافته و در نهایت به یک‌ رشته آکادمیک و عمل علمی، با انواع مختلف متخصصان و دانشمندان تبدیل شده است.

بنابراین، توجه داشته باشید که به بهترین کلینیک روان‌ شناسی مراجعه نمایید. زیرا در صورتی که به یک فرد نابلد مراجعه کنید، ممکن است تأثیرات جبران‌ناپذیری را بر روی شما و ذهنتان بگذارد.

خدمات بهترین کلینیک روانشناسی

در هر کلینیک روان ‌شناسی ممکن است خدمات بسیاری ارائه شود. بنابراین، بایستی باتوجه‌ به مشکلی که ما درگیر آن هستیم اقدام به یافتن بهترین کلینیک روان‌ شناسی کنیم. برخی از این خدمات که در این مراکز ارائه می‌شوند عبارت‌اند از:

خدمات بهترین کلینیک روان‌ شناسی

 • انجام مشاوره در زمینه خانواده و خانواده‌درمانی
 • انجام تمامی مشاوره‌های روان ‌شناسی برای رفع مشکلات روحی و ریشه‌دار مانند حملات پانیک، اختلال دوقطبی، اختلال وسواس فکری، بیش‌فعالی و…
 • ارائه مشاوره‌هایی که مربوط به مشکلات کودک و نوجوانان هستند.
 • انجام مشاوره‌های قبل از ازدواج و یا طلاق زوجین
 • ارائه خدماتی که مربوط به مشاوره‌های کاری و تحصیلی هستند.
 • انجام مشاوره در زمینه امور ارتباطی و عاطفی در نوجوانان
 • مشاوره‌های مربوط به اصول صحیح تربیت فرزند
 • درمان مشکلات روانی مزمن مانند اختلال دوقطبی و حملات پانیک
 • خدمات زوج‌درمانی
 • رفع اختلالات خواب و کابوس بینی
 • رفع مشکلات مربوط به اضطراب‌های شدید و زمان‌بر
 • ارائه بهترین خدمات برای افرادی که در دوران ترک اعتیاد به سر می‌برند.
 • انجام مشاوره برای افرادی که دچار افسردگی شده‌اند و…

ویژگی‌های بهترین کلینیک روانشناسی چیست؟

همان‌طور که در قسمت قبل برای شما همراهان عزیز بیان کردیم، برای مراجعه به روان‌ شناس، بایستی در مرحله اول، به بهترین کلینیک روان ‌شناسی، مراجعه نمایید؛ بنابراین قبل از انتخاب کلینیک روان‌ شناسی، یک سری معیار‌هایی وجود دارد که باید آن‌ها را مورد بررسی قرار دهید. در نهایت با بررسی این معیار‌ها می‌توانید به کلینیک موردنظرتان مراجعه کنید. برخی از ویژگی‌های بهترین کلینیک روان‌ شناسی عبارت‌اند از:

 • تمامی مشاوره‌ها و خدماتی درمانی در زمینه موردنیاز، در یک محیط کاملاً آرام و خصوصی انجام شود.
 • بهترین کلینیک روان‌ شناسی دارای بورد تخصصی در زمینه درمان را دارد.
 • همچنین باید در نظر داشته باشید که بهترین کلینیک روان‌ شناسی در زمینه کاری خود تجربه و سابقه کاری کافی را باید داشته باشد.
 • متخصصین در بهترین کلینیک روان ‌شناسی، باید نسبت به کار خود تعهد کامل داشته باشند و اسرار مراجعین و بیماران را به طور کامل حفظ نمایند.
 • تمامی روان‌شناسان و روان‌پزشکان موجود در بهترین کلینیک روان‌ شناسی به‌عنوان یک شنونده خوب و قابل‌اعتماد در مرکز حضور داشته باشند.
 • روان‌شناسان و متخصصین در این زمینه، موظف هستند که از دادن توصیه‌های صریح و بیهوده به بیمار، خودداری کنند.
 • از آنجایی که متد‌ها و روش‌های روان ‌شناسی در دنیا روز به‌ روز در حال پیشرفت هستند، متخصصین در این مراکز باید علم به‌روز و گسترده‌ای داشته باشند.
 • در پیرو مورد قبل باید این نکته را در نظر داشته باشید که بهترین روان‌شناسان، باید از به‌روزترین تجهیزات و جدیدترین ابزار‌ها در کلینیک روانشناسی استفاده کنند.
 • قیمت‌های مربوط به روان‌ شناسی، در اکثر اوقات و در بیشتر مراکز، بسیار بالا بوده و در بسیاری از مواقع ممکن است قشر متوسط و ضعیف‌تر جامعه از پرداخت هزینه‌های مربوط به روان‌شناس عاجز باشند. بنابراین بهترین کلینیک روان ‌شناسی باید هزینه‌ای معقول برای تمامی اقشار جامعه در نظر بگیرد.
 • مدیریت و مسئولین در بهترین کلینیک روان‌ شناسی، باید روند درمان و بهبود بیمار را در نظر داشته و به‌خوبی خدمات را رصد کند.
 • بهترین روان‌شناس در بهترین کلینیک روانشناسی ، باید با طیف مختلفی از گروه‌های سنی ارتباط مؤثر برقرار کند. کودکان نسبت به بزرگسالان متفاوت هستند. بنابراین یک روان‌شناس باید به کودک احترام فراوان بگذارد و به او اجازه دهد تا مشکلات خود را به‌راحتی بیان کند.

تفکیک بخش‌های مختلف در بهترین کلینیک روان ‌شناسی

یکی از معیار‌هایی که در انتخاب بهترین کلینیک روانشناسی باید در نظر بگیرید، این است که افراد مختلف را به صورت جداگانه تفکیک کرده و باتوجه‌ به رده سنی آن‌ها، افراد را مورد مشاوره قرار دهد. در حالت کلی انواع بخش‌های مختلف در مراکز روان‌ شناسی عبارت‌اند از:

 • کلینیک مخصوص کودکان
 • کلینیک مخصوص نوجوانان
 • کلینیک مخصوص خانواده

کلینیک مخصوص کودکان

باید در نظر داشته باشید که در کلینیک روانشناسی، یکی از بخش‌ها تنها به کودکان اختصاص خواهد داشت. همان‌طور که می‌دانید یکی از مهم‌ترین رده‌های سنی در زندگی افراد، دوران کودکی است.

در صورتی که در این دوره مشکلاتی برای فرد ایجاد شده و اقدام به درمان آن نشود، در نهایت در سنین بزرگسالی، می‌تواند اثرات مخربی را برای زندگی فرد به دنبال داشته باشد. به دلیل اهمیت این موضوع، بهترین کلینیک روان ‌شناسی کودک در مرکز روان‌ شناسی به طور مجزا به مشکلات کودکان خواهد پرداخت.

کلینیک مخصوص نوجوانان

یکی دیگر از بخش‌هایی که در بهترین کلینیک روانشناسی به دسته‌ای از افراد اختصاص داده می‌شود، بخش مخصوص به نوجوانان است. دوران نوجوانی نیز مانند دوران کودکی، یکی از مهم‌ترین دوره های زندگی افراد محسوب شده و در این دوره، افراد بلوغ نوجوانی را تجربه خواهند کرد.

جالب است بدانید که در این دوران شخصیت نوجوانان شکل‌گرفته و تکامل می‌یابد. بنابراین نوجوانان در این دوره تغییرات تفکری، جسمی، روحی و روانی را تجربه می‌کنند. برخی ممکن است با استرس و اضطراب روبه‌رو شوند، ازاین‌رو در بخش کلینیک نوجوانان به طور اختصاصی به مشکلاتی که نوجوانان با آن‌ها درگیر هستند، از جمله مشکلات جنسیتی، ارتباطات عاطفی و سایر مشکلات پرداخته می‌شود.

تفکیک بخش‌های مختلف در بهترین کلینیک روان ‌شناسی

کلینیک مخصوص خانواده

بخشی دیگر که در یک مرکز روان‌ شناسی نمونه خدماتی را ارائه می‌دهد، کلینیک مربوط به خانواده است. همان‌طور که می‌دانید، خانواده‌ها در کنار یکدیگر جامعه را تشکیل می‌دهند و اگر خانواده‌ای با مشکلاتی همراه باشد، در جامعه نیز تأثیر مستقیم را خواهد گذاشت.

از این‌ رو در کلینیک روانشناسی خانواده مشکلاتی که به خانواده‌ها مربوط می‌شوند، به‌خوبی مورد بررسی قرار می‌گیرند. خانواده‌هایی که دچار مشکلات بهداشت روانی هستند می‌توانند به این کلینیک‌ها مراجعه و راه‌حل‌های اصولی و منطقی دریافت نمایند.

مزایای استفاده از بهترین کلینیک روان‌ شناسی

همان‌طور که می‌دانید بهره‌گرفتن از یک مشاوره برای حل مشکلات می‌تواند فواید بسیاری را به دنبال داشته باشد. در ادامه به برخی از این مزایا برای شما اشاره خواهیم کرد.

افکار خود را از نگاهی متفاوت می‌بینید

صحبت با صدای بلند، به شما اجازه می‌دهد تا افکار و احساسات خود را از یک چشم‌انداز جدید‌تری مشاهده کنید. همچنین مراجعه به بهترین کلینیک روان ‌شناسی باعث می‌شود که شما بدانید نظر حرفه‌ای روان‌شناس چیست، به این معنی که می‌توانید راه‌های جدیدی در مورد مشکلات خود بیابید.

دیگر با مشکلات خود، احساس تنهایی ندارید

غالباً مردم توانایی آن را ندارند که احساسات و مسائل خود را با افراد زندگی خود به اشتراک بگذارند و یا شاید احساس راحتی ندارند. بنابراین یکی از مهم‌ترین دلایل مراجعه به کلینیک روان‌شناسی، داشتن فردی در زندگی است که یک غریبه به‌حساب می‌آید، هیچ شناختی نسبت به شما ندارد و در مورد شما هیچ قضاوتی نمی‌کند.

این مورد به شما بسیار کمک می‌کند تا افراد تنهایی و انزوا در رنج‌های خود را کمتر احساس کنند، به‌خصوص اگر چیزی را در ذهن خود داشته باشید که از صحبت‌کردن در مورد آن خجالت می‌کشید، مراجعه به بهترین کلینیک روان ‌شناسی می‌تواند بسیار کمک‌کننده باشد.

همچنین مزایای دیگری نیز وجود دارند که عبارت‌اند از:

 • زمانی برای کنارآمدن با احساسات پیدا می‌کنید.
 • زوجین می‌توانند داور و کمک‌کننده‌ای منصف داشته باشند.
 • راه آسان‌تری برای مقابله با مشکلات در زندگی روزمره پیدا می‌کنید.
 • سلامت جسمی خود را بهبود می‌بخشید.
 • به درجۀ بالاتری از خودآگاهی می‌رسید.
 • کاهش خشم و طغیان‌های رفتاری
 • افزایش اعتماد به نفس در طول زندگی
 • احساس رضایت از زندگی و داشتن آرامش کامل و…

کلام آخر

اکنون به پایان بخشی دیگر از مطالب در سایت پزشکبان رسیدیم. در این مطلب به بررسی عنوان بهترین کلینیک روانشناسی پرداختیم. همچنین در طی این مقاله موضوعاتی مانند روان ‌شناسی چیست، خدمات بهترین کلینیک روان‌ شناسی، ویژگی‌های بهترین کلینیک روان ‌شناسی چیست، تفکیک بخش‌های مختلف در بهترین کلینیک روان‌ شناسی و… را مورد بررسی قرار دادیم.

در پایان دریافتیم، همیشه و در همه اوقات، ایجاد انگیزه و تأمین سلامتی روان در بین افراد یک جامعه، موجب موفقیت‌های روزافزون افراد در تمام لحظات زندگی و تمامی اتفاقات روزمره می‌شود و در همان زمان است که بهترین کلینیک روانشناسی می‌تواند حاضر شده و در این زمینه کمک بزرگی برای حفظ روحیه جامعه ایفا کند. پس در انتخاب بهترین کلینیک روان ‌شناسی، نهایت دقت را به خرج دهید.

از اینکه تا انتهای این مطلب در این سایت با ما همراه بودید، نهایت قدردانی و سپاس را از شما همراهان عزیز داریم. در صورت داشتن هرگونه سؤال و یا ابهامی در زمینه انتخاب بهترین کلینیک روانشناسی، می‌توانید آن را در بخش کامنت‌ها با ما در میان بگذارید تا در زمانی مناسب مشاورین ما به آن پاسخ دهند.

همچنین پیشنهاد ما در این سایت به شما این است که در صورت داشتن هرگونه تجربه‌ای در این زمینه، تجارب خود را با ما و سایر همراهان به اشتراک بگذارید. در پایان امیدواریم از مطالعه این مطلب، نهایت استفاده را برده باشید و از آن به‌عنوان یک راهنمای مفید، بهره‌ برده باشید.

۵/۵ - (۲ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا