پزشک و متخصص

بهترین جراح فک و صورت

یکی از مواردی که می‌­تواند در قسمت دهان و دندان مشکل ایجاد کند، موقعیت فک­‌ها می­‌باشد. فک‌ها محل قرارگیری ریشه دندان‌­ها هستند و در صورت نقش مهمی ایفا می­‌کنند. در صورتی که فرد از مشکلاتی مانند قرارگیری نامتناسب فک­‌ها بر روی هم، عقب بودن فک، یک طرفه بودن فشار فک، انحراف در فک بالا یا پایین، چانه کوچک یا بزرگ بودن چانه، نقص‌های مادرزادی فک، عوارضی که در اثر صدمه به فک ایجاد شده، درد در نواحی فک و سایر مشکلات مربوط به فک رنج ببرد؛ می­‌توان به کمک جراحی فک این مشکلات را برطرف کرد. همان گونه که از نام جراحی فک و صورت مشخص است، شامل جراحی در قسمت‌های بالایی و جلویی سر نظیر سر و گردن، فک، و صورت و دهان است. از آن‌جایی که جراحی فک و صورت امری حساس است، باید توسط بهترین جراح فک و صورت انجام شود.

ما در این مقاله به هر آن­چه که باید در مورد جراحی فک و زیبایی صورت بدانید، می‌­پردازیم؛ همچنین ویژگی‌های بهترین جراح فک و صورت ایران را برای شما شرح می­‌دهیم تا بتوانید با مراجعه به یک جراح حاذق، روند درمان خود را با موفقیت و بدون نگرانی طی کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه بهترین جراح فک و صورت، تا انتهای مقاله با ما پزشکبان همراه باشید.

ویژگی بهترین جراح فک و صورت

برای اینکه بتوانید به بهترین نتیجه از درمان فک دست پیدا کنید، لازم است که به بهترین جراح فک ایران مراجعه نمایید. اگر بدون انجام تحقیقات کافی و شناسایی بهترین جراح فک، درمان خود را آغاز کنید، ممکن است به دلیل ایجاد اشتباه در روند درمان، به عوارض ناخواسته­ بعدی دچار شوید یا روند درمان شما موفقیت آمیز نباشد.

از جمله ویژگی‌­های بهترین جراح فک و صورت ایران می­‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

بهترین جراح فک از تجربه زیادی در کار خود برخوردار است و سابقه عمل‌های جراحی متعددی را در زمینه جراحی فک و زیبایی صورت دارد. این پزشک درمان‌های موفقی در کارنامه کاری خود دارد و به خوبی می‌­تواند انواع جراحی‌­های مربوط به فک و صورت نظیر جراحی کاشت دندان، جراحی سینوس‌های فک، جراحی دندان‌های نهفته و درمان عفونت‌های فک و صورت را انجام دهد.

همچنین بهترین جراح فک و صورت در تهران از مدرک تخصصی معتبر برخوردار است و دانش خود را همواره به روز نگه می­‌دارد.

بهترین جراح فک ایران دارای موقعیت مکانی مناسبی است؛ به این معنی که مطب و یا کلینیک این جراح در موقعیت جغرافیایی مناسبی قرار گرفته و پیدا کردن یا دسترسی به آن برای بیماران دشوار نیست.

بهترین جراح فک از جواز طبابت برخوردار است و زیر نظر وزارت بهداشت فعالیت می‌کند.

علاوه بر موارد فوق، یک جراح خوب دارای اخلاق حرفه‌­ای می­‌باشد و رفتار شایسته‌­ای با بیماران خود دارد. این پزشک صبور است و به صحبت‌های بیمار گوش می­‌دهد؛ او سعی می­‌کند اعتماد بیمار را جلب کرده و به او آرامش و اطمینان بدهد. شما می­‌توانید بدون استرس تمامی سوالات خود را از این جراح بپرسید و با خیالی آسوده درمان خود را به او بسپارید.

ویژگی‌­های بهترین جراح فک و صورت ایران

خدمات بهترین جراح فک و صورت

بهترین جراح فک ایران به درمان بیماری‌ها و مشکلات زیر می‌­پردازد:

 • رفع مشکلات مربوط به بافت نرم و شکستگی­‌ها و صدمات ایجاد شده در فک و صورت
 • درمان انواع بیماری‌های خوش خیم و بدخیم ایجاد شده در فک و صورت
 • برطرف کردن التهاب فک و صورت
 • درمان تمام مشکلاتی که در اثر سوانحی مانند تصادف، جنگ و… در فک و صورت ایجاد می­‌شود.
 • درمان مشکل لب شکری
 • کمک به درمان برخی اختلالات نظیر خروپف ناشی از مشکلات فک و زبان و یا تراز نبودن فک
 • پروتز فک
 • جراحی کاشت دندان و جراحی ایمپلنت با بیهوشی و گذاشتن پروتز (بهترین متخصص ایمپلنت در تهران)
 • جراحی مربوط به کاشت یک دقیقه‌ای و فوری دندان
 • جراحی سینوس‌های فک
 • جراحی‌های کوچک در ناحیه دهان و دندان، مانند جراحی دندان‌های نهفته و خارج کردن آن­‌ها، درمان مشکلات مربوط به ریشه دندان‌ها، نمونه برداری، درمان کیست‌های دهان و فک و…
 • درمان عفونت‌های فک و صورت از طریق جراحی فک
 • جراحی فک و زیبایی صورت

لازم به ذکر است که بسیاری از اقدامات درمانی برای رفع مشکلات ذکر شده را می‌­توان بدون نیاز به بیهوشی عمومی و تنها به کمک داروهای بی‌­حسی انجام داد، تا بیمار به عوارض بیهوشی کمتری دچار شود. به طور کلی افرادی که دارای مشکلات زیر هستند به جراحی فک توسط بهترین جراح فک و صورت ایران نیاز پیدا می­‌کنند:

 • افرادی که به صورت ژنتیکی دارای مشکلاتی در ناحیه فک هستند.
 • افرادی که دارای فک بیرون زده هستند و تورم فک دارند.
 • کسانی که احساس درد شدید در فک و یا درد مزمن در ناحیه مفصل فک دارند.
 • بیمارانی که به صورت غیر ارادی از دهان تنفس می­‌کنند.
 • افرادی که دارای صورت نامتقارن هستند.
 • بیمارانی که هنگام جویدن و گاز زدن دچار مشکل می­‌شوند.
 • افرادی که دارای تومور فکی هستند.
 • کسانی که نمی‌توانند لب‌های خود را به صورت درست روی هم قرار دهند.
 • افرادی که در اثر سوانح دچار صدمه و آسیب به فک یا صورت شده­‌اند.

آیا جراحی فک درد دارد؟

در جراحی فک توسط بهترین جراح فک و صورت ایران، جراح پس از اینکه برش‌های لازم را در بافت‌های داخل دهان ایجاد کرده و به استخوان فک دسترسی پیدا می‌­کند، با برش‌­هایی در استخوان­‌های فک، موقعیت فک را تغییر داده و استخوان را در موقعیت مناسبی قرار می­‌دهد. پس از انتقال و جابه ­جایی استخوان­‌های فک، جراح فک با استفاده از ابزار خاصی استخوان‌­ها را در جایگاه جدید خود ثابت و محکم می­‌کند.

سیم‌­ها و پیچ‌های استفاده شده با گذشت زمان تبدیل به بخشی از ساختار استخوان فک خواهند شد و نیازی به خارج کردن آن­ها نیست. برخی مواقع نیز پزشک تشخیص می‌­دهد که باید استخوان اضافی به فک افزوده شود. در چنین مواردی طی یک جراحی دیگر، این استخوان از ران یا دنده برداشته شده و به استخوان فک پیوند زده می­‌شود. همچنین گاهی نیاز است که شکل استخوان فک تغییر کند تا حالت بهتری پیدا کند. این عمل ممکن است در فک بالا، فک پایین، چانه و یا ترکیبی از تمام موارد ذکر شده انجام شود.

با توجه به آن­چه گفته شد، روند جراحی فک شامل برش‌­ها و تغییر موقعیت استخوان فک یا پیوند استخوان جدید است و انجام این اعمال مانند هر عمل جراحی دیگری، درد یا ناراحتی با خود به همراه دارد. رایج­‌ترین عوارض عمل جراحی فک، احساس درد پس از جراحی، ایجاد ورم در صورت و ایجاد بی‌حسی در قسمت پایین صورت است که این درد و ناراحتی موقتی بوده و پس از مدتی برطرف می­‌شود.

دقت داشته باشید که در هنگام عمل جراحی تحت بیهوشی یا بی‌حسی موضعی هستید؛ بنابراین در حین عمل دردی احساس نخواهید کرد. اما پس از انجام عمل درد آغاز می‌شود و باید با کمک مسکن آن را کنترل کرد.

سن مناسب برای جراحی فک و صورت چند سال است؟

در مواردی مانند مشکلات مربوط به فک، که به ناهنجاری‌های رشد استخوانی ربط پیدا می­‌کند، معمولا زمانی جراح فک، جراحی را مناسب می‌­داند که تغییرات و رشد استخوان‌ها در بدن فرد متوقف شده باشد؛ زیرا در صورتی که رشد و تغییرات ادامه داشته باشد، ممکن است پس از انجام عمل نیز مشکلات دوباره ظاهر شوند. همین موضوع موجب می­‌شود که سن مناسب برای انجام جراحی فک و صورت، پس از ۱۸ سالگی باشد. در این بازه سنی، رشد استخوان‌ها در بدن افراد کاهش پیدا می­‌کند و به مرور متوقف می­‌شود.

چنان­چه زودتر از ۱۸ سالگی تحت عمل جراحی فک و زیبایی صورت قرار بگیرید، به دلیل ادامه‌ دار بودن رشد استخوان­‌ها، احتمال اینکه پس از مدتی دوباره مشکلات ظاهر شوند، وجود خواهد داشت. از طرفی انجام این عمل در سنین بالاتر، می‌­تواند احتمال ایجاد عوارض ناشی از مشکل در فک را بیشتر کند. این عوارض شامل خرابی دندان‌ها، ایجاد اختلال در صحبت کردن و … می‌شود. همچنین برای بالا بردن اعتماد به نفس افراد و ظاهر شدن در اجتماع، باید در بازه سنی مناسب این عمل را انجام داد و به آینده موکول نکرد.

البته به این معنی نیست که نمی‌توان در سنین بالا جراحی فک انجام داد و چنان­چه فردی بیشتر از ۲۵ سال سن دارد، نباید دیگر برای جراحی فک اقدام کند. در سنین بالاتر نیز می­‌توان برای جراحی فک اقدام کرد، ولی در نتایج عمل تفاوت عمده­‌ای به وجود می‌­آید.

همچنین در سنین بالاتر احتمال بروز عوارضی که ناشی از اختلالات و ناهنجاری‌های فک است، بیشتر می‌­شود. در صورتی که اگر فرد، زودتر و در سنین ۱۸ سالگی تحت عمل جراحی فک قرار بگیرد، می‌تواند این کار را به همراه ارتودنسی انجام دهد و به نتایج بهتری در زمینه تراز بودن فک و مرتب بودن دندان‌ها دست پیدا کند.

افرادی که در سنین بالاتر و یا میان­سالی قرار دارند، باید ضمن مراجعه به بهترین جراح فک، تحت معاینه قرار بگیرند تا پس از انجام معاینات و عکسبرداری‌های لازم، پزشک تشخیص دهد که آیا امکان جراحی فک برای این افراد و در این سن وجود دارد یا خیر. در بسیاری از موارد پزشک این عمل را انجام می­ دهد و در برخی موارد جزئی نیز به دلیل نامساعد بودن شرایط جانبی، متخصص پیشنهاد می­‌دهد که از عمل جراحی فک خودداری کنید.

جمع بندی

یکی از مشکلاتی که ممکن است افراد به صورت مادرزادی به آن دچار باشند و یا در اثر سوانح و تصادفات با آن مواجه شوند، مشکلات و ناهنجاری‌های مربوط به فک و صورت است. از طریق جراحی فک و صورت می‌­توان به درمان مشکلات و بیماری‌های فک و صورت پرداخت. آن­چه در این میان بسیار اهمیت دارد، شناسایی و مراجعه به بهترین جراح فک است. یک جراح فک خوب با تشخیص درست و به موقع، بهترین روش درمانی را برای شما انتخاب می‌­کند و با یک روند درمان عالی، می­‌توانید به بهترین نتیجه دست پیدا کنید. چنان­چه در سن مناسب که پس از ۱۸ سالگی تا حدود ۲۵ سالگی است برای درمان مشکلات فکی خود به بهترین جراح فک و صورت ایران مراجعه کنید، احتمال موفقیت درمان شما بالاتر خواهد بود.

سوالات متداول

جراحی فک برای درمان چه بیماری­‌هایی انجام می­‌شود؟

با جراحی فک می‌­توان هرگونه اختلال مربوط به فک نظیر عدم تناسب فک­‌ها، عقب یا جلو بودن فک، آسیب‌­ها و صدمات وارده به فک، عفونت سینوس‌ها، مشکلات مربوط به زیبایی صورت و… را رفع کرد.

برای رفع درد ناشی از جراحی فک چگونه عمل کنیم؟

درد ناشی از جراحی فک را می­‌توان توسط مسکن­‌ها تا حدودی آرام کرد. پزشک برای شما مسکن‌هایی تجویز خواهد کرد که مصرف مرتب و به موقع این مسکن‌­ها، به کاهش درد ناشی از عمل کمک می­‌کند.

به این مقاله امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا