پزشک و متخصص

بهترین دکتر واریکوسل

بیماری‌هایی که موجب ناباروری می‌شوند، انواع مختلف و شدت‌های مختلفی دارند که در بین مردان و زنان زیادی بروز می‌کنند؛ اما در مقابل، علم درمان این بیماری‌ها نیز دچار پیشرفت چشمگیری شده است. یکی از بیماری‌هایی که در آقایان به وجود می‌آید و موجب ناباروری می‌شود، واریکوسل است.

بروز واریکوسل در مردان، دلایل مختلفی دارد و همچنین علائم مختلفی دارد که باید پس از مشاهده آن‌ها سریعاً به بهترین دکتر واریکوسل مراجعه کنید تا این ناباروری موقتی، همیشگی نشود. اما در این بحث سؤالات مختلف و زیادی به وجود می‌آید؛ برای مثال: واریکوسل چیست؟ علل بروز واریکوسل چیست؟

نشانه‌های بروز واریکوسل چیست؟ و… . همچنین در کنار این مباحث، باید با موارد دیگری مثل ویژگی‌های بهترین دکتر واریکوسل آشنا باشید تا در صورت بروز این خطر، به‌خوبی با آن برخورد کنید و این بیماری را سریعاً از بین ببرید. برای دستیابی به این اطلاعات و بیشتر می‌توانید تا پایان این مطلب از سایت پزشکبان با ما همراه باشید.

پزشک پیشنهادی: بهترین دکتر اورولوژی

نام متخصص آدرس توضیحات
محمدرضا مسجدجامعی
محمدرضا رزاقی
احسان اطرج

واریکوسل چیست؟

همان‌طور که اشاره شد، واریکوسل بیماری در زمینه ناباروری است که در جامعه آماری ۱۰ درصدی بین آقایان ایجاد می‌شود. وجود این بیماری در فرد بیمار، سبب کاهش شدید تولید اسپرم می‌شود و در نتیجه این کاهش، فرد بیمار قدرت تولیدمثل را تا حد زیادی از دست می‌دهد یا به زبان ساده‌تر نابارور می‌شود.

اگر بخواهیم تخصصی‌تر به این موضوع نگاه کنیم، باید بگوییم واریکوسل بیماری است که موجب گشادی سرخ‌رگ‌های منتهی به بیضه می‌شود. بروز گشادی در این سرخ‌رگ‌ها باعث برگشت نادرست خون به داخل بیضه‌ها می‌شود. علائم برگشت خون به داخل بیضه‌ها تورم یا کوچکی در بیضه، درد در ناحیه شکم و درد در ناحیه بیضه است. وجود چنین شرایطی باعث ایجاد اختلال در بیضه‌ها می‌شود و این اختلال در تولید اسپرم اثر گذاشته و در نهایت باعث ناباروری در فرد مبتلا می‌شود.

تشخیص واریکوسل

معمولاً بیماری واریکوسل در همان مراحل اولیه شناسایی می‌شود و با جراحی از بین می‌رود؛ اما برای شناسایی بهتر و سریع‌تر باید از نشانه‌های بروز این بیماری باخبر باشید تا در صورت مشاهده آن‌ها سریعاً به بهترین دکتر واریکوسل مراجعه و این بیماری را از بین ببرید.

درصورتی‌که این بیماری در مراحل اولیه شناسایی نشود و در طولانی‌مدت با فرد بیمار همراه باشد، کار دکتر واریکوسل برای درمان بیماری سخت‌تر خواهد بود. به همین دلیل در پایین به تعدادی از نشانه‌های بروز واریکوسل اشاره کرده‌ایم تا از آن‌ها اطلاع داشته باشید.

تشخیص واریکوسل

 • احساس درد در بیضه

وجود درد در بیضه، می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. اما یکی از دلیل این دلایل وجود بیماری واریکوسل است. اگر در ناحیه بیضه خود درد دارید و این درد به سمت کشال شما کشیده می‌شود، حتماً به بهترین دکتر واریکوسل مراجعه کنید.

 • تغییر در اندازه بیضه

در بعضی از مواقع، واریکوسل موجب بروز تغییراتی در اندازه بیضه می‌شود. در این مواقع، اندازه بیضه‌ها از حالت عادی کوچک‌تر می‌شود. اگر این موضوع در بیضه‌های شما رخ داد، حتماً به بهترین دکتر واریکوسل مراجعه و جهت شناسایی و درمان بیماری خود اقدام کنید.

 • ایجاد تورم در بیضه

ایجاد تورم در بیضه می‌تواند یکی دیگر از علائم بیماری واریکوسل باشد. اگر پس از ایجاد تورم در بیضه، درد زیادی به سراغتان آمد، به دکتر واریکوسل مراجعه کنید.

 • پیچ‌خوردگی بیضه

این نشانه از بیماری واریکوسل، به‌صورت جداگانه یک بیماری است؛ اما در دسته نشانه‌های بیماری واریکوسل قرار می‌گیرد؛ زیرا درمان این بیماری توسط بهترین دکتر واریکوسل صورت می‌گیرید. دلیل بروز این بیماری، وارد شدن ضربه از طرف کشال به بیضه است.

در صورت وجود این نشانه، یکی از بیضه‌ها نسبت به دیگری بزرگ‌تر می‌شود. در صورت چنین موردی سریعاً به دکتر واریکوسل مراجعه و جهت درمان بیماری اقدام کنید؛ زیرا وجود این بیماری در طولانی‌مدت می‌تواند یکی از بیضه‌های شما را دچار اختلالات شدید و همیشگی کند.

ویژگی‌های بهترین دکتر واریکوسل

حال که از بیماری واریکوسل اطلاعات مطلوبی را به دست آوردید، بهتر است با ویژگی‌های بهترین دکتر واریکوسل آشنا شوید تا در صورت بروز بیماری واریکوسل، به‌خوبی بهترین دکتر واریکوسل را شناسایی و به آن مراجعه کنید.

 • باتجربه در فرایند درمانی بیماری

همان‌طور که دیدیم، نشانه‌های بیماری واریکوسل متفاوت است؛ اما نکته‌ای که بین بیشتر این نشانه‌ها بود، این بود که این نشانه‌ها می‌توانند دلایل بروز مختلفی داشته باشند. اما بهترین دکتر واریکوسل، با استفاده از تجربه خود، می‌تواند دلیل بروز نشانه‌های بیماری واریکوسل را به‌خوبی تشخیص دهد و آن را از بین ببرد. این مورد می‌تواند در شناسایی درست و درمان بهینه واریکوسل تأثیر بسیار خوبی بگذارد.

 • استفاده از وسایل به‌روز

بیشتر راه‌های درمانی بیماری واریکوسل، از کارایی خوب و درست دستگاه‌های به‌روز بهره می‌برند. حال بیایید فکر کنیم که این دستگاه‌ها وجود ندارند یا بسیار قدیمی هستند؛ دیگر دکتر واریکوسل نمی‌تواند به‌خوبی بیماری‌های مربوطه را درمان کند. پس یکی دیگر از ویژگی‌های بهترین دکتر واریکوسل، این مورد است.

 • همراه با بیمار در فرایند درمانی

یکی دیگر از ویژگی‌هایی که در بهترین دکتر واریکوسل وجود دارد، همراهی درست در با بیماری در فرایند درمانی است. همراهی با بیمار در فرایند درمانش، می‌تواند تأثیرات خوبی در نتیجه نهایی فرایند درمانی بگذارد.

 • رفتار خوب

بیماری واریکوسل می‌تواند وضعیت نامطلوبی روحی در بیماری ایجاد کند؛ اگر در برخورد با این افراد، رفتار نامناسب و بدی داشته باشیم، نمی‌توانیم منتظر وجود ارتباط درست و خوبی با او باشیم. چنین موردی در ارتباط بین دکتر واریکوسل و بیمار نیز وجود دارد. اگر دکتر واریکوسل نتواند رفتار خوبی در برقراری ارتباط با بیمار خود داشته باشد، نمی‌تواند ارتباط خوبی را ایجاد کند؛ چنین ارتباط نادرستی می‌تواند در فرایند تشخیص و درمان بیماری واریکوسل اثری بدی را به‌جای بگذارد. به همین دلیل است که بهترین دکتر واریکوسل، در هر شرایطی رفتار خوب و صمیمانه‌ای با بیمار دارد.

ویژگی‌های بهترین دکتر واریکوسل

سطوح مختلف بیماری واریکوسل

بیماری واریکوسل، دارای درجه‌بندی است که از شدت کم شروع و با شدت بالا به پایان می‌رسد. در زیر به‌صورت تخصصی‌تر این درجات را بررسی کرده‌ایم.

 • واریکوسل درجه ۱

در این حالت، نشانه‌های بیماری واریکوسل بسیار خفیف هستند. همچنین خود بیماری قدرت کمی دارد.

 • واریکوسل درجه ۲

این درجه از بیماری واریکوسل، قدرتی متوسط دارد.

 • واریکوسل درجه ۳

این حالت از بیماری واریکوسل، شدید‌ترین حالت بیماری است.

عوارض ابتلا به بیماری واریکوسل

 • آسیب به بیضه

وجود بیماری واریکوسل در فرد بیمار، می‌تواند آسیب‌هایی مختلف از جهت‌های مختلف به او وارد کند. یکی از این آسیب‌ها، رشد نامناسب و ازبین‌رفتن تعادل وزنی بیضه است که می‌تواند در طول زمان رخ دهد. یکی دیگر از عوارضی که در این دسته وجود دارد، آسیب به بافت بیضه است که در بالا‌تر به آن اشاره شد.

 • ناباروری

اگر بیماری واریکوسل در درجه ۲ یا ۳ قرار گیرد، می‌تواند سبب کاهش کیفیت و یا کمیت اسپرم‌های تولید شده شود. در راستای این اتفاق، مشکل ناباروری در فرد بیمار رخ می‌دهد.

در این باره باید به این موضوع هم اشاره کنیم که از بین مردانی که به ناباروری مبتلا شده‌اند، ۴۰ درصد واریکوسل داشته‌اند.

 • کاهش تستوسترون

اگر فردی به نوع ۳ بیماری واریکوسل مبتلا شود، این عارضه در او به وجود می‌آید. بیماری واریکوسل در سطح ۳، به غددی که این نوع هورمون را تشکیل می‌دهد آسیب می‌زند و در نتیجه این آسیب، تستوسترون کمتری تولید می‌شود.

روش‌های درمان بیماری واریکوسل

درمان بیماری واریکوسل، روش‌های مختلفی دارد که در زیر به‌صورت خلاصه با آن‌ها آشنا خواهید شد.

 • جراحی باز

این روش، روشی رایج است که در بین دکتران واریکوسل انجام می‌شود. در این روش، اول بیهوشی صورت‌گرفته و سپس با استفاده از دستگاه‌هایی بیماری واریکوسل رفع می‌شود. فرد بیمار می‌تواند بهبودی حاصل از این عمل را سریعاً مشاهده کند. همچنین درد ناشی از این روش درمان واریکوسل، کم است.

 • جراحی لاپاراسکوپی

در این نوع جراحی، توسط برش‌های کوچکی که ایجاد شده، دوربینی به بیضه وارد شده و از طریق آن، بیماری از بین می‌رود. این نوع از روش‌های درمان واریکوسل، به‌ندرت انجام می‌شود.

خلاصه مطلب

همان‌طور که اشاره کردیم، حدود ۱۰ درصد از مردان به بیماری واریکوسل مبتلا می‌شوند؛ اما بسیاری از آن‌ها، بیماری را در همان مراحل اولیه تشخیص می‌دهند و با کمک بهترین دکتر واریکوسل آن را درمان می‌کنند. اما بعضی دیگر از این جامعه، با پشت‌گوش‌انداختن این بیماری یا بی‌توجه به علائم آن، باعث تشدید بیماری و در نهایت سخت‌تر شدن فرایند درمانی می‌شوند.

اگر شما از این بیماری اطلاعات کافی داشته باشید، می‌توانید جزء دسته اول باشید و بیماری را به بهترین حالت ممکن درمان کنید. در همین جهت، در این مطلب از سایت پزشکبان، به مطالب مختلفی از جمله واریکوسل چیست، واریکوسل چه علائمی دارد، ویژگی‌های بهترین دکتر واریکوسل، سؤالات متداول و … پرداختیم تا اطلاعات کافی در این زمینه کسب کنید. اگر هنوز در این زمینه سؤالی دارید، می‌توانید در بخش کامنت‌ها بیان کنید تا ما به آن پاسخ دهیم. از همراهی شما متشکریم.

سؤالات متداول در زمینه واریکوسل

این بیماری در چه سنینی رخ می‌دهد؟

احتمال بروز بیماری واریکوسل، از سن بلوغ به وجود می‌آید و تا سنین میان‌سالی ادامه دارد. احتمال ایجاد این بیماری در دیگر سنینی مثل دوران قبل از بلوغ یا مسنی نیز وجود دارد، اما این احتمال بسیار کم است.

بعد از انجام درمان بیماری واریکوسل، تا چه مدت طول می‌کشد که کارایی بیضه به حالت اول برگردد؟

بعد از اینکه فرایند درمانی بیماری واریکوسل را طی کردید، به مدتی بین ۱ تا ۶ ماه نیاز‌مندید تا کارایی بیضه‌تان به حالت صحیح برگردد.

برای بهتر شدن نتیجه فرایند درمانی واریکوسل چه‌کار کنیم؟

از ایستادن طولانی‌مدت خودداری کنید، به استخر آب گرم نروید، از گرم‌کردن بیضه خودداری کنید، از فعالیت‌های سنگین دوری کنید، از مصرف دخانیات دوری کنید.

منابع:

به این مقاله امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا