لاغری

عوارض پیکرتراشی شکم و پهلو

آیا از عوارض پیکرتراشی شکم و پهلو آگاه هستین؟ پیشنهاد میکنیم که اگر قصد انجام پیکرتراشی رو دارین، حتما قبلش این مقاله از پزشکبان رو به طور کامل مطالعه نمایید.
امروزه در سرتاسر دنیا افراد زیادی وجود دارند که برای رسیدن به اندامی زیبا و جذاب از روش پیکرتراشی استفاده می‌کنند. همان‌طور که می‌دانید پیکرتراشی یکی از انواع روش‌های رسیدن به لاغری بوده و چربی‌های موضعی در این عمل به‌راحتی از بین خواهند رفت. این روش لاغری یا همان پیکرتراشی، بسیار راحت بوده و در کمترین زمان ممکن شما را به اندام ایدئالتان خواهد رساند.

پیکرتراشی دارای فواید بسیاری می‌باشد اما این نکته را در نظر داشته باشید که هر عمل جراحی در کنار فواید بسیاری که دارد، ممکن است عوارض جبران‌ناپذیری نیز برای شما به دنبال داشته باشد. امروز ما در سایت پزشک‌بان، در کنار شما همراهان عزیز هستیم تا مطالبی مفید را درباره عمل پیکرتراشی و همچنین عوارض احتمالی آن بیان کنیم؛ بنابراین اگر شما نیز قصد انجام این جراحی را دارید و نگران عوارض آن هستید، پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید.

پیشاپیش امیدواریم مطالب ارائه شده در این سایت، برای شما کاربردی و ارزنده واقع شود.

افرادی که به دنبال لاغری هستند همیشه روشی کم خطر با بازدهی بالا را انتخاب می‌کنند. پیکرتراشی یکی از این روش‌ها است که به صورت کاملا اصولی و توسط بهترین دکتر پیکرتراشی در تهران انجام می‌شود؛ با این متد چربی‌های اضافی از اندام‌های چاق جدا شده و بدن شما به تناسب خاصی می‌رسد.

عوارض پیکرتراشی

همان‌طور که در قسمت قبل، برایتان بیان شد، ممکن است پس از عمل پیکرتراشی، عوارض جبران‌ناپذیری گریبان‌گیر شما شود. اما این نکته را در نظر داشته باشید که تمامی این عوارض به‌صورت کاملاً احتمالی بوده و نمی‌توان گفت که به‌صورت قطع برایتان اتفاق می‌افتند.

عوارض پیکرتراشی

توجه داشته باشید، در صورتی که از یک پزشک متبحر و بامهارت بالا در این زمینه استفاده نمایید، ممکن است هیچ‌کدام از این عوارض را تجربه نکنید. همچنین جالب است بدانید برخی از این عوارض به‌صورت کوتاه‌مدت بوده و در صورتی که دوران نقاهت خود را به‌خوبی سپری کنید، بهبود خواهید یافت. در ادامه به بررسی برخی از این عوارض می‌پردازیم.

عوارض موقت

همان‌طور که گفته شد، برخی از این عوارض پس از پیکرتراشی، موقت بوده و پس از گذشت مدت زمانی، اثرات آن در شما، ناپدید خواهد شد. در حالت کلی می‌توان گفت، این دسته از عوارض در دسته عوارض مشترکی قرار خواهند گرفت که فرد پس از انجام پیکرتراشی، با آن مواجه می‌شود. برای مثال می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • ایجاد درد پس از پیکرتراشی
  • وجود تورم بسیار زیاد در اندام‌های جراحی شده
  • وجود خون‌مردگی و کبودی زیاد در اندام‌ها
  • قرمزی شدید پوست و …

عوارض طولانی‌مدت

همان‌طور که می‌دانید دکتر موردنظر شما، تأثیر بسیار مستقیمی در عوارض طولانی‌مدت و ماندگار، پس از عمل پیکرتراشی را خواهد داشت؛ بنابراین می‌توان گفت از جمله دلایل مهم در ایجاد این عارضه‌ها نداشتن مدرک تحصیلی مرتبط جراح متخصص، عدم آشنایی با شیوه جراحی اندام موردنظر و عدم تجربه و مهارت کافی او در انجام جراحی است.

عوارض طولانی‌مدت، می‌تواند تا مدت‌ها پس از جراحی پیکرتراشی، در کنار فرد بیمار قرار گیرد. از جمله این عوارض مواردی مانند ایجاد ناهمواری در پوست، شیوه اجرایی نادرست جراحی پیکرتراشی، خارج نمودن مقدار زیاد یا کمتر چربی‌های موضعی در اندام موردنظر و ایجاد نامتقارنی و… هستند.

عوارض نادر و خطرناک

عوارض نادر و خطرناک

ممکن است شما پس از انجام جراحی پیکرتراشی، به دلیل عدم رعایت استاندارد‌های لازم و همچنین به‌کاربردن ابزار و تجهیزات غلط، گرفتار برخی از عوارض نادر و خطرناک شوید. خطرات بیهوشی و ایجاد انواع آلرژی‌ها، می‌توانند جزء این دسته از عوارض قرار گیرند.

باقی‌ماندن جای زخم و وجود اسکار پیکرتراشی

از جمله عوارضی که ممکن است برای فرد پس از جراحی پیکرتراشی، به وجود بیاید، باقی‌ماندن جای زخم و وجود اسکار پیکرتراشی است که ممکن است، برای افراد کمی ناخوشایند باشد. جالب است بدانید در طی جراحی پیکرتراشی، می‌توان مقادیر مختلفی از رسوبات چربی موضعی لایه‌های زیرین پوست را از بین برد.

به همین دلیل در استفاده شیوه‌های جراحی مانند لیفت کردن نیاز است تا برش‌های عمیق و طولانی را در بدن فرد بیمار ایجاد نمود؛ بنابراین در حالتی که پوست فرد بیمار خاصیت ارتجاعی کمتری داشته باشد، در نهایت برش‌های زیادی در بدن فرد بیمار ایجاد شده و زخم‌ها در طولانی‌مدت بهبود می‌یابند. همچنین علاوه بر این موضوع، پزشکان زیبایی در حین عمل، برش‌ها را در مناطقی از بدن ایجاد خواهند کرد که کمترین آسیب به پوست بیمار برسد.

اما اگر جای برش‌های جراحی پس از پیکرتراشی در بدن شما باقی ماند، جای هیچ نگرانی نیست. زیرا شما می‌توانید از کرم‌های ترمیم‌کننده برای از بین بردن جای زخم و اسکار پس از جراحی استفاده کنید.

مطالعه بیشتر: روش های پیکرتراشی شکم

ایجاد مایع اضافی پس از جراحی پیکرتراشی

ایجاد مایع اضافی پس از جراحی پیکرتراشی

یکی دیگر از عوارضی که ممکن است پس از جراحی پیکرتراشی به سراغ شما بیاید، ایجاد مایع اضافی یا همان سروما است. ای عارضه در بدن فرد بیمار، در لایه‌های زیرین پوست اتفاق می‌افتد. پزشک برای از بین بردن این عارضه و خارج‌کردن سروما پس از جراحی پیکرتراشی، از لوله‌های زهکشی بهره خواهد برد. استفاده از این لوله‌ها پس از پیکرتراشی، به فرد بیمار کمک می‌کند تا او به بیماری‌های قلبی، ریوی و یا مشکلاتی دیگر مبتلا نشود.

آمبولی

همان‌طور که می‌دانید، آمبولی پس از هر عمل جراحی، می‌تواند از پرخطرترین و بدترین عوارض باشد. در فرایند آمبولی، خون و یا چربی در رگ‌ها عمقی پوست، تجمع خواهد کرد. همین امر سبب بر این شده تا این تجمعات، وارد خون شده و با گرفتگی دریچه‌های قلبی عارضه سکته را در فرد به وجود آورد.

احساس درد و یا عفونت در اندام‌های جراحی شده

در پیکرتراشی شکم و پهلو، مقدار زیادی از بافت‌های بدن و هم چنین پوست دست‌خوش تغییرات شده است که با ازبین‌رفتن اثرات مواد بیهوشی، احساس درد در بیمار تشکیل می‌شود. این عارضه نیز به‌صورت موقت همراه بیمار است که در صورت ادامه‌دار شدن احتمال وجود عفونت در ناحیه داده می‌شود. در صورت مصرف آنتی‌بیوتیک‌ها پس از جراحی طبق نظر جراح می‌توانید از ایجاد عفونت و درد در ناحیه مشخص محافظت کنید.

خونریزی داخلی پس از عمل پیکرتراشی

یکی دیگر از عوارض احتمالی پس از عمل پیکرتراشی، خونریزی داخلی است. این عارضه در اثر واردشدن ضربه شدید و یا شیوه‌های دیگر به بدن فرد، ایجاد خواهد شد. خونریزی داخلی می‌تواند؛ مانند سروما در بدن فرد ایجاد شود. اما در صورت‌یافتن منبع ایجاد خونریزی داخلی می‌توان جلوی آن را گرفت. این نکته را در نظر داشته باشید که در موارد نادر نیاز است تا فرد مجدد تحت جراحی مجدد قرار گیرد.

وارد شدن فشار بیش از حد به اندام‌های جراحی شده

واردشدن فشار بیش از حد به اندام‌های جراحی شده

معمولاً افرادی که جراحی پیکرتراشی شکم و پهلو را انجام می‌دهند، گمان بر این دارند که پس از گذراندن دوران نقاهت خود، می‌توانند به انجام فعالیت‌های روزانه خود بپردازند که این باور کاملاً غلط است. زیرا همین امر سبب بر این می‌شود تا به قسمت‌های جراحی شده، فشار بالایی واردشده و بخیه‌های آن پاره شود. توصیه پزشک‌ بان قبل از انجام هرگونه فعالیت شدید بدنی این است که حتماً با پزشک معالج خود مشورت داشته باشید.

مطالعه بیشتر: آیا پیکرتراشی بدون جراحی ممکن است؟

ایجاد تورم و کبودی

همان‌طور که در قسمت‌های قبل گفته شد، متورم‌شدن بدن و ایجاد کبودی در اندام تحت جراحی از شایع‌ترین عوارض پیکرتراشی محسوب خواهد شد؛ بنابراین باتوجه‌ به اینکه مقدار قابل‌توجهی چربی از بدن خارج شده است، بدن واکنش خود را با ایجاد تورم و کبودی به این کار نشان می‌دهد. البته این نکته را در ذهن داشته باشید که این عرضه به طور موقت و کوتاه‌مدت بوده و خطر جدی را برای بیمار، به دنبال نخواهد داشت.

سخن پایانی

در این مطلب از سایت پزشک‌ بان، در مورد پیکرتراشی شکم و پهلو و همچنین عوارض آن به صور کامل صحبت کردیم. در حالت کلی پیکرتراشی یکی از شیوه‌های درمانی چاقی موضعی با حذف چربی‌های ناخواسته است. استفاده از این تکنیک جراحی زیبایی با از بین بردن سلول‌های چربی و کاهش سایز در افراد موجب می‌شود تا علاوه بر لاغری به آن‌ها در دستیابی به استایلی زیبا و خوش‌فرم کمک بزرگی کرده باشد.

پیکر تراشی می‌تواند در کنار فوایدی که دارد، دارای عوارضی نیز باشد؛ بنابراین در حالت کلی می‌توان عوارضی مانند، باقی‌ماندن جای زخم و وجود اسکار پیکرتراشی، ایجاد مایع اضافی پس از جراحی پیکرتراشی، آمبولی، احساس درد و یا عفونت در اندام‌های جراحی شده، خونریزی داخلی پس از عمل پیکرتراشی، واردشدن فشار بیش از حد به اندام‌های جراحی شده، ایجاد تورم و کبودی و … را عوارض ناشی از عمل پیکرتراشی شکم و پهلو دانست.

ایجاد تورم و کبودی

تمامی این عوارض در صورت انتخاب مرکز درمانی دارای مجوز رسمی و هم چنین جراح متخصص باتجربه و دارای مهارت کافی می‌توانند به حداقل ممکن رسیده و پس از یک دوره نقاهت کوتاه به‌صورت کامل از بین بروند. اکنون به پایان بخش دیگر از مطالب در سایت پزشک‌ بان، رسیدیم. در پایان امیدواریم از مطالب ارائه شده در این سایت، نهایت استفاده و لذت را برده باشید. شما همراهان عزیز می‌توانید در صورت داشتن هرگونه سؤال و یا ابهامی در این زمینه، آن را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

از حسن توجه شما تا پایان این مطلب، نهایت سپاس و قدردانی را داریم. پزشک ‌بان آرزومند موفقیت روزافزون شما، در تمامی مراحل زندگی‌تان، خواهد بود.

منبع: ncbi.nlm.nih.gov

۵/۵ - (۳ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا