پزشک و متخصص

بهترین دندانپزشک در شیراز

بهترین دکتر دندانپزشک در شیراز کیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟ طبق تحقیقات انجام شده می‌توان نتیجه گرفت که اغلب بیماری‌ها و مشکلات سلامتی بدن مربوط به بیماری‌های دندان و لثه می‌شود؛ از این رو نیاز است که به صورت منظم به دندانپزشک مراجعه کنید و از طریق معاینات وی، از پوسیدگی یا خراب شدن دندان‌های خود جلوگیری کنید. یک دندانپزشکی موفق و قابل اطمینان باید از ویژگی‌هایی برخوردار باشد. برای آشنایی با وظایف و ویژگی‌های بهترین دندانپزشک شیراز با ما همراه باشید.

نام متخصص آدرس توضیحات
معین هنرور
الهام سلطانی مهر
الهام ابراهیمی

معرفی بهترین دندانپزشک در شیراز

معرفی بهترین متخصصان دندانپزشک در شیراز:

دکتر مریم رنجبر

شیراز، خیابان بلوار میرزای شیرازی، خیابان حکمت، نبش حکمت ۱

دکتر رضا مخترع

آدرس: شیراز ،خیابان شهید رادفر، روبروی بیمارستان دنا، ساختمان صبا، طبقه ۱

وظایف بهترین دکتر دندانپزشک در شیراز

بهترین دکتر دندانپزشک در شیراز موظف است در طول دوره طبابت خود، برخی از وظایف را انجام دهد. یکی از مهم‌ترین وظایف دکتر دندانپزشک در شیراز، ویزیت دندان‌های بیمار است. این موضوع از اهمیت بالایی برخوردار است و باید در برنامه مراقبت از دندان‌ها قرار بگیرد. یک دکتر دندانپزشک خوب همواره تلاش می‌کند تا به روش‌های مختلف بیماران خود را به مسواک زدن و نخ کشیدن دندان تشویق کند؛ چرا که این کار می‌تواند از به وجود آمدن بیماری‌های لثه و دندان جلوگیری کند.

یکی دیگر از وظایف دندانپزشک عمومی چکاپ‌های کلی و همچنین درمان‌های پایه‌ای است. بیماران می‌توانند برای درمان انواع بیماری‌های مربوط به دهان و دندان به مطب دندانپزشک در شیراز مراجعه کنند.

از دیگر وظایف دندانپزشکی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • پر کردن دندان

پر کردن دندان یکی از پرطرفدارترین و مهم‌ترین وظایفی است که معمولاً توسط دندانپزشک انجام می‌شود. یک دندانپزشک خوب قبل از اینکه شروع به پر کردن دندان کند، از طریق تزریق بی‌حس‌کننده تمام بخش‌های دهان از جمله دندان، لثه و زبان را بی‌حس کرده و سپس شروع به کار می‌کند. برخی از دندانپزشکان برای جلوگیری از ورود مایعات به داخل گلو، دور دندان مورد نظر را با استفاده از صفحه کوچک لاستیکی می‌پوشانند. بهترین دندانپزشکی شهر شیراز برای پرکردن دندان بیمار، بخش پوسیده دندان را می‌تراشد و حفره ایجاد شده را با استفاده از مواد مخصوص پر می‌کند.

وظایف بهترین دکتر دندانپزشک در شیراز

  • جرم‌گیری دندان

یکی دیگر از کار‌های که توسط دندانپزشک انجام می‌شود، جرم‌گیری دندان است. دندانپزشکان این کار را با استفاده از دستگاه التراسونیک انجام می‌دهند. یعنی ابتدا اطراف خط لثه جلو را تمیز کرده و سپس به سمت عقب دندان می‌رود. جرم‌گیری دندان به منظور پاک شدن انواع جرم‌ها و پلاک‌های دندان انجام می‌شود.

  • کشیدن دندان

یکی از وظایف بسیار مهم بهترین دندانپزشک کشیدن دندان است. البته امروزه به لطف پیشرفت علم پزشکی دندانپزشکان تا جایی که بتوانند بیمار را از کشیدن دندان منصرف می‌کنند؛ اما اگر آسیب دیدگی دندان به قدری باشد که قابل ترمیم نباشد، راهی جز کشیدن دندان وجود نخواهد داشت. گاهی اوقات بخشی از دندان از لثه خارج می‌شود در این حالت دندانپزشک می‌تواند آن را با استفاده از فورسپس بیرون بکشد. بهترین دکتر دندانپزشک در شیراز باید بتواند عمل کشیدن دندان را در زمان کوتاهی انجام دهد.

بهترین دندانپزشک شیراز چه تخصص‌ هایی دارد؟

دندانپزشکی یکی از رشته‌های کاربردی و چند گرایشی است. دندانپزشکان عمومی برای دریافت تخصص باید یکی از گرایش‌ها را انتخاب کرده و سپس دوره‌های تخصصی مربوط به آن را آموزش ببیند. از پرطرفدارترین گرایش‌های رشته دندانپزشکی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • متخصص درمان ریشه

اندودنتیکس یا درمان ریشه یکی از تخصص‌های مهمی است که معمولاً توسط دندانپزشکان عمومی انتخاب می‌شود. متخصص درمان ریشه می‌تواند بافت‌های داخلی دندان که از رگ‌های عصبی و خونی تشکیل می‌شوند را درمان کند. عصب کشی یکی از کار‌هایی است که معمولاً توسط بهترین دندانپزشکان متخصص درمان ریشه انجام می‌شود.

  • تخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی معمولاً وظیفه مرتب کردن دندان‌ها و فک بیمار را بر عهده دارد. این دندانپزشک‌ها می‌توانند با استفاده از روش سیم‌کشی و جای‌گذاری بریس روی دندان، بی‌نظمی‌های دندان بیماران را برطرف کنند. از دیگر وظایف متخصص ارتودنسی می‌توان به درمان مشکلات استخوانی و اطراف دهان بیمار اشاره کرد.

  • متخصص جراحی لثه

یکی از تخصص‌های بهترین دکتر دندانپزشک در شیراز تخصص جراحی لثه است. تخصص جراحی لثه مربوط به نواحی اطراف دندان‌های بالا و پایین بوده و شامل لثه و بافت‌های عصبی می‌شود. دندانپزشکانی که دارای تخصص جراحی لثه هستند وظیفه دارند انواع بیماری‌های مربوط به لثه و اطراف دندان را درمان کنند.

انتخاب بهترین فوق تخصص دندانپزشکی در شیراز

انتخاب بهترین دکتر دندانپزشک در شیراز از اهمیت بالایی برخوردار است؛ به همین دلیل بهتر است برای پیدا کردن آن عجله نکنید. با این وجود اگر نیاز به درمان اورژانسی دارید تحت هیچ شرایطی آن را به تأخیر نیندازید. برای پیدا کردن یک دندانپزشک مناسب و قابل اطمینان نیاز است چند نکته مهم را در نظر بگیرید. در ادامه به معرفی آن‌ها خواهیم پرداخت.

  • شایستگی‌های حرفه‌ای

یکی از نکات مهمی که باید قبل از انتخاب بهترین دکتر دندانپزشکی شیراز به آن توجه شود، شایستگی‌های حرفه‌ای پزشک است. دندانپزشکان برای اینکه بتوانند درمان شما را به بهترین شکل ممکن انجام دهند، باید قبل از دوره ۴ ساله دندانپزشکی، یک پیش دوره دو ساله را گذرانده باشند. متخصصین دندانپزشکی برای دریافت تخصص در یک گرایش خاص، موظفند یک دوره آموزشی دو یا چند ساله را در دانشکده دندانپزشکی بگذرانند؛ بنابراین بهتر است از قبل از انتخاب پزشک متخصص این موضوع را در نظر داشته باشید.

انتخاب بهترین فوق تخصص دندانپزشکی در شیراز

  • موقعیت جغرافیایی و ساعات کار مطب

هنگام انتخاب بهترین دندانپزشک در شیراز موقعیت جغرافیایی مطب و ساعت کار آن را در نظر داشته باشید. سعی کنید مطبی را انتخاب کنید که به منزل یا محل کارتان نزدیک باشد، تا بتوانید در مواقع لازم به کلینیک مورد نظر مراجعه کنید. درضمن دقت داشته باشید که مطب دندانپزشک در روز یا ساعتی که نوبت گرفته‌اید باز باشد.

  • هزینه

هزینه درمان دندان در همه مطب‌ها و کلینیک‌ها یکسان نیست؛ بنابراین قبل از اقدام برای نوبت دندانپزشکی از دندان پزشک خود بخواهید که لیستی از تعرفه‌های درمان را برای شما ارائه کند و براساس آن بهترین دکتر دندانپزشک را انتخاب کنید. لازم به ذکر است که بخش زیادی از هزینه‌های درمان دندانپزشکی را باید خودتان پرداخت کنید حتی اگر تحت پوشش بیمه باشید.

بهترین پزشک دندانپزشک در شهر شیراز

بهترین دکتر دندانپزشک در شیراز به فردی گفته می‌شود که تمامی ویژگی‌های ذکر شده در بالا را دارا باشد و بتواند مشکلاتی از جمله پر کردن، روکش یا کشیدن دندان را در زمان کوتاهی و بدون دردسر انجام دهد. از آنجایی که سلامتی دندان و لثه‌های شما از اهمیت بالایی برخوردار هستند توصیه می‌کنیم به صورت مرتب برای درمان و معاینه آن­ها به مطب بهترین دکتر دندانپزشک مراجعه کنید.

بهترین دندانپزشک شیراز برای عصب کشی

عصب کشی دندان یک روش درمانی است که در مواردی که عصب دندان آسیب دیده یا توسط عفونت دچار شده است، استفاده می‌شود. در این روش، عصب دندان و بافت‌های دیگر تعمیر ناپذیر حذف شده و محفظهٔ دندان پر شده و نوعی روکش بر روی دندان قرار می‌گیرد.
این روش علاوه بر این که تاثیر بسزایی در جلوگیری از تولید عفونت دندانی و تسکین درد دارد، امکان بقای دندان آسیب دیده را نیز فراهم می‌سازد. عصب کشی دندان عملی ایمن و موثر است و به طور معمول با محافظت و مراقبت به دندان طبیعی بازگردانده می‌شود.

اگر بدنبال بهترین دندانپزشک در شیراز برای عصب کشی می‌باشید، پزشکبان برای شما در لیست بالا این موارد رو لحاظ کرده و می‌توانید با هرکدام از پزشک‌هایی که قصدش رو دارید تماس بگیرید تا عصب کشی شما در سریع‌ترین زمان انجام بشه.

دیگر متخصصین پزشکبان

در این صفحه سعی شد به معرفی بهترین متخصصین دندانپزشک در شیراز بپردازیم؛ اما کار اینجا تموم نمیشه! اگر شما از ساکنان عزیز شهر کرج هستین، پزشکبان یک لیست اختصاصی هم برای شما تهیه کرده که برای دسترسی به اون کافیه که روی لینک بهترین کلینیک دندانپزشکی در کرج کلیک کنید.
همچنین اگر بدنبال خدمات گسترده‌تری هستید و به سرویس‌های بیشتری نیاز دارید، پزشکبان برای شما لیست بهترین کلینیک دندانپزشکی رو آماده کرده که می‌توانید اکنون وارد صفحه بهترین کلینیک دندانپزشکی بشوید و از آن استفاده کنید.

۴.۵/۵ - (۲ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا