پزشک و متخصص

بهترین دکتر گوارش در تهران – متخصص و فوق تخص کبد و گوارش

بیماری‌های گوارش از ابتدای نسل بشر به حالت‌های مختلف در بین انسان‌ها وجود داشته است؛ اما این بیماری‌ها از ۹۰۰ سال پیش تاکنون، مورد توجه بیشتری قرار گرفته‌اند. در همین راستا، هر روزه برای بیماری‌های مختلف موجود در این زمینه روش‌های درمانی به وجود آمده و می‌آید؛ اما بسیاری از این روش‌ها، روش‌هایی بی‌اثر یا با اثر پایینی هستند. در این میان، علم پزشکی به این موضوع وارد شد و طی سال‌های طولانی روش‌هایی تخصصی‌تر را ایجاد و آن‌ها را در دانشی به نام گوارش دسته‌بندی کرد.

امروزه این دانش در دسته‌های علوم پزشکی موردی مهم و قابل‌ توجه است که بهترین دکتر گوارش آن‌ها را دنبال کرده است. به همین سبب، امروزه می‌توانیم با استفاده از بهترین دکتر گوارش و جمع‌آوری اطلاعات بیشتر در این زمینه، بیماری‌های گوارشی خود را درمان یا کنترل کنیم.

ما برای اینکه بتوانیم بهترین دکتر گوارش در تهران را تشخیص دهیم، باید در زمینه گوارش اطلاعاتی داشته باشیم؛ اطلاعاتی در زمینه‌هایی مثل ویژگی‌های بهترین دکتر گوارش یا موضوعات مهم مربوط به آن. برای جمع‌آوری این اطلاعات می‌توانید تا پایان این مطلب از سایت پزشکبان با ما همراه باشید.

داشتن اندام متناسب دغدغه اکثر افراد است. با این حال کاهش وزن و رسیدن به اندام متناسب امری است که به راحتی محقق نمی‌شود. به علاوه بعضی از افراد به دلیل داشتن بیماری‌ها و مشکلات جسمانی مختلف قادر نیستند از روش‌های معمول برای کاهش وزن استفاده کنند. اسلیو معده نوعی جراحی است که با استفاده از آن می‌توان به تدریج کاهش وزن داشت. در این روش، معده افراد توسط جراحی کوچک می‌شود. به همین دلیل حرفه‌ای نبودن جراح می‌تواند به سلامت بدن مراجعه‌کننده آسیب برساند. برای انتخاب بهترین دکتر اسلیو معده باید دقت بالایی را در این زمینه داشته باشید.

نام متخصص آدرس توضیحات
مسعود عطایی
علیرضا صفوی‌پور
مهدی احمدیان

دکتر گوارش کیست؟

دکتر گوارش یا متخصص گوارش، شخصی است که با استفاده از علم خود، بیماری‌های گوارشی را تشخیص و آن‌ها را درمان یا کنترل می‌کند. این متخصص با استفاده از روش‌های مختلف معاینه، بیماری فرد بیمار را تشخیص داده و سپس به دنبال منشأ آن می‌گردد. پس یافتن منشأ، با استفاده از روش‌های مختلف، بیماری را از بین می‌برد یا تا حد توان کنترل می‌کند و مواردی مثل آندوسکوپی، کولونوسکوپی، فیبرواسکن را انجام می‌دهند.

ویژگی‌های بهترین دکتر گوارش

برای اینکه بتوانید بهترین دکتر گوارش را شناسایی و به آن مراجعه کنید، باید اطلاعاتی در این زمینه داشته باشید. یکی از این موضوعات، اطلاع از ویژگی‌های بهترین دکتر گوارش است که در زیر به تعدادی از آن‌ها اشاره کرده‌ایم.

 • سابقه درخشان

یکی از نکات مهمی که در این زمینه وجود دارد و ما باید به آن توجه کنیم، تحصیلات و سوابق کاری دکتر گوارش است. برای مثال باید به محل تحصیل و اعتبار آن توجه کنید؛ زیرا این موضوعات موجب درخشان بودن سابقه دکتر گوارش است.

یکی دیگر از موضوعاتی که باید در این زمینه موردتوجه قرار دهیم، نداشتن سابقه‌های کیفری دکتر گوارش است؛ زیرا بهترین دکتر گوارش، در سابقه خود پرونده‌های کیفری و قصور پزشکی ندارد.

 • محبوبیت

یکی از اولین مواردی که در زمینه ویژگی‌های بهترین دکتر گوارش وجود دارد، میزان محبوبیت دکتر گوارش است. بهترین دکتر گوارش، در شهر خود یا حتی کشور خود، دارای محبوبیت و سرشناسی است؛ وجود چنین موردی می‌تواند نشان‌دهنده کار خوب و درست آن دکتر باشد.

 • آشنا با عمل روز دنیا

همان‌طور که می‌دانیم هر روزه علم در حال پیشرفت است؛ مخصوصاً در علومی مثل پزشکی. در راستای این پیشرفت، روش‌های درمانی یا دارو‌های درمانی به‌روزتری کشف می‌شود که پزشک بااطلاع از آن‌ها می‌تواند فرایند درمانی به‌روزتر و بهتری را برای بیمار خود ایجاد کند.

به ‌غیر از این موضوع، بهترین دکتر گوارش بااطلاع از علم روز دنیا، می‌تواند بیماری‌های نادری را که تا قبل درمانی نداشتند را درمان کند. همچنین دکتری که هنوز از روش‌های قدیمی برای درمان بیماری‌های گوارشی استفاده می‌کند، دکتری قابل‌اعتماد نیست.

 • اخلاق خوب

نشان‌دادن اخلاق خوب و آرام به بیمار گوارشی، یکی دیگر از معیار‌های مهم موجود در این زمینه است. اگر دکتر، در وضعیت بد روحی بیمار گوارشی، با او برخورد بدی داشته باشد، بیمار نمی‌تواند به‌خوبی با دکتر گوارش ارتباط برقرار کند و این ارتباط نادرست می‌تواند تأثیر بدی در فرایند و نتیجه درمانی بگذارد.

در کنار این موضوع، اگر دکتر با بیمار خود که حال روحی خوبی ندارد به‌خوبی برخورد کرده و به او روحیه دهد، می‌تواند در درمان بیماری فرد بیمار کمک کند. در نتیجه بهترین دکتر گوارش، در هر شرایط و وضعیتی رفتار خوب و پسندیده‌ای دارد.

لیست معرفی بهترین دکتر گوارش در تهران

معرفی بهترین دکتر گوارش در تهران به همراه آدرس و شماره تماس:

دکتر علی قاسم زاده

دکتر علی قاسم زاده از دکترهای متخصص داخلی تهران هستند. ایشان ۱۷ سال در زمینه داخلی و گوارش مشغول به فعالیت‌اند. ایشان جزو هیئت علمی دانشگاه پزشکی شهید بهشتی هستند و با خیال راحت می‌توانید توسط او ویزیت شوید.

دکتر علی قاسم زاده

آدرس مطب: تهران – تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان قائم مقام فرهانی، روبرو بیمارستان تهران کلینیک، کوچه ۶، پلاک ۲۷، طبقه ۲

تلفن تماس۰۲۱۸۸۵۲۵۹۸۱

دکتر سعید عبدی

دکتر سعید عبدی عضو انجمن گوارش و کبد ایران هستند. ایشان همچنین نویسنده ۶۰ مقاله علمی در ژورنال‌های معتبر  بین المللی بوده و معاون آموزشی دانشکده پزشکی شهید بهشتی را نیز برعهده داشته است. درمان بیماری‌های رفلاکس معده، سو هاضمه، یبوست، کبد چرب، هپاتیت، بیماری های التهابی روده(کولیت اولسروز، کرون)، روده تحریک پذیر و عصبی، اختلالات حرکتی گوارش و… از مهارت‌های ایشان است.

دکتر سعید عبدی

آدرس: سعادت آباد میدان کاج ابتدای سرو غربی پلاک۷ واحد۷

شماره تماس: ۰۹۱۲-۰۰۶-۵۰۶۳

۰۲۱-۲۲۳۷۱۱۸۴

دکتر محمد علی محمد زاده

دکتر محمدعلی محمد زاده حدود ۲۰ سال سابقه در بخش فوق تخصصی بیمارستان میلاد را دارا هستند. همچنین مهارت خوبی در انجام کولونوسکوپی و آندوسکوپی دارند. ایشان فوق تخصص گوارش و کبد هستند.

دکتر محمد علی محمد زاده

آدرس: شهرک غرب، بلوار دریا بین بلوار فرحزادی و پاکنژاد، پلاک ۲۳۶،کلینیک فوق تخصصی گوارش وآندوسکوپی سپید

تلفن تماس: ۰۲۱-۸۸۵۹۶۳۲۵

۰۲۱-۸۸۰۷۰۴۴۶

۰۲۱-۸۸۰۹۰۵۸۳

دستگاه گوارش چیست؟

برای اینکه بتوانید بهتر بیماری‌های گوارشی را درمان کنید، باید از اجزا دستگاه گوارش نیز اطلاع داشته باشید. به‌صورت کلی، دستگاه گوارش از دهان، مری، معده، روده کوچک، لوزالمعده، کبد، کیسه صفرا، روده بزرگ، رکتوم و مقعد تشکیل شده. بهترین دکتر گوارش، می‌تواند بیماری‌های موجود در این نواحی را تشخیص و درمان کند.

چه زمانی باید به بهترین متخصص گوارش مراجعه کنیم ؟

بیماری‌های گوارشی علائمی دارد که بهتر است در صورت بروز و ادامه، حتما به دکتر گاسترولوژیست مراجعه نمایید:

 1. یبوست یا اسهال
 2. ترش کردن معده و حساسیت‌های غذایی
 3. دردهای شکمی شدید یا خفیف
 4. بوی نامطبوع دهان
 5. افزایش یا کاهش شدید وزن
 6. وجود خون در مدفوع

بهترین متخصص گوارش چه بیماری‌ هایی را درمان می‌کند ؟

در ادامه قصد داریم چند بیماری مزمن گوارشی را توضیح دهیم که در صورت ابتلا، باید به دکتر گوارش مراجه نمایید:

 • یبوست و اسهال شدید: یبوست به دفع سخت و اسهال به دفع بیش از حد گفته می‌شود. این مشکلات اگر ۱ تا ۳ روز ادامه داشته باشند جای نگرانی نیست اما در صورت ادامه باید حتما به پزشک، ترجیحا به یک متخصص گوارش باسابقه در نزدیکی محل زندگی‌تان مراجعه نمایید. یبوست می‌تواند به دلیل کمبود فیبر مواد غذایی دریافتی و اسهال به دلیل وجود باکتری یا میکروب در روده به وجود آیند.
 • ورم معده: این مشکل به خودی خود توسط بیمار قابل تشخیص نیست و حتی ممکن است بدون هیچ علامتی اتفاق بیفتد. البته ممکن است علائمی مانند حالت تهوع و درد در ناحیه دریچه معده را تجربه نمایید. این بیماری معمولا با آنتی بیوتیک و آنتی اسید قابل درمان است.

بهترین متخصص درمان بیماری گوارشی

 • سندروم روده تحریک پذیر یا IBS: این مشکل یکی از شایع‌ترین بیماری‌های مزمن در بین جوامع پیشرفته و در حال پیشرفت است. آی بی اس معمولا در اثر عوامل مختلفی مثل استرس، تغذیه نامناسب، مصرف دخانیات، خواب ناکافی و… به وجود می‌آید. سندروم روده تحریک پذیر علائمی مثل دردهای نواحی مختلف شکم، یبوست، اسهال و صداهای نامتعارف شکمی دارد. بهترین متخصص گوارش باید تبحر زیادی در کنترل این بیماری مزمن داشته باشد.
 • زخم معده: این مشکل به دلیل عادات غذایی نامناسب، استرس و هلیکوباکتری به وجود می‌آید. از علائم زخم معده می‌توان به دردهای شکمی شدید در بازه‌های زمانی مختلف اشاره کرد. اگر زخم معده ریشه کن و به طور کلی درمان نشود، ممکن است به سرطان معده منجر شود. بنابراین متخصص گوارش حرفه‌ای باید در درمان زخم معده سابقه خوبی داشته باشد.

خلاصه مطلب بهترین دکتر گوارش

همان‌طور که گفتیم، بیماری‌های گوارشی از سال‌ها پیش وجود داشته‌اند و در افراد مختلف به وجود می‌آمدند. در امروزه نیز این بیمار‌ها به شکل‌های مختلف وجود دارد و می‌تواند در هرکس ایجاد شود. این ماییم که باید با داشتن اطلاعات کافی در این زمینه و مراجعه به بهترین دکتر گوارش، بیماری‌های گوارشی خود را درمان یا کنترل کنیم.

در همین راستا، در این مطلب از سایت پزشکبان، به موضوعات مختلفی مثل بهترین دکتر گوارش کیست، ویژگی‌های بهترین دکتر گوارش، دستگاه گوارش چیست و… پرداختیم. اگر در این زمینه سؤالی دارید می‌توانید در بخش کامنت‌ها بیان کنید تا ما به آن پاسخ دهیم. از همراه شما متشکریم.

منابع:

به این مقاله امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا