پزشک و متخصص

بهترین دکتر تشخیص سرطان سینه

بهترین دکتر تشخیص سرطان سینه چه کسی هست؟
به دلایل مختلف، امروزه ابتلا به سرطان زیادتر شده؛ این موضوع دلایل مختلفی دارد که در ادامه بررسی خواهیم کرد. اما یکی از رایج‌ترین نوع سرطان‌ها بین زنان، سرطان سینه است. پس باید در این مورد اطلاعات کافی داشته باشیم تا در صورت بروز این مشکل، به‌خوبی عمل کنیم. در زمینه سرطان سینه، موضوعات مختلفی مطرح است که ما باید از آن‌ها اطلاع داشته باشیم.

برای مثال باید با نشانه‌های بروز سرطان سینه آشنا باشیم، یا باید در مورد روش برخورد درست با این موضوع، اطلاعاتی داشته باشیم. در کنار تمام این موارد، موضوعی وجود دارد که ما به ‌خاطر آن اینجاییم.
آن موضوع، بهترین دکتر تشخیص سرطان سینه است که قرار است در این مقاله به این مورد نیز بپردازیم. پس اگر شما هم علاقه‌مند هستید که در این باره اطلاعاتی داشته باشید، یا سؤالاتی در این زمینه فکر شما را درگیر کرده، می‌توانید تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

پزشک پیشنهادی: بهترین جراح پروتز سینه

نام متخصص آدرس توضیحات
صمد خضری
حجت بهرام‌آبادی
سمیه نیک‌فر

ویژگی‌های بهترین دکتر تشخیص سرطان سینه

انواع گونه های سرطان سینه

 • باتجربه: تجربه بالا در این زمینه، باعث می‌شود که دکتر تشخیص سرطان سینه، به‌خوبی با انواع شرایط سرطان سینه آشنا باشد. این مورد باعث می‌شود که دکتر تشخیص سرطان سینه، بتواند به‌درستی وجود داشتن یا نداشتن سرطان سینه را مشخص کند.
 • اخلاق: اخلاق خوب، موردی است که می‌تواند در فرایند درمان بیمار تأثیر گذارد باشد. اگر توسط بهترین دکتر تشخیص سرطان سینه، درمان شوید و این شخص اخلاق خوبی داشته باشد، یقیناً می‌توانید ارتباط بهتری برقرار کنید. نتیجه این ارتباط بهتر در فرایند درمان سرطان کمک‌کننده خواهد بود.
 • آشنا با علم روز دنیا

از آنجایی ‌که هر روز علم در زمینه‌های متفاوت پیشرفت می‌کند، راه‌های درمانی متفاوت‌تر و بهتری هم برای هر نوع بیماری به وجود می‌آید. این مورد سبب می‌شود که ما بتوانیم با استفاده از علم روز دنیا، بیماری‌مان را درمان کنیم. اگر زیر دست بهترین دکتر تشخیص سرطان سینه درمان شوید، می‌توانید به بهترین و به‌روزترین حالت ممکن فرایند درمانی خود را پشت سر بگذارید.

 • دانش بالا

اگر جهت درمان بیماری سرطان سینه، به بهترین دکتر تشخیص سرطان سینه مراجعه کنید، می‌توانید متوجه علم و دانش پزشک خود شوید. این مورد می‌تواند در نتیجه نهایی درمان بیماری تأثیر مثبتی بگذارد.

علت بروز سرطان سینه و مبدأ‌های آن

به ‌طور کلی، سرطان هنگامی شکل می‌گیرد که سلول‌های بدن، از کنترل خارج می‌شوند. این موضوع سبب می‌شود که سلول‌های از کنترل خارج شده، تبدیل به سلول‌های سرطانی شوند. این سلول‌های سرطانی پس از مدتی کوتاه، تبدیل به سرطان می‌شوند. اما بیایید این موضوع را نسبت به سینه‌زنان در نظر بگیریم.

برای اینکه بتوانیم سرطان سینه را بهتر درک کنیم، باید از سینه اطلاعاتی داشته باشیم. به ‌طور کلی سینه‌زنان از ۳ بخش ایجاد شده که در زیر نام برده شده است.

علائم سرطان سینه در مراحل اولیه

 • لوب و لوبول‌ها: این بخش از سینه‌زنان، غددی هستند که هنگام فرزندآوری فعال می‌شوند و شروع به تولید شیر می‌کنند. همچنین پس از زمانی که دیگر از آن‌ها استفاده نشود، غیر فعالی می‌شوند.
 • مجاری شیر: این بخش از سینه، بخشی است که شیر تولید شده توسط غدد را گرفته و به نوک سینه می‌رساند.
 • استروما: بخشی کلی که از موارد مختلفی از جمله رگ‌های خونی، مجاری شیر، لوبول‌ها، چربی و… ایجاد شده است.

حال که از بخش‌های سینه اطلاعات داریم، بیایید ببینیم سرطان سینه در چه بخشی ایجاد می‌شود.

انواع گونه‌های سرطان سینه

 • سرطان مجرایی: باید بدانید که ۸۰ تا ۹۰ درصد زنانی که به سرطان سینه مبتلا می‌شوند، از این ‌گونه هستند. این نوع سرطان سینه در مجرای سینه به وجود می‌آید. اگر به سینه‌های خود دست زدید و متوجه توده‌هایی در آن شدید، شاید به این مورد از سرطان مبتلا شده باشید.
  البته یکی دیگر از نشانه‌های این گونه سرطان سینه، خارج شده موادی غیر از شیر از نوک سینه است.
 • سرطان لوبولی: احتمال بروز این نوع سرطان، بسیار کمتر است حالت قبلی است. اما نشانه‌های بروز این نوع سرطان، تغییر شکل سینه یا به‌وجودآمدن توده سفت و یا تورم در بخش‌هایی از سینه است.
 • سرطان التهابی: همان گونه که از اسم این مورد پیدا است، این نوع از سرطان سینه باعث ایجاد تورم و التهاب در سینه می‌شود.

علائم سرطان سینه در مراحل اولیه

در بیشتر حالات می‌توانیم سرطان سینه را در همان مراحل ابتدایی تشخیص دهیم. اما برای این کار نیاز داریم که از نشانه‌های بروز سرطان سینه اطلاع داشته باشم. در پایین به این نشانه‌های به‌صورت موردی اشاره کرده‌ایم.

علائم سرطان سینه در مراحل بعدی

 • تغییر شکل در نوک سینه
 • وجود ترشحات غیرعادی از سرسینه
 • قرمزی و خارش سینه
 • تورم
 • وجود توده روی سینه

علائم سرطان سینه در مراحل بعدی

نسبت به حالت قبل، نشانه‌هایی که پس از چند مدت بعد از بروز سرطان سینه، در سینه به وجود می‌آیند، بیشتر است. برای همین می‌توانیم بهتر وجود سرطان سینه را تشخیص دهیم. در زیر به این نشانه‌ها اشاره شده.

 • تورفتگی نوک سینه
 • بزرگی یکی از سینه‌ها
 • فرورفتگی در سطح یکی از سینه‌ها
 • وجود رگ‌های قابل‌مشاهده روی سینه‌ها
 • بزرگ‌شدن توده‌های غدد لنفی زیر بغل
 • بزرگ‌تر شدن توده‌هایی که از قبل در سینه وجود داشته

البته به این مورد هم توجه کنید: بروز هر کدام از نشانه‌های بالا، می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. اما برای اطمینان، بهتر است هنگام بروز این موارد به بهترین دکتر تشخیص سرطان سینه مراجعه کنید.

علت بروز سرطان سینه و مبداها آن

روش پیشگیری از ابتلا به سرطان سینه

در زیر به‌صورت خلاصه به این موارد اشاره کرده‌ایم.

 • ورزش منظم و درست

اگر بتوانید روزانه ۲۰ دقیقه تا یک ساعت ورزش کنید، می‌توانید احتمال ابتلا به سرطان را تا ۲۰ درصد کاهش دهید. دلیل این موضوع، ایجاد تعادل در میزان هورمون‌های استروژن و تستوسترون در خون است. این هورمون‌ها از ابتلا به سرطان جلوگیری می‌کنند.

 • مصرف لبنیات

در تمام لبنیات طبیعی، میزان قابل‌توجهی کلسیم وجود دارد. طبق نتیجه آخرین آزمایش‌ها، کلسیم می‌تواند از ابتلا به سرطان جلوگیری کند.

 • شیردهی

شاید این مورد برایتان کمی عجیب باشد. اما طبق صحبت‌های متخصصان این زمینه، شیردهی باعث ایجاد فعالیت‌هایی در سینه می‌شود. این فعالیت‌ها می‌توانند احتمال بروز سرطان سینه را کاهش دهند.

 • رژیم غذایی درست

داشتن رژیم غذایی درست و بهینه، می‌تواند کمک زیادی به این موضوع کند. اگر شما وعده‌های غذایی درست و بهینه‌ای داشته باشید، از ابتلا به سرطان دور می‌مانید. همچنین اگر به سرطان سینه مبتلا هستید، با این کار می‌توانید مقاومتی بهتری در برابر سرطان نشان دهید.

خلاصه مطلب

سرطان سینه، موضوعی است که می‌توان برای هر کدام از بانوان به وجود آید. ما نمی‌توانیم به‌صورت کامل و صد در صدی جلو این موضوع را بگیریم، اما می‌توانیم با استفاده از اطلاعاتی که در این زمینه وجود دارد، بهتر با این اتفاق برخورد کنیم.

ویژگی های بهترین دکتر تشخص سرطان سینه

در همین جهت ما در این مقاله با محوریت موضوع بهترین دکتر تشخیص سرطان سینه، به موارد مختلف مربوط به سرطان سینه در زنان پرداختیم. ما در بخش ویژگی‌های بهترین دکتر تشخیص سرطان سینه، به ویژگی‌های یک دکتر کاربلد در این زمینه پرداختیم.
سپس در بخش‌های علت بروز سرطان سینه و مکان آن، علائم سرطان سینه در مراحل اولیه، علائم سرطان سینه در مراحل بعدی، انواع گونه‌های سرطان سینه و روش پیشگیری از ابتلا به سرطان سینه به موضوعات مختلف که باید درمورد سرطان سینه بدانیم، اشاره کردیم.

اگر هنوز در این زمینه سؤالی دارید، می‌تواند در کامنت‌ها بیان کنید تا ما به آن پاسخ دهیم.

به این مقاله امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا