پزشک و متخصص

بهترین روانپزشک تهران

بیماری‌های اعصاب و روان، بیماری‌هایی هستند که ممکن است برای هر کدام از ما پیش بیایند؛ چه به‌صورت دائمی و چه به‌صورت موقتی. اما این ما هستیم که باید با داشتن اطلاعات کافی در این زمینه و با کمک‌گرفتن از بهترین روانپزشک تهران، به‌خوبی با این بیماری‌ها مقابله کنیم.

در کنار این موضوع باید بدانیم که بیماری‌های اعصاب و روان، معمولاً بیماری‌هایی هستند که در طولانی‌ مدت با فرد مبتلا همراه می‌شوند. اما با خواندن این متن، چندین سؤال مختلف برایمان به وجود می‌آید. برای مثال دکتر روانپزشک کیست؟ چه ویژگی‌های خوبی دارد؟ روش‌های درمانی دکتر روانپزشک در تهران چیست؟ یا چگونه با بیماری‌های اعصاب و روان مقابله کنیم.

برای رسیدن به پاسخ این سؤالات و دست پیداکردن به اطلاعات بیشتر در این زمینه، می‌توانید تا پایان این مطلب از سایت پزشکبان با ما همراه باشید.

نام متخصص آدرس توضیحات
فرامرز ذاکری
علی کربلایی
لیلا دشتکی

روانپزشک کیست؟

روانپزشکی شاخه‌ای از پزشکی است که در زمینه بیماری‌های اعصاب و روان توسعه پیدا کرده است. بهترین روانپزشک تهران، با استفاده از علم خود فعالیت‌های مختلفی را انجام می‌دهد که در پایین این فعالیت‌ها را به صورت موردی نام برده‌ایم.

 • شناخت علل ایجاد بیماری
 • شناخت بیماری
 • درمان و یا کنترل بیماری

البته بهترین روانپزشک تهران، در زمینه‌های دیگری مثل عصب‌شناسی، ژنتیک، بیوشیمی، علوم اجتماعی و روان‌شناسی آموزش می‌بیند؛ این موارد در جهت این است که دکتر روانپزشک بتواند با استفاده از علوم مختلف و مرتبط، بیمار خود را به بهترین شکل ممکن درمان کند.

ویژگی‌های بهترین روانپزشک تهران

 • باتجربه

اگر دکتر روانپزشک در تهران، دارای تجربه بالایی در زمینه خود باشد، طبیعتاً می‌تواند خیلی بهتر و بهینه‌تر فرایند درمانی فرد بیمار را به پایان برساند. برای مثال فرض کنید یک مشکل خاص اعصاب دارید و در جهت درمان این بیماری به سراغ بهترین روانپزشک تهران می‌روید.

اگر این دکتر دارای تجربه بالایی باشد، یقیناً می‌تواند به‌خوبی بیماری شما را که بیماری خاص است، درک کند و در فرایند درمان بهترین تصمیمات را بگیرد. اما اگر این شخص تجربه کافی نداشته باشد، نمی‌تواند به‌خوبی و درستی بیماری شما را تشخیص دهد.

 • دانش بالا

داشتن دانش بالا، موردی است که به دو بخش تقسیم می‌شود. اولین بخش، دانشی است که دکتر روانپزشک، در دانشگاه به آن دست پیدا کرده. بخش دوم، دانشی است که طی تحقیقات و تجربیات خود به دست آورده. بهترین روانپزشک تهران، این دو بخش را با هم دارد. این موضوع سبب این می‌شود که فرد بیمار نتیجه درمانی بهتری داشته باشد.

 • آشنا با علم روز

این ویژگی سبب می‌شود که بتواند با استفاده از علوم جدید، فرایند درمانی بهینه‌تری برای افراد بیمار ایجاد کند و بتواند با استفاده از به‌روزترین متد‌های روان‌شناسی به بیماران خود کمک کند تا سلامتی‌شان را به دست آورند. استفاده از روش‌های نوین درمانی تأثیر درمان را به‌ مراتب افزایش خواهد داد.

 • انتخاب درست روش درمان

دکتر روانپزشک در تهران، راه‌های مختلفی برای درمان یک بیماری عصبی در دسترس دارد. برای مثال می‌تواند از تجویز دارو مسیر درمانی را شروع کند یا می‌تواند با استفاده از روان‌درمانی بیماری را کنترل کند. این دکتر روانپزشک است که باید نسبت به تجربه، دانش خود و وضعیت بیمار تصمیم بگیرد که از کدام روش استفاده کند. یقیناً اگر برای درمان بیماری عصبی به‌پیش بهترین روانپزشک تهران بروید، او با تصمیم درست و بهینه خود، نتیجه درمانی بهتری را برای شما رقم خواهد زد.

 • اطمینان به روش درمان

یک مشکل بزرگی که در راه‌های درمانی بیماری‌های اعصاب و روان وجود دارد این است که بعضی از روش‌ها، به‌غیراز فوایدی که دارند، مشکلاتی را هم به وجود می‌آورند. بهترین روانپزشک تهران، از این موارد اطلاع دارد و می‌تواند کاری کند که فرد بیمار با کمترین عوارض ممکن بیماری خود را درمان و یا کنترل کند.

 • شناخت درست نسبت به دارو‌ها

یکی از روش‌های درمانی که دارای عوارض زیادی است، مصرف دارو برای درمان و یا کنترل بیماری‌های اعصاب و روان است. به همین جهت دکتر روانپزشک باید از دارو‌های این زمینه و عوارض آن‌ها اطلاعات بسیاری داشته باشد، تا در صورت تجویز یک دارو، حال بیمار را به جای بهبود وخیم‌تر نکند.

 • همراه و صبور

یکی دیگر از موضوعاتی که برای یک بیمار اعصاب و روان بسیار مهم است، همراه بودن و صبور بودن دکتر روانپزشک است. بیماری‌های اعصاب و روان، بیماری‌هایی نیستند که در مدت‌زمان کوتاه به صورت کامل درمان شوند؛ در همین جهت، بهترین روانپزشک تهران تا زمانی که به طور کلی بیماری فرد بیمار، درمان یا کنترل شود، با او همراه خواهد بود. منظور ما از همراه بودن، این است که دکتر روانپزشک باید با بیمار خود به‌صورت همیشگی ارتباط داشته باشد و از حال او باخبر باشد. این موضوع می‌تواند نتیجه بسیار مطلوب‌تری بعد از درمان به فرد بیمار ارائه دهد.

 • همراه با دیگر پزشکان

در بعضی از مواقع، برای اینکه فرد بیمار مسیر درمانی بهتری را طی کند و نتیجه بهتری را در آخر به دست آورد، نیاز به همکاری دکتر روانپزشک با دیگر دکتر‌های مورد نیاز دارد. البته وجود چنین نیازی، موردی نادر است؛ اما وجود دارد.

اخلاق بهترین روانپزشک تهران

بهترین روانپزشک تهران، اخلاقی دارد که می‌تواند در روند درمان بیماری‌های فرد بیمار، بسیار کمک‌ کننده باشد و در نتیجه درمان، تأثیر مثبتی بگذارد. این خلقیات در زیر به‌صورت موردی نام‌برده‌ شده است.

 • به نگرانی‌های بیمار خود اهمیت دهد
 • احساسات بیمار را درک کند
 • به صحبت‌های بیمار خود گوش دهد
 • به وضعیت بیمار خود اهمیت دهد
 • پیگیر فرایند درمان بیمار باشد
 • با ارتباط دوستانه برقرار کند
 • و …

همان‌طور که می‌بینید، این خلقیات در جهت ارتباط درست با بیمار است. اگر دکتر روانپزشک در تهران، بتواند با بیمار خود ارتباط خوبی برقرار کند، می‌تواند بیماری او را به خوبی تشخیص داده و درمان کند.

چگونه با بیماری‌های اعصاب و روان مقابله کنیم؟

دکتر روانپزشک در تهران چه تفاوتی با دکتر اعصاب و روان دارد؟

گاهی اوقات نام دکتر روانپزشک و دکتر اعصاب و روان در کنار هم می‌آید. این موضوع موجب این شده که بعضی‌ها فکر کنند این شغل‌ها یکی هستند. اما این باور کاملاً غلط است. حوزه کاری این دو شغل یکی است، اما هر کدام فعالیت‌های مختلفی را در بر می‌گیرند.

پزشک پیشنهادی: بهترین دکتر اعصاب و روان در تهران

دکتر روانپزشک در تهران چه تفاوتی با روان‌شناس دارد؟

دکتر روان‌پزشک و روان‌شناس، موردی دیگر است که بعضی وقت‌ها به‌صورت اشتباه، یکی نام‌برده می‌شوند. اما این دو شغل تفاوت‌هایی با هم دارند. برای درک بهتر این تفاوت، در پایین این موضوع را به‌صورت موردی بررسی کرده‌ایم.

 • دکتر روانپزشک

دکتر روانپزشک، شخصی است که مدرک دانشگاه پزشکی دارد و در زمینه پزشکی مشغول به درس‌خواندن بوده. دکتر روانپزشک در تهران، قادر است بعد از تشخیص بیماری اعصاب و روان بیمار خود، برای درمان او از دارو استفاده کند.

 • روان‌شناس

روان‌شناس، کسی است که مدرک پزشکی ندارد. این شخص پس از شناخت بیماری فرد بیمار، می‌تواند با استفاده از روش‌هایی مثل روان‌درمانی او را در مسیر درمانی قرار دهد. نقطه تفاوت بارز این مورد در اینجاست که روان‌شناس نمی‌تواند به‌صورت قانونی دارو تجویز کند، در حالی که روانپزشک می‌تواند.

چگونه با بیماری‌های اعصاب و روان مقابله کنیم؟

راه‌هایی وجود دارد که اگر شما به بیماری‌های اعصاب و روان مبتلا شدید، می‌تواند کمک زیادی به شما بکند تا مقاومت بیشتری نسبت به بیماری پیدا کنید. در پایین به‌صورت موردی این راه‌ها نام‌برده‌ شده است.

دکتر روانپزشک در تهران چه تفاوتی با دکتر اعصاب و روان دارد؟

 • ورزش کنید.

شاید بعضی از کسانی که به بیماری‌های اعصاب و روان مبتلا شدند، نخواهند به باشگاه‌های ورزشی عمومی و شلوغ بروند؛ ولی باید گفت که اگر به باشگاه هم نرفتید، می‌توانید با پخش آهنگی در خانه ورزش کنید. این مورد می‌تواند برایتان مناسب باشد، زیرا شما را از فکرکردن به بیماری خود باز می‌دارد و باعث افزایش روحیه شما می‌شود. حتی اگر می‌توانید با دوستان خود این کار را انجام دهید، شاید تأثیر بهتری روی شما داشته باشد.

 • با دوستان خود در ارتباط بمانید.

یکی از مشکلاتی که بیماران اعصاب و روان پیدا می‌کنند، این است که از تمام آشنایان خود دوری می‌کنند. این مورد بسیار اشتباه است. سعی کنید حداقل با یکی از دوستان صمیمی خود همراه بمانید و با او ارتباط داشته باشید.

 • از تنهایی فرار کنید.

هر کسی که در جایی تنها است، شروع به تفکر می‌کند. این مورد برای شخصی که به بیماری‌های اعصاب و روان مبتلا شده است بسیار بد و تشدید شده است. زیرا مطمئناً او هنگام تفکر، فقط به موارد منفی زندگی‌اش فکر می‌کند. چنین موردی می‌تواند یکی از بدترین اتفاقاتی باشد که برای یک بیمار اعصاب و روان می‌افتد.

خلاصه مطلب

همان‌طور که گفتیم، بیماری‌های اعصاب و روان می‌توانند برای خود ما یا دوستان ما اتفاق بیافتند. ما در هر صورت نمی‌توانیم تا میزان زیادی جلو این موضوع را بگیریم، مخصوصاً اگر این بیماری‌ها، بیماری‌های ارثی باشند. تنها کاری که می‌توانیم در این مواقع انجام دهیم، فعالیت‌هایی است که ما را در راه مبارزه با این بیماری‌ها قرار می‌دهد. این کار‌ها می‌تواند مراجعه به بهترین روانپزشک تهران و انجام فعالیت‌های گفته شده توسط او باشد.

البته به‌ غیر از این مورد، خود ما نیز باید در این مورد اطلاعاتی داشته باشیم تا بتوانیم به‌صورت مکمل با توصیه‌های پزشک، از آن‌ها بهره ببریم. در این صورت است که درمانی تأثیر‌گذار را تجربه خواهیم کرد. در همین راستا، ما در این مقاله از سایت پزشکبان سعی کردیم تا در بخش‌های مختلف، با اطلاعات مختلف این زمینه آشنا شویم. اما اگر هنوز در این مورد سؤالی دارید می‌تواند در بخش کامنت‌ها بیان کنید تا ما به آن پاسخ دهیم.

به این مقاله امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا