پزشک و متخصص

بهترین دکتر تعیین جنسیت در تهران

بهترین دکتر تعیین جنسیت در تهران کیست؟ متأسفانه یا خوشبختانه، یکی از عمده دغدغه زوجین برای بچه‌دارشدن، جنسیت فرزند است که گاهی اوقات، می‌تواند اختلاف نظرات والدین را به همراه داشته باشد.  در زمان‌های گذشته به دلیل نداشتن آگاهی کافی و یا پیشرفت در علم پزشکی، ممکن بود جنین خود را بابت جنسیتش سقط کنند و یا در غیر این صورت باعث ایجاد مشکلات و اختلاف در میان پدر و مادر می‌شد.

اما خبر خوب اینکه امروزه با پیشرفت علم در زمینه پزشکی، روش‌های کم تهاجمی مؤثری ارائه گشته است که والدین می‌توانند به‌راحتی جنسیت جنین خویش را قبل از آن تعیین نمایند. در این مقاله از سایت پزشکبان، در صدد این برآمدیم که درباره روش‌های تعیین جنسیت و مزایای هر کدام از روش‌ها مطالبی مفید را در اختیار شما کاربران گرامی قرار دهیم

همچنین درباره بهترین دکتر تعیین جنسیت در تهران نیز، مطالبی را در اختیارتان قرار خواهیم داد. پس تا انتهای این نوشتار با همراه ما باشید. پیشاپیش امیدواریم از خواندن این مقاله، نهایت لذت و استفاده را ببرید.

پزشک پیشنهادی: بهترین دکتر ختنه در تهران

نام متخصص آدرس توضیحات
شمیم سلطانی
زینب سوری لکی
نادیا لشکری نژاد

دکتر تعیین جنسیت در تهران کیست؟

همان‌طور که می‌دانید، برای تعیین جنسیت نیاز است تا چند ما قبل از بارداری، به پزشک متخصص در این زمینه مراجعه نمایید. اما ممکن است این سؤال برای شما پیش‌آمده باشد که دکتر تعیین جنسیت کیست و با استفاده از چه تکنیک‌هایی، این کار را برای شما انجام می‌دهد؟

برای تعیین جنسیت خود می‌توانید به پزشکانی که در زمینه زنان و زایمان، ناباروری و یا حتی اورولوژی تخصص دارند، مراجعه کرده و از خدمات آن‌ها برای تعیین جنسیت فرزند خود بهره بگیرید.

انواع روش‌های تعیین جنسیت کدام است؟

تعیین جنسیت برای فرزند از طریق راه‌های مختلفی انجام می‌شود که در برخی از این راه‌ها عبارت‌اند از:

 • استفاده از رژیم‌های غذایی و تغذیه برای تعیین جنسیت
 • تغییر در PH واژن
 • زمان‌بندی مقاربت جنسی و تخمک‌گذاری
 • تعیین جنسیت با روش IVF
 • تعیین جنسیت با روش PGD
 • تعیین جنسیت با روش IUI

که بهترین دکتر تعیین جنسیت در تهران، قادر به انجام هر یک از این روش‌ها به بهترین شیوه ممکن برای شما خواهد بود. در ادامه به بررسی هر یک از این موارد خواهیم پرداخت.

دکتر تعیین جنسیت در تهران کیست؟

استفاده از رژیم‌های غذایی و تغذیه برای تعیین جنسیت

یکی از مؤثر‌ترین و بی‌خطر‌ترین راهکار‌هایی که بهترین دکتر تعیین جنسیت در تهران، در اختیار شما قرار می‌دهد، استفاده از رژیم‌های غذایی است. بنا بر تحقیقات صورت‌گرفته در این مورد، می‌توان گفت میزان موفقیت تعیین جنسیت با این روش قریب به ۸۰ درصد است. بنابراین در این باره توصیه می‌شود حتماً تحت‌نظر دکتر تعیین جنسیت در تهران قرار گرفته و به راهنمایی‌های وی به‌خوبی عمل کنید.

تغییر در PH واژن

یکی دیگر از روش‌های پیشنهادی توسط بهترین دکتر تعیین جنسیت در تهران تغییر در PH واژن است که در این روش، قبل از نزدیکی شست‌وشو واژن با استفاده از مواد قلیایی و یا اسیدی باتوجه‌به سلیقه شخصی فرد، انجام می‌شود.

زمان‌بندی مقاربت جنسی و تخمک‌گذاری

عامل و یا روشی دیگر که برای تعیین جنسیت، حائز اهمیت است، زمان مقاربت جنسی زوجین است. یعنی زمان مقاربت باید در زمان تخمک‌گذاری خانم انجام گیرد که این زمان را هم دکتر تعیین جنسیت در تهران، برای شما مشخص خواهد کرد.

بدین ترتیب که اگر فرزند دختر می‌خواهید بهتر است چند روز قبل از تخمک‌گذاری نزدیکی انجام بگیرد و اگر می‌خواهید پسردار شوید بهتر است یک روز قبل یا همان روز تخمک‌گذاری لقاح انجام بگیرد. بدین ترتیب احتمال بارداری با جنسیت دلخواه بالا می‌رود.

تعیین جنسیت با روش IVF

می‌توان گفت یکی از فوق‌العاده‌ترین روش‌های که پاسخ‌گویی قطعی در تعیین جنسیت فرزند دارد، روش IVF نام دارد. میزان موفقیت تعیین جنسیت فرزند در این روش ۹۹ درصد تخمین زده شده است.

در ادامه قصد داریم تا مراحل تعیین جنسیت در این روش را برایتان بیان کنیم:

 1. تحریک تخمک‌گذاری: در این مرحله برای تحریک تخمدان و تولید تخمک‌های باکیفیت دارو‌های هورمونی به خانم‌ها داده خواهد شد.
 2. تخمک‌گذاری یا پانگچر: در این مرحله تخمک‌های بالغ از درون تخمدان خارج می‌شوند.
 3. لقاح آزمایشگاهی: در این مرحله تخمک در شرایط آزمایشگاهی لقاح داده می‌شود.
 4. مرحله انتقال جنین: در این مرحله جنین تشکیل داده شده و به داخل رحم مادر انتقال داده می‌شود.

می‌توان گفت تعیین جنسیت با روش ای وی اف یکی از پیشرفته‌ترین و به‌روزترین روش‌های تعیین جنسیت است که از موفقیت بالایی برخوردار خواهد بود.

تعیین جنسیت با روش PGD

به طور کلی روش PGD روشی بوده که برای افرادی که دارای بیماری‌های ژنتیکی هستند، مورداستفاده قرار می‌گیرد. از این روش می‌توان برای تعیین جنسیت فرزند نیز بهره برد. به‌صراحت می‌توان بیان کرد که این روش به طور قطعی می‌تواند جنسیت فرزند را تعیین نماید. این روش نیازمند پروسه درمانی طولانی دارد.

همچنین کاندیدای مناسب برای استفاده از این روش، عبارت‌اند از:

 • روش جی دی در کسانی که اختلالات ژنتیکی وابسته به جنسیت دارند، انجام می‌شود.
 • کسانی که دارای اختلالات کروموزومی هستند.
 • کسانی که سقط مکرر داشته‌اند.
 • و…

تعیین جنسیت با روش IUI

به طور کلی احتمال دختر و یا پسر بودن جنین در یک بارداری طبیعی ۵۰ درصد است. یکی از روش‌های تعیین جنسیت روش IUI است. روش IUI برای درمان ناباروری نیز استفاده خواهد شد. میزان موفقیت این روش نسبت به روش IVF کمتر است. اما به دلیل کم تهاجمی و کم‌هزینه‌بودن بسیاری از بیماران از این روش استفاده می‌کنند.

ویژگی‌های بهترین دکتر تعیین جنسیت در تهران

اگر جنسیت فرزندتان برایتان اهمیت دارد، به همان میزان باید به ویژگی‌های پزشکتان نیز توجه داشته باشید. بنابراین برای کسب نتایج بهتر، لازم است تا به بهترین دکتر تعیین جنسیت در تهران مراجعه نمایید.

برای انتخاب پزشک باید به‌خوبی تحقیق کنید و پزشکی را برای خود برگزینید که بهترین ویژگی‌ها را داشته باشد. بدین منظور می‌توانید از اطرافیانتان پرس‌وجو کنید و یا اگر از این طریق نتیجه‌ای دستگیرتان نشد، خودتان شروع به تحقیق کنید.

ما در این قسمت، برخی از ویژگی‌های بهترین دکتر تعیین جنسیت در تهران را بیان می‌کنیم تا در نهایت بتوانید راحت‌تر به نتیجه دلخواه خود برسید. به طور کلی ویژگی‌های بهترین دکتر تعیین جنسیت در تهران، عبارت است از:

 • دارای مدرک معتبر و داشتن تمامی مجوز‌های لازم
 • داشتن تبحر و مهارت بالا در کار
 • داشتن تجربه و سابقه کاری درخشان
 • استفاده از به‌روزترین ابزارآلات و خدمات پزشکی
 • در اولویت قراردادن سلامت مراجعه‌کننده بدون توجه به مادیات
 • به‌روز نگه‌داشتن اطلاعات و علم خود در زمینه تعیین جنسیت
 • دارای اخلاق حرفه‌ای و صمیمانه
 • برخوردار بودن از تیم پزشکی حرفه‌ای و مجرب
 • صبور بودن در انجام کار‌ها و پاسخ‌دادن به سؤالات مراجعین
 • در اختیار دادن مشاوره‌ای حرفه‌ای برای زوجین
 • انتخاب بهترین راه موجود تعیین جنسیت برای فرد
 • و…

ویژگی‌های بهترین دکتر تعیین جنسیت در تهران

آیا کاهش وزن در تعیین جنسیت تأثیر دارد؟

برای پاسخ به این سؤال اگر بخواهیم به طور کوتاه پاسخ دهیم، باید بگوییم بله. زیرا می‌توان گفت کاهش وزن و هرگونه آسیبی که به بدن برسد و در کل ضعیف‌شدن بدن منجر به دختردار شدن می‌شود. بنابراین اگر می‌خواهید فرزند پسر داشته باشید ورزش کنید و قدرت بدنی خود را بالا ببرید. در این مورد در نظر داشته باشید که سعی کنید رژیم‌های سخت نگیرید.

تأثیر به ارگاسم رسیدن خانم در تعیین جنسیت جنین چقدر است؟

یکی از سؤالات رایجی که ممکن است برای فرد به وجود بیاید، این است که آیا تعیین جنسیت با ارگاسم رسیدن رابطه‌ای مستقیم دارد و یا خیر.

در ارگاسم باتوجه‌به اینکه باعث می‌شود اسپرم‌های بیشتری به دهانه رحم نزدیک شوند و موادی که در ترشحات واژن خانم وجود دارد، محیط را قلیایی می‌کند و این باعث حرکت بیشتر کروموزوم Y می‌شود، ممکن است واقعاً شانس پسردار شدن بیشتر شود. در این روش برای دختردار شدن گفته می‌شود که نباید خانم به ارگاسم برسد.

سخن پایانی

به پایان بخشی دیگر از مطالب در سایت پزشک‌بان رسیدیم. در طی این مطلب قصد بر این داشتیم تا در مورد بهترین دکتر تعیین جنسیت در تهران، مطالبی را در اختیارتان قرار دهیم. همچنین در پس آن، در مورد دکتر تعیین جنسیت در تهران کیست، انواع روش‌های تعیین جنسیت کدام است، ویژگی‌های بهترین دکتر تعیین جنسیت در تهران، آیا کاهش وزن در تعیین جنسیت تأثیر دارد و تأثیر به ارگاسم رسیدن خانم در تعیین جنسیت جنین چقدر است، به طور مفصل صحبت کردیم.

در پایان دریافتیم وقتی صحبت از تعیین جنسیت جنین می‌شود، صرفاً یک تست مشخص، پاسخ را برای همگان تعیین نخواهد کرد. پس اگر می‌خواهید جنسیت کودک خود را تعیین کنید، بهترین دکتر تعیین جنسیت در تهران، می‌تواند بر اساس مرحله‌ای از بارداری که در آن قرار دارید تست موردنظر را تعیین کند. بنابراین دقت داشته باشید که بهترین گزینه موجود را برای خود در نظر بگیرید تا در نهایت به نتیجه دلخواه و مطلوب خود دست یابید.

از اینکه تا انتهای این مطلب از این سایت با ما همراه بودید، نهایت سپاس و قدردانی را از شما داریم. در پایان امیدواریم مطالب بیان شده در این سایت برای شما مفید و آموزنده بوده باشد. در صورت داشتن هرگونه سؤال و یا ابهامی در این زمینه، می‌توانید آن را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید و یا با مشاورین ما در این سایت در ارتباط باشید. همچنین می‌توانید تجارب فردی خود را در نیز در این زمینه با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: intechopen

۳.۵/۵ - (۲ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا