پزشک و متخصص

بهترین جراح مغز و اعصاب در تهران

اگر شما و یا یکی از عزیزانتان منجر به اختلالات عصبی مانند آسیب به ستون فقرات، احساس درد و یا ناراحتی در این منطقه و… شده‌اید و نیاز به مراقبت دارید، بهتر است دراسرع‌وقت و بدون اتلاف زمان، به جراح مغز و اعصاب مراجعه کرده تا روند درمان خود را به‌خوبی طی کنید. اگر در شهر بزرگ تهران و یا در اطراف آن زندگی می‌کنید و قصد دارید به بهترین جراح مغز و اعصاب در تهران، مراجعه کنید. تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

خوب است بدانید، انتخاب بهترین جراح مغز و اعصاب در تهران، از اهمیت بالایی برخوردار بوده و کار چندان آسانی نخواهد بود. زیرا که پای سلامتی شما در میان است. در این مقاله از سایت پزشکبان، ما قصد بر این داریم تا در مورد نکات بهترین جراح مغز و اعصاب در تهران و مواردی ازاین‌قبیل، صحبت کنیم.

پزشک پیشنهادی: بهترین دکتر اعصاب و روان در تهران

نام متخصص آدرس توضیحات
رضا سنجری
قاسم اسحاقی
کیسان موذنی

جراح مغز و اعصاب کیست؟

اولین نکته‌ای که باید در نظر بگیرید، این است که جراح مغز و اعصاب با متخصص مغز و اعصاب، دارای تفاوت است و یکی نیستند؛ در این قسمت از این مطلب، نیاز است تا در ابتدا با جراح مغز و اعصاب، آشنا شده تا در فهم موضوعات، اختلالی نداشته باشید.

جراح مغز و اعصاب، را می‌توان به‌عنوان پزشکی معرفی کرد که بیماری‌های مغز، نخاع و سیستم عصبی را بسته به نوع بیماری یا آسیب از طریق جراحی یا غیر از آن تشخیص می‌دهد و سپس به درمان آن خواهد پرداخت. بنابراین جالب است بدانید، اغلب پزشکان دیگر از جمله پزشکان اورژانس، متخصص مغز و اعصاب و پزشکان عمومی، از جراحان مغز و اعصاب در مورد بیماری فرد، مشاوره خواهند گرفت.

زیرا که این افراد در تشخیص بیماری‌های عصبی آموزش زیادی را دیده‌اند و در کار خود حرفهٔ زیادی دارند. بنابراین دقت داشته باشید که بهترین جراح مغز و اعصاب در تهران را برای خود برگزینید تا در نهایت گرفتار عوارض پس از آن نشوید.

بهترین جراح مغز و اعصاب در تهران، قادر به درمان کدام بیماری‌ها است؟

در قسمت قبل با جراح مغز و اعصاب در تهران، آشنا شدید. اکنون ممکن است این سؤال برای شما پیش‌آمده باشد که در صورت ایجاد کدام بیماری بایستی به جراح مغز و اعصاب در تهران، مراجعه کنید.

در حالت کلی، تمامی جراحان مغز و اعصاب به طور کامل، آموزش‌دیده‌اند تا افرادی که دچار آسیب مغزی و نخاعی، آنوریسم، انسداد عروق، درد مزمن کمر، نقص مادرزادی، تومور مغزی و نخاعی و مشکلات سیستم عصبی محیطی را درمان کنند.

همچنین در نظر داشته باشید که جراحان مغز و اعصاب کار جراحی سندرم تونل کارپ، برداشتن تومور مغز و نخاع و جراحی ستون فقرات را نیز برعهده دارند و از پس درمان آن‌ها به‌خوبی برمیایند.
همچنین می‌توان گفت، جراح مغز و اعصاب به درمان بیماری‌هایی که به جراحی نیاز ندارد؛ مانند پارکینسون یا کمردرد را نیز خواهند پرداخت.

بهترین جراح مغز و اعصاب در تهران، قادر به درمان کدام بیماری‌ها است؟

تفاوت متخصص مغز و اعصاب با جراح مغز و اعصاب در تهران

همان‌طور که در قسمت اول این مقاله برایتان مطرح کردیم، پزشک متخصص مغز و اعصاب با جراح مغز و اعصاب، دارای تفاوت است و این دو پزشک، یکی نیستند. در حالت کلی می‌توان گفت، تفاوت‌های قابل‌توجهی میان متخصص مغز و اعصاب و جراح مغز و اعصاب وجود دارد. اما در زمینهٔ مدیریت پزشکی بین این دو حرفه هم‌پوشانی هم دیده می‌شود.

می‌توان گفت، متخصص و جراح مغز و اعصاب پزشکانی هستند که هر دو کار تشخیص و درمان بیماری‌های موجود در زمینه سیستم عصبی را برعهده دارند. این در حالتی است که متخصص مغز و اعصاب هیچ‌گونه جراحی انجام نمی‌دهد و متمرکز به روی تشخیص بیماری‌های عصبی است. بنابراین، متخصص مغز و اعصاب، از طریق دارو یا سایر روش‌هایی که بیماری فرد، را درمان می‌کند، اقدام می‌کند.

بااین‌حال، اگر پزشک تشخیص بدهد که یک عامل فیزیکی باعث بیماری عصبی شده است، در صورت نیاز به جراحی، متخصص مغز و اعصاب، شما را به بهترین جراح مغز و اعصاب در تهران ارجاع می‌دهد تا مشکل برداشته یا برطرف شود و نتیجهٔ بهتری برای شما حاصل گردد.

ویژگی‌های بهترین جراح مغز و اعصاب در تهران چیست؟

همان‌طور که می‌دانید مغز و اعصاب یکی از مهم‌ترین اعضای بدن انسان بوده و از اهمیت بالایی برخوردار است. پس دقت داشته باشید که در صورتی که پزشک عمومی و یا… شما را به جراح مغز و اعصاب در تهران، رجوع دادند، از میان تمامی گزینه‌های موجود، بهترین جراح مغز و اعصاب در تهران را برای خود برگزینید و از خدمات آن بهره ببرید.

در این قسمت از این مطلب قصد بر این داریم تا برخی از ویژگی‌های بهترین جراح مغز و اعصاب در تهران را برای شما بیان کنیم تا در نهایت، بتوانید گزینه‌ای مناسب را برای خود انتخاب کنید.

به طور خلاصه، برخی از ویژگی‌های بهترین جراح مغز و اعصاب در تهران، عبارت است از:

 • داشتن مدرک معتبر و کسب تمامی مجوز‌های لازم
 • در اولویت قراردادن سلامت بیمار بدون درنظرگرفتن موارد دیگر از قبلی مادیات و یا…
 • برخوردار بودن از مهارت و تجربه کاری بالا در زمینه جراحی مغز و اعصاب
 • داشتن سابقه درخشان و بالابودن آمار و تعداد جراحی‌های موفق
 • برخوردار بودن از به‌روزترین علم و دانش دنیا
 • بهره‌بردن از به‌روزترین ابزار‌ها و تکنیک‌های موجود در اتاق عمل و در حین جراحی
 • برخوردار بودن از یک اخلاق حرفه‌ای و داشتن برخوردی صمیمانه با مراجعه‌کننده
 • درک حال بیمار و انتقال حس دلسوزی و مهربانی
 • متعهد بودن نسبت به کار خود
 • انجام جراحی مغز و اعصاب در بهترین کلینیک و یا بیمارستان شهر تهران
 • برخوردار بودن از ساعت کاری منظم و مشخص
 • داشتن کنترل بر روی احساسات خود و حفظ روحیه
 • روحیه دادن به فرد بیمار برای بهبود وضعیت فرد
 • انتخاب‌کردن بهترین راه درمان برای فرد بیمار
 • و…

ویژگی‌های بهترین جراح مغز و اعصاب در تهران چیست؟

در صورت دیدن کدام علائم، به جراح مغز و اعصاب در تهران مراجعه کنیم؟

علائم آسیب به مغز و نخاع و یا اعصاب بدن، خطر‌ناک بوده و ممکن است به طور ناگهانی برای فرد به وجود بیاید. بنابراین در صورتی که کدام از این علائم را در خود و یا دیگران مشاهده کردید، در سریع‌ترین زمان ممکن و بدون اتلاف وقت، به بهترین جراح مغز و اعصاب در تهران مراجعه کنید.

 • سردرد
 • سرگیجه
 • احساس ضعف عضلانی
 • احساس گزگز و مورمور
 • کاهش حس درد، سرما و لمس در بدن مانند بی‌حسی در صورت، دست، پا
 • درد‌های مزمن در هر جایی از بدن
 • لرزش
 • به‌سختی راه‌رفتن (کند راه‌رفتن، اختلال در جهت‌یابی و عدم تعادل)
 • تغییر ناگهانی در بینایی و شنوایی
 • خشکی عضلات
 • اختلالات خواب (به‌سختی به خواب‌رفتن، لرزش و احساس بی‌قراری در پا‌ها موقع خواب، بیداری انتهای شب، ناگهان به خواب‌رفتن و …)
 • اختلال مربوط به تفکر (از دست دادن حافظه، اختلال تمرکز، ضعف شناختی)
 • اختلال در صحبت‌کردن (قطع تکلم، کندی در صحبت، لکنت‌زبان و … به‌ویژه در مواردی که ناگهانی اتفاق می‌افتد)
 • هرگونه افت سطح هوشیاری (احساس خواب‌آلودگی، گیجی و …)

سخن پایانی

به پایان بخشی دیگر از مطالب در سایت پزشکبان، رسیدیم. در طی این مطلب قصد بر این داشتیم تا در مورد بهترین جراح مغز و اعصاب در تهران، مطالبی مفید و مختصر را با شما در میان بگذاریم. همچنین در پس آن در مورد موضوعاتی از جمله جراح مغز و اعصاب کیست، بهترین جراح مغز و اعصاب در تهران، قادر به درمان کدام بیماری‌ها است، تفاوت متخصص مغز و اعصاب با جراح مغز و اعصاب در تهران، ویژگی‌های بهترین جراح مغز و اعصاب در تهران چیست و… به طور کامل صحبت شد.

در پایان دریافتیم، بهترین جراح مغز و اعصاب در تهران، پزشکی است که مشکلات سیستم عصبی را به‌راحتی تشخیص داده و سپس از طریق جراحی مغز یا ستون فقرات، بیماری فرد را درمان می‌کند. او کار درمان سکتهٔ مغزی، تومور، انواع خاصی از نارسایی‌های مادرزادی، عفونت و آسیب سر یا نخاع را برعهده دارد. زندگی روزمرهٔ جراح مغز و اعصاب در تهران به‌شدت پیچیده است و وظایف و مسئولیت‌های او مدام تغییر می‌کند. اما نکته قابل‌توجه این است که شما کدام پزشک را برای درمان خود در نظر می‌گیرید.

از اینکه تا انتهای این مطلب ما را همراهی کردید، نهایت سپاس و قدردانی را از شما داریم. شما همراهان عزیز می‌توانید در صورت داشتن هرگونه سؤال و یا ابهامی در این زمینه، آن را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید و یا با مشاورین ما در این سایت، در ارتباط باشد. همچنین می‌توانید تجارب خود را در این زمینه با ما و دیگر همراهان عزیز، در میان بگذارید. در پایان امیدواریم مطالب بیان شده در این سایت برای شما تأثیرگذار بوده باشد و نهایت استفاده و لذت را از آن برده باشید.

منبع: healthdirect

به این مقاله امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا