پزشک و متخصص

بهترین متخصص ارتودنسی در کرج

بهترین متخصص ارتودنسی در کرج کیه؟
داشتن دندان‌های زیبا و مرتب تاثیر بسیار زیادی در زیبایی چهره دارد. با این حال مرتب بودن دندان‌ها می‌تواند در سلامت دهان و دندان نیز اثر ‌گذار باشد. نامرتب بودن بیش از حد دندان‌ها پس از مدتی باعث پوسیدگی و آسیب‌دیدگی سایر دندان‌ها می‌شود. ارتودنسی روشی است که به کمک آن می‌توان مشکلات مختلف را برطرف کرد.

کسب بهترین نتیجه از عمل ارتودنسی به عوامل مختلفی بستگی دارد؛ حرفه‌ای بودن متخصصی که ارتودنسی را انجام می‌دهد یکی از مهمترین عوامل برای کسب نتیجه مطلوب است.

در ادامه ویژگی‌های یک دکتر ارتودنسی خوب را ذکر خواهیم کرد. ساکنان شهر کرج می‌توانند با در نظر گرفتن این ویژگی‌ها میتوانند از لیست متخصصین ارتودنسی در کرج که در پزشکبان براتون قرار داده شده، استفاده بکنند.

اگر بدنبال خدمات گسترده تر و بیشتری هستید و فقط ارتودنسی کار شما رو راه نمیندازه 🙂 پیشنهاد میکنیم که به لیست بهترین کلینیک دندانپزشکی در کرج مراجعه نمایید.

نام متخصص آدرس توضیحات
بهاره حسینی محور
پروین تمیز
حمیدرضا صادقی

متخصص ارتودنسی کیست؟

علم دندانپزشکی به دلیل مشکلات مختلف مربوط به سلامت دهان و دندان شاخه‌های مختلفی دارد. دانشجویان رشته دندانپزشکی با توجه به علاقه خود یکی از این شاخه‌ها را انتخاب می‌کنند. افرادی که دوره تخصص خود را در گرایش ارتودنسی گذرانده‌اند پس از فارغ‌التحصیلی متخصص ارتودنسی نامیده می‌شوند.

این افراد به طور اختصاصی مشکلات مربوط به ارتودنسی را حل می‌کنند. مراجعه به دندانپزشک معمولی، برای انجام عمل ارتودنسی، اقدامی کاملاً غیر حرفه‌ای است که در نتیجه آن احتمالا نتیجه مطلوب و مورد نظر برای مراجعه‌کننده حاصل نمی­شود.

متخصص ارتودنسی کیست؟

انتخاب بهترین متخصص ارتودنسی کرج

انتخاب بهترین متخصص ارتودنسی کرج، اقدامی است که در نتیجه آن بهترین نتیجه برای مراجعه‌کننده حاصل خواهد شد. بعضی از افراد تصور می‌کنند که انتخاب یک ارتودنسی گران قیمت بهترین روش برای کسب بهترین نتیجه است. در حالی که حرفه‌ای بودن متخصص ارتودنسی تاثیر بسیار بیشتری نسبت به بالا بودن قیمت دارد. در صورتی که متخصص انتخاب شده به اندازه کافی حرفه‌ای نباشد صرف هزینه زیاد بی‌نتیجه خواهد بود.

برای پیدا کردن بهترین متخصص ارتودنسی‌ راه­های زیادی وجود دارد. مراجعه به نظرات مراجعه‌کنندگان قبلی یکی از بهترین روش‌ها برای انتخاب متخصص ارتودنسی است. مراجعه‌کنندگان معمولاً پس از انجام عمل ارتودنسی نظر خود را درباره عملکرد متخصص و نتایج عمل به اشتراک می‌گذارند. با مطالعه این نظرات می‌توان به خوبی به میزان حرفه‌ای بودن متخصص پی برد.

ویژگی‌ های بهترین دکتر ارتودنسی در کرج

قبل از تحقیق درباره متخصص ارتودنسی باید با ویژگی‌های یک متخصص خوب آشنا شوید. سپس ویژگی‌های پزشک مورد نظر خود را با ملاک‌های تعیین شده مقایسه کنید. در ادامه به ویژگی‌های ویژگی‌های یک متخصص ارتودنسی حرفه‌ای اشاره خواهیم کرد.

 • برخورداری از مهارت‌های ارتباطی خوب

یک متخصص ارتودنسی خوب باید بتواند ارتباط خوبی با مراجعه‌کننده خود برقرار کرد؛ در غیر این صورت مراجعه‌کننده نمی‌تواند به خوبی انتظارات موردنظر خود را برای متخصص شرح دهد؛ در نتیجه ممکن است نتایج حاصل از انجام عمل ارتودنسی برای مراجعه‌کننده رضایت بخش نباشد.
در این صورت وقت و هزینه صرف شده بی‌فایده خواهد بود. به علاوه ارتباط خوب متخصص و مراجعه‌کننده می‌تواند استرس انجام عمل را برای بیمار کاهش دهد.

 • آشنایی با تکنولوژی و متد‌های به روز

استفاده از روش‌ها و متدهای بروز و به کارگیری تجهیزات مدرن برای انجام عمل ارتودنسی می‌تواند تأثیرات مثبت زیادی داشته باشد. یک متخصص ارتودنسی حرفه‌ای، سعی می‌کند اطلاعات و دانش خود را بروز نگه دارد.
در صورتی که متخصص توانایی کار با تجهیزات مدرن را داشته باشد و از روش‌های جدید برای ارتودنسی استفاده کند در زمره متخصصان حرفه‌ای ارتودنسی قرار می‌گیرد.

 • توجه به جزئیات

انتخاب بهترین متخصص ارتودنسی در کرج

ارتودنسی نسبت به اقداماتی مانند کشیدن و پر کردن دندان‌ها از حساسیت و ظرأفت بیشتری برخوردار است؛ به همین دلیل یک متخصص ارتودنسی خوب باید به اندازه کافی به جزئیات توجه داشته باشد.
پس از انتخاب یک متخصص ارتودنسی حتماً به صفحات مجازی و پروفایل‌هایش در سایت‌های پزشکی مراجعه کرده و نظرات مراجعه‌کنندگان قبلی را مطالعه کنید. این اقدام یکی از بهترین روش‌ها برای مطمئن شدن از حرفه‌ای بودن متخصص ارتودنسی است.

آیا متخصص ارتودنسی کرج در طول درمان ارتودنسی تأثیر دارد؟

زمانی که می‌خواهید دندان‌های خود را ارتودنسی کنید، باید نکات زیادی را در نظر داشته باشید. از جمله اقداماتی که قبل از انجام عمل ارتودنسی باید انجام شود؛ تحقیق درباره کلینیک‌های مختلف است. میزان اعتبار یک کلینیک ارتباط مستقیمی با دریافت خدمات حرفه‌ای دارد.
معمولا‌های کلینیک‌های معتبر برای حفظ اعتبار خود، متخصصانی را استخدام می‌کنند که به اندازه کافی حرفه‌ای و قابل اعتماد هستند.

پس از انتخاب یک کلینیک معتبر، نوبت به پیدا کردن متخصص ارتودنسی خوب می‌رسد. سپردن عمل ارتودنسی به یک دندانپزشک معمولی به احتمال زیاد نتایج مطلوب را برای شما به دنبال نخواهد داشت؛ دکتر ارتودنسی از دانش و تخصص بسیار گسترده‌تری نسبت به دندانپزشک عمومی برخوردار است.

این ویژگی‌ها باعث خواهد شد که عمل ارتودنسی با درد کمتری انجام شود و دوران نقاهت آن کوتاه‌تر باشد. به علاوه مشکلات موجود نیز کاملاً رفع خواهند شد.

چه کسانی باید به دکتر ارتودنسی مراجعه کنند؟

مشکلات دهان و دندان در دسته‌بندی‌های مختلف قرار می‌گیرند. بیماران پس از تشخیص مشکل خود باید به متخصص مربوطه مراجعه کنند. در این صورت وقت و هزینه صرف شده توسط مراجعه‌کننده بی‌فایده نخواهد بود و بهترین نتایج حاصل خواهد شد. در ادامه به رایج ترین مشکلاتی که باید توسط ارتودنسی حل شوند اشاره خواهیم کرد.

بعضی از افراد حالت فک نامناسبی دارند. نامناسب بودن حالت فک در بعضی از موارد در نتیجه فرم غیر استاندارد دندان‌ها است. به طور مثال دندان‌های بعضی از افراد در زاویه نامناسبی قرار دارد؛ در نتیجه این حالت،  شکل ظاهری فک به صورتی در می‌آید که در اصطلاح به آن جلو بودن فک می‌گویند. این افراد برای رفع مشکلشان باید به متخصص ارتودنسی مراجعه کنند.

بعضی از افراد در نتیجه عوامل مختلف، دندان‌های نامرتبی دارند. این مشکل می‌تواند تأثیر زیادی در زیبایی ظاهری افراد داشته باشد. اما مشکلات ظاهری، تنها تأثیر نامرتب بودن دندان‌ها نیست.

در صورتی که دندان‌ها به شکل مزمنی نامرتب باشند، پس از مدتی سایر دندان‌ها نیز دچار پوسیدگی می‌شوند؛ این افراد نیز برای مرتب کردن دندان‌هایشان باید به متخصص ارتودنسی مراجعه کنند.

چه کسانی باید به دکتر ارتودنسی مراجعه کنند؟

مراجعه‌ به بهترین متخصص ارتودنسی در کرج

ارتودنسی عملی است که ظرافت و حساسیت بسیار زیادی دارد؛ به همین دلیل مراجعه‌کنندگان معمولاً برای انجام ارتودنسی باید هزینه زیادی را متقبل شوند. مراجعه‌کننده­ای که پول زیادی صرف می­کند، انتظار دارد که با انجام عمل ارتودنسی بهترین نتیجه را دریافت کند. محقق شدن این خواسته به عوامل مختلفی بستگی دارد.

حرفه‌ای بودن متخصص ارتودنسی مهم‌ترین این عوامل است؛ برای مراجعه به بهترین متخصص ارتودنسی می‌توانید ویژگی‌های ذکر شده در این مطلب را با ویژگی‌های متخصص مورد نظر مقایسه کنید.

مراحل انجام ارتودنسی به چه صورت است؟

اولین کاری که هر فوق تخصص ارتودنسی انجام میده تشخیص مشکلات دندان و فک شماست! قطعا تشخیص مشکل و ارائه راه حل مناسب برای اون مهمترین قدم یک دکتر ارتودنسی خوب هست. با توجه به این توضیحات، مراحل انجام ارتودنسی به صورت زیر است:

 • قالب گیری از فک و دندان‌ها
 • عکس‌برداری رادیولوژی برای ارتودنسی
 • تصویر‌برداری رنگی برای مراحل ارتودنسی دندان
 • معاینه بیمار و بررسی دهان
 • بررسی روش‌های متفاوت ارتودنسی
 • شروع درمان ارتودنسی با براکت‌گذاری
 • ادامه درمان ارتودنسی در فواصل زمانی مشخص شده
 • استفاده از نگهدارنده و خارج کردن براکت ها

فاصله بین دندان ها بعد از ارتودنسی

دیاستما (diastema) به معنی وجود فاصله در میان دندان ها است. این فاصله ممکن است در بین همه دندان ها دیده شود اما اغلب در بین دو دندان جلویی در فک بالا یا پایین دیده می شوند. به طور دقیق و علمی تر هرگاه فاصله بین دو عدد دندان بیشتر از ۰.۵ میلی متر باشد می گوییم که دیاستما وجود دارد.

بیشتر وقت ها این دیاستما مشکلی برای شخص مبتلا ایجاد نمیکنه اما اگر با عفونت لثه همراه باشه بهتره که این دیاستما برطرف بشه؛ البته که بستن این فاصله میتونه به زیبایی بیشتر چهره و دندان های شما کمک بکنه، پس لزوما همیشه برای مشکلات و بیماری ها دیاستما بسته نمیشه و بیشتر مواقع برای جنبه های زیبایی شناختی هست.

ویژگی‌های بهترین دکتر ارتودنسی در کرج

بعد از انجام دیاستما، این فاصله بطور کامل و به بهترین شکل حذف میشه و ترتیب دندان های شما مثل کسی میشه که از اول هم هیچ دیاستمایی براش وجود نداشته!

موارد جستجو شده توسط کاربران:

 • بهترین متخصص ارتودنسی کرج کیست؟ (لیست ۱۰ تایی)
 • بهترین دکتر ارتودنسی در کرج【سال ۱۴۰۲】❤️ لیست ۱۰
 • بهترین متخصص ارتودنسی در کرج کیست؟
 • بهترین دکتر ارتودنسی در کرج در سال ۱۴۰۲ (لیست بهترین ها)
 • لیست بهترین متخصص ارتودنسی در کرج به همراه نوبت دهی
 • قیمت ارتودنسی در کرج
 • متخصص ارتودنسی کودکان در کرج
 • ارزان ترین ارتودنسی در کرج
 • متخصص ارتودنسی کرج طالقانی
 • لیست بهترین متخصص ارتودنسی در کامرانیه تهران
 • لیست ۸ نفره بهترین متخصص ارتودنسی در کرج
 • پزشکان ارتودنسی فردیس کرج

منابع:

 1. orthodonticsaustralia
 2. braceplace
 3. theorthodontists
۴.۷/۵ - (۱۰ امتیاز)

۸ دیدگاه

 1. ببخشید من میخواستم به دندونپزشک مراجعه کنم ولی نمیدونم که نیاز هست متخصص ارتودنسی باشه یا نه! میشه بگین چه کسایی نیاز هست تا به متخصص ارتودنسی مراجعه کنن؟

  1. سلام؛ هر کسی که مشکلی درباره تراز دندان‌های خود دارد، می‌تواند به یک متخصص ارتودنسی مراجعه کند. مثلا مشکلاتی مانند تورم لثه، جابجایی دندان‌ها، تنگی فک، بیش‌بودن فاصله بین دندان‌ها، مسایل کلی شکل دهی فک و دندان‌ها و …

 2. بچه ها کسی درباره دکتر حمید قاسمی دکتر ارتودنسی کرج چیزی میدونه و از کیفیت کار ایشون اطلاعی داره؟ از چند نفری تعریف شون رو شنیدم ولی بازم نمیدونم اعتماد کنم یا نه؟
  اگر ایشون رو میشناسین ممنون میشم معرفی کنین

 3. من از طریق پزشکبان با دکتر فرزین اصلانی متخصص ارتودنسى در کرج و تهران آشنا شدم و خیلی از کار ایشون راضی هستم! یک پزشک فوق العاده که توی انجام ارتودنسی کودکان در کرج کارشون حرف نداره و شماره یکه!
  ممنونم از پزشکبان❤️

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا