پزشک و متخصص

بهترین مشاور خانواده در تهران

بهترین مشاور خانواده در تهران کیست؟ خانواده مهم‌ترین و اصلی‌ترین کانونی است که هر فرد در آن زندگی کرده و با دیگر اعضا در ارتباط است. همان‌طور که می‌دانید جامعه هر کشور، با در کنار هم قرار گرفتن خانواده‌ها تشکیل شده است. پس رفتار و مشکلات هر یک از این خانوار‌ها می‌تواند تأثیر بسیار مستقیمی بر روی جامعه کنونی بگذارد.

اما نکته‌ای را که در اینجا باید در نظر بگیرید این است که اکثر خانواده‌ها مشکلاتی را دارند و بدون استرس، درگیری و هر چیز دیگری نیستند. در این حالت بهترین گزینه برای حفظ ثبات و پایداری رابطه این است که بتوانیم به‌خوبی نیاز‌های فردی هر یک از اعضای خانواده را شناسایی کرده و سلامت هرکدام را فراهم کنیم.

اکنون ممکن است این سؤال برای شما مطرح شود که چگونه می‌توان این مشکلات را از بین برد. در یک جمله می‌توان گفت مشاور خانواده در تهران، نوعی درمان منحصر به فرد است که می‌تواند در رفع همهٔ آن نیاز‌ها کمک کند.

امروز در این مقاله از سایت پزشکبان، قصد بر این داریم تا در مورد مشاور خانواده در تهران صحبت کنیم. بنابراین اگر در شهر تهران زندگی می‌کنید و به دنبال بهترین مشاور خانواده در تهران هستید، تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید. پیشاپیش امیدواریم مطالب ارائه شده در این سایت برای شما مفید و مثمرثمر باشد.

نام متخصص آدرس توضیحات
مریم آقامرادی
فاطمه ابراهیم
ماهرخ بریری

مشاور خانواده کیست؟

در مرحله اول بایستی با مفهوم کلی مشاور خانواده آشنا شده و بدانید مشاور خانواده کیست و چه کاری را برای شما انجام می‌دهد؟

در پاسخ به این سؤال هوشمندانه می‌توانیم بگوییم مشاوره خانواده در حالت کلی یک نوع روان‌شناس است که در زمینه خانواده تخصص دارد. آن‌ها می‌توانند به‌خوبی وضعیت فعلی هر یک از اعضای خانواده را بررسی کرده و مشکلات آن‌ها را شناسایی کنند. سپس مشکل هر کدام از آن‌ها را تحلیل کرده و مشکلات آن‌ها را به‌خوبی برطرف می‌کند.

بنابراین، این موضوع مهم است که به بهترین مشاور خانواده در تهران مراجعه کنید. در قسمت بعد این موضوع را برایتان شرح می‌دهیم.

مشاور خانواده در تهران کیست و چه کارهایی انجام میده؟

بهترین مشاور خانواده در تهران، چه ویژگی‌هایی دارد؟

در قسمت قبل با مشاور خانواده آشنا شدید. اکنون در این مطلب، قصد داریم تا در مورد بهترین مشاور خانواده در تهران و ویژگی‌های آن‌ها آشنا شویم. در حالت کلی ویژگی‌هایی که در انتخاب بهترین مشاور خانواده در تهران باید به آن دقت داشته باشید، عبارت‌اند از:

 • باید مشاور خانواده‌ای را برگزینیم که به طور حرفه‌ای آموزش کافی دیده باشد و برای ارائه مشاوره خانواده با دستورالعمل‌های محلی و کشوری در زمینه حوزه فعالیت خود یعنی همان مشاور خانواده، آشنایی کامل را دارد.
 • در قدم بعدی دقت داشته باشید که حتماً به مشاوری مراجعه کنید که مجوز‌های قانونی لازم را برای معالجه و مشاوره خانواده کسب کرده باشد.
 • بهترین مشاور خانواده در تهران، باید در رابطه با انواع مشکلات خانوادگی و یا سایر مسائل مربوط به‌سلامت روان شما، صالح و باتجربه باشد. بنابراین در نظر داشته باشید اگر مشاور موردنظر، در مورد مشکل شما تجربه کافی و اطلاعات لازم را ندارند؛ باید شخصاً این موضوع را اعلام نماید تا شما آگاهانه برای دریافت یا عدم دریافت خدمات مشاوره خانواده تصمیم درست بگیرید.
 • بهترین مشاور خانواده در تهران، شما باید توضیحات کاملی را درباره فرایند مشاوره خانواده و شیوه درمان شما، ارائه بدهد. البته تعهد و تضمین مشاور خانواده در ارتباط با موفقیت مشاوره خانواده امری غیرممکن است و کسی نمی‌تواند چنین ضمانتی را به مراجعه‌کننده خود ارائه دهد، اما آگاهی‌بخشی در مورد فرایند و روش مشاوره به مراجعه‌کننده امری کاملاً ضروری خواهد بود. این بدان معناست که بهترین مشاور خانواده در تهران، باید به‌تمامی سؤالات شما درباره روش و تکنیک‌های مورد استفاده، به طور واضح و صریح پاسخ دهد.
 • یک مشاور برتر مدام تمرکز خود را روی مراجعه‌کننده می‌گذارد. در نظر داشته باشید او همیشه قبل از شروع جلسات مشاوره برای یک خانواده، با بررسی یادداشت‌های مربوط به جلسات قبل، آمادگی لازم را کسب خواهد کرد.
 • همچنین بهترین مشاور خانواده در تهران به‌عنوان یک متخصص متعهد، به‌موقع و به صورت منظم جلسه مشاوره خانواده را برگزار می‌نماید و از هدردادن زمان مراجعه‌کننده، به‌طورجدی خودداری می‌کند.
 • بهترین مشاور خانواده در تهران، باید در صورت لزوم ابتدا مشکل شما را به‌خوبی مورد ارزیابی قرار داده و کار خود را با یکی از روش‌های مناسب شروع کند. سپس برای موفقیت در حل مشکلات خانوادگی شما، با بررسی کامل‌تر ریشه مسائل در طول جلسات مشاوره، روش مناسب و مؤثر را بکار بگیرد.
 • در نظر داشته باشید یک مشاور حرفه‌ای، در تقسیم توجه بین افکار و احساسات مراجعه‌کننده، بدون غفلت یا نادیده‌گرفتن یکی از آن‌ها، توازن و تعادل خوبی را ایجاد می‌کند.
 • مشاور باتجربه از هل‌دادن مراجعه‌کننده به سمت خاطرات رنج‌آور و یادآوری احساسات آسیب‌رسان خودداری و برای شناسایی مسائل فرد، در نهایت راه‌ها و روش‌های ایمن‌تری را انتخاب می‌کند.
 • شنونده فعالی بوده و در کنار آن فرد را همدلی می‌کند.
 • سرزنش و نکوهش نمی‌کند و دیگران را برچسب نمی‌زند.
 • همچنین باور‌ها و ارزش‌های جامعه را به‌خوبی شناسایی کرده و درعین‌حال، فرد مراجعه‌کننده را بی‌قیدوشرط می‌پذیرد.
 • بهترین مشاور خانواده در تهران باید فردی دلسوز، مهربان، رازدار و امین باشد و بهترین مکان را برای وی فراهم کند.
 • علاوه بر آن اطلاعات به‌روز دارد و فردی تحقیق محور دارد. همچنین باتوجه‌به دانش، منطق و تحقیقات خود، نظر می‌دهد.
 • سایر افراد رضایت آگاهانه داشته باشند و سایر مسائل قانونی را در نظر بگیرند.
 • پیشرفت فرایند مشاوره خانواده باید به‌خوبی حاصل شود.

انواع روش‌های مشاور خانواده کدام‌اند؟

بهترین مشاور خانواده بودن، از پس فردی بر می‌آید که تمامی ویژگی‌های آن را داشته باشد و در یک‌کلام یک درمانگر واقعی باشد. مشاوران خانواده برای مشاوره‌دادن به اعضای یک خانواده باتوجه‌به مشکلی که دارند، باید از روش‌های گوناگونی بهره بگیرد و برای هر کدام از این روش‌ها، تجربه کافی را داشته باشد. در حالت کلی روش‌های موجودی که بهترین مشاور خانواده در تهران برای بیماران خود در نظر می‌گیرد، عبارت‌اند از:

بهترین مشاور خانواده در تهران، چه ویژگی‌هایی دارد؟

 1. روش مشاوره خانواده بوون یان
 2. روش مشاوره خانواده ساختارمند
 3. روش مشاوره خانواده سیستماتیک
 4. روش مشاوره خانواده استراتژیک و…

مزایای مراجعه به بهترین مشاور خانواده در تهران، چیست؟

همان‌طور که می‌دانید مراجعه به مشاور خانواده در تهران، از فواید بسیاری برخوردار است. زیرا می‌تواند کمک زیادی در زمینه‌های خانوادگی به شما کند. از جمله فواید منحصر به فرد مراجعه به بهترین مشاور خانواده در تهران به شرح زیر است:

 • باعث حفظ و توسعه سلامتی و ثبات آن در خانواده می‌شود.
 • باعث تقویت ارتباط و انسجام افراد خانواده با یکدیگر می‌شود.
 • در ذهن اعضای خانواده رویکرد حل مسائل با کمک الگو‌های خانوادگی را برقرار می‌کند.
 • باعث گسترش دهی درک و همدلی بین اعضای خانواده خواهد شد.
 • اختلالات و تعارضات خانوادگی را به‌خوبی رفع می‌کند و…

سخن پایانی

به پایان بخشی دیگر از مطالب در سایت پزشکبان رسیدیم. در این مطلب سعی بر این داشتیم تا در مورد بهترین مشاور خانواده در تهران، مطالبی مفید را برایتان ذکر کنیم. در طی این مطلب سعی داشتیم تا به بررسی موضوعاتی مانند مشاور خانواده کیست، بهترین مشاور خانواده در تهران، چه ویژگی‌هایی دارد، انواع روش‌های مشاور خانواده کدام‌اند و مزایای مراجعه به بهترین مشاور خانواده در تهران، چیست، بپردازیم.

در پایان لازم است بدانید، بهتر است که مشاوره خانواده همیشه در زندگی شما نقش داشته باشد تا شما را در تمامی مشکلات زندگی‌تان راهنمایی کند. زیرا مشاوران خانواده به‌خوبی می‌توانند در کمترین زمان ممکن و با کم‌ترین هزینه، شما را به زندگی راحت و آسوده برساند.

از اینکه تا انتهای این مطلب از این سایت با ما همراه بودید، نهایت سپاس و قدردانی را از شما داریم. در پایان امیدواریم مطالب ذکر شده برای شما مفید و آموزنده بوده باشد. در صورت داشتن هرگونه سؤال و یا ابهامی در این زمینه، می‌توانید آن را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید تا با مشاورین ما در این سایت در ارتباط باشید. همچنین می‌توانید تجارب فردی خود را در نیز با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: mayoclinic

به این مقاله امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا