پزشک و متخصص

بهترین جراح پلاستیک

ممکن است افرادی وجود داشته باشند که به طور مادرزادی و یا در اثر بیماری و یا حوادث، برخی از عضو‌هایشان مانند بینی، گوش، فک، لب، دست و… درگیر نقص و یا بدشکلی شود. این افراد می‌توانند با مراجعه به بهترین جراح پلاستیک، مشکل خود را به‌خوبی و در کم‌ترین زمان ممکن، برطرف کنند. جراح پلاستیک می‌تواند با انجام‌دادن برخی از عمل‌ها هم در جهت زیبایی و هم درمانی بیمار را در نهایت به نتیجه مطلوب خود برساند.

امروز در این مقاله از سایت پزشک بان، در کنار شما همراهان عزیز هستیم تا در مورد بهترین جراح پلاستیک، مطالبی را در اختیارتان قرار دهیم. پس اگر قصد انجام جراحی توسط جراح پلاستیک را دارید و به دنبال بهترین جراح پلاستیک هستید، تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

پیشاپیش امیدواریم از این مطلب، نهایت استفاده و لذت را ببرید.

نام متخصص آدرس توضیحات
احمد علی رجب پور
راضیه جعفری
شهریار حدادی

جراح پلاستیک کیست؟

در ابتدا قبل از هر چیزی، نیاز است تا با پزشک و جراح پلاستیک، به‌خوبی آشنا شوید و بدانید به چه کسی جراح پلاستیک گفته می‌شود.

بهترین جراح پلاستیک چه کارهایی انجام می دهد؟

جراح پلاستیک، به پزشکی گفته می‌شود که پس از پشت سر گذراندن دوره پزشکی عمومی، به مدت چهار سال، دوره تخصصی جراحی عمومی را پشت سر می‌گذراند و پس از آن به مدت سه سال مشغول به گذراندن دوره فوق‌تخصصی جراحی پلاستیک و زیبائی می‌شود.

جراح پلاستیک در این مدت سه سال، با انواع اساتید در زمینه جراحی پلاستیک شروع به همکاری کرده تا بتواند تجارب لازم را کسب نماید. سپس زمانی که تمامی این دوره‌ها را به صورت کامل پشت سر گذراند، در نهایت می‌تواند موفق به اخذ مدرک فوق‌تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی شود.

بهترین جراح پلاستیک چه‌ کارهایی انجام می‌دهد؟

در ابتدا جالب است بدانید که اقدامات یک جراح پلاستیک، بسیار گسترده‌تر از انجام انواع جراحی‌های زیبایی است. بهترین جراح پلاستیک به دلیل اینکه دوره جراحی عمومی را پشت سر گذرانده است، می‌تواند بر روی تمامی مشکلات ناشی از بیماری‌های متفاوت در قسمت‌های بدن متمرکز شود، اما نکته‌ای که باید در این زمینه در نظر داشته باشید این است که جراح پلاستیک در زمینه آن بیماری به‌اندازه متخصص آن بیماری تخصص ندارند؛ بنابراین باتوجه‌به مطالبی که گفته شد، جراح پلاستیک باید با سایر پزشکان، در جراحی‌ها همکاری داشته باشد.

همچنین علاوه بر این موارد، جراح پلاستیک می‌تواند اقدامات زیر را نیز انجام دهد.

 • طراحی یک پیوند پوست یا انجام یک پیوند فلپ
 • انتقال بافت از یک بخش از بدن به بخش دیگر بدن
 • مدیریت زخم‌های پیچیده و استفاده از مواد قابل‌کاشت مانند فلز یا پلاستیک
 • انجام‌دادن لیفت صورت
 • درمان استخوان‌های صورت و جمجمه
 • ترمیم لب‌های شکری و شکاف کام
 • پیوند انگشتان قطع شده به‌جای خود
 • درمان تمامی مشکلات مادرزادی در چهره و یا اندام‌های ظاهری
 • بازسازی سینه خانم‌ها بعد از سرطان
 • ترمیم آسیب‌های فیزیکی ناشی از صدمات ناشی از ضربه به صورت و پا‌ها
 • برداشتن تومور‌های بدخیم و ضایعات پوست، سرطان سروگردن و بازسازی سینه‌ها
 • انجام عمل‌های پیکرتراشی و انواع آن
 • و…

تفاوت جراح پلاستک با جراح زیبایی

علاوه بر جراحی پلاستیک، تزریق بوتاکس هم از جمله عمل های محبوب در ایران حساب میشه! در همین راستا بهتون پیشنهاد میکنیم که به لیست بهترین دکتر بوتاکس در ایران هم نگاهی بندازین

ویژگی‌های بهترین جراح پلاستیک

برای اینکه بتوان لقب بهترین را به یک جراح پلاستیک اختصاص داد، در ابتدا باید برخی از ویژگی‌های او را در نظر بگیریم. در این قسمت از این مقاله قصد داریم تا به بررسی ویژگی‌های بهترین جراح پلاستیک بپردازیم.

در ابتدا باید بدانید سوابق تحصیلی فوق‌تخصص جراح پلاستیک، یکی از مهم‌ترین و مورداعتمادترین گزینه‌ها برای انتخاب دکتر به شمار می‌رود. بهترین جراح پلاستیک، در یکی از سطح بالاترین دانشگاه‌ها در داخل و یا خارج از ایران، تحصیلات خود را سپری کرده است.

یک جراح پلاستیک نمونه در زمینه تخصص‌هایی که دارد به صورت کاملاً حرفه‌ای عمل کرده و همیشه سعی بر این دارد تا بهترین نتیجه را برای بیمار حاصل کند. علاوه بر آن جراح پلاستیک، با علوم روز به صورت کامل آشنایی داشته و از به‌روزترین تکنیک‌ها و ابزار‌ها در حین جراحی استفاده می‌کند. همچنین بهترین جراح در زمینه پلاستیک دارای رزومه‌ای قوی بوده و تمامی مراجعین از کار او راضی هستند.
توجه داشته باشید که متخصص پلاستیک و زیبایی کمترین خطا در جراحی‌های گذشته خود داشته است.

در حالت کلی ویژگی‌های بهترین جراح پلاستیک عبارت است از:

جراح پلاستیک کیست؟

 • بهترین پزشک برای جراحی پلاستیک، کسی است که سلامت جسمی و روحی بیماران برای او در اولویت قرار دارد.
 • پزشک موردنظر باید قبل از انجام جراحی زیبایی، شرایط روحی بیماران را بررسی کند و در صورتی که آن‌ها شرایط موردنیاز جهت انجام جراحی را نداشتند، زمان جراحی را به‌وقت دیگری موکول کنند.
 • بهترین جراح، باید اطلاعات کافی در رابطه با مراقبت‌های قبل و بعد از جراحی به بیماران بدهد و آن‌ها را در این باره آگاه کند.
 • بهترین پزشک، شخصی است که در زمینه انواع جراحی‌های پلاستیک علم و دانش کافی دارد.
 • جراح، باید صبور باشد و با آرامش به‌تمامی خواسته‌های بیماران گوش داده و آن‌ها بررسی کند؛ حال در صورتی که خواسته آن‌ها غیرقابل‌انجام بود با دلایل علمی و منطقی آن‌ها را متقاعد کند و در صورت متقاعدنشدن از انجام جراحی آن‌ها صرف‌نظر کند.
 • پزشک حاذق در زمینه عمل‌های زیبایی، باید بر علم زیبایی‌شناسی و ریاضی تسلط داشته باشد.

نحوه یافتن بهترین جراح پلاستیک

در این بخش از این مقاله می‌خواهیم نحوه یافتن بهترین جراح پلاستیک را در اختیارتان قرار دهیم.

 1. در ابتدا برای پیداکردن جراح پلاستیک نمونه، لیستی از اسامی جراحان پلاستیک تهیه کنید. در این بخش سعی بر این داشته باشید که اسامی انتخابی شما جزء اعضای نخبه‌های جامعه جراحان پلاستیک باشند.
 2. پس از گذراندن این مرحله، می‌توانید از طریق صفحات مجازی آن‌ها نسبت به خدماتی که هر یک ارائه می‌دهند، آگاهی کامل را کسب کنید.
 3. همچنین در بخش صفحات مجازی، می‌توانید نمونه کار‌های آن‌ها را به صورت دقیق مشاهده و بررسی کنید.
 4. همچنین می‌توانید به صورت حضوری، به مطب آن‌ها مراجعه کرده و مشاوره‌ای حضوری با دکتر موردنظرتان داشته باشید. در این مرحله می‌توانید با پزشک مدنظر خود نسبت به درخواست خود مشورت نموده و با ویژگی‌های او آشنا گردید.
 5. زمانی که به صورت حضوری به مطب دکتر موردنظرتان مراجعه می‌کنید، می‌توانید با مراجعین حاضر در مطب صحبت کرده و از میزان رضایت آن‌ها مطلع شوید.
 6. در نهایت پس از پشت سر گذراندن مراحلی که برایتان بیان شد، می‌توانید بهترین جراح پوست را انتخاب کنید.

تفاوت جراح پلاستیک با جراح زیبایی

مراقبت های بعد از جراحی پلاستیک

ممکن است برخی از افراد گمان بر این داشته باشند که فرقی میان جراح پلاستیک و جراح زیبایی وجود ندارد و این دو واژه را به یک معنی بشناسند. این مورد می‌تواند به دلیل این باشد که خیلی از جراحان پلاستیک، بیشتر در زمینه جراحی زیبایی تمرکز دارند. اما در پاسخ به این مورد باید گفت که این باور غلط بوده و دو واژه جراح زیبایی و جراح پلاستیک از نظر تخصصی با یکدیگر متفاوت هستند. ولی درعین‌حال نزدیک به همدیگر هستند.

اگرچه جراح پلاستیک و زیبایی هر دو باهدف مشترک و در زمینه بهبود وضعیت بدن فرد بیمار، اقدام به فعالیت می‌کنند، اما در نهایت هدف نهایی جراح پلاستیک و جراح زیبایی دارای تفاوت است و فلسفه اصلی موجود در پس آموزش، تحقیقات و اهداف مربوط به نتایج موردنظر بیماران در این دوشاخه متفاوت می‌باشد.

معمولاً جراحی پلاستیک جهت شکل‌دادن به انواع قسمت‌های بدن انجام می‌شود. اما جراحی زیبایی در واقع همان جراحی پلاستیک است که باهدف زیبایی انجام می‌شود. این جمله بدان معناست که هر جراحی زیبایی یک جراحی پلاستیک به شمار می‌رود؛ اما هر جراحی پلاستیک، یک جراحی زیبایی نیست.

مراقبت‌های بعد از جراحی پلاستیک

اگر شما نیز قصد انجام جراحی زیبایی را دارید، قبل از انجام آن نیاز است تا با مراقبت‌های پس از جراحی به طور کامل آشنا شوید. از جمله نکات مراقبتی جهت بهبودی پس از عمل جراحی پلاستیک، می‌تواند شامل هر یک از موارد زیر باشد:

 • دارو‌های تجویز شده توسط پزشک خود را به طور مرتب استفاده کنید و تا زمانی که پزشک توصیه کرده از قطع‌کردن آن خودداری کنید.
 • پس از انجام‌دادن هرگونه جراحی پلاستیک، هیچ‌گونه فشاری به عضو وارد نکرده و به صورت کامل استراحت داشته باشید.
 • از قرارگرفتن در معرض نور خورشید در طی دوره بهبودی، خودداری کنید.
 • در صورت داشتن هرگونه درد، می‌توانید از قرص‌های مسکن ساده مانند استامینوفن استفاده نمایید.
 • با نوشیدن مایعات زیاد و گرفتن یک رژیم غذایی متعادل بعد از عمل جراحی به بدن خود کمک می‌کنید تا سریع‌تر ترمیم یابد.
 • عضو جراحی شده را در صورت نیاز، به سمت بالا نگه دارید.
 • ورزش نکنید تا پزشک زمان مناسب ورزش‌کردن را پس از عمل جراحی به شما اطلاع دهد.

نحوه یافتن بهترین جراح پلاستیک

در پایان در نظر داشته باشید که در صورتی که به نکات مراقبتی پس از عمل جراحی توجه کنید و تمامی دستورالعمل‌های پزشک خود را انجام دهید، هر چه زودتر بهبود خواهید یافت. شایان توجه است که نکات مراقبتی برای هر جراحی پلاستیک متفاوت می‌باشد.

بعد از عمل جراحی می‌بایست به این اطمینان برسید که هیچ عوارض و یا عفونتی در ناحیه جراحی شده وجود ندارد؛ لذا برای اینکه دچار مشکلی نشوید، لازم است با جراح پلاستیک خود پس از عمل جراحی، ملاقات داشته باشید. توصیه می‌شود هر مسئله‌ای که به بهبودی شما مربوط می‌شود را با پزشک خود در میان بگذارید.

هزینه جراحی پلاستیک

هزینه جراحی پلاستیک یکی از مواردی است که برای بعضی از افراد، اهمیت بالایی دارد و یکی از اصلی‌ترین معیارها به‌حساب می‌آید.

قیمت جراحی پلاستیک به عوامل مختلفی بستگی دارد. برخی از این عوامل عبارت‌اند از:

 • کلینیک یا بیمارستانی که جراحی پلاستیک در آن انجام می‌شود.
 • میزان مهارت و تبحری که پزشک شما دارد.
 • کیفیت و ابزارآلاتی که در حین جراحی استفاده می‌شود.
 • عضوی که تحت عمل جراحی پلاستیک قرار می‌گیرد.
 • میزان حاد بودن و مشکل فرد
 • و…

سخن پایانی

ویژگی های بهترین جراح پلاستیک

در این بخش از این مطلب درباره جراح پلاستیک مطالب را در اختیارتان قرار دادیم. همچنین در مورد عناوینی مانند جراح پلاستیک کیست، بهترین جراح پلاستیک چه‌کارهایی انجام می‌دهد، ویژگی‌های بهترین جراح پلاستیک، نحوه یافتن بهترین جراح پلاستیک و تفاوت جراح پلاستیک با جراح زیبایی و… مطالب مفید و مختصر را در اختیارتان قرار دادیم.

در پایان دریافتیم که بهره‌گرفتن از جراح پلاستیک و زیبایی، راهی به‌منظور رسیدن به ظاهری ایدئال بوده که تأثیر شگفت‌انگیزی در افزایش اعتماد به نفس شخص و میزان رضایت وی از خود دارد. مسلماً در پی کسب احساس بهتر، سطح کیفی زندگی نیز افزایش خواهد یافت. نکته‌ای که باید به آن توجه ویژه داشته باشید این است که بهترین جراح پلاستیک می‌تواند شما را در چارچوب و ساختار فیزیکی اندام و ظاهر خودتان تغییر و بهبود دهد؛ لذا از داشتن توقعات نامعقول و فانتزی‌های غیرواقعی پرهیز نمایید.

اکنون به پایان یک بخش دیگر از مطالب در سایت محبوب پزشکبان رسیدیم. امیدواریم که مطالب بیان شده برای شما به‌عنوان یک راهنمای خوب و مفید عمل کرده باشد و بهترین اطلاعات را در زمینه جراح پلاستیک کسب کرده باشید.

در صورت داشتن هرگونه سؤال و یا ابهامی در این زمینه، می‌توانید در بخش کامنت‌ها آن را با ما در میان بگذارید. همچنین به شما همراهان عزیز توصیه می‌کنیم، در صورت داشتن هرگونه تجربه، آن را ما با و دیگر همراهان به اشتراک بگذارید. از حسن توجه شما، تا پایان این مقاله، نهایت سپاس و قدردانی را داریم.

در انتها هم بهتون پیشنهاد میکنیم که اگر بدنبال پروسیجر های زیبایی دیگه ای هستین، از صفحه بهترین دکتر تزریق ژل در ایران هم دیدن بکنید

۳/۵ - (۲ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا