پزشک و متخصص

بهترین دندانپزشک زیبایی در تهران

به‌جرئت می‌توان گفت داشتن دندان‌هایی زیبا می‌تواند لبخندی زیبا به چهره فرد هدیه دهد و حس اعتماد‌به‌نفس را در افراد چه از لحاظ عاطفی و چه اجتماعی افزایش دهد، اگر به دنبال بهترین دندانپزشک زیبایی در تهران هستید، در این مقاله سعی شده بهترین‌ها و ویژگی بهترین‌ها را به شما معرفی کنیم.

بنابراین، اگر شما جزء آن دسته از افرادی هستید که در هنگام لبخندزدن، دندان‌های خود را از دیگران مخفی می‌کنید و از ظاهر دندان‌هایتان رضایت کاملی ندارید، به یک دندانپزشک زیبایی مراجعه کنید تا با استفاده از خدمات آن‌ها و هنر و دانش دندانپزشک زیبایی، طرح لبخند خود را اصلاح نموده و با حس رضایتی کامل، لبخند بزنید.

همان‌طور که می‌دانید امروزه علم در تمامی زمینه‌ها در حال پیشرفت است و می‌توان گفت این قاعده کلی در زمینه زیبایی دندان نیز، مستثنی نیست. بنابراین امروزه تکنیک‌ها و روش‌های زیادی در سرتاسر دنیا وجود دارد که فرد با هر سنی در هرکجای دنیا که باشد، می‌تواند از آن برای جذابیت دندان‌هایش، استفاده کند.

امروز در این مقاله از سایت محبوب پزشکبان، قصد بر این داریم تا در مورد بهترین دندانپزشک زیبایی، مطالبی مفید و ارزنده را در اختیارتان قرار دهیم. بنابراین اگر به دنبال دندانپزشک زیبایی هستید و می‌خواهید با ویژگی‌های آن آشنا شوید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. پیشاپیش از حسن توجه شما و همراهی‌تان سپاس فراوان را داریم.

مطلب پیشنهادی: بهترین کلینیک دندانپزشکی در تهران کجاست؟

دندانپزشک زیبایی چیست؟

در ابتدا قصد داریم تا شما را به‌خوبی با دندانپزشک زیبایی آشنا سازیم تا درک این موضوع برای شما راحت‌تر باشد. در حالت کلی می‌توان دندانپزشک زیبایی را بدین‌گونه تعریف کرد:

دندانپزشک زیبایی در طی فرایند کار خود به هرگونه درمانی خواهد پرداخت که در نهایت منجر به زیباتر شدن یک و یا کل دندان‌ها خواهد شد. علاوه بر حفظ زیبایی دندان‌ها، دندانپزشک زیبایی به‌خوبی می‌تواند، سلامت دندان‌های گران‌قدرتان را تضمین دهد. از جمله راه‌ها و روش‌هایی که بهترین دندانپزشک زیبایی از آن بهره می‌گیرد سفیدکردن دندان، مرتب‌کردن دندان‌ها یا جایگزینی دندان غالب و… است.

بهترین دندانپزشک زیبایی چه خدماتی ارائه می‌دهد؟

در قسمت قبل با چیستی دندانپزشک زیبایی آشنا شدید و اکنون وقت آن رسیده که بدانید بهترین دندانپزشک زیبایی، چه مشکلاتی را می‌تواند برای فرد، درمان کند. در حالت کلی مشکلاتی که در زیر شرح داده می‌شود، به دست بهترین دندانپزشک زیبایی قابل‌حل است:

 • تغییر اندازه، شکل و نظم‌دادن به دندان‌ها
 • بستن فاصله میان دندان‌ها
 • بهبود یا اصلاح بایت
 • سفید و یا روشن‌کردن دندان‌های زرد و بدرنگ شده
 • ترمیم پوسیدگی دندان‌ها، شکستگی دندان، ترک یا لب‌پر شدن دندان‌ها
 • جایگزین دندانی غالب
 • جایگزین درمان‌ها و ترمیم‌های قدیمی و نامطلوب

لیست بهترین کلینیک دندانپزشک زیبایی در تهران

شما می‌توانید با مراجعه به بهترین کلینیک‌های دندانپزشکی در تهران از خدمات و مشاوره رایگان پزشکان بهره‌مند باشید.

بهترین کلینیک دندانپزشک زیبایی خانم دکتر مژگان آزادخواه

لمینیت‌های سرامیکی و کامپوزیتی

تلفن : ۰۲۱۸۸۶۱۶۳۱۰

آدرس کلینیک: ونک، خیابان ملاصدرا، جنب بیمارستان بقیه الله، ساختمان پزشکان صدرا، پلاک ٢٠٠، طبقه دوم، واحد ۵

درمان‌های رایج در زیبایی دندان توسط بهترین دندانپزشک زیبایی

درمان‌های رایج در زیبایی دندان

در صورتی که دندان‌های شما از لحاظ زیبایی دچار مشکل شده است، دندانپزشک زیبایی می‌تواند با بهره‌گرفتن از روش‌های مختلف، زیبایی و سلامت دندان‌هایتان را به شما بازگرداند. البته این نکته را فراموش نکنید که این اقدامات باید به دست بهترین دندانپزشک زیبایی انجام شود تا در نهایت به نتیجه دلخواه خود برسید.

بنابراین، در این قسمت رایج‌ترین و پرکاربرد‌ترین درمان‌های زیبایی را برایتان توضیح خواهیم داد:

پرکردن زیبایی دندان

پرکاربردترین و همچنین آسان‌ترین اقدامی که دندانپزشک زیبایی برای دندان‌های شما از آن بهره می‌گیرد، پرکردن دندان است. در این تکنیک، پزشک از موادی همرنگ و با ظاهری طبیعی بهره گرفته و با استفاده از آن‌ها به‌ ظاهر دندان‌ها بهبود می‌بخشد. این مواد از پرسلین و رزین‌های کامپوزیتی تهیه می‌شود تا با مینای دندان همخوانی داشته باشد.

سفیدکردن دندان‌ها و بلیچینگ

همان‌طور که می‌دانید دندان‌های افراد در طول زندگی خود با بالارفتن سن، مواد غذایی و مصرف دخانیات مانند توتون و یا دارو‌ها، رنگ‌ زردی به خود می‌گیرند. بنابراین دندانپزشک زیبایی با بهره‌گرفتن از این روش، جرم‌های روی دندان را از بین خواهد برد.

ونیر لمینت

تکنیک بعدی که بهترین دندانپزشک زیبایی برای زیباتر ساختن دندان‌ها استفاده می‌کند، لمینت است. پزشکان در طی این فرایند از لمینت نازک مخصوصی به نام ونیر برای پوشاندن لکه‌های دندان، دندان بدرنگ، ساییده، ترک‌خورده و شکسته یا لب پر شده و بستن فاصله بین‌ دندانی استفاده خواهد کرد.

باندینگ کامپوزیتی

ممکن است بار‌ها کلمه کامپوزیت دندان را شنیده باشید. همان‌طور که می‌دانید کامپوزیت دندان یکی از رایج‌ترین تکنیک‌هایی است که دندانپزشک زیبایی از آن برای زیبا‌سازی دندان‌ها استفاده می‌نماید. او در این روش، از ماده همرنگ دندان که شبیه به مینای دندان است، به‌منظور بهبود رنگ دندان یا رفع فاصله میان دندان استفاده می‌کند.

استفاده از روش روکش

یکی دیگر از روش‌هایی که برای زیبا کردن دندان‌ها قابل‌ انجام است، روکش دندان نام دارد. روکش‌ها به‌منظور بازیابی کارکرد یا ظاهر کلی دندان، اتصال به بریج، پوشاندن ایمپلنت یا جلوگیری از بیشتر شدن ترک دندان روی آن قرار داده می‌شود. جالب است بدانید روکش‌های زیبایی معمولاً از موادی مانند پرسلین ساخته می‌شود.

افزایش طول تاج دندان

این روش معمولاً برای افرادی که غالباً لبخند لثه‌ای دارند، استفاده می‌شود. در این روش درمانی، هدف اصلی بهبود شکل کلی لثه افراد بوده و بافت استخوان دندان اصلاح می‌شود.

بریج یا پل دندانی

نام دیگر از روش‌هایی که دندانپزشک زیبایی از آن استفاده می‌کند و تأثیر بسزایی در لبخند فرد دارد، بریج یا پل دندانی است.

جالب است بدانید، در این ترمیم دندانی با ظاهری طبیعی جایگزین دندان غالب خواهد شد. بریج دندان‌ها را میزان کرده و با رفع اختلال بایت سبب بر این شده که دندان‌های بالا و پایین به‌ خوبی روی همدیگر قرار بگیرد. روش بریج، گاهی دندان‌ مصنوعی تکه‌ای ثابت نیز نامیده می‌شود. زیرا این پل تقریباً دائمی بوده و به ایمپلنت‌ها یا دندان‌های خود بیمار قابل اتصال است.

استفاده از دندان‌های مصنوعی مخصوص

معمولاً افراد در زمان قدیم با افزایش سن و پوسیدن کلی دندان‌ها مجبور به استفاده از دندان‌های مصنوعی بودند.

این روش نیز سبک ظاهری شبیه دندان طبیعی انسان را دارد و ترکیبی از فلز و مواد سنتزی مانند رزین آکریلیکی است. دندان‌های مصنوعی می‌توانند به صورت تکه‌ای و با کامل برای فرد تهیه شود.

ایمپلنت دندان

کاشت دندان و یا همان ایمپلنت دندان، یکی دیگر از روش‌های موجود است که اکثر دندانپزشک‌های زیبایی می‌تواند این کار را انجام دهند.

ایمپلنت دندان یک جایگزین مصنوعی دندان است که امروزه به‌عنوان درمان استاندارد برای پر کردن جای خالی دندان‌ها در نظر گرفته خواهد شد. ایمپلنت دندان در واقع یک میله کوچک پیچی شکل است که طی یک عمل جراحی در داخل استخوان فک فرورفته تا به استخوان اطراف جوش بخورد و آماده نگه‌داشتن تاج مصنوعی دندان شود.

در آخر این بخش از این مطلب لازم به ذکر است که راه‌های دیگری نیز برای زیبایی دندان وجود دارد که می‌توان به پروتز دندان، ارتودنسی نامرئی، اصلاح طرح لبخند، جراحی زیبایی لثه، اصلاح فرم و اندازه و میزان کردن دندان‌ها و… اشاره نمود. تمامی این روش‌ها توسط بهترین دندانپزشک زیبایی قابل‌ انجام است.

عوامل مؤثر برای انتخاب بهترین دندانپزشک زیبایی

ویژگی های مهم بهترین دندانپزشک زیبایی

اکنون ممکن است این سؤال برای شما مطرح شود که بهترین دندانپزشک زیبایی از چه ویژگی‌هایی برخوردار است و برای انتخاب دندانپزشک زیبایی، باید کدام معیار‌ها را در اولویت قرارداد.

شما برای یافتن بهترین دندانپزشک زیبایی، می‌توانید از آشنا‌ها و یا اطرافیانتان مشاوره دریافت کنید. اما در صورتی که در آشنایان شما فردی وجود نداشت، نگران نباشید. ما در این قسمت از سایت پزشکبان قصد بر این داریم تا شما را با ویژگی‌های بهترین دندانپزشک زیبایی آشنا سازیم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

در حالت کلی ویژگی‌ها و معیار‌هایی که در انتخاب دندانپزشک زیبایی باید بر آن‌ها دقت داشته باشید به شرح زیر است:

 • در ابتدا قبل از هر چیزی باید به این نکته توجه داشته باشید که دندانپزشک شما، مدرک تخصصی در این زمینه را دارد و به‌ خوبی قادر به رفع مشکلات دندان‌های شما خواهد بود.
 • بهترین دندانپزشک زیبایی بدون توجه به مسائل مادی، کار خود را به‌ خوبی انجام داده و سلامت بیمار را در اولویت اول کار خود قرار خواهد داد.
 • از دیگر معیار‌هایی که در انتخاب دندانپزشک زیبایی خود باید به آن دقت داشته باشید، وقت‌شناس بودن پزشک است. زیرا یک دندانپزشک خوب باید به طور کامل وقت‌شناس باشد و مطابق با برنامه‌ای که به شما اعلام شده است، شما را ملاقات کند.
 • به این نکته توجه داشته باشید که بهترین دندانپزشک زیبایی دارای یک گوش شنوای خوب است و باتوجه‌ به خواسته‌های بیمار خود، درمان را آغاز می‌کند. این کار سبب بر این شده تا در نهایت بیمار از انتخاب خود نهایت لذت را ببرد.
 • همچنین این را در نظر داشته باشید که یک ‌دندانپزشک خوب، به‌سلامت بیمار اهمیت زیادی داده و از این‌ جهت درمان خود را در محیط کاری کاملاً پاکیزه و تمیز انجام خواهد داد.
 • علاوه بر این موارد، بهترین دندانپزشک زیبایی، از یک اخلاق کاملاً حرفه‌ای برخوردار بوده و با بیمار خود، به طور کاملاً صمیمانه رفتار می‌کند.
 • بهترین دندانپزشک زیبایی باید قابلیت این را داشته باشد که بتواند به‌خوبی دندان‌های شما را معاینه کرده و بهترین راه درمان را در اختیارتان قرار دهد.
 • همچنین دقت داشته باشید که دندانپزشک زیبایی شما، باید در کار و حرفه خود مهارت و تجربه بالایی را داشته باشید و علاوه بر این موضوعات، از خلاقیت بالایی برخوردار باشد.
 • همان‌طور که در ابتدای این مطلب گفته شد، علم پزشکی روزبه‌روز در حال پیشرفت است و پزشکان می‌توانند برای افزایش راحتی درمان، از تکنولوژی‌های جدیدی بهره ببرند.
  بنابراین، بهتر است اطمینان حاصل کنید که دندانپزشک زیبایی که انتخاب می‌کنید، از تکنولوژی روز دنیا استفاده می‌کند. زیرا تکنولوژی به دندانپزشک کمک می‌کند تا بتواند هرگونه مشکلات پنهانی در دندان و لثه را نیز با استفاده از اسکن‌های سه‌بعدی مورد بررسی قرار داده و در درمان آن تلاش کند. همچنین تکنولوژی می‌تواند دقت دندانپزشک را بسیار بالا برده و به طور کلی خطای انسانی را به حداقل میزان ممکن برساند.
 • یکی دیگر از معیار‌های مهم برای انتخاب بهترین دندانپزشک زیبایی خوب توجه به خدماتی است که توسط او به بیمار ارائه می‌شود.
  شاید حتی بتوان این فاکتور را به‌عنوان یکی از اصلی‌ترین شاخص‌های انتخاب دندانپزشک معرفی کرد و البته راه‌های چندان زیادی برای متوجه‌شدن این موضوع وجود ندارد مگر آن که بتوانید با افرادی که پیش‌تر درمان خود را به همان دندانپزشک سپرده‌اند صحبت کنید. همچنین می‌توانید این موضوع را از طریق صفحات مجازی وی بررسی نمایید.
 • همچنین باید در نظر داشته باشید که دسترسی به دندانپزشک زیبایی، باید راحت باشد و در سریع‌ترین زمان ممکن بتوانید به آن مراجعه نمایید. در این مورد باید مسیر‌های رسیدن به کلینیک دندانپزشک و بازگشت به مبدأ را نیز در نظر بگیرید.

مزایای مراجعه به بهترین دندانپزشک زیبایی

همان‌طور که می‌دانید امروزه پزشکان در دسترس ما هستند تا در زمینه سلامتی ما را همراهی کنند. بنابراین در صورت ایجاد هرگونه مشکل در زمینه زیبایی دندان، می‌توانید به دندانپزشک زیبایی مراجعه کرده و از ارائه خدمات و مزای آن‌ها بهره‌مند شوید.

بنابراین، می‌توان گفت با توجه‌ به وضعیت دندان‌ها و درمان انتخابی شماری از مزایای زیر یا تمام آن‌ها به دست می‌آید:

 • دندانپزشک زیبایی لبخندی جذاب و چهره‌ای دلنشین را برای شما به ارمغان می‌آورد.
 • دندانپزشک زیبایی اعتماد به نفس را در افراد ارتقا می‌دهد.
 • همچنین بهترین دندانپزشک زیبایی راه را برای موفقیت‌های شغلی شما هموار خواهد کرد. زیرا می‌تواند زیبایی را به چهره شما بازگرداند.
 • علاوه بر آن درمان‌های دندانپزشکی زیبایی از آسیب‌دیدن دندان‌ها جلوگیری می‌کند و…

آنچه در این مقاله خواندید

به پایانی بخش دیگر از مطالب در سایت پرطرفدار پزشکبان رسیدیم. در این مطلب به طور مفصل درباره بهترین دندانپزشک زیبایی، مطالبی مفید را در اختیارتان قرار دادیم و همچنین به بررسی موضوعاتی مانند دندانپزشک زیبایی چیست، بهترین دندانپزشک زیبایی چه خدماتی را برای افراد ارائه می‌دهد، درمان‌های رایج در زیبایی دندان، عوامل مؤثر برای انتخاب بهترین دندانپزشک زیبایی و… پرداختیم.

در پایان دریافتیم دندانپزشک زیبایی یکی از شاخه‌های علم دندانپزشکی است که محبوبیت بسیار زیادی میان اقشار مختلف جامعه پیدا کرده است. بنابراین توجه به زیبایی و سلامت دهان و دندان از جمله خدماتی است که دندانپزشکی زیبایی به متقاضیان خود ارائه می‌کند.
هر فرد با توجه‌ به مشکل دندان‌های خود روش درمانی خاصی را مدنظر قرار می‌دهد. همچنین بهترین دندانپزشکی زیبایی نه‌تنها در بسیاری از موارد به‌ سلامت دندان‌های فرد کمک می‌کند، بلکه می‌تواند در افزایش سطح اعتماد به نفس بیماران نیز نقش بسیار ویژه‌ای داشته باشد.

از اینکه تا انتهای این مطلب با ما همراه بودید، نهایت سپاس و قدردانی را از شما همراهان عزیز داریم. در صورت داشتن هرگونه سؤال و یا ابهامی در این زمینه می‌توانید در قسمت کامنت‌ها آن را با ما به اشتراک بگذارید و یا با مشاورین ما در ارتباط باشید. پیشنهاد ما به شما این است که تجارب خود را در این زمینه با ما و سایر همراهان در میان بگذارید تا بتوانند از آن‌ها استفاده کنند. در پایان امیدواریم از خواندن این مطلب، نهایت استفاده و لذت را برده باشید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا