دندان

قیمت دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت

دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت یکی از انواع دندان مصنوعی‌های ثابتی است که از طریق اتصال‌هایی به فک و لثه وصل شده و به همین دلیل از لحاظ کارایی تفاوت چندانی با دندان‌های اصلی فرد ندارد. نوع پایه‌های به کار رفته در ایمپلنت برای نصب دندان مصنوعی متفاوت است که همین موضوع و عوامل دیگری سبب تغییر قیمت دندان مصنوعی با پایه ایمپلنت شده است. در ادامه به بررسی عوامل موثر بر تغییر قیمت این دندان‌ها می‌پردازیم.

دهان یکی از حساس‌ترین بخش‌های بدن است؛ به همین دلیل اکثر افراد در سنین و شرایط مختلف با مشکلات مربوط به سلامت دهان و دندان درگیر هستند. مراکز و کلینیک‌های دندانپزشکی زیادی در سراسر کشور به منظور رفع این مشکلات تأسیس شده‌اند. انتخاب بهترین کلینیک دندانپزشکی در کرج می‌تواند بهترین نتایج را برای بیماران حاصل کند.

دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت چیست؟

احتمالا شما هم تاکنون دندان مصنوعی‌هایی که به روش سنتی ساخته می‌شدند را دیده‌اید و از برخی معایب آن با خبر هستید. امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی دندان‌های مصنوعی را بر پایه‌ی ایمپلنت می‌سازند که در این روش دیگر خبری از معایب دندان مصنوعی سنتی مانند لقی، اختلال در تکلم، تحلیل استخوان‌های لثه و… نیست.

نحوه نصب دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت این گونه است که ابتدا پایه‌های ایمپلنت را به استخوان‌های فک متصل می‌کنند؛ سپس پس از جوش خوردن این پایه‌های ایمپلنت، دندان مصنوعی را روی آن نصب می‌کنند.

پایه‌های ایمپلنت به دو نوع میله‌ای و‌ توپی تقسیم می‌شوند.

 • نوع میله‌ای

این نوع از پایه‌های ایمپلنت از یک فلز نازک منحنی شکل ساخته شده است.

 • نوع توپی

این نوع از پایه‌های ایمپلنت به اتصالات نر هم معروف است که حالت توپکی دارند و دندان مصنوعی را روی آن‌ها نصب می‌شود.

استفاده از پایه‌های ایمپلنت برای نصب دندان مصنوعی باعث جلوگیری از تحلیل رفتن لثه‌ها شده و هیچ‌گونه اختلالی در تکلم و جویدن فرد ایجاد نمی‌کند.

پس از کسب اطلاعات در مورد نصب دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت، حال نوبت به بررسی عوامل موثر بر قیمت ایمپلنت است که در ادامه به این موضوع می‌پردازیم.

قیمت دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت

به طور کلی تعیین قیمت دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت به صورت دقیق و قطعی وجود ندارد؛ چرا که قیمت ایمپلنت تحت تاثیر عوامل متعددی تغییر می‌کند که از این موارد می‌‌توان به فاکتورهای زیر اشاره کرد.

 • تعداد پایه ایمپلنت

مسلما تعداد پایه‌هایی که برای ایمپلنت لازم است برای تمامی افراد یکسان نیست؛ از این رو هر چقدر تعداد پایه‌ها بیشتر باشد، هزینه‌های مصرفی نیز افزایش می‌یابد.

 • برند ایمپلنت

یکی از عوامل تاثیر گذار روی هزینه ایمپلنت، برند آن است که با توجه به نوع‌های متفاوت آن مانند ایمپلنت‌های آمریکایی، کره‌ای، ایرانی و سوئیسی مسلما کیفیت و قیمت‌های متغیری دارند.

 • تبحر و تجربه پزشک متخصص

هر چقدر دانش و تجربه پزشک متخصص بیشتر باشد و به نحوی سابقه کاری آن بالاتر باشد، تبحر بیشتری در انجام کار دارد که این موضوع نیز سبب افزایش هزینه ایمپلنت می‌شود.

 • میزان پیشرفته بودن تجهیزات

استفاده از تجهیزات به روز و جدید به کاهش آسیب‌های احتمالی و افزایش سرعت کار کمک می‌کند.

 • نوع پایه ایمپلنت

پایه‌های ایمپلنت در دو نوع میله‌ای و‌ توپی هستند که تشخیص به کار بردن هر یک از آن‌ها توسط پزشک متخصص است.

 • نوع روکش

روکش‌های ایمپلنت نوع‌های مختلفی دارند که هر چقدر کیفیت و دوام این روکش‌ها بالاتر باشد، قیمت نیز به همان نسبت افزایش می‌یابد.

 • پوشش بیمه

نوع پوشش بیمه نیز جز عوامل موثر بر قیمت ایمپلنت هستند؛ چرا که برخی از بیمه‌ها، بخشی از هزینه‌های ایمپلنت را پوشش می‌دهند.

علاوه بر تمامی موارد گفته شده می‌توان موقعیت جغرافیای و مرکز انتخابی برای ایمپلنت را نیز جز عوامل تغییر دهنده قیمت دانست. در ادامه به بررسی مزایای ایمپلنت دندان می‌پردازیم.

قیمت دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت

مزایای دندان مصنوعی ثابت با پایه ایمپلنت

می‌توان گفت یکی از بهترین روش‌های کاشت دندان مصنوعی، نصب آن روی پایه‌های ایمپلنت است که این روش مزایای فوق العاده‌ای نسبت به کاشت دندان مصنوعی به روش سنتی دارد که در ادامه این مزایا را بازگو می‌کنیم.

 • ثابت بودن و استحکام بالا
 • نگهداری و مراقبت آسان
 • جلوگیری از تحلیل لثه
 • ظاهر زیباتر و طبیعی
 • نبود مشکل در تکلم

به علت نصب دندان مصنوعی روی پایه‌های ایمپلنت، دندان‌ کاشته شده ثابت بوده و از استحکام بالایی برخوردار است و هیچ‌گونه لق شدن دندان در کار نیست؛ به همین دلیل هیچ‌گونه آسیبی به لثه‌ها نمی‌رسد.

مسلما کاشت دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت نیز همانند هر درمان انسانی دیگر معایبی دارد که در ادامه این معایب را ذکر می‌کنیم.

معایب دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت

به طور کلی نمی‌توان گفت مواردی که قصد ذکر آن‌ها را داریم جز معایب این روش هستند؛ چرا که این فاکتورها به شرایط افراد بستگی دارد، به هر حال این معایب شامل موارد زیر هستند.

 • هزینه بالا

یکی از ایراداتی که می‌توان ذکر کرد، بحث هزینه‌های نصب دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت است که این موضوع نیز به شرایط افراد بستگی دارد؛ در صورتی که فرد بابت پرداخت هزینه‌ها مشکلی نداشته باشد، نمی‌توان این مورد را جز معایب این روش درمانی دانست.

 • نیاز به جراحی

ایراد دیگری که باز هم به شرایط فرد بستگی دارد، نیازمند بودن به جراحی است؛ چرا که برخی افراد از عمل ترس دارند. علت جراحی در این روش نصب پایه‌های ایمپلنت درون فک است که توسط داروهای بی‌حسی این کار انجام می‌شود.

ناگفته نماند که ایمپلنت دندانی برای افرادی که گستردگی بی‌دندانی در یک فک دارند و قصد انجام یک روش عالی با طول عمر بالا و بدون دردسر را دارند، بسیار مناسب است.

با انتخاب یک مرکز مناسب جهت انجام این خدمات می‌توان ظاهر زیبایی را به دندان‌های خود برگردانید. در ادامه به معرفی مرکز مناسب جهت خدمات دندانپزشکی از جمله ایمپلنت می‌پردازیم.

معرفی مرکز مناسب برای ایمپلنت

یکی از اقداماتی که در هنگام انجام ایمپلنت بسیاری از افراد به آن بی‌توجه هستند، انتخاب مرکز انجام ایمپلنت است که بدون دقت و هیچگونه تحقیقی، مرکزی را برای این کار انتخاب می‌کنند که در صورت انتخاب نادرست، امکان بروزعوارض جبران ناپذیری را افزایش می‌دهد.

معرفی مرکز مناسب برای ایمپلنت

برای انجام ایمپلنت می‌توانید مجموعه ما را انتخاب کنید؛ چرا که مرکز ما انواع خدمات دندانپزشکی را از جمله انجام ایمپلنت را در بهترین حالت ممکن و بالاترین کیفیت برای شما عزیزان انجام می‌دهیم.

مجموعه ما از کادر با تجربه و حرفه‌ای تشکیل شده که سلامت شما عزیزان را تضمین می‌کنیم. ضمنا قیمت‌های ارائه شده توسط مجموعه ما بسیار مناسب و مقرون به صرفه است.

مطالعه بیشتر: ایملپنت دندان چیست؟

جمع بندی

افرادی که دارای دندان‌های بی‌نظمی هستند بهترین روش برای رفع این مشکلات، استفاده از ایمپلنت است. مسلما عواملی در تغییر قیمت هزینه‌های ایمپلنت موثرند که در مطالب فوق به آن‌ها اشاره کردیم. به عنوان یک توصیه برای انجام بهتر ایمپلنت و نتیجه گیری بهتر از این عمل زیبایی، مراکزی را انتخاب کنید که بهترین خدمات را به شما ارائه دهند. مراکز قابل اعتماد بهترین خدمات را به مشتریان ارائه می‌دهند که سلامت دهان و دندان شما را به خطر نمی‌اندازند.

منبع: mengdental

به این مقاله امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا