پوست

نکات و هزینه و مراقبت های لیزر پا

لیزر پا می‌تواند در از بین بردن موهای زائد این ناحیه بسیار موثر باشد و البته زیبایی آن را مخصوصا برای خانم‌ها بیشتر کند. لیزر همواره یکی از پرکاربردترین روش‌های از بین بردن موها است که برای انجام آن به برخی نکات، هزینه و مراقبت‌های لازم باید داشته باشید. در این مطلب قصد دارین در رابطه با این موضوع مطالبی را ارائه دهیم.

لیزر، بهترین روش برای از بین بردن موهای زائد است؛ به همین دلیل امروزه همه از این متد جدید استقبال می‌کنند و به دنبال کلینیک لیزر موهای زائد هستند. در کلینیک‌های خوب و معتبر همیشه پزشکانی با تخصص بالا در حال فعالیت هستند و علاوه بر این تجهیزاتی کاملا پیشرفته هم بکار گرفته می‌شود که سرعت و دقت و کیفیت کار را افزایش می‌دهد.

نکاتی که باید در ارتباط با لیزر پا بدانیم

پا از اعضای بدن است که برای از بین بردن موهای زائد آن اقدام به انجام لیزر می‌کنند .نکته‌ای که در این باره وجود دارد این است که لیزر موهای زائد پا معمولا نسبت به دیگر نواحی بدن بیشتر دچار درد خواهد شد. البته توجه به این مورد نیز لازم است که هنگام لیزر موهای زائد پا تا حد اقل چند ساعت از تماس آن با آب خودداری شود؛ همچنین جهت بهبود و رفع التهاب، خارش و موارد این چنینی از پماد استفاده شود.

یکی دیگر از نکات قابل توجه که باید رعایت شود این است که از مالش و فشار به پاها بعد از لیزر خودداری کنید؛ پس در نظر داشته باشید مراقبت‌های بعد از لیزر در ناحیه پا بسیار حائز اهمیت خواهد بود.

لیزر کل پا شامل چه قسمت هایی است؟

لیزر کل پا به‌طور کلی شامل دو بخش است ک در واقع قسمت ابتدایی پا یعنی قوزک پا تا زانو و از زانو تا کشاله ران حد فاصله‌ای است که معمولا در لیزر به عنوان کل پا نام برده می‌شود؛ بنابراین باید توجه داشته باشید باسن جزء ران نیست و برای لیزر آن ناحیه به صورت جدا حساب می‌شود.

پس به‌طور کلی لیزر کل پا شامل دو بخش جداگانه است که هنگام انجام لیزر به عنوان یک ناحیه کامل نام برده می‌شود. ناگفته نماند که گاها پیش می‌آید که افراد فقط موهای زائد بخشی از قسمت‌های پا را لیزر می‌کنند.

 

لیزر پا درد دارد؟

ممکن است برخی افراد با تصور این که لیز درد دارد از انجام آن منصرف شوند. در حالی که دردی که به واسطه لیزر ایجاد می‌شود موقت و البته قابل تحمل است. اما معمولا برای نواحی که ممکن است درد بیشتری را حس کنید با استفاده از پمادهای موضعی این مشکل نیز برطرف می‌شود و با خیال آسوده می‌توانید لیزر را انجام دهید.

لیزر پا معمولا شامل دو بخش ران و ساق می‌شود که اغلب در قسمت ران به دلیل این که موهای زائد نازک‌تر هستند درد کمتری را احساس خواهید کرد یا برخی افراد هیچ گونه دردی را حس نمی‌کنند.

اما قسمت دیگر پا یا همان ساق که در واقع از مچ پا تا زانو را شامل می‌شود؛ به دلیل این که ضخامت موها در این ناحیه بیشتر است؛ همچنین دارای استخوان بیشتر و محکم‌تری خواهد بود درد بیشتری دارد؛ بنابراین باید توجه داشته باشید که لیزر پا معمولا دردناک است که این درد بیشتر در ناحیه ساق پا احساس می‌شود.

قیمت لیزر پا تا زانو

قیمت لیزر پا تا زانو

در رابطه با قیمت و هزینه لیزر پا تا زانو باید گفت که با توجه به این که ناحیه کمی از پا لیزر می‌شود قطعا هزینه زیادی نخواهید پرداخت. با این وجود نمی‌توان به‌طور دقیق قیمت آن را محاسبه کرد؛ زیرا با وجود موارد مختلفی مثل تعداد جلسات که حدود ۸ الی ۱۲ جلسه خواهد بود که این تعداد برای همه افراد یکسان نیست و بنا بر نوع پوست، نوع موهای زائد پا که چقدر ضخیم یا نازک باشد در نظر گرفته می‌شود؛ همچنین دستگاه لیزر و کلینیکی که برای لیزر به آن مراجعه می‌کنید نیز در تعیین هزینه‌ها بی‌تاثیر نیست.

مطالعه بیشتر: علت سفید شدن موهای ناحیه تناسلی بعد از لیزر

سخن پایانی

در واقع به عنوان بهترین، راحت‌ترین و البته پرکاربردترین روشی که می‌توان از شر موهای زائد خلاص شد به لیزر اشاره کرد. در این روش طی فرایندی که دستگاه، اشعه را به عمق پوست و ریشه موهای زائد می‌زند باعث نازک شدن و با گذشت چندین جلسه از بین رفتن موها در نواحی مختلف بدن خواهد شد. برای آشنایی بیشتر با دستگاه‌های مختلف لیزر، قیمت، تعداد جلسات لازم و… می‌توانید به سایت پزشکبان مراجعه فرمایید.

به این مقاله امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا