لاغری

لیپوماتیک و انتقال چربی به باسن

بسیاری از افراد تمایل دارند حجم باسن خود را افزایش داده و در فرم آن تغییراتی ایجاد کنند. همچنین ممکن است این افراد در برخی از نقاط بدن خود، با چربی‌های ناخواسته و اضافی مواجه باشند.
در چنین حالتی با انجام لیپوماتیک و انتقال چربی به باسن به‌طور همزمان، می‌توان علاوه بر حذف چربی‌های موضعی، به باسن حجم داده و فرم آن را تغییر داد. هنگامی که لیپوماتیک و تزریق چربی به باسن، به صورت همزمان انجام می‌شود.

به دلیل استفاده از چربی‌های بدن خود شخص، احتمال ایجاد عوارض کاهش خواهد یافت. برای آشنایی کامل با روش لیپوماتیک و تزریق چربی، این مطلب را تا انتها مطالعه نمایید.

جراحی لیپوماتیک روش که برای حذف چربی‌های اضافه و پیکر تراشی استفاده می‌شود. بسیاری از افراد این روش را به دلیل سرعت بالایی که در حذف دارد انتخاب می‌کند. با این حال استفاده به جراحی نیاز دارد؛ در نتیجه ممکن است عوارضی برای افراد داشته باشد. انتخاب به بهترین دکتر لیپوماتیک روش استفاده از آن می‌توان خطرات جراحی را تا حد ممکن کاهش داد.

نحوه انجام لیپوماتیک و تزریق چربی به باسن

در انجام لیپوماتیک و انتقال چربی به باسن، ابتدا جراح طی روش لیپوماتیک، چربی‌های ناحیه مورد نظر را خارج می‌کند. این کار به کمک برش‌هایی کوچک و لوله‌های نازک کانولا انجام می‌گیرد. سپس این چربی‌ها خالص شده و به صورت مایع در می‌آیند تا بتوان از آن‌ها برای تزریق به باسن استفاده کرد.

مدت زمان انجام این عمل، به ناحیه تحت عمل و حجم چربی تزریق شده بستگی دارد. به طور معمول این روش، ممکن است چندین ساعت به طول انجامد. به یاد داشته باشید که ممکن است پزشک به شما توصیه کند تا در فواصل زمانی معین، مجددا تزریق را انجام دهید.

میزان درد انجام لیپوماتیک و تزریق چربی به باسن

برای انجام لیپوماتیک و انتقال چربی به باسن، فرد تحت بی‌حسی موضعی یا بیهوشی قرار می‌گیرد و به همین دلیل در هنگام عمل دردی احساس نخواهد کرد؛ اما پس از پایان عمل، احساس درد طبیعی است و پزشک برای بیمار مسکن‌هایی تجویز خواهد. این درد پس از دو هفته به طور کامل برطرف می‌شود.

مزایای لیپوماتیک و انتقال چربی به باسن به‌طور همزمان

مزایای لیپوماتیک و تزریق چربی به باسن به طور همزمان

به دلیل اینکه این دو عمل به طور همزمان و در یک کلینیک درمانی انجام می‌شوند؛ از نظر هزینه برای بیمار، مقرون به صرفه‌تر خواهد بود.

انتقال چربی به باسن نسبت به استفاده از پروتز، عوارض کمتری به دنبال خواهد داشت. به دلیل اینکه در این روش، از چربی‌های بدن خود فرد استفاده می‌شود؛ احتمال بروز عوارض کمتر است.

علاوه بر موارد ذکر شده، انجام لیپوماتیک و انتقال چربی به باسن، به طور همزمان به فرد اندامی متناسب و ایده آل خواهد بخشید.

این تکنیک بر خلاف پروتزهای باسن، حالتی طبیعی‌تر ایجاد خواهد کرد.

فرایند انجام لیپوماتیک و تزریق چربی به باسن، به زمان زیادی نیاز ندارد و بیمار به سرعت نتایج آن را مشاهده خواهد کرد.

هر دو روش لیپوماتیک و تزریق چربی، روش‌هایی کم تهاجمی و ایمن محسوب می‌شوند و انجام همزمان آن‌ها نیز در صورتی که توسط یک پزشک ماهر انجام بگیرد؛ خطراتی را به همراه نخواهد داشت.

دوره نقاهت در این تکنیک، کوتاه مدت است و بیمار در صورتی که مراقبت‌های لازم را به خوبی انجام دهد و مطابق توصیه‌های پزشک عمل کند؛ روند بهبود را به سرعت طی خواهد کرد.

مراقبت‌های لازم پس از عمل

از جمله مراقبت‌های بعد از لیپوماتیک و تزریق چربی، می‌توان به موارد زیر پرداخت:

 1. استراحت کافی پس از لیپوماتیک و تزریق چربی، موجب آسان‌تر شدن روند بهبود خواهد شد.
 2. بیمار باید تمام داروهای تجویز شده توسط پزشک را به طور منظم مصرف کند.
 3. دوری از استعمال دخانیات و مشروبات الکلی، احتمال بروز عوارض را کاهش خواهد داد.
 4. تا یک ماه پس از عمل لیپوماتیک و تزریق چربی، باید از فعالیت‌های سنگین بدنی اجتناب کرد.
 5. فعالیت‌های بدنی سبک مانند راه رفتن یک روز پس از عمل، توصیه می‌شود.
 6. بیمار باید از گن‌های مخصوص که توسط پزشک تجویز شده به شکل صحیح استفاده کند.

دوره نقاهت لیپوماتیک و تزریق چربی به باسن

روند بهبودی بعد از انجام لیپوماتیک و تزریق چربی، به سرعت سپری خواهد شد و این عمل، دوره نقاهت کوتاهی دارد. البته این امر در صورتی رخ خواهد داد که مراقبت‌های بعد از عمل، با دقت کافی و به خوبی توسط بیمار انجام گیرد. زمان دقیق بهبودی بعد از انتقال چربی به باسن، بستگی به حجم چربی تزریق شده و وسعت ناحیه تزریق دارد؛ اما به طور معمول حدود دو هفته زمان می‌برد.

پس از انجام لیپوماتیک و انتقال چربی به باسن، ایجاد عوارضی مانند درد، بی‌حسی، تورم و کبودی طبیعی است این عوارض موقتی هستند و در اکثر مواقع ، متخصص جراحی پلاستیک برای رفع درد و ایجاد آرامش در بیماران داروهای ضد درد تجویز می‌کند.

علاوه بر این، به بیماران توصیه می‌شود که برای رفع ورم و پیشگیری از تجمع مایعات در قسمتی که عمل لیپوماتیک انجام شده، لباس یا گن مخصوص بپوشند. پوشیدن این نوع گن‌های مخصوص، موجب فرم دهی به قسمت‌هایی از بدن که چربی‌های موضعی آن استخراج شده، می‌شود. این نوع گن‌ها را تا مدتی که پزشک تعیین می‌کند؛ باید به تن داشت و فقط هنگام دوش گرفتن می‌توان آن را از تن خارج کرد.

افراد مناسب برای انجام لیپوماتیک و انتقال چربی به باسن

به طور کلی، افرادی که دارای ویژگی‌های زیر هستند، برای انجام همزمان لیپوماتیک و تزریق چربی به باسن، کاندید خوبی محسوب می‌شوند:

 • افرادی که در قسمت‌هایی از بدن چربی‌های اضافی دارند.
 • افرادی که در ناحیه باسن دچار افتادگی هستند.
 • افرادی که از حجم کم باسن رنج می‌برند.
 • آن دسته از افرادی که دارای باسنی نامتقارن هستند.
 • افرادی که فرم باسن آن‌ها به طور طبیعی مطلوب نیست.

مطالعه بیشتر: مزایا و معایب عمل لیپوماتیک شکم چیست؟

عوامل موثر بر میزان موفقیت لیپوماتیک و تزریق چربی به باسن

عوامل زیر بر میزان موفقیت لیپوماتیک و انتقال چربی به باسن، تاثیر گذار خواهند بود:

 • انتخاب یک پزشک متخصص و باتجربه در ایجاد نتایج مطلوب و ماندگاری نتایج تاثیر زیادی خواهد داشت. همچنین انتخاب یک کلینیک درمانی مجهز که از تجهیزات مدرن و پیشرفته برخوردار است؛ در روند عمل و بهبود بیمار بسیار موثر خواهد بود.
 • برداشته شدن همزمان چربی‌های موضعی و تزریق چربی‌ها به باسن، در موفقیت عمل تاثیرگذار است.
 • عمل خارج کردن چربی‌ها باید به صورت ملایم و به روش صحیح انجام گیرد. در غیر این صورت سلول‌های چربی آسیب دیده و هنگام تزریق به باسن، از بین می‌روند؛ در نتیجه عمل موفقیت آمیز نخواهد بود.

منبع: drmohsenfadaee

به این مقاله امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا