لاغری

لیپوماتیک و تزریق چربی به‌طور همزمان

یکی از روش‌های پرطرفدار برای حذف چربی‌های موضعی و رفع چاقی، لیپوماتیک می‌باشد. با انجام لیپوماتیک می‌توان بخش‌هایی از بدن که بیشتر مستعد چاقی هستند و ورزش یا رژیم غذایی بر روی آن‌ها تاثیر نمی گذارد؛ فرم داده و زیبا کرد. لیپوماتیک به عنوان روشی نوین در رفع چربی‌های بدن، دارای مزایای بسیاری است و از جمله روش‌های بدون نیاز به عمل جراحی و کم تهاجمی به شمار می‌رود.

گاهی برخی افراد تمایل دارند، چربی قسمت‌هایی از بدن را کاهش داده و در برخی نواحی بدن حجم چربی را افزایش دهند. در این صورت می‌توان لیپوماتیک و تزریق چربی را به صورت همزمان انجام داد. می‌توان با استفاده از تزریق چربی خارج شده از بدن فرد به سایر نواحی مانند گونه، باسن و…، آن‌ها را حجیم کرد.

جراحی لیپوماتیک روش که برای حذف چربی‌های اضافه و پیکر تراشی استفاده می‌شود. بسیاری از افراد این روش را به دلیل سرعت بالایی که در حذف دارد انتخاب می‌کند. با این حال استفاده به جراحی نیاز دارد؛ در نتیجه ممکن است عوارضی برای افراد داشته باشد. انتخاب به بهترین دکتر لیپوماتیک روش استفاده از آن می‌توان خطرات جراحی را تا حد ممکن کاهش داد.

تکنیک لیپوماتیک

به تکنیک حذف چربی‌های موضعی اضافی بدن، عمل لیپوماتیک گفته می‌شود. این عمل که از محبوب‌ترین عمل‌های زیبایی می‌باشد؛ دارای مزایای فراوانی است. برای انجام لیپوماتیک، ابتدا چند سوراخ در قسمت مورد نظر از بدن، ایجاد شده و سپس لوله کانولا وارد آن ناحیه می‌شود. لوله به صورت ارتعاشی به حرکت در می‌آید و امواج ساطع شده، بافت چربی را به ذرات ریز خرد می‌کند.

پس از آن، ذرات چربی، از طریق مکش از بدن خارج می‌شوند. معمولا این تکنیک بیشتر برای از بین بردن چربی‌های ناحیه شکم، غبغب و اطراف کمر در مردان و رفع چربی‌های ناحیه باسن، پا و شکم در زنان انجام می‌گیرد.

انجام لیپوماتیک و تزریق چربی به طور همزمان، موجب می‌شود که شما بتوانید با یک تیر دو نشان بزنید و علاوه بر رفع چربی‌های موضعی، از پزشک بخواهید با تزریق چربی در ناحیه ای که تمایل به افزایش حجم و فرم دهی آن دارید؛ به نتیجه مطلوب خود دست یابید.

در چنین مواقعی، لیپوماتیک و تزریق چربی، به صورت همزمان صورت می‌گیرد. این عمل به دلیل داشتن دوره‌ نقاهت کوتاه مدت و روند بهبود سریع، برای اکثر افراد نتایجی رضایت بخش خواهد داشت.

آزمایشات ضروری پیش از لیپوماتیک و تزریق چربی

تکنیک لیپوماتیک و تزریق چربی، یک روش کم تهاجمی است؛ اما ممکن است در بعضی افراد که دارای شرایط زمینه‌ای خاصی هستند؛ برخی عوارض جانبی را به دنبال داشته باشد. به همین دلیل، پزشک پیش از شروع پروسه‌ لیپوماتیک و تزریق چربی، آزمایشات ساده‌ای برای بیمار در نظر می‌گیرد. از جمله آزمایش های ضروری‌ پیش از انجام این تکنیک، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • آزمایش CBC که شامل شمارش سلول‌های خونی نظیر گلبول‌های سفید، گلبول‌های قرمز و پلاکت‌ها می‌باشد.
  • آزمایش PT یا زمان پروترومبین که میزان سرعت لخته شدن خون را نشان می‌دهد.
  • آزمایش PTT یا زمان ترومبوپلاستین جزئی که مدت زمان مورد نیاز برای ایجاد لخته در خون را اندازه‌گیری می‌کند.
  • آزمایش قند خون (FBS) و میزان قند ۳ ماهه گذشته (A1C)
  • آزمایش فشار خون

علاوه بر آزمایش‌های فوق، چنانچه متقاضی انجام لیپوماتیک و تزریق چربی، در سنین میانسالی یا پیری قرار داشته باشد؛ باید شرایط سلامتی قلب (ECG)، کبد و کلیه او نیز به طور کامل بررسی شود.

ارتباط لیپوماتیک و تزریق چربی

دو عمل لیپوماتیک و تزریق چربی، ارتباطی از نظر نحوه اجرا با یکدیگر ندارند؛ اما می‌توان این دو عمل را به طور همزمان با هم انجام داد. به یاد داشته باشید که از تکنیک لیپوماتیک برای رسیدن به وزن دلخواه، استفاده نمی‌شود؛ بلکه با این عمل می‌توان چربی‌های اضافی بخش‌های مختلف بدن را به صورت موضعی حذف کرد. این چربی‌ها ممکن است چربی‌هایی باشند که با انجام ورزش و رژیم‌هایی غذایی نمی‌توان از شر آن‌ها خلاص شد.

دوره نقاهت بعد از عمل لیپوماتیک و تزریق چربی

اینکه دوره نقاهت بعد از لیپوماتیک و تزریق چربی، چقدر طول می‌کشد؛ بستگی به عواملی نظیر وسعت ناحیه تحت عمل و حجم چربی‌های اضافی آن ناحیه دارد؛ به طور معمول، هر چه نواحی بیشتر و گسترده‌تری از بدن نیاز به تخلیه چربی داشته باشد و حجم چربی استخراج شده، کمتر باشد؛ دوره نقاهت کوتاه‌تر خواهد بود.

به طور کلی، میانگین زمانی که برای دوران بهبود پس از عمل لیپوماتیک و تزریق چربی، در نظر می‌گیرند؛ حدود ۲ هفته می‌باشد. پس از گذشت این مدت، عوارض ایجاد شده نظیر تورم، کبودی و درد به طور کامل بهبود خواهد یافت.

دوره نقاهت لیپوماتیک و تزریق چربی به‌طور همزمان

خطر انجام لیپوماتیک و تزریق چربی

معمولا انجام همزمان لیپوماتیک و تزریق چربی، خطری به دنبال ندارد. البته توجه داشته باشید که این عمل باید نزدیک متخصص حرفه‌ای و در یک کلینیک یا مطب مجهز، انجام شود.

هزینه انجام لیپوماتیک و تزریق چربی

قطعا انجام همزمان لیپوماتیک و تزریق چربی، نسبت به انجام این دو عمل به صورت مجزا، مقرون به صرفه‌تر خواهد بود؛ زیرا در یک کلینیک و در یک دوره زمانی، انجام می‌شود و همین امر هزینه‌ها را کاهش خواهد داد.

مطالعه بیشتر: لیپوماتیک و انتقال چربی به باسن

نتایج انجام لیپوماتیک و تزریق چربی

نتایج استفاده از این دو تکنیک به صورت همزمان، به شرح زیر است:

  • تغییرات ایجاد شده تا هنگامی که فرد مراقبت‌های لازم را انجام دهد و به توصیه‌های پزشک عمل کند، ماندگار خواهد بود. از جمله این مراقبت‌ها می‌توان به دوری از محیط ‌های بسیار گرم، پرهیز از فعالیت‌های بدنی سنگین مخصوصا چند روز اول پس از عمل، داشتن یک رژیم غذایی سالم و انجام فعالیت‌های بدنی سبک به طور منظم، اشاره کرد.
  • استحکام پوست با افزایش سن، تغییر کرده و پوست به همان شکل پس از عمل باقی نخواهد ماند، اما معمولا نتایج تا زمانی که تناسب وزنی خود را حفظ کنید، ماندگار هستند.
  • عواملی مانند گرما و ضربه بر روی چربی‌های تزریق شده به بخش‌های مختلف بدن، تاثیر خواهد گذاشت. بنابراین باید از این دو عامل پرهیز کنید. تا زمانی که مراقبت‌های لازم را انجام دهید، نتایج ثابت هستند؛ اما پزشک ممکن است تزریق چربی در فواصل زمانی منظم را به شما توصیه کند.
  • با انجام تکنیک‌های لیپوماتیک و تزریق چربی، به طور همزمان از چربی‌های اضافی در نواحی مختلف بدن خلاص خواهید شد و در عین حال یک فیلر طبیعی از بدن خودتان برای افزایش حجم و کانتورینگ نواحی کم حجم بدن، خواهید داشت.
  • با توجه به اینکه با تزریق چربی می‌توان به شادابی پوست صورت کمک کرد و به جوانسازی آن پرداخت؛ می‌توان از چربی‌های خارج شده در عمل لیپوماتیک، برای افزایش حجم بخش‌هایی از صورت نیز استفاده کرد.

منبع: ncbi.nlm.nih.gov

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا