مقالات آموزشی پزشکبان

لیفت بینی چیست؟ + مزایا و عوارض و هزینه آن

یکی از روش ‌های نوین و امروزی که به کمک آن می توان بدون عمل جراحی به فرم دلخواه بینی دست یافت، لیفت بینی می باشد. اگرچه این روش مدرن برای همه افراد و همه بینی ها مناسب نیست، اما در برخی موارد نتایج قابل قبولی خواهد داشت. لیفت بینی دارای روش های مختلفی است که از رایج ترین آن ‌ها می‌توان لیفت بینی با نخ، لیفت بینی با ژل و لیفت بینی با فیلر را نام برد. در این مقاله پزشکبان به بررسی این روش درمانی و اینکه برای چه افرادی مناسب است می پردازیم؛ با ما همراه باشید.

کلینیک پیشنهادی: زیبایی یکی از ویژگی‌های ذاتی انسان است و هر انسانی دوست دارد تا زیبا به نظر برسد. با توجه به اهمیتی که زیبایی بر روابط افراد با دیگران و همچنین اعتماد به نفس آن‌ها دارد هر شخصی سعی دارد تا با استفاده از روش‌های مختلف زیبا به نظر برسد. از این رو برای برطرف کردن این نیاز یکی از بستر‌هایی که به وجود آمده است، سالن‌های زیبایی هستند. برای اطلاعات بیشتر و دیدن لیست بهترین سالن های زیبایی در تهران روی لینک کلیک کنید

لیفت بینی چیست؟

لیفت بینی یک روش برای اصلاح فرم بینی است که عوارض جراحی را ندارد. در این روش می توان بینی را به حالت ایده آل لیفت کرده و یا شکستگی و قوز بینی را بدون ایجاد برش و شکستن استخوان بهبود بخشید. لیفت بینی معمولا در طی پنج یا شش جلسه انجام می شود و هزینه آن از روش جراحی بینی کمتر است.

مزایا و عوارض لیفت بینی

لیفت بینی مانند هر درمان زیبایی دیگری، مزایا و معایب خاص خود را دارد. از جمله مزایای این روش می توان موارد زیر را ذکر کرد:

 • داشتن هزینه کمتر نسبت به روش جراحی
 • داشتن درد و عوارض جانبی کم
 • عدم نیاز به دوره نقاهت و مراقبت‌ های پس از جراحی بینی
 • عوارض لیفت بینی نیز عبارتند از:
 • عدم تاثیرات دائمی و طولانی مدت
 • عدم کاربرد برای انواع بینی
 • امکان بدتر شدن فرم بینی دربرخی از موارد
 • همچنین برخی عوارض لیفت بینی مانند تورم، التهاب، قرمزی و کبود شدن از عوارض معمول این روش هستند که پس از مدتی برطرف خواهند شد.

هزینه لیفت بینی

به طور معمول اکثر افراد پیش از انجام دادن هر اقدامی در کیلینیک های زیبایی، یکی از مهم ‌ترین فاکتورهایی که در نظر می گیرند؛ هزینه است. معمولا کلینیک ‌های معتبر قیمت متناسبی را برای این عمل در نظر می گیرند. به هر حال هزینه لیفت بینی نسبت به جراحی بینی، بسیار کمتر است. البته به یاد داشته باشید، هزینه‌ های جانبی مانند آزمایش‌ ها، عکس ‌ها و… را نیز باید در زمره هزینه نهایی لیفت بینی قرار دهید.

به طور کلی نمی توان قیمت مشخصی برای لیفت بینی بیان کرد و هزینه این عمل، به عوامل متعددی نظیر میزان تبحر و مهارت پزشک، دستمزد پزشک، شهر محل زندگی شما، نرخ تورم و… بستگی دارد. برای مثال قیمت لیفت بینی در تهران با یک شهر کوچک می تواند متفاوت باشد.

هزینه لیفت بینی چقدر است؟ | لیفت بینی با نخ چه مزایا و معایبی دارد؟

لیفت بینی با نخ

یکی از روش های پرطرفدار برای انجام لیفت بینی، لیفت بینی با نخ است که منجر به ایجاد تغییرات طبیعی در فرم بینی می شود. در این روش از نخ برای کشیدن  تیغه بینی، نوک بینی یا هر دو استفاده می شود تا بینی صاف شود.
همچنین لیفت بینی با نخ قادر به از بین بردن برجستگی های جزئی روی تیغه بینی یا قوز بینی می باشد. در این روش پزشک قبل از انجام کار، از بی‌ حس ‌کننده موضعی استفاده می کند. لیفت بینی با نخ یک روش سریع ت-است و فقط در حدود ۳۰ دقیقه زمان می برد.

پزشک برای انجام لیفت بینی نخ را از طریق یک نقطه ورود بر روی نوک بینی، در امتداد تیغه بینی قرار می دهد. هنگامی که لیفت بینی به پایان رسید، از بخیه استفاده می شود. لیفت بینی با نخ، می تواند فرم و زاویه بینی را طبق دلخواه بیمار، تغییر دهد.

عوارض لیفت بینی با نخ

از جمله عوارض لیفت بینی با نخ، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • احتمال التهاب، قرمزی و تورم پوست بینی پس از انجام لیفت وجود دارد.
 • احتمال کبودی بینی پس از اتمام کار وجود دارد.
 • در موارد نادر ممکن است عفونت ایجاد شود.
 • چنان چه از نخ مناسبی برای لیفت بینی استفاده نشده باشد؛ یا عمق قرار گرفتن نخ ها کم باشد، ممکن است نخ ها زیر پوست بینی دیده شوند.
 • پس از انجام لیفت ممکن است لبه یا تیغه بینی در صورت حالت نامتقارنی پیدا کند و نخ ها به درستی قرار نگرفته باشند. این عارضه در صورت عدم مهارت پزشک ایجاد می شود.
 • احتمال احساس درد پس از لیفت بینی با نخ وجود دارد که طبیعی است و پس از چند روز برطرف می شود.

لیفت بینی گوشتی

به بینی هایی که حالت گوشتی و غضروفی داشته و نوک پهنی دارند، بینی گوشتی می گویند. لیفت یک روش مناسب برای بینی‌های گوشتی به شمار می رود. از روش های گوناگونی می توان برای لیفت بینی گوشتی استفاده کرد.

یکی از از رایج ترین روش ها برای لیفت بینی گوشتی، لیفت بینی با نخ است؛ لیفت بینی گوشتی با لیزر، لیفت با پلاسما جت، لیفت با ژل و لیفت با پلکسر از دیگر روش هایی هستند که می توان برای لیفت بینی گوشتی استفاده کرد.

 1. در روش لیفت بینی گوشتی با لیزر، از دستگاه لیزر استفاده می شود و به کمک اشعه لیزر، بینی به سمت بالا لیفت می شود.
 2. در روش لیفت با پلاسما جت، دستگاه پلاسما جت نیز می تواند پوست و بافت سطحی بینی را جمع کرده و به بینی فرم زیباتری ببخشد.
 3. استفاده از دستگاه پلکسر برای لیفت بینی های گوشتی با جمع کردن پوست و بافت بینی صورت می گیرد.
 4. در لیفت بینی گوشتی با استفاده از ژل، پزشک از یک فیلر بینی مخصوص به نام هیالورونیک اسید برای فرم دلخواه بخشیدن به بینی استفاده می کند.

ایا چسب لیفت بینی تاثیر دارد

نوعی چسب که از مواد پلیمری نظیر لاتکس، پلی اتیلن، سیلیکون و الیاف طبیعی ساخته می شود و از آن برای برطرف کردن خطوط و چین های صورت و گردن و یا لیفت بینی استفاده می شود؛ چسب لیفت بینی نام دارد. یکی از موارد کاربرد چسب لیفت بینی، لیفت بینی های گوشتی می باشد. البته این روش موقت بوده و اثرات دائمی ندارد. برای تاثیرات ماندگارتر باید به صورت مداوم و به مدت چندین ماه از چسب لیفت بینی استفاده کنید.

میزان اثرگذاری چسب لیفت بینی به مولفه های مختلفی بستگی دارد؛ ممکن است فردی چند ماه استفاده از چسب لیفت بینی استفاده کند و فرم بینی اش بهبود پیدا کند؛ در حالی ‌که فرد دیگری هیچ گونه تاثیر خاصی مشاهده نکند. برای مثال چنان چه دارای بینی گوشتی باشید و به مدت ۶ ماه، هر روز ۸ ساعت از این چسب ها استفاده کنید؛ پس از مدتی می توانید اثرات آن را مشاهده نمایید. اما برای افرادی با بینی های استخوانی، استفاده از چسب لیفت بینی نتیجه اصلاح فرم خاصی به دنبال نخواهد داشت.

عوارض چسب لیفت بینی بی رنگ

استفاده از چسب لیفت بینی بی رنگ یا هر نوع چسبی که روی پوست قرار می گیرد؛ می تواند موجب برخی عوارض جانبی برای پوست بینی مانند تحریک پوست، التهاب، قرمزی یا خارش شود. چنان چه فردی به مواد تشکیل دهنده این چسب ها حساسیت داشته باشد؛ ممکن است واکنش های آلرژیک نشان دهد.

پیش از استفاده از چسب لیفت بینی باید آن را روی قسمتی از پوست خود تست کرده و دستورالعمل های استفاده را به دقت دنبال کنید. چنان چه پس از استفاده، متوجه هرگونه واکنش ناراحت کننده ای شدید ، فوراً استفاده از محصول را قطع کنید و به پزشک مراجعه کنید.

جمع بندی

شاید تصور کنید تنها راه اصلاح فرم بینی جراحی باشد، اما همان طور که در این مطلب ذکر شد؛ امروزه روش های جایگزین راحت تری مانند لیفت بینی برای این کار وجود دارد. لیفت بینی از طریق راه های گوناگونی مانند لیفت با نخ، لیفت با لیزر، لیفت با پلکسر یا تزریق ژل انجام می شود که در این میان لیفت با نخ پرطرفدارتر است.

به یاد داشته باشید لیفت بینی ماندگاری عمل جراحی را ندارد و ممکن است نیاز به تکرار این کار پیدا کنید. همچنین این روش برای تمام بینی ها قابل استفاده نیست و به نظر پزشک بستگی دارد. در نهایت با انتخاب یک پزشک متبحر می توانید به آسانی به فرم دلخواه بینی دست یافته و از خطر عوارض جانبی این عمل بکاهید.

سوالات متداول

لیفت بینی برای چه نوع بینی هایی مناسب است؟

یکی از انواع بینی که کاندید مناسبی برای لیفت بینی است؛ بینی گوشتی می باشد. بینی های گوشتی دارای نوک پهن هستند و بافتی گوشتی دارند. می توان از انواع روش های لیفت بینی برای لیفت بینی های گوشتی استفاده کرد.

آیا می توان به جای انجام لیفت بینی از چسب لیفت بینی استفاده کرد؟

چسب لیفت بینی به قدرتمندی انجام لیفت بینی در کلینیک های درمانی عمل نمی کند. همچنین برای تمام بینی ها مناسب نیست. از طرفی باید حداقل ۶ ماه و هر روز به مدت چندین ساعت از آن استفاده کرد تا پس از مدتی شاهد اصلاح جزئی در فرم بینی بود.

آیا لیفت بینی عوارض دارد؟

عوارض متداول لیفت بینی شامل درد، ورم، التهاب و کبودی بینی پس از انجام لیفت می باشد که طی چند روز برطرف می شود. همچنین در صورت انجام این کار نزد افراد غیر متبحر، ممکن است نخ بینی درست قرار نگیرد و بینی حالت نامتقارن پیدا کند یا نخ بینی در زیر پوست دیده شود. ایجاد عفونت پس از انجام لیفت بینی به ندرت اتفاق می افتد و با مراجعه به یک پزشک باتجربه می توان از عوارض ناخواسته دور ماند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا