پزشک و متخصص

بهترین دکتر کاشت مو در تهران

داشتن طاسی سر و کم‌حجم‌بودن مو‌ها، موردی است که می‌تواند در آقایان بیشتر به چشم آمده و موجب آزار آن‌ها شود. زیرا که افراد با داشتن مو‌هایی با حجم بالا و زیبا، جذابیت بیشتری نسبت به افراد با حجم موی کم دارند؛ بنابراین می‌توان برای این افراد، کاشت مو را پیشنهاد کرد.

البته این نکته را در نظر داشته باشید که درمان طاسی سر، با استفاده از کاشت مو، می‌تواند یک تصمیم کلیدی و مهم برای افراد به‌حساب آید. کاشت مو، توسط بهترین دکتر کاشت مو در تهران، یکی از اعمال زیبایی مهم و پرطرف‌دار در بین عموم مردم در سرتاسر دنیا می‌باشد.

بسیاری از افراد به دلایل ژنتیکی و یا بالارفتن سن و یا عواملی دیگر، دچار ریزش مو می‌شوند که این امر، سبب کاهش اعتماد به نفس در آن‌ها می‌شود. کاشت مو که یکی از جراحی‌های پرطرف‌دار در سرتاسر دنیا بوده، برای این دسته از افراد بسیار مناسب است و در نهایت باعث بازگشت مو‌های از دست رفته آن‌ها خواهد شد.

امروز در سایت پزشک بان، قصد داریم تا در مورد کاشت مو و دکتر کاشت مو در تهران، مطالبی را در اختیارتان قرار دهیم؛ بنابراین اگر شما نیز قصد انجام کاشت مو را دارید و به دنبال بهترین دکتر کاشت مو در تهران هستید، می‌توانید تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید پیشاپیش امیدواریم مطالب این سایت، برای شما کاربردی و مفید باشد.

کاشت مو چگونه انجام می‌شود؟

در این بخش قصد داریم تا به بررسی سؤال کاشت مو چگونه انجام می‌شود؟ بپردازیم. در ابتدا بیمار با مراجعه به پزشک متخصص کاشت مو نیاز خود را مطرح می‌کند و سپس با بررسی‌هایی که پزشک انجام می‌دهد بهترین روش و فرایند را برای کاشت مو مشخص می‌کند. به‌صورت کلی لیستی که می‌توانیم برای کاشت مو مدنظر قرار دهیم به صورت زیر است:

بهترین دکتر کاشت مو در تهران

 • برداشت واحد‌های فولیکولار مو از بانک مو
 • آماده‌سازی گرافت‌ها یا همان فولیکولار مو
 • کاشت گرافت

برداشت واحد‌های فولیکولار مو (گرافت مو) از بانک مو

برای بررسی دقیق‌تر این بخش در ابتدا به بررسی چیستی بانک مو و فولیکولار مو می‌پردازیم. فولیکولار مو یا همان گرافت مو به مجموعه‌ای از تار مو‌ها گفته می‌شود که در یک بخش از سر به‌صورت مشترک در یک پیاز مو قرار دارند. در واقع به هرکدام از این دسته‌های مو یک گرافت مو یا فولیکولار مو گفته می‌شود. هرکدام از این بخش‌ها می‌تواند دارای یک الی چهارتار مو باشد.

بانک مو عبارت است از محلی که تمامی گرافت‌ها برای کاشت در بخش دیگری از سر قرار دارند. به‌صورت کلی یکی از بهترین بستر‌ها که به‌عنوان یک بانک موی قوی نیز به‌حساب می‌آید، ناحیه پشت سر و بین دو گوش است. مو‌های این بخش دارای کیفیت و ضخامت مناسبی هستند و در برابر ریزش نیز پایدار هستند.

آماده‌سازی گرافت‌ها یا همان فولیکولار مو

این مرحله یعنی آماده‌سازی گرافت‌ها یا همان فولیکولار مو به‌عنوان مرحله دوم چگونگی کاشت مو است. در این مرحله به‌واسطه حساسیتی که وجود دارد سالم ماندن و زنده‌ماندن پیاز‌های مو به صورت مستقیم تحت‌تأثیر است؛ بنابراین یکی از حیاتی‌ترین بخش‌ها برای کاشت موی موفق، این است که این مرحله به‌خوبی به پایان برسد. در این مرحله پزشک باید با استفاده از به‌روزترین دستگاه‌ها و بهترین دستگاه‌ها اقدام به بررسی وضعیت پیاز مو‌ها کند تا بتواند آن‌ها را با بهترین شرایط ممکن مورداستفاده قرار دهد.

کاشت گرافت

این مرحله در واقع مرحله پایانی پاسخ سؤال کاشت مو چگونه انجام می‌شود؟ است. در این مرحله پزشک با استفاده از بهترین روش که برای بیمار تشخیص داده است اقدام به کاشت مو می‌کند. در این مرحله پزشک هرچقدر باظرافت و دقت بیشتر کار خود را انجام دهد، خروجی مناسب‌تر خواهد بود.

چگونه از موی کاشته شده مراقبت کنیم؟

چه افرادی کاندید مناسبی برای کاشت مو هستند؟

در ابتدا قبل از اینکه بخواهید کاشت مو را انجام دهید، باید بررسی کنید که آیا شما کاندید مناسبی برای انجام این کار هستید و یا خیر. در حالت کلی می‌توان گفت، افرادی که کاندید مناسبی برای کاشت مو هستند، به شرح زیر هستند:

 • افرادی که طاسی آن‌ها ناشی از آسیب بر اثر جسم‌های مختلف باشد.
 • افرادی که طاسی آن‌ها ناشی از بخیه جراحی است.
 • افرادی که در اثر سوختگی دچار طاسی شده‌اند.
 • افرادی که به‌صورت ژنتیکی خط رویش بالاتری دارند و به دنبال اصلاح خط رویش خود هستند.
 • افرادی که دچار آلوپسی آندروژنی هستند.
 • افرادی که دچار ریزش مو شده‌اند و بانک مو مناسبی نیز دارند.
 • افرادی که به علت محکم بستن مو‌های خود دچار طاسی کششی شده‌اند.

چه افرادی کاندید مناسبی برای کاشت مو نیستند؟

در قسمت قبل، کاندیدای مناسب کاشت مو را برای شما معرفی کردیم. اما همان‌طور که می‌دانید ممکن است افراد با داشتن یک‌سری ویژگی‌های خاص، از انجام کاشت مو، منع شوند. برای مثال:

 • افرادی که استرس و افسردگی بسیار شدیدی دارند.
 • افرادی که به بیماری دیابت شدید مبتلا هستند.
 • بیمارانی که به اختلالات انعقاد خون مبتلا هستند.
 • خانم‌های باردار و زنان مبتلا به اختلالات هورمونی
 • افراد زیر ۳۰ سال به دلیل اینکه هورمون ریزش مو هنوز در آن‌ها متوقف نشده است.
 • افراد وسواسی که به‌صورت مرتب مو‌ها و ابرو‌های خود را با دست می‌کشند.
 • افرادی که بانک مو نسبتاً ضعیفی دارند.
 • افرادی که به بیماری‌های عفونی مثل ایدز و سیفلیس مبتلا هستند.

چه افرادی کاندید مناسبی برای کاشت مو نیستند

مواردی که در بالا برای شما ذکر شد، افرادی هستند که کاندید مناسبی برای کاشت مو نمی‌باشند. زیرا ممکن است نتیجه کاشت موی‌شان مطلوب خودشان نباشد و علاوه بر آن دچار ریزش مجدد مو شوند.

بهترین دکتر کاشت مو در تهران

همان‌طور که می‌دانید، امروزه انتخاب دکتر کاشت مو در تهران، کار آسانی نیست و تبدیل به یک فرایند دشوار شده است. افرادی که قصد انجام کاشت مو توسط دکتر کاشت مو در تهران را دارند، تنها باهدف دستیابی به نتیجه دلخواه این اقدام زیبایی را انجام می‌دهند و در صورتی که نتیجه نهایی نزدیک به خواسته خودشان نباشد، ممکن است در نهایت رضایت کامل را در برنداشته باشد.

اینجاست که بحث بهترین دکتر کاشت مو در تهران در میان می‌آید. پس بنابراین در انتخاب دکتر کاشت مو در تهران، نهایت دقت را به خرج دهید. به‌صورت کلی قبل از انتخاب دکتر خوب برای کاشت مو در تهران می‌توانید فاکتور‌های زیر را در نظر بگیرید:

 • میزان تحصیلات پزشک انتخابی
 • سابقه کاری پزشک موردنظر
 • میزان تخصص و مهارت در انجام مراحل کاشت مو
 • استفاده از تکنیک‌های به‌روز که در دنیا برای کاشت مو استفاده می‌شود.

در ادامه بهترین دکتر کاشت مو در تهران را معرفی خواهیم کرد:

کلینیک زیبایی شید

کلینیک شید مجهز به تکنولوژی‌های روز دنیا و ابزار پیشرفته کاشت مو است. این کلینیک از وزارت بهداشت و درمان مجوز رسمی داشته و با خیال راحت می‌توانید در این مرکز عمل کاشت موی خود را انجام دهید. این مجکوعه دارای کادری متخصص و مجرب، انجام کاشت مو با آخرین روش‌های روز دنیا و گواهی ISO در بالاترین سطح رضایت مشتریان است.

تلفن:

۰۹۱۰۹۹۳۹۳۹۷

۰۲۱-۲۲۶۶۰۰۰۸

سایت: sheedclinic.com

آدرس: تهران، زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی، بین خیابان الف و ب، پلاک ۱۴۰، طبقه سوم

کلینیک پوست و مو ایوا

کلینیک ایوا با مدیریت دکتر بهروان و با استفاده از آخرین تکنولوژی‌های روز دنیا، عمل‌های کاشت مو مراجعین را انجام می‌دهد. عمل‌های کاشت مو در اتاق‌های مخصوص و کاملا بهداشتی انجام شده و متخصص پوست نیز بر پروسه‌های مختلف عمل نظارت دارد. کلینیک ایوا عمل کاشت مو را به صورت اقساطی نیز فراهم آورده تا هرکسی بتواند این عمل زیبایی را انجام دهد.

تلفن: ۰۲۱۲۲۸۷۰۸۳۰

۰۹۳۹۱۸۱۸۱۱۷

آدرس: تهران، شریعتی، بالاتر از میرداماد، خیابان منظرنژاد، پلاک ۴۵، واحد ۴

درمانگاه تخصصی پوست و مو آوینا

این کلینیک علاوه بر کاشت تخصصی مو، در زمینه کاشت ابرو، ریش و دیگر خدمات زیبایی مانند تزریق ژل و بوتاکس، خدمات زیبایی پوست، ماساژ و… نیز فعالیت دارد. بسیاری از مراجعه کنندگان به این کلینیک، از خدمات ارائه شده رضایت کامل داشته‌اند.

تلفن: ۰۲۱۸۸۶۶۵۵۳۲ – ۰۲۱۸۸۲۰۱۵۰۵

آدرس: تهران، ونک، گاندى جنوبى، خیابان٢١، پلاک٢٣

کلینیک دکتر فرح آل قیس

خانم دکتر فرح آل قیس عضو انجم بین المللی جراحان پیوند مو هستند و در دانشگاه نیز به عنوان مدرس متخصص پیوند مو فعالیت دارند. علاوه بر کاشت مو، کلینیک ایشان در زمینه کاشت ابرو، مراقبت‌های پوستی، تزریق فیلر و… فعالیت دارد. ایشان از سال ۱۳۸۵ فعالیت رسمی خود را در زمینه کاشت مو آغاز کرد و بنابراین تجربه بسیار بالایی در این زمینه دارند.

تلفن: ۰۲۱-۸۸۲۰۱۷۸۱ – ۰۹۱۲۷۹۰۷۰۱۲

آدرس: تهران، بلوار میرداماد، بین جردن و ولیعصر، پلاک ۳۱۵، واحد ۴

کلینیک آفرینش

یکی دیگر از بهترین کلینیک‌های کاشت مو در تهران، کلینیک آفرینش است. این کلینیک با ۲۰ سال تجربه، دارای متخصصین پوست و مو مجرب بوده و کیفیت کاشت موی شما را تضمین می‌کند.  علاوه بر کاشت مو، این کلینیک در زمینه تزریق ژل لب، بوتاکس، لیزر موهای زائد،کاشت ابرو، بلفاروپلاستی،  فیشال صورت نیز فعالیت می‌کند.

تلفن: ۰۲۱۸۸۵۵۱۰۳۰

سایت: afarineshkasht.com

آدرس: تهران، خیابان قائم مقام، کوچه میرزا حسنی، پلاک ۸

انواع روش کاشت مو توسط دکتر کاشت مو در تهران کدام‌اند

در حالت کلی می‌توان گفت کاشت مو به دست بهترین دکتر کاشت مو در تهران، به چند شیوه قابل‌انجام است که عبارت‌اند از:

 • روش FUT
 • روش FIT
 • روش SUT
 • روش ترکیبی
 • و…

در ادامه این مطلب، هرکدام را به طور جداگانه معرفی خواهیم کرد.

کاشت مو fut

روش FUT

در این روش در ابتدا در قسمت پوست پشت سر و یا بالای گوش، نواری را برداشت کرده و سپس، فولیکول‌های موجود در نوار را استخراج می‌کنند. در نهایت به‌صورت تک‌به‌تک در نواحی کم‌پشت سر قرار می‌دهند.

روش FIT

اگر شما به دنبال کاشت مو بدون هیچ‌گونه جراحی هستید، پیشنهاد ما به شما، استفاده از این روش است. زیرا در این روش گرافت‌های مو به‌صورت تک‌به‌تک از پوست سر جدا می‌شوند و به ناحیه خالی و کم‌پشت سر منتقل می‌شوند.

روش SUT

این روش، جزء روش‌های طبیعی به‌حساب می‌آید؛ بنابراین در این روش فولیکول‌ها که به‌وسیله دستگاه‌های پیشرفته از سر استخراج شده‌اند؛ به‌صورت کاملاً طبیعی در منطقه موردنظر رشد می‌کنند.

روش ترکیبی

آخرین روش برای کاشت مو توسط بهترین دکتر کاشت مو در تهران، کاشت مو به‌صورت ترکیبی است. همان‌طور که از نام این روش مشخص است، روش ترکیبی به این معنا است که بهترین دکتر کاشت مو از هر سه روش بالا در شرایط متناسب با آن روش، برای کاشت مو استفاده می‌کند.

روش sut

چگونه از موی کاشته شده، مراقبت کنیم؟

همان اندازه که رعایت یک‌سری از نکات در قبل و حین کاشت مو برای کسب بهترین نتیجه و پایداری کاشت مو مهم است، رعایت برخی از نکات بعد از کاشت مو به‌عنوان روش‌های مراقبت از کاشت مو نیز دارای اهمیت است. در این بخش از مقاله قصد داریم تا همراه با شما به بررسی سؤال چگونه از موی کاشته شده، مراقبت کنیم؟ بپردازیم و پاسخ‌های کاربردی را نیز دراین‌رابطه در اختیار شما همراهان عزیز قرار دهیم.

به صورت کلی لیستی از اقداماتی که باید برای کسب نتیجه بهتر و سریع‌تر طی‌شدن دوران نقاهت بعد از کاشت مو به آن‌ها توجه کنید، عبارت است از:

 • به صورت کامل از انجام‌دادن فعالیت‌های سنگین دوری کنید.
 • ورزش‌کردن، دویدن و به طور کلی اقداماتی که باعث فشار و تعرق شدید می‌شود را ترک کنید.
 • از بلندکردن اجسام سنگین بپرهیزید.
 • در صورتی که در بخش‌های کاشت مو زخمی مشاهده کردید، آن زخم را جدا نکنید.
 • بخش‌های کاشت مو را در دسترس سرما، گرما و یا باد شدید قرار ندهید.
 • زمانی که قصد استراحت دارید، سر خود را به صورت نیمه راست نگه دارید.
 • بعد از کاشت مو احتمال اینکه درد داشته باشید وجود دارد، اما بدون تجویز دکتر از مسکن استفاده نکنید.
 • از آلوده‌شدن بخش‌های کاشت شده به‌واسطه کثیفی، دود و … جلوگیری کنید.
 • بدون اجازه از دکتر حمام نکنید.
 • سر خود را با اجسام تیز و یا کثیف مورد خارش قرار ندهید.

به صورت کامل از انجام‌دادن فعالیت‌های سنگین دوری کنید.

انجام‌دادن فعالیت‌های سنگین باعث می‌شود تا به صورت مستقیم و یا غیرمستقیم به بخش‌های کاشت شده فشار بیاید و بر اثر این فشار نتیجه نهایی خراب شود.

ورزش‌کردن، دویدن و به طور کلی اقداماتی که باعث فشار و تعرق شدید می‌شود را ترک کنید.

مواردی مانند ورزش و یا پیاده‌روی سریع و در صورت کلی هر اقدامی که باعث می‌شود تا تعرق زیادی را تجربه کنید، می‌تواند برای کسب نتیجه بهتر بعد از کاشت مو مضر باشد؛ بنابراین بهتر است تا عادی‌شدن شرایط محیط‌های کاشت شده از انجام چنین مواردی دوری کنید.

کاشت مو چگونه انجام می شود؟

در صورتی که در بخش‌های کاشت مو زخمی مشاهده کردید، آن زخم را جدا نکنید.

برخی از افراد هنگامی که بخشی از محیط کاشت مو آن‌ها دچار خشکی و یا پوست‌کندگی می‌شود، اقدام به جداکردن آن می‌کنند. اما بر اساس پیشنهاد تیم ما و همچنین بهترین کلینیک کاشت مو در تهران، شما نباید چنین اقدامی را انجام دهید.

بخش‌های کاشت مو را در دسترس سرما، گرما و یا باد شدید قرار ندهید.

هنگامی که بخش‌های کاشت شده در شرایط نامناسب آب‌وهوایی قرار می‌گیرند دچار نوسان می‌شوند و این مورد بر کیفیت خروجی کاشت مو تأثیر مستقیم می‌گذارد و شما باید به این نکته به‌خوبی توجه داشته باشید تا بتوانید از بهترین نتیجه بعد از کاشت مو لذت ببرید.

از آلوده‌شدن بخش‌های کاشت شده به‌واسطه کثیفی، دود و … جلوگیری کنید.

آلوده‌شدن بخش‌های کاشت شده نیز می‌تواند برای کسب بهترین نتیجه‌ها مضر باشد؛ بنابراین سعی کنید تا عادی‌شدن شرایط به‌خوبی از نظافت سر خود مراقبت کنید.

بدون اجازه از دکتر حمام نکنید.

حمام‌کردن بدون اجازه دکتر می‌تواند تمامی درد‌ها و زحماتی که برای کاشت مو کشیده‌اید را نابود کند؛ بنابراین به این نکته بسیار توجه داشته باشید تا کوچک‌ترین آسیبی به شما وارد نشود. برای استحمام‌کردن حتماً از پزشک خود اجازه بگیرد و سپس اقدام کنید.

هزینه کاشت مو

آنچه در این مقاله خواندید:

همان‌طور که در این مقاله خواندید، امروزه بشر با پیشرفت علم در زمینه پزشکی، به‌راحتی می‌تواند به‌راحتی از شر طاسی موهای سر خود راحت شود. کاشت مو، می‌تواند جزء بهترین راهکار‌ها برای درمان ریزش مو، به شمار رود. زیرا در اکثر مواقع در صورتی که به بهترین دکتر کاشت مو در تهران مراجعه نمایید، می‌توانید در نهایت به آنچه که می‌خواهید؛ دست یابید. به همین دلیل کاشت مو، مورد استقبال بیشتر افراد که از این مشکل رنج می‌برند، قرار گرفته است.

به پایان بخش دیگر از مطالب در سایت پزشک‌ بان رسیدیم. در این مطلب در مورد بهترین دکتر کاشت مو در تهران به طور مفصل توضیحاتی را خدمتتان ارائه دادیم. همچنین به بررسی موضوعاتی همچون کاشت مو چگونه انجام می‌شود، چه افرادی کاندید مناسبی برای کاشت مو هستند، چه افرادی کاندید مناسبی برای کاشت مو نیستند، انواع روش کاشت مو و مواردی دیگر پرداختیم.

همچنین در پایان امیدواریم از این مطلب در سایت پزشکبان، نهایت استفاده و لذت را برده باشید. از اینکه تا انتهای این مطلب با ما همراه بودید، نهایت سپاس و قدردانی را داریم. در صورت داشتن هرگونه سؤال و یا ابهامی در زمینه کاشت مو، می‌توانید در بخش کامنت‌ها با ما در ارتباط باشید.
همچنین می‌توانید تجارب خود را در این زمینه با ما در میان بگذارید. پزشک‌ بان، آرزومند موفقیت روزافزون شما در تمام مراحل زندگی‌تان خواهد بود.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا