لاغری

پیکرتراشی برای چه افرادی مناسب است؟

پیکرتراشی با به‌کاربردن شیوه‌های مختلف به افراد کمک می‌کند تا سلول‌های چربی اضافی خود را که در لایه زیرین پوست قرار گرفته‌اند را از بین برده و به اندام ایدئال خود دست یابند. اما ممکن است این سؤال برای افراد پیش بیاید که آیا من فرد مناسبی برای انجام پیکرتراشی هستم یا خیر؟ این سؤال، ممکن است اولین سؤالی باشد که افراد چاق و با وزن بالا، از خود بپرسند.

پیکرتراشی با قرارگرفتن در دسته جراحی زیبایی برای دسته افراد خاصی مناسب است که می‌توانند زیر نظر پزشک، آن را انجام دهند. همان‌طور که می‌دانید، در عمل پیکرتراشی نیز مانند تمامی عمل‌های دیگر کاندیدای مناسبی وجود دارند؛ بنابراین افراد باتوجه‌به میزان چربی موضعی که دارند و همچنین شرایط فعلی‌شان، ممکن است نتوانند این جراحی را انجام دهند. امروز ما در سایت پزشک ‌بان، در کنار شما همراهان عزیز هستیم تا در مورد عمل پیکرتراشی و همچنین افراد مناسب این عمل، مطالبی را در اختیارتان قرار دهیم.

پس اگر شما نیز قصد انجام این عمل را دارید و برایتان سؤال است که آیا کاندید مناسبی برای انجام این عمل هستید یا خیر، می‌توانید تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید. پیشاپیش امیدواریم از مطالعه این مقاله، نهایت لذت و استفاده را ببرید.

پیکرتراشی چیست؟

در ابتدا لازم است تا در مورد چیستی پیکرتراشی، اطلاعاتی را به دست آورید. در حالت کلی می‌توان گفت، پیکرتراشی از جمله شیوه‌های درمانی در تمامی افراد بوده که باعث ازبین‌رفتن و حذف چربی‌های سفت و سرسخت در بدن می‌شود.

جالب است بدانید که پیکرتراشی لزوماً یک روش برای کاهش وزن نبوده و شما با بهره‌گرفتن از این روش می‌توانید، چربی‌های موضعی را از بدن خود حذف نمایید؛ بنابراین از این روش می‌توانید در نواحی مختلف مانند پیکرتراشی باسن، شکم، پهلو، قسمت‌های داخلی و خارجی ران‌ها و بازو‌ها را به‌راحتی طی مدت یک جلسه جراحی، حذف کرده و لاغری ماندگاری را ایجاد کنید.

پیکرتراشی چیست؟

افرادی که به دنبال لاغری هستند همیشه روشی کم خطر با بازدهی بالا را انتخاب می‌کنند. پیکرتراشی یکی از این روش‌ها است که به صورت کاملا اصولی و توسط بهترین دکتر پیکرتراشی در تهران انجام می‌شود؛ با این متد چربی‌های اضافی از اندام‌های چاق جدا شده و بدن شما به تناسب خاصی می‌رسد.

کاندیدای مناسب عمل پیکرتراشی

همان‌طور که در قسمت قبل گفته شد، عمل پیکرتراشی برای تمامی افراد مناسب نبوده و ممکن است برای بعضی از افراد، محدودیت داشته باشد. البته این نکته را در نظر داشته باشید که افراد باتوجه‌به سن، جنسیت، میزان بافت چربی تجمع یافته در لایه‌های زیرین پوست، می‌توانند از روش‌های متفاوتی از پیکرتراشی را استفاده کنند.

در واقع استفاده از این نوع جراحی، باتوجه‌به تکنیکی که از آن استفاده می‌کنید، کاندید مناسب خود را می‌طلبد. در ادامه این مطلب، کاندیدای مناسب عمل پیکرتراشی را برایتان معرفی خواهیم کرد.

افراد مناسب پیکرتراشی برای لاغری موضعی

افرادی که قصد بر انجام پیکرتراشی موضعی را دارند، در ابتدا می‌بایست سلامت جسمی خود را به طور کامل بررسی کنند. زیرا طی این عمل، فرد باید به طور کامل از سلامت جسمی برخوردار باشد و از نظر بیماری، هیچ بیماری زمینه‌ای و خاصی را نداشته باشد. فردی مناسب پیکرتراشی برای لاغری موضعی است که اندام‌های موردنظرش دارای سلول‌های چربی موضعی باشد.

همچنین این نکته را در نظر داشته باشید که بیمار باید توانایی انجام تمرینات ورزشی و رژیم‌های غذایی پس از عمل را به‌منظور کسب بهبودی را داشته باشد.

افراد مناسب پیکرتراشی با عمل لیپوماتیک

در حالت کلی افرادی که کاندید مناسبی برای انجام پیکرتراشی با لیپوماتیک هستند، می‌بایست دارای شرایط خاصی باشند. برخی از این شرایط عبارت‌اند از:

افراد مناسب پیکرتراشی با عمل لیپوماتیک

 • در مرحله اول باید دقت داشته باشید که شما زمانی می‌توانید از عمل پیکرتراشی با روش لیپوماتیک استفاده کنید که مبتلا به بیماری خاصی نبوده و از داروی خاصی استفاده نمی‌کنید.
 • علاوه بر آن افرادی که دارای سلامت جسمی و همچنین روانی هستند نیز کاندید مناسبی برای پیکرتراشی با لیپوماتیک محسوب می‌شوند.
 • همچنین افرادی که استفاده از رژیم‌های غذایی و ورزش‌های سخت به آن‌ها در از بین بردن چربی‌های کمک نکرده است، می‌توانند به‌راحتی از لیپوماتیک استفاده کنند.
 • باید دقت داشته باشید که اندام موردنظر شما برای عمل لیپوماتیک، دارای مقداری مناسب از بافت چربی باشد.
 • در صورتی که وزن شما طی یک سال اخیر، کاهش نیافته و به نتیجه دلخواهتان دست نیافتید، می‌توانید از پیکرتراشی به روش لیپوماتیک بهره ببرید.

مطالعه بیشتر: عمل لیپوماتیک چیست؟

افراد مناسب پیکرتراشی باسن

داشتن باسنی زیبا در کنار اندامی متناسب می‌تواند جذابیت شما را دوچندان کند. شما می‌توانید با استفاده از پیکرتراشی باسن، به فرم دلخواه باسن خود دست یابید. اما درعین‌حال باید، شرایط آن را نیز داشته باشید. پیکرتراشی باسن، می‌تواند برای افرادی که در قسمت باسن خود دارای چربی موضعی هستند، بسیار مناسب باشد.

در برخی از افراد به دلیل وجود این رسوبات چربی، فرد امکان انجام فعالیت‌های روزانه و بدنی را ندارد، بنابراین می‌تواند از پیکرتراشی باسن استفاده کند. همچنین اگر در گذشته از روش‌های طبیعی برای از بین بردن چربی‌های باسن خود استفاده کرده‌اید و تأثیر مثبتی در شما نداشته است، شما کاندید مناسبی برای عمل پیکرتراشی باسن هستید.
علاوه بر این نکات، قبل از انجام عمل پیکرتراشی باسن، سلامت جسمی و روحی خود را در نظر داشته باشید.

افراد مناسب پیکرتراشی باسن

افراد مناسب پیکرتراشی شکم و پهلو

معمولاً شکم و پهلو‌ها عضوی در بدن هستند که بیشترین حجم چربی موضوعی را به خود می‌گیرند. اگر شما نیز قصد انجام پیکرتراشی شکم و پهلو را دارید، باید در ابتدا دارای شرایط زیر باشید:

 • وجود خاصیت کشسانی در کنار ارتجاعی در پوست
 • وجود چربی موضعی در شکم و پهلو‌ها
 • افرادی که به دلیل داشتن شکم بزرگ، محدودیت‌هایی در امور روزانه‌شان ایجاد می‌شود
 • سلامت جسمی و روحی شما، از وضعیت مناسبی برخوردار باشد
 • افرادی که طی مدت‌زمان گذشته موفق به از بین بردن چربی‌های شکم و پهلو‌هایشان نشده‌اند
 • و…

افراد مناسب پیکرتراشی سینه

افرادی که دارای سینه‌های بزرگی هستند، بیشتر از مشکلات جسمانی مانند کمردرد و گردن درد رنج زیادی می‌برند. بافت سینه یکی از بخش‌های بدن بانوان بوده که باتوجه‌به نوع آن می‌توانید از روش‌های مختلف پیکرتراشی استفاده کنید. همچنین عمل پیکرتراشی سینه برای آقایانی که مشکل ژنیکوماستی دارند، نیز قابل‌انجام خواهد بود.

افراد مناسب پیکرتراشی ران

داشتن ران‌هایی بزرگ می‌تواند در اثر اضافه‌وزن و چاقی برای شما اتفاق بیفتد؛ بنابراین افرادی که در قسمت‌های داخلی و همچنین خارجی ران‌های خود، دارای چربی‌های موضعی و اضافه هستند، می‌توانند برای از بین بردن آن‌ها از عمل لیپوماتیک استفاده کنند. همچنین داشتن ران‌های نامتناسب و بزرگ می‌تواند مشکلاتی را برای افراد در زمینه پیاده‌روی، ایجاد کند. از همین جهت افرادی که دارای این شرایط هستند، کاندیدای مناسبی برای پیکرتراشی ران هستند.

افراد مناسب پیکرتراشی بازو

افراد مناسب پیکرتراشی بازو

افرادی که قصد انجام پیکرتراشی بازو را دارند نیز همانند سایر عمل‌ها باید دارای شرایط خاصی باشند. افرادی که در اثر افزایش سن، بازو‌های افتاده‌ای دارند و همچنین تجمع چربی‌های موضعی آن‌ها را آزار می‌دهد، می‌توانند از عمل پیکرتراشی بازو استفاده کنند؛ بنابراین در این حالت با ایجاد خطوط صاف و حذف پوست اضافه، بازو‌ها سفت شده و فرم زیبایی را به دست می‌آورند.

پیکرتراشی برای چه کسانی ممنوع است؟

همان‌طور که می‌دانید پیکرتراشی برای برخی از افرادی که شرایط آن را دارند مجاز بوده و درعین‌حال، برای افراد متعددی محدودیت ایجاد می‌کند. این دسته شامل افرادی می‌شود که در صورت انجام پیکرتراشی، اندام آن‌ها از تناسب خارج شده و با مشکلات سلامتی متعددی مواجه خواهند شد؛ بنابراین می‌توان گفت افرادی که دارای ویژگی‌های زیر هستند، قادر به انجام عمل پیکرتراشی نخواهند بود:

 • افرادی که محدودیت‌های انجام عمل‌های جراحی را دارند.
 • افرادی که پوست شل و افتاده‌ای داشته و به‌نحوی‌که خاصیت کشسانی و ارتجاعی خود را ازدست‌داده‌اند.
 • افرادی که دچار اضافه‌وزن بسیار زیاد هستند.
 • افرادی که سابقه بیماری قلبی داشته و در حال حاضر به غلظت خون مبتلا هستند.
 • افرادی که دارای بیماری‌های خاص ژنتیکی، دیابتی، فشارخون و پوستی هستند.
 • افرادی که دارای اختلالات تشکیل کلوئید هستند.
 • افرادی که سن آن‌ها کمتر از ۲۰ سال و بیشتر از ۶۰ سال است.
 • افرادی که باردار بوده و یا در دوران شیردهی به سر می‌برند.
 • افرادی که به دلیل نداشتن سیستم ایمنی قوی نمی‌توانند دوره نقاهت خوبی را بگذرانند.
 • افرادی که دارای چربی‌های کمی بوده و می‌توانند با استفاده از شیوه‌های طبیعی آن‌ها را از بین ببرند.
 • افرادی که دلیل محکم و منطقی برای عمل پیکرتراشی ندارند.

مطالعه بیشتر: هزینه لیپوماتیک بازو چقدر هست؟

سخن پایانی

در این مطلب از این سایت به طور مفصل درباره موضوع پیکرتراشی برای چه افرادی مناسب است، صحبت شد. همچنین در مورد موضوعاتی مانند پیکرتراشی چیست، کاندیدای مناسب عمل پیکرتراشی، افراد مناسب پیکرتراشی برای لاغری موضعی، افراد مناسب پیکرتراشی با عمل لیپوماتیک، افراد مناسب پیکرتراشی باسن، شکم و پهلو، سینه، ران، بازو صحبت شد. همچنین افرادی که در زمینه پیکرتراشی دارای محدودیت هستند و انجام پیکرتراشی برای آن‌ها ممنوع است را برایتان معرفی کردیم.

پیکرتراشی برای چه افرادی مناسب است

البته این موضوع را در نظر داشته باشید که تمام موارد زیبایی یا عمل‌های جراحی ممکن است در کنار مزایای که در زیبایی ظاهری شما ایجاد می‌کنند، معایبی را هم به دنبال داشته باشند. اکنون به پایان بخش دیگر از مطالب، در سایت پزشک ‌بان رسیدیم. از حسن توجه شما تا پایان این مطلب، نهایت سپاس و قدردانی را داریم.

در صورت داشتن هرگونه سؤال و یا ابهامی در زمینه پیکرتراشی برای چه افرادی مناسب است، می‌توانید آن را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید. همچنین می‌توانید در صورت داشتن تجربه، آن‌ را را با ما در میان بگذارید. در پایان امیدواریم از این مطلب، نهایت استفاده و لذت را برده باشید. پزشک ‌بان، آرزومند موفقیت روزافزون شما در تمامی زمینه‌ها خواهد بود.

منبع: pennmedicine

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا