لاغری

عمل لیپوماتیک چیست؟

عمل لیپوماتیک یکی از بهترین روش‌ها برای از بین بردن چربی‌های موضعی بدن است. این روش که به عمل پیکرتراشی نیز شناخته می‌شود نوعی جراحی غیرتهاجمی به حساب می‌آید؛ روش‌های زیادی وجود دارد که به کمک آن‌ها می‌توان کاهش وزن داشت.
با این حال همه افراد به دنبال روشی هستند که به کمک آن در کم‌ترین زمان و به آسانی به اندام‌ایده‌آل دست یابند.

جراحی لیپوماتیک روش که برای حذف چربی‌های اضافه و پیکر تراشی استفاده می‌شود. بسیاری از افراد این روش را به دلیل سرعت بالایی که در حذف دارد انتخاب می‌کند. با این حال استفاده به جراحی نیاز دارد؛ در نتیجه ممکن است عوارضی برای افراد داشته باشد. انتخاب به بهترین دکتر لیپوماتیک روش استفاده از آن می‌توان خطرات جراحی را تا حد ممکن کاهش داد.

لیپوماتیک چیست؟

عمل لیپوماتیک مانند دیگر روش‌های لاغری نوین مانند لیپوساکشن، در دسته جراحی‌های غیر تهاجمی قرار می‌گیرد. در این روش قسمتی از چربی‌های موضعی اندام‌های مختلف بدن برداشته می‌شود؛ از این روش نمی‌توان برای کاهش وزن به طور کامل استفاده کرد.

لیپوماتیک چیست؟

لیپوماتیک یا پیکرتراشی در واقع عملی است که در نتیجه آن اندام‌های مختلف فرم دهی می‌شوند. به طور مثال با حذف قسمت‌های خاصی از باسن، می‌توان به آن فرم زیبا و‌ ایده‌ آل بخشید.
از دیگر تفاوت‌های لیپوماتیک با دیگر روش‌های لاغری می‌توان به برداشتن چربی به جای سوزاندن آن اشاره کرد.

عمل لیپوماتیک چگونه انجام می‌شود؟

عمل لیپوماتیک نوعی جراحی غیر تهاجمی و سبک است که به صورت سرپایی انجام می‌شود؛ برای برداشتن چربی در این عمل، از دستگاهی به نام کانولا استفاده می‌شود. جراح یک سوراخ کوچک در اندام مورد نظر ایجاد می‌کند؛ سپس لوله کانولا را از طریق سوراخ ایجاد شده وارد پوست می‌کند.

دستگاه شروع به لرزیدن می‌کند و در اثر لرزش چربی‌های اضافه بدون نیاز به لیزر یا سوزاندن به طور کامل تخلیه می‌شوند. پس از استخراج چربی می‌توان از آن برای بزرگ کردن دیگر قسمت‌های بدن استفاده کرد. به طور مثال می‌توان گونه، سینه، باسن را از طریق این چربی بزرگ‌تر کرد.

لیپوماتیک، بهترین روش برای داشتن اندام زیبا

روش‌های زیادی وجود دارد که با کمک آن‌ها می‌توان بدون رژیم‌های سنگین یا انجام ورزش به تناسب اندام رسید. با این حال گاهی، بعضی از افراد به دلیل نواقص اندامی تنها در قسمتی از بدن خود اضافه وزن دارند.

این افراد می‌توانند با استفاده از عمل لیپوماتیک مشکل خود را رفع کنند. به علاوه این روش، مزایای دیگری دارد که باعث می‌شود افراد برای انتخاب لیپوماتیک ترغیب شوند. در ادامه به تعدادی از این روش‌ها اشاره خواهیم کرد.

 • احتمال به وجود آمدن عفونت در این روش بسیار پایین است
 • احتمال آسیب دیدن رگ‌های عصبی، خونی و ماهیچه‌ای در این روش تقریباً وجود ندارد
 • غیر تهاجمی بودن این روش
 • کم بودن مدت زمان مورد نیاز برای بهبود
 • کوتاه بودن زمان مورد نیاز برای جمع شدن پوست بدن
 • ایجاد ورم کمتر
 • ترشح کمتر
 • کوتاه بودن دوره استفاده از گن
 • دوران نقاهت کوتاه و آسان
 • عدم ایجاد برآمدگی و یک دست شدن لایه‌های چربی پس از عمل
 • عدم ایجاد آمبولی

عمل لیپوماتیک چگونه انجام می‌شود؟

کاندید‌های مناسب برای انجام عمل لیپوماتیک

عمل لیپوماتیک شرایطی دارد که به موجب آن محدودیت‌هایی برای افراد ایجاد می‌شود. این عمل برای بعضی از افراد بهترین گزینه برای حذف چربی‌های موضعی است. در ادامه کاندید‌هایی که برای لیپوماتیک مناسب هستند را معرفی خواهیم کرد:

 • افرادی که به طور کلی مشکل اضافه وزن ندارند.
 • افرادی که چاقی موضعی دارند.
 • افرادی که دچار مشکل چاقی موضعی هستند.
 • افرادی که از مشکل ناهمواری چربی رنج می‌برند.
 • افرادی که به دلیل داشتن بیماری در بعضی از اندام‌ها مشکل اضافه وزن دارند.
 • افرادی که قصد دارند قسمتی از بدنشان را فرم دهی کنند.
 • افرادی که نمی‌توانند با استفاده از روش‌های مانند ورزش و رژیم غذایی کاهش وزن داشته باشند.

چه افرادی نباید برای لیپوماتیک اقدام کنند؟

همه افراد از رسیدن به اندامی زیبا با استفاده از روشی آسان و سریع خوشحال می‌شوند. با این حال همه افراد نمی‌توانند با عمل لیپوماتیک به اندام‌ایده‌آل خود برسند. کسب اطلاعات در مورد اینکه این عمل برای چه افرادی نامناسب است، می‌تواند از پشیمانی‌های احتمالی جلوگیری کند.

افرادی که دچار چاقی مفرط هستند، نمی‌توانند از این روش برای کاهش وزن استفاده کنند. انتخاب این روش برای این افراد، زمانبر و پرهزینه است؛ همچنین احتمال حاصل نشدن نتیجه مورد نظر نیز وجود دارد. همه این احتمال‌ها در صورتی است که کلینیکی، انجام این عمل برای کاهش وزن را قبول کند.

بیماران دیابتی که به دلیل بیمارشان ترمیم زخم‌شان با مشکل مواجه می‌شود برای این عمل کاندید مناسبی نیستند. افرادی که دارای بیماری کم خونی مفرط هستند ممکن به دلیل انجام این عمل دچار مشکل شوند.

افرادی که مشکل سلولیت دارند در صورتی می‌توانند از لیپوماتیک برای رفع مشکلشان استفاده کنند که در اندام مورد نظرشان چربی به حد کافی وجود داشته باشد. در غیر این صورت این افراد کاندید مناسبی برای این عمل نیستند. افرادی که پوست آن‌ها شل است و پوستشان کلاژن‌سازی را به خوبی انجام نمی‌دهد نباید این عمل را انجام دهند.

لیپوماتیک، بهترین روش برای داشتن اندام زیبا

چگونه بهترین دکتر لیپوماتیک را انتخاب کنیم؟

 • همانطور که متوجه شدید عمل لیپوماتیک عملی حساس است؛ بنابراین در زمان انتخاب بهترین دکتر لیپوماتیک در ایران لازم است تا موارد زیر را بررسی کنید:
 • تحصیلات و تجربه پزشک را ارزیابی کرده و حتماً مدرک تحصیلی او را بررسی کنید.
 • با توجه به تجربه‌هایی که دیگران در زمینه عمل لیپوماتیک داشتند، می‌توانید بهترین دکتر را انتخاب کنید.
 • حتماً با افرادی که به وسیله پزشک مورد نظر شما عمل شده‌اند ارتباط بگیرید و نتیجه کار را مشاهده کنید.
 • لازم است یک جلسه ویزیت و مشاوره را با پزشکی که مد نظر دارید، داشته باشید.

هزینه عمل لیپوماتیک

هزینه عمل لیپوماتیک از جمله مهم‌ترین مواردی است که زیباجویان به آن اهمیت بسیار زیادی می‌دهند. با توجه به اینکه پزشکانی که در این زمینه مشغول به فعالیت هستند، نرخ‌های متفاوتی را نیز برای این عمل در نظر گرفته و باید شما قیمت عمل لیپوماتیک را بر اساس شرایط و ضوابطی که پزشک موردنظرتان دارد، بررسی کنید.

اما از جمله مهم‌ترین عواملی که روی تعرفه جراحی لیپوماتیک اثر دارد مواردی همچون مهارت جراح و کیفیت جراحی است؛ البته شهرت و تجربه‌ای که یک جراح دارد هم نقش مهمی در این هزینه‌ها خواهد داشت.
در ضمن برای بررسی هزینه جراحی لیپوماتیک، منطقه‌ای که در آن قصد جراحی دارید و پزشک شما در آنجا مشغول فعالیت هست، هم بسیار اثرگذار است.

مطالعه بیشتر: علت ورم بعد از لیپوماتیک چیست؟

سخن پایانی

عمل لیپوماتیک نوعی جراحی زیبا‌سازی است؛ به همین دلیل انجام این عمل هزینه بر خواهد بود. با این حال استفاده از این روش می‌تواند در زمان و انرژی شما برای فرم‌دهی به اندام‌تان صرفه‌جویی‌هایی را ایجاد کند.

چه افرادی نباید برای لیپوماتیک اقدام کنند؟

کلینیک‌های زیادی این عمل را انجام می‌دهند اما سعی کنید بهترین و با کیفیت‌ترین کلینیک‌ را انتخاب کنید.
انتخاب متخصص مناسب نیز بسیار مهم است؛ در نتیجه اگر متخصص به اندازه کافی حرفه‌ای و کاربلد نباشد، احتمال به وجود آمدن عوارض نادر و نتایج نامناسب وجود دارد.

منبع:

به این مقاله امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا