پوست

هزینه لیزر موهای زائد صورت

مشکل رفع موهای زائد صورت، همواره یکی از دغدغه های مهم افراد بسیاری بوده است. به طور معمول، افراد برای داشتن پوستی عاری از موهای زائد، هزینه های بسیاری می‌پردازند و انواع روش ها را امتحان می‌کنند. یکی از این روش ها، لیزر موهای زائد صورت است. این روش به دلیل دائمی‌تر بودن نسبت به سایر روش ها، از محبوبیت بیشتری بین افراد برخوردار است.

لیزر موهای صورت نسبت به سایر روش ها ممکن است پرهزینه تر به نظر برسد؛ اما در طولانی مدت به صرفه تر از راه های دیگر می‌باشد. برای اینکه بدانید هزینه لیزر موهای زائد صورت چقدر است و عوامل موثر بر این هزینه را بشناسید، ادامه مطلب را مطالعه نمایید.

لیزر روشی پیشرفته برای زیبایی و جوانسازی پوست و رفع ضایعات پوستی بوده که امروزه در بهترین کلینیک لیزر در تهران انجام می‌شود. این کلینیک از متخصصینی با تجربه تشکیل شده که کار لیزر را با دقت و ظرافت بالا و به صورت کاملا تخصصی انجام می‌دهند. لیزر در موارد مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ به همین دلیل پزشکان کلینیک برای انجام کار ابتدا مشاوره‌های لازم را انجام می‌دهند. لیزر بیشتر برای پوست و مو بوده که تاثیرات خوبی هم به جای می‌گذارد.

تعیین هزینه لیزر موهای زائد صورت

هزینه لیزر موهای زائد صورت برای افراد مختلف متفاوت است. بنابراین نمی‌توان قیمت مشخص و ثابتی را برای آن در نظر گرفت. دلیل این امر، تاثیر پاره‌ای از عوامل بر هزینه لیزر موهای زائد صورت می‌باشد. در واقع عوامل متعددی می‌توانند بر کاهش یا افزایش میزان این هزینه تأثیر بگذارند؛ در ادامه به شرح این عوامل می‌پردازیم.

تعیین هزینه لیزر موهای زائد صورت

وسعت ناحیه مورد نظر در لیزر موهای صورت

وسعت ناحیه ای که تحت لیزر قرار می‌گیرد؛ یکی از تعیین کننده ترین عوامل در هزینه لیزر موهای صورت می‌باشد. به طور کلی، هر چه وسعت ناحیه تحت لیزر، بیشتر باشد، هزینه لیزر موهای صورت، افزایش می‌یابد. دلیل این امر، افزایش شات لیزر برای از بین بردن موهای آن ناحیه از صورت است.

موقعیت مکانی مطب پزشک یا مرکز درمانی

به طور معمول، هزینه‌های زندگی از شهری به شهر دیگر، متفاوت است. همچنین در مناطق مختلف یک شهر نیز، هزینه انجام لیزر یکسان نمی‌باشد. به عنوان مثال، هزینه لیزر موهای زائدصورت در شهری مانند تهران با  شهر رشت، مشابه نیست.

یکی از دلایل این امر، تفاوت هزینه های زندگی است. به عنوان مثال، اجاره بها در شهر تهران با شهر رشت متفاوت است. همچنین اجاره بهای نقاط مختلف شهر تهران، در یک محدوده قیمت قرار ندارد. پرداخت اجاره بیشتر برای مرکز درمانی یا مطب، منجر به افزایش هزینه لیزر خواهد شد. همچنین خرید دستگاه های گران قیمت تر یا دارای برندهای مشهورتر، بر هزینه لیزر موهای زائد صورت تاثیر خواهد گذاشت.

نوع دستگاه لیزر مورد استفاده

نوع دستگاهی که مرکز لیزر، برای رفع موهای زائد، مورد استفاده قرار می‌دهد؛ یک عامل مهم در تعیین هزینه ی لیزر موهای صورت می‌باشد. امروزه، با پیشرفت تکنولوژی و استقبال چشمگیر از دستگاه های لیزر، شرکت های مختلفی اقدام به تولید این دستگاه ها در انواع گوناگون و با کیفیت های مختلف کرده‌اند. بدیهی است قیمت این دستگاه ها، با یکدیگر یکسان نیست و به مولفه های مختلفی بستگی دارد. برای مثال، هزینه لیزر موهای صورت توسط دستگاه های چینی یا قدیمی، کمتر از هنگامی است که از دستگاه های پیشرفته و با کیفیت برای این کار استفاده می‌شود.

نوع دستگاه لیزر مورد استفاده

تعداد جلسات مورد نیاز برای لیزر موهای صورت

لیزر موهای زائدصورت یک فرآیند زمان بر است و به صبر و حوصله زیادی نیاز دارد. برای اینکه تمام فولیکول‌های مو در ناحیه تحت لیزر، کاملا از بین بروند، به چندین جلسه لیزر نیاز داریم. معمولا تعداد جلسات بین سه تا هفت جلسه می‌باشد.

با توجه به اینکه کدام ناحیه‌ بدن برای رفع موهای زائد، تحت لیزر قرار می‌گیرد،تعداد جلسات مورد نیاز متفاوت است. هر چه به تعداد جلسات بیشتری برای رفع دائمی موهای زائد نیاز داشته باشید؛ هزینه لیزر موهای صورت نیز افزایش می‌یابد. زمان بر بودن این روش، ممکن است شما را خسته یا ناامید کند؛ اما در نهایت، با استمرار و سپری کردن مراحل درمان، می‌توانید از نتیجه کار لذت ببرید و دیگر نیازی به هزینه های متعدد برای رفع موقت موهای زائد نخواهید داشت.

رنگ موها

شاید تعجب کنید، اما رنگ موها در میزان هزینه لیزر موهای صورت، موثر است. معمولا هر چه رنگ مو تیره‌تر باشد؛ تاثیر لیزر در رفع موهای زائد، بیشتر می‌شود. دلیل این امر، جذب انرژی اشعه لیزر، توسط رنگدانه های موجود در مو می‌باشد. بنابراین، هر چه دارای موهای زائد تیره تری باشید؛ روند کار لیزر آسان‌تر و موثرتر خواهد بود. با این حال، لیزر موهای زائد صورت، برای افرادی که دارای موهای روشنی هستند نیز موثر است؛ البته فراموش نکنید که این افراد به تعداد جلسات بیشتری برای رسیدن به نتیجه مطلوب، نیاز دارند. افزایش تعداد جلسات لیزر، منجر به افزایش هزینه خواهد شد.

رنگ پوست

چنان چه پیش‌تر گفته شد؛ لیزر پوست بسیار تیره یا برنزه، با چالش هایی همراه است و روند کار را مشکل می‌کند. درواقع روش لیزر برای افرادی که دارای موهای تیره و پوست روشن هستند؛ بهتر عمل می‌کند. زیرا این افراد از کنتراست خوبی برای رفع موهای زائد با لیزر، برخوردار می‌باشند.

رنگ پوست

در افرادی که دارای پوست تیره تری هستند؛ جذب انرژی لیزر توسط رنگدانه موجود در پوست به جای مو، می‌تواند باعث ایجاد سوختگی یا آسیب رساندن به پوست شود. با این حال، لیزر موهای صورت برای افرادی با پوست تیره نیز امکان پذیر است. در چنین مواردی، پزشک ممکن است نوع دستگاه لیزر را تغییر دهد یا از طریق کاهش انرژی دستگاه، نتیجه مطلوب را به دست آورد. در این مواقع، فرد به تعداد جلسات بیشتری نیاز دارد و بدیهی است که میزان هزینه لیزر موهای صورت نیز افزایش می‌یابد.

میزان تخصص و مهارت ارائه دهنده خدمات

هر چه فرد ارائه دهنده خدمات لیزر، دارای تخصص بالاتر و مهارت و تجربه بیشتری باشد؛ هزینه لیزر موهای صورت افزایش خواهد یافت. همچنین انجام دادن لیزر موهای صورت در یک کلینیک معتبر، منجر به افزایش هزینه ها خواهد شد.

مطالعه بیشتر: عوارض لیزر موهای صورت

برآورد هزینه لیزر موهای زائد صورت

برآورد هزینه لیزر موهای زائد صورت

با وجود صرف هزینه و زمان بسیار برای انجام لیزر موهای زائد، این روش کاملا مقرون به صرفه است؛ زیرا شبیه به یک سرمایه گذاری است و در طولانی مدت باعث صرفه جویی در زمان، هزینه و کاهش دردسرهای مربوط به سایر روش های رفع موهای زائد می‌شود.

به عبارت دیگر، هزینه‌ای که برای چند جلسه لیزر پرداخته می‌شود؛ در طولانی مدت نسبت به هزینه خرید انواع وسایل زدودن مو، مانند تیغ، کرم‌های مو بر یا اپیلاسیون، کمتر است. بنابراین می توان از لیزر موهای صورت، به عنوان روشی مقرون به صرفه و دائمی برای از بین بردن موهای زائد نام برد.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا