پوست

مراقبت های بعد از بوتاکس پیشانی و دور چشم

بدون شک داشتن پوستی شاداب و عاری از چین و چروک در قسمت های مختلف صورت، مانند پیشانی و دور چشم، یکی از آرزوهای هر فردی است. امروزه با پیشرفت علم، روش های متنوعی برای رفع چین و چروک‌های صورت ابداع شده است. یکی از این روش ها، تزریق بوتاکس پیشانی و دور چشم است. این روش برای جوانسازی پوست در نواحی پیشانی و دور چشم مورد استفاده قرار می‌گیرد و موجب کاهش خطوط این نواحی می‌شود.

می‌توان با مراجعه به یک پزشک متخصص، به راحتی تزریق بوتاکس را انجام داد؛ اما این کار به تنهایی کافی نیست و این مراقبت‌ بعد از بوتاکس پیشانی است که منجر به ماندگاری اثر بوتاکس می‌شود.
برای اگاهی از مراقبت های بعد از بوتاکس، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید:

امروزه بیشتر افراد به دنبال جوانسازی پوست هستند تا از این طریق بتوانند زیبایی خود را حفظ کنند. بوتاکس بهترین روش برای جوانسازی و شادابی پوست است به شرطی که آن را توسط بهترین دکتر بوتاکس انجام دهید. تجربه و مهارتی که پزشک برای انجام بوتاکس دارد باعث شده تا نحوه و میزان تزریق به درستی انجام شود و بتواند تاثیراتی مطلوب و ماندگار داشته باشد.

مراقبت بعد از بوتاکس پیشانی و دور چشم

مراقبت‌های بعد از بوتاکس، در دست‌یابی به نتیجه مورد نظر، بسیار تاثیرگذار هستند. در ادامه به بعضی از مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس، اشاره می‌کنیم.

عدم فعالیت های سنگین

بعد از تزریق بوتاکس پیشانی و دورچشم، بهتر است که تا چندین روز از انجام فعالیت های سنگین خودداری کنید. فعالیت های سنگین موجب بالا رفتن ریتم و شدت ضربان قلب می‌شود؛ امر باعث افزایش شدت جریان خون خواهد شد و کبودی و التهاب پوست را به دنبال خواهد داشت. بنابراین از انجام هرگونه ورزش سنگین یا هوازی نظیر ایروبیک، پرهیز کنید.

بالا نگهداشتن سر

از دیگر مراقبت های بعد بوتاکس پیشانی، مستقیم نگه داشتن سر است. تا ۲۴ ساعت بعد از تزریق بوتاکس، از خم شدن یا دراز کشیدن اجتناب کنید و سر خود را صاف نگه دارید.

کمپرس سرد

گاهی پس از تزریق بوتاکس پیشانی، ممکن است با برجستگی‌های کوچکی در ناحیه تزریق مواجه شویم. برای برطرف شدن این مشکل، می‌توان بر روی این نواحی از کمپرس سرد استفاده کرد؛ این کار نیز نوعی مراقبت بعد بوتاکس است.

عدم مصرف داروها و مواد رقیق کننده خون

یکی دیگر از راه های مراقبت بعد از بوتاکس پیشانی، اجتناب از مصرف داروها و مواد رقیق‌کننده خون نظیر ویتامین ای، چای سبز و… است. مصرف این نوع مواد ممکن است موجب ایجاد کبودی و خونریزی در پوست شود.

مراقبت بعد از بوتاکس پیشانی و دور چشم

عدم استحمام

بهتر است تا ۴۸ ساعت بعد از بوتاکس پیشانی از شستن ناحیه تزریق و استحمام خوداری کنید.

دوری از محیط های بسیار گرم

بلافاصله بعد از تزریق بوتاکس پیشانی، از قرار گرفتن در محیط هایی با دمای بالا، مانند نزدیک اجاق گاز، کنار بخاری و شومینه، سونا و… اجتناب کنید. این کار ممکن است مایع بوتاکس را پخش کند.

خودداری از مسافرت با هواپیما

بهتر است تا ۴۸ ساعت پس از تزریق، از مسافرت هوایی خودداری کنید. دلیل این امر تغییر فشار هوا می‌باشد.

دست نزدن به ناحیه تزریق

بعد از انجام تزریق بوتاکس پیشانی، تا ۴ ساعت ناحیه بوتاکس را ماساژ نداده و از ساییدن آن خودداری کنید. این کار یکی از مهمترین مراقبتهای بعد از تزریق بوتاکس به شمار می‌رود؛ زیرا مالیدن ناحیه تزریق، ممکن است بوتاکس را به ناحیه اشتباهی حرکت داده و منجر به تغییر نتایج تزریق بوتاکس شود.

استفاده از کرم ضد آفتاب

یکی از انواع مراقبت بعد از بوتاکس، که منجر به ماندگاری نتایج درمان خواهد شد؛ استفاده از ضد آفتاب هنگام بیرون رفتن است. خورشید اثر مستقیمی بر روی بوتاکس پیشانی و دور چشم ندارد، اما می‌تواند منجر به آسیب پوستی شود و چین و چروک ها را تجدید کند.

انجام ورزش صورت

یکی از مراقبت های بعد بوتاکس که می‌تواند به اثرگذاری تزریق بوتاکس کمک کند، حرکت دادن ماهیچه ها یا اعصاب صورت است. می‌توان این کار را ۳ تا ۴ ساعت بعد از تزریق بوتاکس پیشانی انجام داد. برای این کار می‌توانید، ابروهایتان را حرکت بدهید، چشمک بزنید یا اخم کنید. انجام این حرکات به نفوذ بوتاکس در ناحیه تحت درمان، کمک می‌کند.

مطالعه پیشنهادی: بوتاکس پیشانی کی اثر می‌کند؟

انجام روتین پوستی

با گذشت چند روز از درمان بوتاکس، می توان به شستشوی صورت پرداخت یا روتین پوستی همیشگی را انجام داد. می توانید برای این کار، از یک مرطوب کننده یا آبرسان ملایم استفاده کنید.

خوابیدن صحیح پس از بوتاکس پیشانی و دور چشم

اجتناب از انجام درمان های تخصصی زیبایی

تا یک هفته بعد از انجام بوتاکس پیشانی و دور چشم، به سراغ انجام عمل های زیبایی صورت نظیر میکرودرم، مزوتراپی، هایفوتراپی، لیزر موهای زائد و… نروید.

عدم استعمال دخانیات

استعمال دخانیات، با آسیب به سلول های پوستی منجر به ایجاد چین و چروک و پیری زودرس می شود. بنابراین چنان چه قصد دارید، نتیجه بهتری از انجام بوتاکس بگیرید و این نتایج ماندگارتر باشند؛ از مصرف دخانیات خودداری کنید. عدم مصرف دخانیات، باعث ایجاد پوستی شفاف و شاداب‌تر برای شما خواهد شد.

عدم مصرف الکل

برای مراقبت بعد از بوتاکس پیشانی، باید از مصرف نوشیدنی های الکلی، تا حد امکان اجتناب کرد.

خوابیدن صحیح پس از بوتاکس پیشانی و دور چشم

بعد از انجام بوتاکس، نکات زیر را در هنگام خوابیدن در نظر بگیرید.

  • تا دو شب پس از تزریق، به پشت بخوابید تا فشاری به پیشانی وارد نیاید.
  • بالش مناسبی زیر سر خود قرار دهید.
  • از خوابیدن روی شکم خودداری کنید؛ این کار می‎‌تواند باعث جا به جایی ماده بوتاکس شود.

توصیه می‌شود موارد فوق را به مدت سه الی چهار شب رعایت کنید و پس از آن، می توانید به وضعیت سابق و معمول خواب خود بازگردید.

مطالعه بیشتر: قیمت بوتاکس پیشانی در ۱۴۰۲

پیامدهای ناشی از مراقبت های اشتباه بعد از بوتاکس

بوتاکس یک روش درمانی ایمن است که به طور معمول، عوارض خاصی ایجاد نمی‌کند. اما چنان چه، مراقبت های بعد بوتاکس را جدی نگیرید و به توصیه های پزشک عمل نکنید، منجر به عوارضی از جمله موارد زیر خواهد شد:

  • در ناحیه تزریق بوتاکس کبودی و تورم ایجاد می‌شود.
  • یکی از عوارض عدم مراقبت بعد از بوتاکس، بروز عفونت در قسمتی می‌باشد که تزریق انجام شده است.
  • فشار یا ماساژ بلافاصله بعد از انجام بوتاکس، می‌تواند منجر به جابه جایی ماده بوتاکس شود و فرم چهره را ناخوشایند کند.

در صورت بروز هرگونه حساسیت یا کبودی و ورم غیر طبیعی، فورا به پزشک خود اطلاع دهید. همچنین چنان چه دچار علائم مسمومیت با بوتاکس نظیر حالت تهوع، اسهال، سرگیجه و مشکل در بینایی، شدید؛ به سرعت به پزشک مراجعه کنید.

منبع: chesterdentist

۵/۵ - (۲ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا