پوست

هزینه بوتاکس صورت چقدر است؟

یکی از روش‌های جوان‌سازی پوست صورت استفاده از بوتاکس است. بوتاکس همان سم بوتولیسم است که با نام تجاری بوتاکس شناخته می‌شود. سم بوتولیسم خاصیت فلج‌کنندگی دارد و در علم پزشکی با استفاده از چنین قابلیتی، اقدام به جوان‌سازی پوست می‌کنند. نکته‌ای که در مورد بوتاکس وجود دارد این است که در این روش با توجه به سمی بودن ماده اولیه باید پزشک به کار خود به خوبی مسلط باشد تا عوارض منفی برای بیمار پیش نیاید.

در این مقاله از سایت پزشکبان قصد داریم به صورت کامل در مورد هزینه بوتاکس صورت صحبت کنیم و به بررسی اطلاعات کاملی در این رابطه بپردازیم. هزینه بوتاکس صورت وابسته به موارد مختلفی است، از این رو اگر قصد دارید تا به خوبی در این مورد اطلاعات کسب کنید در ادامه همراه ما باشید تا پاسخ سؤال خود را پیدا کنید.

امروزه بیشتر افراد به دنبال جوانسازی پوست هستند تا از این طریق بتوانند زیبایی خود را حفظ کنند. بوتاکس بهترین روش برای جوانسازی و شادابی پوست است به شرطی که آن را توسط بهترین دکتر بوتاکس انجام دهید. تجربه و مهارتی که پزشک برای انجام بوتاکس دارد باعث شده تا نحوه و میزان تزریق به درستی انجام شود و بتواند تاثیراتی مطلوب و ماندگار داشته باشد.

لیست هزینه بوتاکس صورت

در این بخش لیستی از هزینه بوتاکس در شرایط مختلف را برای شما تهیه کرده‌ایم.

 • هزینه تزریق بوتاکس مصبورت: ۸۰۰.۰۰۰ تومان برای سه ناحیه پیشانی
 • هزینه تزریق بوتاکس مصبورت: ۱.۳۰۰.۰۰۰ تومان برای ناحیه زیربغل
 • هزینه بوتاکس زئومین آلمان: ۲.۷۰۰.۰۰

در ادامه قیمت بوتاکس را بر اساس برند و کشور سازنده نیز برای شما لیست می‌کنیم:

 • بوتاکس دیسپورت – انگلیس – ۲.۴۹۰.۰۰۰ تومان
 • بوتاکس زئومین – آلمان – ۱.۹۹۰.۰۰۰ تومان
 • بوتاکس مسپورت – ایران – ۷۵۰.۰۰۰ تومان
 • بوتاکس دیستون – ایران – ۷۵۰.۰۰۰ تومان

بررسی کامل هزینه بوتاکس صورت

همان‌طور که در بالاتر اشاره داشتیم، هزینه بوتاکس صورت به موارد مختلفی وابسته است. در ادامه این بخش لیستی از این موارد را برای شما تهیه کرده‌ایم.

 • برند بوتاکس
 • حجم بوتاکس
 • ناحیه‌ای که می‌خواهید بوتاکس تزریق کنید
 • هزینه کلینیک
 • هزینه پزشک
 • هزینه‌های قبل عمل
 • هزینه‌های بعد عمل
 • تزریق چندین باره بوتاکس و …

در ادامه این بخش به بررسی بیشتر هر یک از عوامل تأثیر‌گذار در هزینه بوتاکس صورت می‌پردازیم.

برند بوتاکس

برند‌های مختلف ایرانی و خارجی در حال حاضر اقدام به تولید بوتاکس می‌کنند و تعرفه هرکدام نیز وابسته به کیفیت و ویژگی‌هایی که دارند متغیر است. به صورت کلی مواردی که بین هر برند بوتاکس تغییر ایجاد می‌کند، دربرگیرنده مواردی مانند: کشور سازنده بوتاکس، ساختار بوتاکس، مواد اولیه بوتاکس و … است.

برند‌های خارجی با توجه به وارداتی بودن دارای قیمت بالاتری نسب به برند‌های ایرانی هستند، اما بر اساس مستندات موجود و فید بک‌های کسانی که بوتاکس کرده‌اند، برند‌های خارجی مناسب‌تر هستند و ماندگاری بیشتری نیز دارند.

نکته‌ای که در مورد برند‌های خارجی بوتاکس وجود دارد، این است که برخی از برند‌ها به دلیل تحریم‌هایی که وجود دارد به بازار‌های ایران نمی‌رسد و از این رو محدودیت‌هایی در انتخاب برند بوتاکس وجود دارد.

حجم بوتاکس

یکی دیگر از پارامتر‌های تأثیر‌گذار در هزینه بوتاکس صورت، حجم بوتاکس است. در واقع هرچقدر حجم بوتاکس شما بیشتر باشد، هزینه‌ای بیشتری نیز در پی دارد. یکی از بهترین اقدامات در راستای برآورد هزینه بوتاکس صورت این است که شما قبل از انجام‌دادن این کار با کمک پزشک موردنظرتان حجم تقریبی بوتاکس را مشخص کنید.

ناحیه‌ای که می‌خواهید بوتاکس تزریق کنید

مورد سومی که از جمله پارامتر‌های تأثیر‌گذار در هزینه بوتاکس صورت است، مربوط به ناحیه‌ای است که قصد تزریق بوتاکس را دارید. ارتباط ناحیه موردنظر شما برای بوتاکس با هزینه بوتاکس صورت به این صورت است که هرچقدر این ناحیه گسترده‌تر باشد، نیاز است تا هزینه‌ای بیشتری را پرداخت نمایید.

هزینه کلینیک

هزینه کلینیک وابسته به شرایط مختلف متغیر است و از این رو نمی‌توان عدد ثابتی را برای آن در نظر گرفت. هزینه کلینیک با توجه به خدماتی که در اختیار شما قرار می‌دهد، متغیر است. در واقع هزینه کلینیک پایه ثابت هزینه بوتاکس صورت به حساب می‌آید و با توجه به تعرفه کلینیکی که برای بوتاکس انتخاب کرده‌اید، مشخص می‌شود.

هزینه پزشک

مورد دیگری که در ارتباط با هزینه بوتاکس صورت وجود دارد، هزینه پزشک یا همان دستمزد پزشک است. این مورد نیز مانند هزینه کلینیک دارای عدد ثابتی نمی‌باشد و بین دکتر‌های مختلف، متغیر است.

هزینه‌های قبل از عمل

یکی دیگر از مواردی که در لیست هزینه بوتاکس صورت قرار می‌گیرد، مربوط به هزینه‌های قبل از عمل است. در واقع مواردی همچون هزینه آزمایش‌ها، هزینه‌های ویزیت دکتر، هزینه خرید یک‌سری دارو‌های پیش‌نیاز بوتاکس جز هزینه‌های قبل از عمل قرار می‌گیرد.

هزینه‌های بعد از عمل

بخش دیگری از هزینه بوتاکس صورت، مربوط به هزینه‌های بعد از عمل است. مواردی مانند: خرید دارو‌ها، مراجعه مجدد به پزشک و … می‌تواند در این بخش به حساب بیاید.

تزریق چندین باره بوتاکس

در برخی از مواقع برای بعضی از افراد پیش می‌آید که بعد از اتمام تزریق بوتاکس، پزشک تشخیص می‌دهد که برای کسب نتیجه بهتر نیاز است تا بیمار مجدداً اقدام به تزریق کند و از این رو هزینه بیشتری را باید برای بوتاکس بپردازد و در این صورت هزینه بوتاکس صورت افزایش پیدا خواهد کرد.

بررسی کامل هزینه بوتاکس صورت

آیا بیمه هزینه تزریق بوتاکس را می‌دهد؟

یکی از سؤالاتی که مراجعه‌کنندگان برای بوتاکس آن را می‌پرسند این است که آیا بیمه هزینه تزریق بوتاکس را می‌دهد؟ ما در این بخش به این سؤال پاسخ خواهیم داد.

پاسخ این سؤال خیر است. زیرا شرکت‌های بیمه بر اساس قراردادی که با بیمه‌شونده امضا می‌کنند، هزینه‌های جراحی‌های زیبایی را پرداخت نمی‌کنند و بوتاکس صورت نیز در این دسته قرار دارد و جز عمل‌های سرپایی زیبایی به حساب می‌آید و بیمه شامل حالش نمی‌شود؛ بنابراین اگر قصد دارید تا بوتاکس صورت انجام دهید، لازم است به غیر از هزینه بوتاکس صورت به این فاکتور نیز توجه داشته باشید تا مشکلی برای شما از نظر مالی پیش نیاید.

بوتاکس چه کاربرد‌هایی دارد؟

در این بخش لیستی از کاربرد‌های بوتاکس را برای شما لیست می‌کنیم. به طور خلاصه اصلی‌ترین کاربرد‌های بوتاکس عبارت است از:

 • از بین بردن خطوط و چروک ناحیه گردن
 • بهبود وضعیت چروکی پوست چانه
 • بهبود وضعیت چروکی عمق چاله چانه یا همان دو چانگی
 • بالابردن نوک بینی
 • تنظیم‌کردن محل قرار‌گیری لب
 • از بین بردن خطوط دور لب
 • از بین بردن خطوط زیر چشم
 • از بین بردن خطوط پیشانی و …

البته به غیر از موارد بالا بوتاکس برای درمان برخی از بیماری‌ها مانند: لرزش دست، لرزش پا و … کاربرد دارد.

مطالعه پیشنهادی: بوتاکس پیشانی کی اثر میکند؟

سخن پایانی

در این مقاله از سایت پزشکبان با عنوان هزینه بوتاکس صورت چقدر است؟ همراه شما دوستان بودیم. امیدواریم مطالبی که در این محتوا مورد بررسی قرار گرفت برای شما مفید بوده باشد و به خوبی از آن‌ها بهره‌مند شده باشید و همچنین پاسخ سؤالات خود را نیز دریافت کرده باشید. در صورتی که در ارتباط با موارد بیان شده در این مقاله سؤالی دارید می‌توانید آن را در بخش کامنت‌ها با ما در میان بگذارید تا در اسرع وقت پاسخگوی شما باشیم.

ما سعی کردیم با بررسی مواردی مانند: لیست هزینه بوتاکس صورت، پارامتر‌های تأثیر‌گذار در هزینه بوتاکس صورت و … به خوبی به بررسی این موضوع بپردازیم و آماری را نیز در این رابطه در اختیار شما قرار دهیم. در پایان از اینکه تا انتهای مقاله همراه ما بودید سپاس گذاریم.

منبع: skincarectr

۴.۵/۵ - (۲ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا