پوست

عوارض بوتاکس صورت بعد از چند سال

عوارض بوتاکس صورت چیست؟ بوتاکس ممکن است در کنار فواید بسیار، عوارضی هم داشته باشد که این عارضه‌ها بسته به ساختار بدنی افراد متفاوت خواهد بود. برخی افراد ممکن است که عوارض شدید و سنگین بوتاکس را در بدن خود احساس کنند؛ اما برخی دیگر ممکن است تنها حجم کمی عارضه داشته باشند و مدت کوتاهی هم با عارضه دست‌و‌پنجه نرم‌کنند.

وجود عوارض در بوتاکس صورت باعث شده تا افراد قبل از انجام فعالیت به سراغ مجموعه معتبری بروند و در رابطه با عوارض مواد بوتاکس پرس‌وجو نمایند.

امروزه بیشتر افراد به دنبال جوانسازی پوست هستند تا از این طریق بتوانند زیبایی خود را حفظ کنند. بوتاکس بهترین روش برای جوانسازی و شادابی پوست است به شرطی که آن را توسط بهترین دکتر بوتاکس انجام دهید. تجربه و مهارتی که پزشک برای انجام بوتاکس دارد باعث شده تا نحوه و میزان تزریق به درستی انجام شود و بتواند تاثیراتی مطلوب و ماندگار داشته باشد.

معرفی عوارض بوتاکس صورت
قبل از انجام بوتاکس صورت عوارض آن را بشناسید و در باره آن اطلاعاتی به دست آورید.

آیا بوتاکس صورت بعد از چند سال عارضه ای دارد؟

برخی افراد سوال کرده‌اند که آیا بوتاکس صورت بعد از چند سال عارضه ای دارد؟ در جواب این گونه افراد باید بگوییم که بله بوتاکس عوارض جانبی فراوانی دارد که البته برای همه افراد این عارضه وجود نخواهد داشت. از عوارض بوتاکس صورت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. آسیب به عضله و اعصاب صورت
 2. مشکل در بلع
 3. افتادگی در ناحیه پلک
 4. ضعف عضلات گردن
 5. تار شدن بینایی
 6. مشکل در جویدن
 7. مشکل در تکلم و گرفتن صدا
 8. بالا رفتن تپش قلب
 9. خارش پوستی

عوارض گفته شده ممکن است پس از ۱۰ سال برای افرادی که بوتاکس صورت تزریق کرده‌اند، به وجود بیاید که در این صورت باید به سرعت به پزشک متخصص مراجعه کرده تا در مدت زمان کوتاهی مورد درمان قرار بگیرند و بر عوارض آن غلبه کنند.

درست است که اثرات تزریق بوتاکس صورت موقتی می‌باشد اما بررسی‌ها نشان داده که برخی افراد پس از مدت زمان طولانی عوارض آن را احساس می‌کنند که بسته به حجم عوارض باید مورد مداوا و درمان قرار بگیرند.

 

عوارض بوتاکس صورت بعد از تزریق

در حالت عادی بعد از تزریق بوتاکس ممکن است با عوارضی مواجه شوید که برخی از این عوارض کاملا طبیعی و عادی هستند و پس از چند روز به صورت کامل از بین می‌روند، از این عوارض می‌تپاد موارد زیر را نام برد:

 1. قرمزی و التهاب
 2. خارش
 3. سردرد
 4. تهوع
 5. درد کوتاه مدت
 6. کبودی
 7. عفونت

عوارض تزریق بعد از مدتی بسته به ساختار بدنی فرد از بین خواهند رفت؛ اما ممکن است که این عوارض بعد از سال‌ها دوباره خود را نشان بدهند، آن هم با حجم بالاتر که در این صورت شما باید با همان پزشک که برای شما تزریق را انجام داده ارتباط برقرار کرده تا شما را مورد درمان قرار بدهد.

هر فرد ممکن است تنها با یک یا چند عارضه روبرو شود که در این صورت درمان فرد را آسان‌تر خواهد شد؛ اما اگر عارضه فرد بیشتر و سنگین‌تر باشد مسلما نیاز به رسیدگی و درمان بیشتری هم پیدا خواهد کرد.

سن مشخصی برای انجام بوتاکس وجود ندارد و افراد بر حسب نیاز و علاقه در هر سنی می‌توانند برای تغییرات کوچک در چهره خود از بوتاکس استفاده کنند. اما اگر دنبال اطلاعات بیشتری هستین، در مقاله بهترین سن برای تزریق بوتاکس چه زمانی هست به این سوال پاسخ دادیم

از بوتاکس صورت استفاده کنیم
برای استفاده از بوتاکس بهتر از قبل از گرفتن تصمیم به خوبی درباره آن تحقیق کنید.

سخن پایانی

هر محصول آرایشی تزریقی عوارضی در ساختار خود دارد که روی همه به صورت یکسان عمل نمی‌کند و باید مورد بررسی قرار بگیرد تا فرد بداند که چه میزان عارضه با تزریق بوتاکس دریافت کرده است. آشنایی و اطلاع از عوارض جانبی و عوارض بعدی بوتاکس صورت باعث شده تا افراد کمتر به سراغ این گزینه برای جوان‌سازی پوست خود بروند، مسلما عوارض دردناک این روش جوان سازی سبب بروز استرس در آنها و عملکرد نادرست تزریق هم خواهد شد.

منبع: onlinelibrary.wiley.com

۵/۵ - (۲ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا