پوست

تزریق بوتاکس پیشانی

نام بوتاکس پیشانی را حتما شنیده اید، اما نمی دانید چگونه عمل می کند؟ یا اینکه بوتاکس پیشانی کی اثر میکند؟ هدف از تزریق بوتاکس پیشانی، رفع چین و چروک پیشانی با صاف کردن پوست بدون جراحی است. تمام هنر پزشک این است که از طریق یک حرکت تکنیکی به شما اجازه می دهد تا چین و چروک های پیشانی را از بین ببرید.

البته توجه به این نکته ضروری است که نباید بوتاکس پیشانی را دست هر پزشکی سپرد چون ممکن است عواقب بدی به همراه داشته باشد.

امروزه بیشتر افراد به دنبال جوانسازی پوست هستند تا از این طریق بتوانند زیبایی خود را حفظ کنند. بوتاکس بهترین روش برای جوانسازی و شادابی پوست است به شرطی که آن را توسط بهترین دکتر بوتاکس انجام دهید.

چرا پیشانی چین و چروک دارد؟

چین و چروک های پیشانی چروک های پویا یا خطوط بیان هستند؛ وقتی اخم می کنیم ظاهر می شوند؛ حرکت چشم همچنین باعث ایجاد چین و چروک در پیشانی و اطراف چشم مانند خطوط اخم می شود.
این چین و چروک ها به دلیل حالات صورت ما و همچنین به دلیل پیری پوست ظاهر می شوند. بدن به مرور زمان کلاژن، الاستین و اسید هیالورونیک کمتری تولید می کند.

این مولکول ها برای هیدراتاسیون و کشش پوست ضروری هستند. بنابراین پوست صورت با افزایش سن کمتر صاف به نظر می رسد.

تاثیر تزریق بوتاکس پیشانی چگونه است؟

تزریق بوتاکس در پیشانی، شیارهای افقی و عمودی در ناحیه پیشانی و بین چشم ها را محو می کند.

متأسفانه درمان های زیبایی همیشه برای کاهش چین و چروک پیشانی کافی نیست. مهمتر از همه، این راه حل ها باعث می شود تا ظاهر آنها برای مدتی به تاخیر بیفتد. درمان های تزریقی مناسب ترین راه حل های پزشکی برای از بین بردن چین و چروک هایی هستند که قبلا ایجاد شده اند.

چندین روش درمانی برای کاهش و از بین بردن چین و چروکوجود دارد. از جمله آنها درمان بوتاکس است. این فرآیند باعث سفت شدن پوست می شود. افتادگی پوست و خطوط بیان به لطف این محلول نامرئی می شوند. عمل تزریق بوتاکس پیشانی بسیار ساده است.

ماهیچه های پوستی برای بیان احساسات ما روی صورت دخالت می کنند. آنها بین پوست و برجستگی های استخوانی قرار دارند و در یک تونیک ملتحمه (سیستم عضلانی آپونورتیک سطحی یا SMAS) قرار دارند. این نیز مانند پوست با افزایش سن خاصیت ارتجاعی و رنگ خود را از دست می دهد.

چین و چروک های پیشانی به صورت شما ظاهری نگران، خسته می بخشد که زیبایی تان را تحت تاثیر قرار میدهد.

تزریق بوتاکس در پیشانی این انقباض فیبر عضلانی را سرکوب می کند. بوتاکس با مهار رقابتی از عملکرد واسطه عصبی سیناپس بین عصب و عضله جلوگیری می کند. از آنجایی که عضله فرونتال دیگر تحریک نمی شود، فیبرهای آن دیگر منقبض نمی شوند و شل می شوند (اثر آرامش بخشی که به آن فلج شل نیز می گویند).
ماهیچه ها و پوست شل می شوند و ظاهری صاف به دست می آورند.

جوانسازی با تزریق بوتاکس پیشانی

تزریق بوتاکس راه حل انتخابی برای اصلاح چین و چروک های پویا پیشانی است که روی پیشانی ظاهر می شوند، زیرا عضله جلویی بیش از حد منقبض شده است. هدف می تواند حذف احساسات منفی از بالای صورت (شدت، نگرانی، خستگی و غیره) یا یک اثر جوان کننده ساده برای اهداف زیبایی شناختی باشد.

برای چین و چروک های جلویی کمتر مشخص و همراه با ذوب شدن حجم ها، پزشک می تواند تزریق اسید هیالورونیک را در نظر بگیرد. این پرکننده با حجیم کردن پیشانی صاف، حجم را دوباره ایجاد می‌کند و در نتیجه یک عمل لیفتینگ کوچک روی پوست ایجاد می‌کند.

بوتاکس پیشانی چگونه انجام میشود؟

بوتاکس پیشانی چگونه انجام میشود؟

این جلسه تزریق در یک واحد پزشکی استریل و معمولا در کلینیک های زیبایی انجام می شود. سریع است (۱۰ تا ۲۰ دقیقه) و بیمار به محض اتمام جلسه بدون به خانه برمی گردد. پروتکل کلی با تمام تزریقات بوتاکس یکسان است.
برای از بین بردن چین و چروک های پیشانی، پزشک برای تعیین نقطه ورود تزریق بسیار مراقب خواهد بود.

او با انجام تزریق عضلانی خود در فاصله ۳ سانتی متری از لبه استخوانی اربیت، ناحیه فوقانی عضله را هدف قرار می دهد، در غیر این صورت خطر پتوز ابرو وجود دارد. او اغلب بین سه تا پنج نقطه تزریق را انجام می دهد تا یک رندر منظم ارائه دهد و در صورت لزوم هرگونه عدم تقارن اولیه ابروها را در نظر می گیرد.

به طور متوسط در ۴ تا ۱۰ روز پس از انجام، پوست پیشانی شما با ظاهری صاف، جوانی خود را باز می یابد. شما جوان‌تر و شاداب‌تر به نظر می‌رسید و این تأثیری حدود شش ماهه دارد. به ندرت پیش می‌آید که ابرو به دنبال انقباض بیش از حد عضله جلویی خارجی، به حالت بیش از حد بالا کشیده شود.

اگر اینطور شود، اصلاح آن از هفته سوم با لمس کردن، به منظور بازگرداندن ابرو به موقعیت خود آسان است. پزشک کمی بوتاکس در قسمت بیرونی عضله فرونتالیس تزریق می کند.

برند های بوتاکس پیشانی متنوع هستند و در مقاله بهترین مارک بوتاکس پیشانی کامل بررسی شده است.

اقدامات احتیاطی بعد از جلسه بوتاکس

  • تا ۶ ساعت پس از تزریق نباید دراز بکشد.
  • روزهای قبل و بعد از تزریق نباید داروهای ضد التهاب یا آسپرین مصرف کند.
  • این ناحیه را نباید به مدت ۴۸ ساعت ماساژ داد یا لمس کرد.
  • سونا و حمام در روزهای اول توصیه نمی شود.
  • انجام فعالیت های فشرده در عرض ۲۴ ساعت پس از تزریق بوتاکس توصیه نمی شود.

عوارض تزریق بوتاکس چیست؟

تزریق بوتاکس زمانی که توسط پزشک مجرب انجام شود نسبتاً بی خطر است. اما این موارد از عوارض تزریق بوتاکس ممکن است دربرخی افراد به ندرت دیده شود:

کبودی در محل های تزریق

کبودی در محل‌های تزریق می‌تواند تا سه هفته ادامه داشته باشد، اما استفاده از کرم آرنیکا قبل از جلسه می‌تواند از ظاهر آن جلوگیری کرده یا آن را به حداقل برساند. توصیه هایی که اگر فرد تحت درمان ضد پلاکتی یا ضد انعقادی باشد، توجیه بیشتری دارد.

افتادگی پلک بالا

این عارضه بسیار نادر است، اغلب به دلیل مصرف بیش از حد یا یک خطای فنی است. یک تا شش ماه طول می کشد تا یک رگرسیون کامل انجام شود.

مشکل ابرو

ابروها پایین تر. این ممکن است مربوط به تزریق خیلی کم سم در پیشانی، دوزهای کمی بیش از حد یا پوست بسیار نرم باشد. دکتر بسپیراس می گوید: «تمرینات لیفت ابرو می تواند وضعیت را بهبود بخشد، اما یک ماه، گاهی اوقات کمتر، طول می کشد تا به حالت عادی برگردد.

سردرد

سردرد ممکن است در طول جلسه ظاهر شود، گاهی اوقات فقط در یک طرف. آنها به خودی خود در عرض چند ساعت یا چند روز بهتر می شوند.

خطوط یخ زده

ممکن است در مواردی که پزشک از غلظت‌های کمی بالاتر استفاده کرده باشد، بیمار دارای ویژگی‌های منجمد باشد تا نتیجه ماندگارتری داشته باشد. این اثر در هفته های بعد از بین می رود.

اگرچه بسیار بعید است، اما ممکن است سم موجود در تزریق در بدن شما پخش شود. اگر ساعت ها تا هفته ها پس از دریافت بوتاکس متوجه هر یک از این عوارض شدید، فوراً با پزشک خود تماس بگیرید:

  • ضعف عضلانی
  • مشکلات بینایی
  • مشکل در صحبت کردن یا بلعیدن
  • مشکلات تنفسی
  • از دست دادن کنترل مثانه

پزشکان به طور کلی توصیه می کنند از استفاده از بوتاکس در دوران بارداری یا شیردهی خودداری کنید. و در افرادی که به پروتئین شیر گاو حساسیت دارند نباید از بوتاکس استفاده شود.

مطالعه بیشتر: تزریق بوتاکس صورت

پزشک خود را برای تزریق بوتاکس پیشانی با دقت انتخاب کنید

بوتاکس فقط باید تحت نظر پزشک استفاده شود؛ مهم است که تزریق ها دقیقاً انجام شوند تا از عوارض جانبی جلوگیری شود. اگر بوتاکس درمانی نادرست انجام شود می تواند خطرناک باشد.
از پزشک مراقبت های اولیه خود درخواست معرفی کنید یا به دنبال پزشکی باشید که در بیماری شما متخصص باشد و در انجام درمان های بوتاکس تجربه داشته باشد.

یک پزشک ماهر و دارای گواهی مناسب می تواند شما را در مورد این روش راهنمایی کند و به شما کمک کند تا تعیین کنید که آیا این روش به بهترین وجه با نیازها و سلامت شما مطابقت دارد یا خیر.

منبع: healthline

۴.۵/۵ - (۲ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا