دندان

هزینه ایمپلنت فوری چقدر است؟

ایمپلنت فوری یا یک روزه یکی از بهترین روش‌ها برای جایگزین کردن دندان از دست رفته در طول مدت زمان کوتاهی است که پس از کاشت ایمپلنت فوری، سریعا یک لایه روکش موقتی روی ایمپلنت کشیده می‌شود. روند ایمپلنت فوری به این صورت است که یک پایه فلزی تیتانیومی را داخل استخوان فک قرار می‌دهند؛ سپس تاچ را روی دندان نصب می‌کنند.

مسلما ایمپلنت فوری همانند هر عمل دیگری دارای مزایا و معایبی است که در این مطلب به بررسی این موارد و همچنین عوامل موثر بر هزینه نصب این ایمپلنت‌ها می‌پردازیم. اگر شما هم قصد کسب اطلاعات در این زمینه را دارید با ما همراه باشید.

دهان یکی از حساس‌ترین بخش‌های بدن است؛ به همین دلیل اکثر افراد در سنین و شرایط مختلف با مشکلات مربوط به سلامت دهان و دندان درگیر هستند. مراکز و کلینیک‌های دندانپزشکی زیادی در سراسر کشور به منظور رفع این مشکلات تأسیس شده‌اند. انتخاب بهترین کلینیک دندانپزشکی در کرج می‌تواند بهترین نتایج را برای بیماران حاصل کند.

چه افرادی کاندید ایمپلنت فوری هستند؟

شاید شما هم تصور کنید که می‌توان برای تمامی افراد از ایمپلنت فوری یا همان ایمپلنت یک روزه استفاده کرد، اما این تصور کاملا اشتباه است؛ چرا که تنها با دارا بودن برخی شرایط افراد کاندید مناسب برای ایمپلنت فوری هستند و در صورت نداشتن این شرایط نمی‌توان از این روش برای دندان آن‌ها استقاده کرد‌. در ادامه این شرایط را ذکر می‌کنیم.

 • استحکام فک

یکی از اصلی‌ترین شرایط برای انجام ایمپلنت فوری، میزان مقاومت فک افراد برای نصب ایمپلنت و تاج در یک روز است؛ چرا که فک برخی افراد استحکام و مقاومت کافی برای این کار را ندارند.

 • سلامت بیمار

افرادی که از سلامت خود اطمینان کامل دارند، کاندید مناسب برای ایمپلنت فوری هستند؛ دقت کنید کسانی که دارای بیماری‌های مزمن هستند به هیچ وجه نمی‌توانند از ایمپلنت فوری استفاده کنند.

 • نداشتن اعتیاد به مواد مخدر

شاید شنیدن این جمله که افراد سیگاری نمی‌توانند از ایمپلنت فوری استفاده کنند برایتان جای سوال داشته باشد؛ اما باید بدانید سیگار کشیدن باعث از بین رفتن کل روند درمانی می‌شود؛ از این رو افراد سیگاری کاندید مناسبی برای ایمپلنت یک روزه نیستند.

با دانستن ویژگی‌های افراد مناسب برای ایمپلنت فوری و همچنین در صورت تایید نهایی پزشک متخصص از شرایط بیمار، می‌توان از ایمپلنت فوری برای رفع عیوب یک یا چند دندان استفاده کرد. ایمپلنت فوری دارای مزایای فوق العاده‌ای است که برای دانستن این مزایا شما را به خواندن ادامه‌ی مطلب دعوت می‌کنیم.

معایب و مزایای ایمپلنت فوری دندان چیست؟

مزایای ایمپلنت فوری

استفاده از ایمپلنت فوری برای افرادی که قصد نتیجه گیری سریع دارند بسیار مفید است؛ چرا که این روش مزایای فراوانی دارد که در ادامه این مزایا را شرح می‌دهیم.

 • نتایج فوری

می‌توان گفت اصلی‌ترین مزیت انجام ایمپلنت فوری، نتایج فوری و رضایت بخش آن است؛ چرا که رفع عیوب دندان‌، تنها در یک جلسه انجام می‌گیرد و این موضوع برای افرادی که دوست دارند سریعا نتیجه بگیرید، یک مزیت عالی تلقی می‌شود.

 • بدون نیاز به جراحی

در روش سنتی ایمپلنت، نیاز به جراحی و برش‌هایی است که خوشبختانه در روش ایمپلنت فوری خبری از جراحی نیست و این یک مزیت عالی برای افرادی است که ترس از جراحی دارند.

 • روند بهبودی کوتاه

یکی دیگر از مزیت‌های بی‌نظیر ایمپلنت یک روزه، روند بهبودی کوتاه آن است؛ به نحوی که بیمار، همان روز می‌تواند به راحتی صحبت کند و غذا بخورد.

موارد نام برده همگی جز مزیت‌های ایمپلنت فوری هستند که مسلما نمی‌توان گفت این روش صد در صد بدون عیب است؛ در ادامه به بررسی معایب این روش می‌پردازیم.

معایب ایمپلنت فوری

انجام ایمپلنت یک روزه در کنار مزایای فوق العاده‌ای که دارد یک سری معایب دارد که این مضرات شامل موارد زیر هستند.

 • مناسب نبودن برای همه

می‌توان گفت یکی از معایب ایمپلنت فوری، شرایط استفاده آن است که برای همه مناسب نیست و باید فک تراکم مناسبی داشته باشد.

 • احساس درد

احساس درد در کارهای دنداپزشکی امری طبیعی است اما با این حال می‌توان گفت به دلیل اینکه در این روش تمامی کارها در یک روز انجام می‌شود، امکان افزایش احساس درد وجود دارد، هر چند که با تجویز داروهای بی حسی و ضد درد این حس تا حدودی کاهش می‌یابد.

 • امکان به خطر افتادن سلامت لثه

از آن‌جایی که تمامی اقدامات برای ایمپلنت یک روزه تنها در مدت کوتاهی انجام می‌شود، می‌تواند این امکان را فراهم آورد که سلامت لثه‌ها را تحت تاثیر قرار دهد و باعث فشار به دندان‌های مجاور شود.

گفتنی است که انجام ایمپلنت فوری کاری بسیار حساس و نیازمند دقت فراوان است؛ بنابراین تبحر و تجربه دندانپزشک از اهمیت بالایی برخوردار است.

برای جلوگیری از بروز عوارض ایمپلنت فوری انتخاب مراکز معتبر را در اولویت قرار دهید؛ چرا که انتخاب مرکز مناسب برای ایمپلنت فوری نه تنها بر سلامت دهان و دندان، بلکه بر هزینه ایمپلنت نیز تاثیر می‌گذارد. در ادامه به بررسی دیگر عوامل تاثیر گذار بر هزینه ایمپلنت فوری می‌پردازیم.

عوامل موثر بر هزینه ایمپلنت فوری

هزینه لازم برای ایمپلنت‌های دندانی یک روزه تحت تاثیر پارامترهای بسیاری تعیین می‌شود که هر یک از این عوامل در تغییر قیمت هزینه‌های ایمپلنت فوری تاثیر گذارند؛ برخی از این عوامل شامل موارد زیر هستند.

عوامل موثر بر هزینه ایمپلنت فوری

 • جنس و نوع متریال به کار رفته

اگر بخواهیم به طور کلی این فاکتورها را مورد بررسی قرار دهیم باید بگوییم هر چقدر جنس و‌ نوع متریال به کار رفته برای ایمپلنت فوری، با کیفیت‌تر باشد، مسلما دوام و ماندگاری افزایش می‌یابد؛ باکیفیت بودن جنس و متریال ایمپلنت سبب افزایش هزینه‌های ایمپلنت فوری می‌شود.

 • تعداد ایمپلنت

گفتنی است هر چقدر تعداد ایمپلنت‌های لازم برای رفع عیب‌های دندان بیشتر باشد، قطعا مواد بیشتر و زمان بیشتری برای انجام آن صرف می‌شود که این عوامل نیز سبب افزایش قیمت ایمپلنت فوری می‌شود.

 • تبحر پزشک

هر چقدر تجربه و تبحر پزشک بیشتر باشد، امکان آسیب به سلامت فک و دندان کم‌تر بوده و نتایج بهتری از عمل کسب می‌شود که مسلما انجام ایمپلنت فوری توسط پزشکان ماهر و باتجربه قیمت بالاتری دارد.

علاوه بر موارد گفته شده، کشور سازنده وسایل لازم برای ایمپلنت، انتخاب مرکز انجام ایمپلنت و… نیز بر هزینه‌های ایمپلنت فوری تاثیر گذارند که در ادامه شما را در جهت انتخاب مرکز مناسب یاری می‌کنیم.

مطالعه بیشتر: مراحل ایمپلنت دندان

جمع بندی

ایمپلنت فوری یک روش سریع و عالی برای اصلاح و رفع عیب‌های دندان‌ است که به علت نتیجه گیری سریع افراد بسیاری مشتاق انجام این روش هستند؛ اما تمامی افراد نمی‌توانند از ایمپلنت فوری استفاده کنند، چرا که باید فک آن‌ها مقاومت بالایی داشته باشد. همچنین عوامل متعددی بر هزینه‌های ایمپلنت تاثیر گذار است که ترجیحا بهتر است تنها روی قیمت زوم نکنید؛ بلکه ملاک اصلی انتخاب خود را کیفیت و تجربه پزشک متخصص و مرکز معتبر برای انجام ایمپلنت قرار دهید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

منبع: dentistry

به این مقاله امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا