دندان

قیمت لمینت دندان ۱۴۰۲

لمینت دندان یکی از به‌روزترین روش‌ها برای افزایش زیبایی دندان است و افراد زیادی برای بهره‌بردن از دندان‌های زیبا اقدام به لمینت کردن دندان‌ها می‌کنند. دندان‌ها به عنوان یکی از مؤثر‌ترین بخش‌های صورت در زیبایی تأثیر چشمگیری دارند، بنابراین به صورت مستقیم در اعتماد به نفس افراد نیز تأثیر‌گذار هستند، به غیر از زیبایی دندان‌ها که جز مزایا لمینت دندان است، این کار در سلامت دندان‌ها نیز مؤثر است.

یکی از مواردی که شاید به دنبال پاسخی برای آن باشید، قیمت لمینت دندان است. در این مقاله از سایت پزشک‌بان، همراه شما خواهیم بود تا به قیمت لمینت دندان پی ببریم و به‌روزترین قیمت‌ها را مورد بررسی قرار دهیم؛ بنابراین اگر قصد دارید تا برای لمینت دندان اقدام کنید و بودجه‌ای را برای این کار می‌خواهید مشخص کنید، این مطلب برای شما کاربردی است.

دهان یکی از حساس‌ترین بخش‌های بدن است؛ به همین دلیل اکثر افراد در سنین و شرایط مختلف با مشکلات مربوط به سلامت دهان و دندان درگیر هستند. مراکز و کلینیک‌های دندانپزشکی زیادی در سراسر کشور به منظور رفع این مشکلات تأسیس شده‌اند. انتخاب بهترین کلینیک دندانپزشکی در کرج می‌تواند بهترین نتایج را برای بیماران حاصل کند.

بررسی کامل قیمت لمینت دندان

در این بخش قصد داریم تا همراه شما عزیزان در مورد قیمت لمینت دندان به صورت کامل به بررسی اطلاعات مفیدی در این رابطه بپردازیم. در ادامه فهرستی از قیمت انواع لمینت دندان را برای شما تهیه کرده‌ایم.

 • قیمت لمینت موقت: ۱.۲۰۰.۰۰۰ تومان الی ۱.۵۰۰.۰۰۰ تومان
 • قیمت لمینت ونیز کامپوزیت: ۱.۲۰۰.۰۰۰ الی ۲.۰۰۰.۰۰۰ تومان
 • قیمت لمینت دندان زیرکونیا: ۲.۲۰۰.۰۰۰ تومان
 • قیمت لمینت دندان سرامیکی ویتا: ۳.۸۰۰.۰۰۰ تومان
 • قیمت لمینت دندان ایمکس: ۵.۰۰۰.۰۰۰ تومان
 • قیمت لمینت فلدسپاتیک: ۷.۴۰۰.۰۰۰ تومان
 • قیمت لمینت دندان سرامیکی: ۵.۸۰۰.۰۰۰ تومان
 • قیمت لمینت طلا: بستگی به قیمت روز طلا دارد

به صورت کلی قیمت لمینت دندان بین ۱.۲۰۰.۰۰۰ الی ۷.۴۰۰.۰۰۰ متغیر است و البته اگر شما مایل باشید تا از لمینت طلا برای دندان‌های خود استفاده کنید، قیمت‌های بیشتری را نیز باید بر اساس قیمت به روز طلا پرداخت نمایید.

یکی از مواردی که باید در مورد قیمت لمینت دندان موردتوجه قرار دهید، این است که قیمت هر نوعی از لمینت با توجه به ویژگی‌ها و قابلیت‌هایی که دارد متغیر است و بنابراین باید با درک درست نیاز خود اقدام به خرید بهترین نوع لمینت دندان کنید.

همان‌طور که در لیست قیمت لمینت دندان مشاهده می‌کنید، تعرفه‌های مختلفی برای این کار وجود دارد و از این رو شاید برای شما سؤال شود که دلیل این اختلاف قیمت‌ها بین قیمت لمینت دندان برای چیست؟ در پاسخ به این سؤال خدمت شما می‌گوییم که مواردی مانند: پایداری لمینت، عمر مفید لمینت، جنس لمینت و مواردی از این دست، جز اصلی‌ترین دلایل اختلاف قیمت لمینت دندان است.

لمینت دندان چیست؟

لمینت دندان به‌نوعی از روکش و پوشش برای دندان‌ها گفته می‌شود که از جنس‌های مختلفی مانند شیشه یا سرامیک درست شده است. در واقع لمینت دندان برای زیبا‌سازی دندان‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرد و غالباً کاربرد دیگری به غیر از این مورد ندارد. هنگامی که شما از لمینت دندان استفاده می‌کنید، تأثیر شگرف آن را در لبخند‌های خود خواهید دید و اعتماد به نفس بیشتری نیز خواهید داشت.

لمینت دندان چیست؟

بیشتر در مورد لمینت دندان بدانید

به صورت کلی از لمینت برای بهتر کردن فرم و ظاهر دندان‌ها استفاده می‌شود. دندان‌پزشک بعد از بررسی‌های لازم گزینه‌هایی را برای لمینت در اختیار شما قرار می‌دهد و شما بعد از نهایی کردن انتخاب نوع لمینت، فرایند لمینت کردن دندان‌هایتان شروع می‌شود.

برای لمینت دندان‌پزشک، بخشی از دندان‌های طبیعی‌تان را با استفاده از دستگاه‌های مخصوص تراش می‌دهد و بعد اقدام به نصب لمینت می‌کند. به صورت کلی ضخامت لمینت دندان بین ۰.۲ الی ۰.۵ سانتی‌متر است و این ضخامت بر اساس وضعیت دندان‌های شما و جنس لمینت دندان متغیر است.

تأثیر قیمت لمینت دندان بر کیفیت آن

یکی از مواردی که خوب است در مورد قیمت لمینت دندان بدانید، تأثیر آن بر کیفیت لمینت است. یکی از مهم‌ترین عوامل در کیفیت نهایی و پایداری لمینت جنس آن است. در واقع هرچقدر یک لمینت جنس مرغوب‌تری داشته باشد، بعد از نصب بر روی دندان‌ها زیبا‌تر خواهد بود و عمر مفیدی نیز خواهد داشت.

همان‌طور که در لیست قیمت لمینت دندان در بخش‌های بالاتر دیدید، هرچقدر تعرفه لمینت دندان بیشتر می‌شود، جنس آن نیز مرغوب‌تر می‌شود؛ بنابراین به خوبی می‌توان پی برد که قیمت لمینت دندان باکیفیت آن رابطه مستقیم دارد.

انواع لمینت دندان

در این بخش به بررسی انواع لمینت دندان می‌پردازیم. با استفاده از اطلاعات این بخش از مقاله شما قادر خواهید بود تا انتخاب بهتری بین انواع لمینت دندان داشته باشید. به صورت کلی انواع لمینت دندان عبارت‌اند از:

 • لمینت دندان سرامیکی
 • لمینت دندان کامپوزیتی

در ادامه به بررسی جزئی‌تر هرکدام از این موارد خواهیم پرداخت.

لمینت دندان کامپوزیتی

این نوع لمینت دندان به نام ونیز کامپوزیت نیز معروف است. این نوع از لمینت دندان از جنس کامپوزیت است و تقریباً هم رنگ دندان‌های طبیعی هستند. این نوع از لمینت دندان بدون نیاز به لابراتور در خود مطب ساخته می‌شود و به صورت کلی بعد از حداکثر ۲ جلسه قابل‌نصب بر روی دندان‌ها است.

لمینت دندان سرامیکی

نوع دیگری از لمینت دندان عبارت است از لمینت دندان سرامیکی، همان‌طور که از نام این مورد مشخص است، از جنس سرامیک است و بعد از تراش کاری‌های لازم در لابراتور قابل استفاده است. لمینت دندان سرامیکی را با نام پرسلن ونیر نیز می‌شناسند. برای نصب لمینت دندان سرامیکی نسبت به لمینت دندان کامپوزیتی نیاز است تا شما جلسات بیشتری را به مطب دکتر بروید تا فرایند نصب لمینت دندان کامل شود.

مقاومت لمینت دندان سرامیکی نسبت به کامپوزیتی بیشتر است و عمر مفید بیشتری نیز دارد.

مطالعه بیشتر: فرق لمینت و کامپوزیت دندان چیست؟

انواع لمینت دندان

مزایای و معایب استفاده از لمینت دندان سرامیکی چیست؟

در ادامه این بخش لیستی از مزایای لمینت دندان سرامیکی را مشاهده خواهید کرد.

 • دارای استحکام مناسبی است
 • در برابر ضربه و فشار مقاوم است
 • لمینت دندان سرامیکی دچار تغییر رنگ نمی‌شود
 • عمر مفید مناسبی دارد – تقریباً ۱۰ سال عمر مفید دارد
 • درخشندگی مناسبی دارد
 • و …

و حال نوبت به بررسی معایب لمینت دندان سرامیکی می‌رسد:

 • مدت‌زمان بیشتری برای تکمیل فرایند لمینت دندان‌ها لازم است
 • برای این مدل نیاز است تا سطح دندان‌های طبیعی تراشیده شود
 • برای تکمیل فرایند نیاز به بی‌حسی موضعی است
 • دارای قیمت بیشتری نسبت به دیگر مدل‌های لمینت دندان است
 • قابلیت ترمیم برای این نوع از لمینت دندان وجود ندارد

شما به عنوان کسی که قصد دارید تا لمینت دندان انجام دهید مختار هستید تا با بررسی مزایا و معایب این روش تصمیم بگیرید که آیا برای شما مناسب هست یا خیر. هر روشی مزایا و معایب مرتبط با خود را دارد و شما باید با بررسی آن‌ها بهترین روش و متد موجود را انتخاب کنید.

خلاصه مطلب

به پایان یکی دیگر از مقالات سایت پزشک‌بان رسیدیم و امیدواریم مطالب بیان شده در این مقاله برای شما مفید بوده باشد. سعی کردیم تا در این نوشته به بررسی کامل قیمت لمینت دندان بپردازیم و در این راستا لیستی از قیمت انواع لمینت دندان را برای شما فراهم کردیم. برخی دیگر از عنوان‌هایی که مورد بررسی قرار گرفت عبارت است از: مزایای و معایب استفاده از لمینت دندان سرامیکی چیست؟

انواع لمینت دندان، لمینت دندان سرامیکی، لمینت دندان کامپوزیتی، تأثیر قیمت لمینت دندان بر کیفیت آن، لمینت دندان چیست؟ و … شما می‌توانید در صورتی که هنوز در مورد قیمت لمینت دندان سؤالی دارید، آن را در بخش کامنت‌های این مقاله با ما در اشتراک بگذارید تا در سریع‌ترین زمان پاسخگوی شما باشیم.

منبع: goodrx

به این مقاله امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا