پوست

آیا لیزر مو‌های زائد صورت باعث لک می‌شود؟

از بین بردن موهای صورت با استفاده از لیزر مو‌های زائد صورت، یکی از پرطرفدارترین کار‌ها و روش‌های مربوط در زمینه زیبایی به شمار خواهدمی‌رود. هرچند روش‌های بسیاری برای رفع مو‌های زائد وجود دارد، اما امروزه کمتر کسی است که برای از بین بردن مو‌های زائد صورت خودش از روش‌های قدیمی استفاده کند. زیرا افراد با استفاده از لیزر مو‌های زائد صورت، می‌توانند به‌راحتی از دست آن‌ها راحت شده و باگذشت زمان و صرف هزینه نسبتاً کمی، به زیبایی دست یابند.

نکته قابل‌توجه در این زمینه این است که لیزر کردن مو‌های صورت باید توسط پزشک متخصص، همچنین در یک کلینیک معتبر انجام شود. زیرا در غیر این صورت ممکن است عوارضی را برای شما به همراه داشته باشد. در این مقاله از سایت پزشک‌ بان قصد بر این داریم تا در مورد لیزر مو‌های زائد صورت به طور مفصل صحبت کرده و به سؤال آیا لیزر مو‌های زائد صورت باعث لک می‌شود، پاسخ دهیم.

پس اگر شما نیز قصد انجام لیزر مو‌های زائد صورت را دارید، تا انتهای این مطلب، با ما همراه باشید. پیشاپیش امیدواریم مطالب زیر برای شما مفید باشد و نهایت استفاده را از آن ببرید.

لیزر، بهترین روش برای از بین بردن موهای زائد است؛ به همین دلیل امروزه همه از این متد جدید استقبال می‌کنند و به دنبال بهترین کلینیک لیزر موهای زائد هستند. در کلینیک‌های خوب و معتبر همیشه پزشکانی با تخصص بالا در حال فعالیت هستند و علاوه بر این تجهیزاتی کاملا پیشرفته هم به کار گرفته می‌شود که سرعت و دقت و کیفیت کار را افزایش می‌دهد. چون موهای زائد ضخامت زیادی دارند و ممکن است در برخی افراد پر پشت هم باشند؛ بنابراین ضروری است که شما از دستگاه‌های پیشرفته‌تر استفاده کنید‌.

ایجاد لک، یکی از عوارض احتمالی لیزر مو‌های صورت

در پاسخ به سؤال آیا لیزر مو‌های زائد صورت باعث لک می‌شود، باید بگوییم بله. اما این مسئله، به عوامل مختلفی بستگی دارد و به‌راحتی این اتفاق برای شما رخ نخواهد داد. در ادامه به طور مفصل به بررسی این موضوع می‌پردازیم و در مورد از بین بردن موهای زائد صورت اطلاعاتی را در اختیارتان قرار خواهیم داد.

لکه‌های قهوه‌ای بعد از لیزر کردن مو‌های زائد صورت

درصورتی‌که لیزر مو‌های زائد صورت، به‌صورت اصولی و طبق شرایط فرد انجام نگیرد، عوارضی را برای او به همراه خواهد داشت. درصورتی‌که لیزر مو‌های زائد صورت با دستگاه‌های غیراستاندارد و اپراتور‌های غیرحرفه‌ای صورت گیرد، نه‌تنها صورت را دچار سوختگی و زخم می‌کند، بلکه باعث ایجاد عوارض دیگر نیز می‌شود. یکی از این عوارض در لیزر موهای زائد صورت، ایجاد لکه‌های قهوه‌ای بر روی پوست صورت است.

همچنین این نکته را در نظر داشته باشید که ایجاد لکه‌های قهوه‌ای علاوه بر نوع دستگاه، به عوامل مختلفی از جمله جنس و رنگ پوست فرد، تکنیک‌های خنک‌سازی مناسب در طول لیزر، تعداد جلسات و دفعات لیزر، طول امواجی که در حین لیزر استفاده می‌شود، مدت‌زمان لیزر، ابعاد نقطه تابش و… بستگی دارد. پس در رعایت این نکته دقت کافی را داشته باشید. زیرا در غیر این صورت مجدد مجبور می‌شوید به پزشک متخصص پوست برای رفع آن‌ها اقدام کنید.

روش‌های درمان لک بعد از لیزر مو‌های صورت

در شرایط عادی و معمولی، لکه‌های قهوه‌ای پس از لیزر مو‌های زائد صورت، بعد از مدت‌زمان کوتاهی کم‌رنگ‌تر شده و به‌مرور از بین خواهند رفت. اما پس از گذشت دو هفته، اگر لکه‌ها از بین نرفتند، باید اقدام به درمان آن‌ها کنید. اگر لکه‌های ایجاد شده در لیزر مو‌های زائد صورت، همراه با زخم بودند، می‌توانید از کرم‌های ترمیم‌کننده و همچنین انواع آب‌رسان‌ها استفاده نمایید.

همچنین این نکته را در نظر داشته باشید که از آب گرم برای شست‌وشوی صورت خود استفاده نکرده و سعی کنید برای شست‌وشوی صورت خود از آب ولرم استفاده کنید. توصیه می‌شود از کشیدن پارچه‌های زبر و ضخیم مانند لیف بر روی سطح پوست صورت، به‌طورجدی خودداری کنید. همچنین از شوینده‌های مناسب پوست خود بهره بگیرید.

اقدامات قبل از لیزر مو‌های زائد صورت

اگر شما نیز قصد انجام لیزر مو‌های زائد صورت خود را دارید، قبل از انجام آن می‌بایست مواردی را مورد بررسی خود قرار دهید. این کار باعث می‌شود تا عوارض احتمالی آن برای شما کاهش یابد. برخی از این اقدامات شناسایی مدرک متخصص لیزر، بررسی مارک دستگاه لیزر، بررسی شرایط پوستی و فردی خود و… می‌باشد که در ادامه هر یک را به طور جداگانه برایتان توضیح خواهیم داد.

شناسایی مدرک متخصص لیزر

هنگامی که قصد انجام لیزر مو‌های زائد صورت را دارید، در ابتدا باید بررسی کنید که آیا فرد موردنظر شما، مدرک یا گواهینامه لازم برای انجام این کار را دارد یا خیر. درصورتی‌که پزشک شما فاقد گواهینامه معتبر باشد، احتمال آسیب‌دیدگی شما پس از لیزر کردن مو‌های زائد صورت، دوچندان خواهد شد.

همچنین پزشک شما باید دوره‌های آموزشی لازم که مربوط به نوع دستگاه است را گذرانده باشد. علاوه بر آن دقت داشته باشید که متخصص لیزر شما دوره آموزشی کمک‌های اولیه را نیز دیده باشد.

اقدامات قبل از لیزر مو‌های صورت

بررسی و شناسایی مارک دستگاه لیزر

قبل از اینکه اقدام به لیزر مو‌های زائد صورت خود کنید، مارک دستگاه لیزر مرکز موردنظرتان را به‌خوبی بررسی کرده و از اصل بودن آن اطمینان خاطر داشته باشید. همچنین می‌توانید درباره مزایا و معایب دستگاه خود نیز تحقیق کنید.

علاوه بر موارد ذکر شده باید به برچسب روی دستگاه و هولوگرام آن نیز توجه داشته باشید. درصورتی‌که دستگاه مرکز انتخابی شده، برچسب و هولوگرام معتبر نداشت، از مراجعه به آن مرکز خودداری کنید.

بررسی شرایط پوستی و فردی خود

قبل از اقدام به لیزر مو‌های زائد صورت، در ابتدا باید جنس و نوع پوست شما، توسط یک پزشک متخصص مورد ارزیابی قرار گیرد. این کار به شما کمک می‌کند تا راحت‌تر بتوانید نوع دستگاه متناسب با پوست خود را انتخاب کنید. اگر رنگ پوست شما تیره و سبزه است، ممکن است عوارض جانبی شدیدی از جمله لک و یا زخم را پس از لیزر مو‌های زائد صورت، تجربه کنید.

مزایای لیزر مو‌های زائد صورت

استفاده از لیزر برای مو‌های زائد صورت در یک مرکز و بهره‌گیری از دستگاه معتبر، می‌تواند تأثیرات مثبتی را بر روی پوست صورت شما داشته باشد. برخی از مزایای لیزر مو‌های زائد صورت، به شرح زیر است.

 • لیزر موهای زائد صورت، موجب صرفه‌جویی در زمان و هزینه شما خواهد شد.
 • در لیزر مو‌های صورت، هیچ خبری از موی زیرپوستی نیست.
 • لیزر مو‌های صورت، بدون درد و بدون دردسر انجام می‌شود.
 • لیزر مو‌های صورت، راهی مؤثر و سالم برای شما به شمار می‌رود.
 • لیزر کردن مو‌های صورت، دارای اثرگذاری زیاد و طولانی‌مدت است.
 • لیزر مو‌های زائد صورت، به پوست شما هیچ‌گونه آسیبی وارد نخواهد کرد.
 • پوست صورت شما شفاف‌تر و نرم‌تر خواهد شد.

توصیه‌های لیزر مو‌های زائد صورت

با انجام‌دادن کار‌های زیر، می‌توانید نتیجه‌ای بهتر و مطلوب‌تری را پس از لیزر مو‌های زائد صورت، از آن خود کنید.

 • به مدت‌زمان یک هفته پس از لیزر کردن مو‌های زائد صورت، در مقابل تابش مستقیم نور خورشید قرار نگیرید و در صورت اجبار سعی کنید از کرم‌های ضدآفتاب استفاده کنید.
 • اگر پوست شما پس از لیزر مو‌های زائد صورت، مبتلا به تاول شد، از دست‌کاری و ترکاندن آن‌ها به‌طورجدی خودداری کنید.
 • به مدت یک ماه قبل از انجام لیزر مو‌های صورت، از موم و بندانداختن دوری کنید. زیرا انجام این کار ممکن است اثرات نامطلوبی را بر روی صورت شما داشته باشد.
 • درصورتی‌که باردار هستید، قبل از لیزر مو‌های زائد صورت، با پزشک خود صحبت کنید.
 • در روز مراجعه لیزر مو‌ی صورت، قبل از رفتن به مرکز لیزر، مو‌های صورت خود را به‌خوبی شیو کنید.
 • در صورت استفاده از دارو‌های خاص، قبل از لیزر مو‌های صورت، حتماً متخصص لیزر خود را در جریان قرار دهید.
 • در صورت داشتن بیماری زمینه‌ای و یا بیماری خاص، پزشک خود را از آن مطلع سازید.

کلینیک پیشنهادی: بهترین مرکز لیزر در میرداماد

نتیجه‌گیری

در این مطلب به‌طورکلی در مورد لیزر مو‌های زائد صورت، صحبت شد. همچنین به بررسی موضوعاتی همچون لکه‌های قهوه‌ای بعد از لیزر مو‌های صورت، روش‌های درمان لک بعد از لیزر مو‌های صورت، اقدامات قبل از لیزر مو‌های صورت، اقدامات قبل از لیزر مو‌های زائد صورت و توصیه‌های لیزر مو‌های صورت پرداختیم.

به افرادی که خواهان انجام لیزر مو‌های صورت هستند، توصیه می‌شود برای انجام لیزر به پزشک متخصص و مراکز دارای مجوز مراجعه کنند. زیرا طبق بررسی‌های انجام شده، افرادی که پس از لیزر از نتایج آن ناراضی بودند و دچار لکه‌های قهوه‌ای شده‌اند، به مراکز غیرعلمی و غیراستاندارد مراجعه کرده‌اند. از اینکه تا انتهای این مطلب در سایت پزشک‌ بان با ما همراه بودید، نهایت سپاس و قدردانی را داریم.

در نهایت امیدواریم مطالب ارائه شده در زمینه لیزر مو‌های صورت، کمک فراوانی به شما کرده باشد. در صورت ایجاد هرگونه ابهام و یا سؤالی، می‌توانید آن را بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک گذاشته تا دراسرع‌وقت به آن پاسخ دهیم.

منبع: bclaserandskincare

۲.۳/۵ - (۳ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا