پوست

چگونگی رفع عوارض بوتاکس

امروزه استفاده از بوتاکس برای رفع مشکلات پوستی و همچنین زیباسازی پوست، در بین زیبا جویان رواج یافته است که مسلما تزریق بوتاکس می‌تواند اثرات مثبتی روی چهره شما بگذارد، اما گاهی اوقات در اثر بی‌توجهی به یکسری نکات و مراجعه به مراکز نامعتبر امکان وجود عوارضی پس از تزریق بوتاکس وجود دارد.

اطلاع از چگونگی رفع عوارض بوتاکس می‌تواند تا حد زیادی در کاهش این عوارض به شما کمک کند. در این مقاله قصد معرفی عوارض احتمالی بوتاکس، همراه با روش‌های رفع آن را برای شما داریم؛ بنابراین اگر قصد کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه را دارید با ما همراه باشید.

امروزه بیشتر افراد به دنبال جوانسازی پوست هستند تا از این طریق بتوانند زیبایی خود را حفظ کنند. بوتاکس بهترین روش برای جوانسازی و شادابی پوست است به شرطی که آن را توسط بهترین دکتر بوتاکس انجام دهید. تجربه و مهارتی که پزشک برای انجام بوتاکس دارد باعث شده تا نحوه و میزان تزریق به درستی انجام شود و بتواند تاثیراتی مطلوب و ماندگار داشته باشد.

عوارض بوتاکس تا چه حد شایع است؟

امروزه افراد بسیاری برای رفع مشکلات پوستی خود مانند رفع چین و چروک، افتادگی و شل شدن پوست، کاهش روند پیری و… از تزریق بوتاکس استفاده می‌کنند که این روش کم خطر ممکن است عوارضی به دنبال داشته باشد؛ چرا که شرایط بدنی افراد با هم متفاوت است و تزریق بوتاکس در برخی سبب بروز عوارضی می‌شود.

عوارض بوتاکس و نوع آن در هر شخصی متفاوت است و شدت و میزان آن نیز با توجه به شرایط بدنی فرد متغیر است؛ به طور کلی نمی‌توان گفت درمان قطعی برای رفع عوارض بوتاکس وجود دارد؛ اما تا حدودی می‌توان اثرات ناشی از این عوارض را کاهش داد. در ادامه مطلب به بررسی شایع‌ترین عارضه‌هایی که پس از تزریق بوتاکس گزارش شده‌اند، می‌پردازیم.

عوارض بوتاکس کدامند؟

یکی از دغدغه‌های افراد قبل از تزریق بوتاکس، نگرانی در مورد عوارض بوتاکس است که بسیاری از افراد به همین علت از انجام آن اجتناب می‌کنند؛ اما باید بدانید که بوتاکس یکی از روش‌های کم عارضه‌ای است که به سرعت می‌توانید نشاط و حس جوانی را به صورت خود برگردانید.

تزریق بوتاکس نیز همانند هر درمان انسانی دیگر می‌تواند دارای عوارضی باشد که شدت و میزان هر یک از این علائم در افراد متفاوت است. در ادامه به بررسی شایع‌ترین عارضه‌های پس از بوتاکس می‌پردازیم.

 • درد در ناحیه تزریق
 • التهاب
 • تورم
 • قرمزی
 • کبودی

امکان ایجاد هر یک از عوارض گفته شده در هر یک از محل‌های تزریق بوتاکس وجود دارد که علاوه بر این موارد، خارش، نفس تنگی، خس خس سینه و… هم جز برخی از عوارض نادر تزریق بوتاکس هستند.

در صورت مراجعه به مراکز غیر معتبر امکان بروز چنین عارضه‌های وجود دارد. در ادامه مطلب به بررسی عوارض بوتاکس در نواحی مختلف و چگونگی رفع این عارضه‌ها می‌پردازیم.

رفع عوارض بوتاکس دور چشم

عوارض بوتاکس دور چشم و چگونگی رفع آن

چین و چروک‌های اطراف چشم هنگام خندیدن بیشتر نمایان می‌شود که این موضوع برای بسیاری از افراد خوشایند نیست؛ از این رو تزریق بوتاکس به نواحی اطراف چشم راه‌ حل اصلی برای رفع این چین و چروک‌ها است.

در اثر تزریق بوتاکس به نواحی اطراف چشم، امکان به وجود آمدن عوارضی وجود دارد که می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • افتادگی پلک
 • بی حسی چشم‌ها
 • اختلال در بینایی
 • اشکی شدن چشم‌ها

در صورت مشاهده هر یک از این علائم به صورت موقت، نیازی به انجام کار خاصی نیست؛ چرا که بسیاری از این عوارض کوتاه مدت هستند و پس از گذشت چند ساعت رفع می‌شوند.

در صورت رفع نشدن عوارض نام برده در اثر تزریق بوتاکس به نواحی دور چشم، مراجعه به مراکز درمانی واجب است که در برخی مواقع  باید هر چه سریع‌تر درمان‌های جدی را برای رفع این عوارض انجام داد.

رفع قرمزی بعد از بوتاکس در محل تزریق بوتاکس

یکی از عارضه‌ها و واکنش‌های طبیعی قابل پیش بینی برای بسیاری از افراد پس از تزریق بوتاکس، قرمز شدن و ادم است.

در صورت مشاهده قرمزی پوست می‌توانید از کمپرس سرد برای رفع این مشکل استفاده کنید.

رفع کبودی و تورم در اثر بوتاکس

کبودی و تورم نیز از شایع‌ترین عارضه‌های تزریق بوتاکس در نواحی مختلف صورت هستند که این عارضه به دلیل تشخیص نادرست ناحیه صحیح توسط پزشک و استفاده از سوزن‌های ضخیم رخ می‌دهد؛ اما به هر حال امکان کبودی برای برخی از افراد حتی با سوزن‌های بسیار نازک نیز وجود دارد.

برای رفع کبودی، تورم و التهاب پس از تزریق بوتاکس می‌توانید از روش‌هایی که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم، بهره ببرید.

 • پرهیز از مصرف الکل به مدت ۲۴ ساعت قبل و ۴۸ ساعت پس از تزریق بوتاکس
 • پرهیز از مصرف داروهای رقیق کننده خون
 • جلوگیری از انجام فعالیت‌های سنگین به مدت ۲۴_۷۲ ساعت پس از تزریق بوتاکس

با رعایت نکات گفته شده تا حد زیادی می‌توانید در جلوگیری و کاهش بروز علائم کبودی، تورم و التهاب نقش داشته باشید.

رفع عوارض شبیه آنفولانزا

یکی از عوارض ناشی از بوتاکس، علائم و نشانه‌هایی شبیه بیماری آنفولانزا است که امکان ادامه داشتن این علائم به مدت یک ماه هم وجود دارد.

در صورت مشاهده عوارض شبیه آنفولانزا پس از بوتاکس، بهتر است نکاتی که در ادامه ذکر می‌کنیم را رعایت کنید.

 • نوشیدن آب فراوان
 • استفاده از دستگاه بخور
 • حمام رفتن
 • استفاده از داروی خلط آور
 • مصرف استامینوفن در صورت تب داشتن

هر یک از راه‌های گفته شده در کاهش این علائم کمک کننده هستند؛ در صورت شدت یافتن این عوارض مراجعه به پزشک را فراموش نکنید.

رفع عوارضی مانند یبوست و حالت تهوع

شدت بروز عوارضی همچون یبوست و حالت تهوع در افراد متغیر است که حدود ۱۰ درصد افرادی که بوتاکس را تزریق می‌کنند دچار این عارضه می‌شوند. برای رفع این عوارض توصیه‌های زیر را جدی بگیرید.

 • پرهیز از مصرف غذاهای پرچرب
 • نوشیدن چای زنجبیل
 • استفاده از مکمل‌های حاوی فیبر
 • انجام تمرینات سبک

سعی کنید در صورت ابتلا به یبوست، از مصرف غذاهای فست فودی و چرب جلوگیری کنید و سبزیجات و خوراکی‌های حاوی فیبر را به برنامه غذایی خود برای رفع این عارضه اضافه کنید.

رفع عوارض بوتاکس یا جلوگیری از عوارض؟

جلوگیری از بروز عوارض بوتاکس

مسلما به وجود آمدن عوارض پس از بوتاکس مخصوصا اگر طولانی مدت باشد، برای هیچ‌کس خوشایند نیست؛ از این رو رعایت یکسری نکات قبل از بوتاکس برای جلوگیری از بروز این عوارض لازم و ضروری است که در ادامه این نکات را ذکر می‌کنیم.

مهم‌ترین نکته برای جلوگیری از بروز عوارض ناشی از تزریق بوتاکس، انتخاب مرکز مناسب جهت تزریق بوتاکس است؛ چرا که متاسفانه بسیاری از افراد که  تجربه و دانش کافی برای این کار را ندارند، تزریق بوتاکس را انجام می‌دهند که باعث بروز عوارضی در مراجعه کنندگان می‌شود.

برای جلوگیری از این کار، علاوه بر مراجعه به مرکز معتبر و قابل اعتماد، زوم نکردن روی هزینه مصرفی را به شما توصیه می‌کنیم؛ چرا که رفع برخی از عوارض بوتاکس بسیار پرهزینه و زمان‌بر است؛ بنابراین صرفا مرکز تزریق بوتاکس را بر اساس قیمت‌های ارائه شده انتخاب نکنید و کیفیت را در نظر بگیرید.

انتخاب مرکز مناسب برای بوتاکس

در میان مراکز انجام دهنده خدمات بوتاکس، مجموعه ما یکی از بهترین مراکز ارائه دهنده این خدمات است که در کنار کیفیت بالای کار، قیمت‌های مناسبی را هم ارائه می‌دهیم.

ارتباط گرفتن با ما از طریق همین سایت و به صورت غیر حضوری امکان‌پذیر است. شما با مراجعه به مجموعه ما به علت استفاده از بهترین برندهای بوتاکس تا حد زیادی از بروز عوارض دراز مدت جلوگیری می‌کنید.

مطالعه بیشتر: عوارض بوتاکس در درازمدت چیست؟

جمع بندی

یکی از بهترین و سریع‌ترین راه‌ها برای دستیابی به چهره‌ای جذاب و جوان استفاده از بوتاکس است که متاسفانه برخی از افراد به دلایل متعددی مانند کاهش هزینه‌های بوتاکس به مراکزی مراجعه می‌کنند که دانش و تجربه کافی برای این کار را ندارند؛ از این رو ممکن است دچار عوارضی شوند که وجود آن‌ها خوشایند نیست و ما در این مقاله سعی کردیم راه‌های جلوگیری از وجود این عوارض و همچنین روش‌های رفع آن را برای شما بازگو کنیم. ضمنا برای جلوگیری از به وجود آمدن این مشکلات مراجعه به مرکز پیشنهادی ما بهترین راه حل است‌.

منبع: medicalnewstoday

به این مقاله امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا