دندان

هزینه ارتودنسی دندان نیش بیرون زده

هزینه ارتودنسی دندان نیش بیرون زده چقدر هست؟ چه در بزرگسالان و چه در نوجوانان، دندان‌های نیش بیرون زده یکی از ناهنجاری‌های فک بالا محسوب میشود که تاثیر بسزایی در لبخند شما دارد. زمانی که فردی برای انجام درمان ارتودنسی مراجعه می کند، یکی از متداول‌ترین اصلاحاتی که معمولا انجام می‌شود، این است که دندان‌های نیش بالا را به موقعیت صحیح برسانند.

کسب بهترین نتیجه از عمل ارتودنسی به عوامل مختلفی بستگی دارد؛ حرفه‌ای بودن متخصصی که ارتودنسی را انجام می‌دهد یکی از مهم‌ترین عوامل برای کسب نتیجه مطلوب است. اگر ساکن کرج هستین و بدنبال بهترین متخصص ارتودنسی در کرج می‌باشید، روی لینک کلیک کنید.

رویش دندان نیش چه زمانی است؟

دندان نیش آخرین دندانی است که رویش می‌یابد، زیرا در حدود ۱۲ سالگی ما این کار را انجام می‌دهد.

این امر باعث می‌شود که در بسیاری از موارد، از آنجایی که بقیه دندان‌ها قبلاً بیرون آمده اند، دندان‌های نیش فضای کافی برای هماهنگ شدن با بقیه دندان‌ها را نداشته باشند و در قسمت بالایی لثه باقی بمانند. دندان نیش بیرون زده بر زیبایی تأثیر منفی می گذارد، زیرا نیش‌ها در جلوی دهان قرار دارند.

در خصوص ارتودنسی دندان نیش باید اشاره کنیم که اگر این دندان‌ها نهفته باشند حتما باید در معرض دید قرار گرفته و با کمک ارتودنسی با سایر دندان‌ها هماهنگ شوند. قرار گرفتن دندان‌ها به صورت طولانی مدت در زیر لثه و یا بخش‌های دیگر می تواند باعث عفونت، درد شدید، کج شدن سایر دندان‌ها و مشکلاتی از این قبیل شود.

ارتودنسی دندان نیش بیرون زده

ارتودنسی دندان نیش بیرون زده

مانند سایر تغییرات مربوط به تصحیح شکل دندان‌ها، راه حل‌هایی برای دندان نیش در درمان ارتودنسی وجود دارد.

این کار که می تواند با براکت یا بدون براکت انجام شود، با استفاده از ارتودنسی نامرئی یا اینویزیلاین و با هدف اصلاح نامرتب بودن برای قرار دادن نیش‌ها در موقعیت مناسب انجام می شود.

دندان‌های نیش بیرون زده را نمی‌توان به خودی خود رها کرد باید دنبال درمان اساسی برای آن بود.

بسته به نیازهای خاص بیمار، راه حل بهبود ناهنجاری دندان‌های نیش شامل دو گزینه مختلف است: درمان ارتودنسی که ممکن است نیاز به کشیدن دندان یا بدون کشیدن دندان‌ها باشد.

زمانی که نیاز به فضا بسیار زیاد باشد، کشیدن دندان‌ها انجام می شود و با فضایی که در دسترس است، دندان‌های نیش تراز می شوند. این کار به این دلیل انجام می شود که در هر ربع دهان دو دندان مولر داریم (در مجموع هشت دندان).

بنابراین کشیدن دندان برای قرار دادن صحیح بقیه دندان‌ها به معنای آسیب زیبایی شناختی یا عملکردی نیست. با این حال، هنگامی که فضای کافی در قوس وجود دارد، اصلاح دندان‌های نیش بیرون زده را می توان بدون کشیدن دندان انجام داد.

مطالعه پیشنهادی: قیمت ارتودنسی چهار دندان جلو

آیا می‌توان دندان نیش سالم را کشید؟

این پرسش برای بیماران وجود دارد که آیا دندان نیش بیرون زده را باید کشید؟

قطعاً خیر: به هیچ وجه نباید دندان سالم را فقط به این دلیل که سر جایش پایین نیامده برداشته شود.

دندان نیش جز دندان‌هایی است که نقش اساسی در قوس دندانی دارند. آنها دندان‌های بسیار قوی، با ریشه‌های بسیار بلند و دارای شکل خاصی هستند که ظاهری متمایز به لبخند می‌بخشد.

رویش دندان نیش چه زمانی است؟

بنابراین نقش آن هم از نظر جویدن و هم از نظر زیبایی شناختی بسیار مهم است. به همین دلیل است که وقتی برای درمان نیاز به کشیدن دندان باشد، دندان‌های مولر انتخاب می شوند. همان‌طور که قبلاً اشاره کردیم، در کل دهان ما در مجموع ۸ دندان مولر داریم – دو عدد در هر ربع.

بنابراین، حداکثر یک مولر در هر ربع بدون تأثیر منفی بر جویدن و زیبایی آن قابل کشیدن است. یعنی حتی اگر این روش را انجام دهیم، تقارن دهان حفظ می‌شود.

برعکس، کشیدن دندان نیش به جنبه‌های فوق الذکر آسیب می‌رساند. ما فقط چهار دندان نیش در کل دهان داریم -یکی برای هر ربع- بنابراین، اگر دندان نیش را بکشیم، هیچ دندان دیگری نمی‌تواند عملکرد جونده و زیبایی آن را انجام دهد.

همچنین نباید فراموش کنیم که دندان‌های نیش به دلیل موقعیتی که در دهان ما دارند، بسیار بیشتر از دندان‌های مولر دیده می شوند.

هزینه ارتودنسی دندان نیش بیرون زده

هر سیستم ارتودنسی موفق به اصلاح دندان‌های نیش بیرون زده می شود. انتخاب نوع ارتودنسی به ترجیحات هر فرد از نظر زیبایی شناسی درمان و قیمت بستگی دارد.
دندان نیش اگر نهفته باشد، هزینه جراحی دندان نیش نهفته نیز در برآورد نهایی قیمت ارتودنسی تاثیرگذار است.

البته باید بدانید که عوامل مختلفی غیر از نوع دندان و ناهنجاری آن دندان، تعیین کننده‌ی قیمت نهایی هستند. هزینه دندان نیش بیرون زده اگر نیاز به جراحی فک نداشته باشد تفاوتی با سایر دندان‌ها ندارد.
موقعیت کلینیک درمانی، تخصص دندانپزشک، نوع روش و براکت استفاده شده همه عوامل تاثیر گذار در قیمت ارتودنسی دندان نیش بیرون زده هستند.

منبع: hodgesortho

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا