لیزر

عوارض لیزر موهای زائد واژن

برای شناخت عوارض لیزر موهای زائد واژن بهتر از درباره مراحل و نحوه لیزر موهای زائد به عنوان موفق ترین روش رفع موهای زائد اطلاعات کافی را بدست آورید. لیزر موهای زائد واژن موثرترین روش رفع موهای زائد در آن ناحیه است.
با هر بار لیزر، موها نرم تر و نرم تر می شوند و ظاهر آن کمتر می شود و رشد آن کندتر می شود. در حالی که لیزر درمانی به عنوان یک عمل زیبایی در نظر گرفته می شود، بهتر است آن را به عنوان یک روش پزشکی در نظر بگیرید.

از بین بردن مو‌های زائد به روش‌های قدیمی نیازمند صرف وقت و انرژی زیادی است. با این وجود نتایج استفاده از این روش‌ها موقت هستند؛  برای رفع دائمی موهای زائد میتوانید به بهترین مرکز لیزر در میرداماد مراجعه نمایید.

لیزر موهای زائد چگونه کار میکند؟

لیزر موهای زائد از تابش نور برای از بین بردن فولیکول های مو استفاده می کند. برای جلوگیری از رشد مجدد، از لیزر پزشکی برای هدف قرار دادن ریشه های زیر سطح پوست استفاده می شود. لیزر موهای زائد واژن زنان با هر رنگ پوستی مفید است.

فولیکول مو باید در دوره خاصی از چرخه رشد خود هدف قرار گیرد تا از بازگشت مو جلوگیری شود. جلسات درمانی متعددی برای به دست آوردن اثرات طولانی مدت مورد نیاز است زیرا ممکن است تارهای تکی در هر لحظه در مراحل مختلف چرخه رشد مو قرار داشته باشند. معمولاً شش تا هشت جلسه لیزر موهای زائد با فاصله ۴ تا ۶ هفته توصیه می شود.

رفع دائمی موهای زائد ناحیه تناسلی زنان

چگونه برای لیزر موهای زائد واژن آماده شوید؟

لیزر موهای زائد برزیلی و بیکینی ، هر دو روشی برای از بین بردن تمام یا برخی از موهای ناخواسته ای هستند که در ناحیه تناسلی رشد می کنند.

آنها فقط کمی باهم متفاوت هستند:

  • حذف موهای بیکینی موهای طرفین ناحیه شرمگاهی (و گاهی اوقات در قسمت بالایی) را هدف قرار می دهد.
  • حذف موهای زائد برزیلی تمام موهای ناحیه تناسلی شما را از بین می برد.
  • هر دو روش ایمن و موثر برای از بین بردن مو هستند تا بتوانید هنگام پوشیدن کتانی بیکینی بهترین ظاهر و احساس خود را داشته باشید.
  • هر دو روش نتایج بلند مدتی را ارائه می دهند. آنها نیاز به اصلاح، اپیلاسیون و کندن را از بین می برند. ممکن است به درمان های بعدی نیاز داشته باشید تا این ناحیه ۱۰۰% بدون مو بماند، اما این کار موثر است.

هر چند انجام لیزر در هر کس متفاوت است. برخی از افراد برای چند ماه کاهش مو را مشاهده می کنند در حالی که برخی دیگر برای سال ها پوست صاف و بدون مو را تجربه میکنند. لیزر موهای زائد نیز یک راه عالی برای کاهش خطر رشد موهای زائد است که در این ناحیه تناسلی زنان رایج است.

عوارض لیزر موهای زائد واژن چیست؟

لیزرها به طور خاص مهندسی شده اند تا از سلول های پوست عبور کنند و فقط عمیق ترین فولیکول های مو را هدف قرار دهند؛ مقدار کمی از اشعه توسط لیزرهای مورد استفاده در لیزر موهای زائد واژن تولید می شود. این اشعه خطرناک تلقی نمی شود و هیچ مدرکی وجود ندارد که لیزر موهای زائد باعث سرطان پوست شود.

لیزرها به سادگی به پوست نفوذ می کنند و روی بقیه بدن تاثیری ندارند؛ حتی در مکان های حساس مانند ناحیه تناسلی، لیزر موهای واژن معمولا بی خطر است.

درمان برای زنان باردار یا شیرده، افراد مبتلا به آلرژی به نور شیمیایی، دیابت، بیماری قلبی، ضربان‌ساز، دفیبریلاتور یا هر وسیله الکترونیکی دیگری که دارو یا غذای حساس به نور مصرف کرده‌اند یا ناحیه درمان آنها تغییرات پاتولوژیک بدخیم را نشان می‌دهد، مناسب نیست و اگر قصد انجام را دارید حتما با متخصص پزشکی مشورت نمایید.

چگونه برای لیزر موهای زائد واژن آماده شوید؟

رفع دائمی موهای زائد ناحیه تناسلی زنان

اولین مرحله درمان، تعیین وقت مشاوره با یک تکنسین مجاز است. در طول مشاوره، تکنسین شما تخمینی از تعداد درمان‌هایی که نیاز دارید را به شما می‌دهد. آنها همچنین توضیح خواهند داد که فرآیند چگونه کار می کند و قبل و بعد از لیزر موهای  واژن چه باید کرد.

برای به حداقل رساندن عوارض جانبی و مشاهده بهترین نتایج، مهم است که آنچه را که تکنسین شما می گوید در روزها و هفته های منتهی به لیزر را درست انجام دهید.

حدود شش هفته قبل از درمان، باید اصلاح کردن و اپیلاسیون را متوقف کنید، زیرا فولیکول مو باید دست نخورده باشد تا لیزر کار کند. همچنین باید برنزه شدن را متوقف کنید تا پوست شما در طول درمان دارای سطوح طبیعی ملانین باشد.

در روزهای منتهی به درمان، باید از مصرف برخی داروها مانند رقیق‌کننده‌های خون و مسکن‌ها اجتناب کنید. همچنین ممکن است تکنسین از شما بخواهد که یک روز قبل از اولین جلسه خود، ناحیه مورد نظر لیزر را اصلاح کنید.

بلافاصله قبل از قرار ملاقات، دوش بگیرید و محل لیزر را تمیز کنید. محل را همانطور که معمولاً خشک می کنید، خشک کنید، اما از استفاده از هرگونه لوسیون، کرم ضد آفتاب یا مرطوب کننده خودداری کنید. در زمان لیزر موهای زائد ، پوست باید تمیز، خشک و عاری از تمام محصولات مراقبت از پوست باشد.

نکاتی مهم برای بعد از لیزر موهای زائد

این نکات برای بعد از لیزر موهای زائد در هر ناحیه ، علاوه بر بهبود ظاهر پوست به شما کمک می کند تا نتایج درمان را بهبود بخشیده و پوست خود را سالم نگه دارید؛ مهمترین چیز بعد از درمان حفظ رطوبت پوست و جلوگیری از تحریک است.

بنابراین، بیشتر توصیه ها در این راستا است. اینها دستورالعمل هایی است که توسط  متخصص ارائه شده است، خوب توجه کنید! (البته شما بهتر است قبل از انجام با تکنسینی که مسئول لیزرتان است ، مشورت نمایید)

عوارض لیزر موهای زائد واژن چیست؟

مطالعه بیشتر: لیزر موهای زائد مردان

پوست را به میزان زیادی مرطوب می کند:

پس از اپیلاسیون، تکنسین یک محصول خاص پس از درمان را اعمال می کند. اما بسیار مهم است که در روزهای بعد این مراقبت را در خانه حفظ کنید. کاملا طبیعی است که پس از لیزر موهای زائد، پوست تا حدودی خشک شود.
به همین دلیل، باید در طی ۲ یا ۳ روز پس از درمان، مقدار مناسبی از هیدراتاسیون استفاده کنیم.

از ناحیه لیزر شده در برابر آفتاب محافظت کنید:

برای جلوگیری از سوختگی و لکه های روی پوست، نمی توانید ۳-۴ روز قبل و بعد از هر جلسه حذف موهای زائد آفتاب بگیرید. به همین ترتیب، استفاده از ضد آفتاب در نواحی تحت درمان، نه تنها در ۳ تا ۴ روز پس از درمان، بلکه در هر زمانی که قرار است در معرض آفتاب قرار بگیرید، بسیار مهم است.

لایه برداری پوست:

لایه برداری پوست بعد از لیزر موهای زائد بسیار مهم است. نه تنها به این دلیل که باعث ریزش مو و در نتیجه تسریع در دستیابی به نتایج می شود، بلکه سلول های مرده را نیز از بین می برد، پوست بازسازی شده و در نتیجه صاف تر و بدون لک می شود.

۱ یا ۲ بار در هفته با یک کرم یا دستکش لایه بردار پوست را در طول درمان لایه برداری کنید، اما بعد از هر جلسه حدود ۲ هفته فاصله بگذارید.

مراقب لوازم آرایشی، کلر و تعریق باشید:

لیزر موهای زائد چگونه کار میکند؟

توصیه می کنیم در روزهای بعد از لیزر موهای زائد از لوازم آرایشی و بهداشتی در نواحی تحت درمان مانند آرایش یا دئودورانت استفاده نکنید. از آنجایی که آنها می توانند باعث تحریک پوست شوند.

به همین ترتیب به شما توصیه می کنیم از انجام ورزش هایی که باعث تعریق زیاد و یا قرار گرفتن در معرض گرمای شدید می شود خودداری کنید. زیرا عرق نیز می تواند ناحیه تحت درمان را تحریک کند. عناصر دیگری مانند کلر استخرهای شنا یا آب داغ نیز بسته به حساسیت پوست شما می توانند باعث تحریک شوند.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا