مقالات آموزشی پزشکبان

معجزه سفید شدن پوست در یک روز

تیرگی پوست یکی از معضلاتی است که بسیاری از افراد برای رفع آن روش‌های مختلفی را امتحان کرده اند. اگر شما هم قصد دارید معجزه سفید شدن پوست در یک روز را مشاهده کنید و بهتر است از ماسک‌ها و محصولاتی که در ادامه آن‌ها را معرفی می‌کنیم استفاده کنید. برای نتیجه گیری بهتر از محصولات شما می‌توانید از ماسک روشن کننده پوست و همچنین موادی که در سفید شدن پوست و رفع لکه‌ها به شما کمک می‌کند استفاده کنید. اگر شما هم قصد دارید اطلاعات دقیقی در مورد این محصولات داشته باشید پس تا ادامه مطلب با ما همراه باشید.

پزشک پیشنهادی: بهترین دکتر واریکوسل

علت تیره شدن پوست

رنگ پوست یکی از ویژگی‌های است که در افراد مختلف، متفاوت است. رنگ پوست، علاوه بر عوامل ژنتیکی و محیطی مانند شرایط آب و هوایی، میزان قرار گرفتن در معرض نور و… به نوع تغذیه و رسیدگی به پوست هم  بستگی دارد. به طور کلی تیره شدن پوست عاملی است که برای بسیاری از افراد ناخوشایند است از این رو در ادامه مطلب عواملی که باعث تیره شدن پوست می‌شوند را برای شما ذکر می‌کنیم تا با پرهیز از این عوامل بتوانید پوستی شاداب و سفید داشته باشید. از جمله این عوامل می‌توان به موارد زیراشاره کرد.

معجزه سفید شدن پوست
سفید شدن پوست امکان پذیر است و روش‌های وجود دارد که با پیگیری آن‌ها این اتفاق خواهد افتاد.
  • قرار گرفتن در معرض نور آفتاب

قرار گرفتن در معرض نور آفتاب به صورت طولانی مدت، یکی از عوامل موثری است که در تیره شدن پوست نقش فراوانی دارد؛ بنابراین قرار گرفتن در برابر اشعه‌های نور خورشید امکان تیره شدن پوست را افزایش می‌دهد.

  • تغییرات و اختلالات هورمونی

تغییرات هورمونی مانند حاملگی، مصرف قرص‌های ضد بارداری و مشکلات هورمونی باعث ایجاد لکه‌های روی پوست می‌شود که ماندگاری این در لکه‌ها، باعث کم شدن و سیاهی پوست می‌شود.

  • التهاب پوستی

وجود التهاب و بروز برخی از بیماری‌ها مانند پسوریازیس و… باعث ایجاد لک و کدر شدن پوست می‌شود.

  • افزایش سن

عامل دیگری که در تیره و کدر شدن پوست صورت نقش دارد، افزایش سن است که با افزایش سن، میزان ملاتونین پوست افزایش یافته و پوست به مرور زمان کدر می‌شود.

علاوه بر موارد ذکر شده، انجام ندادن روتین پوستی، استفاده از محصولات آرایشی تقلبی، پاکسازی نکردن پوست صورت و… نیز در کدر شدن پوست تاثیر می‌گذارند.

کلینیک پیشنهادی: بهترین کلینیک لاغری در تهران

آیا معجزه سفید شدن پوست در یک روز امکان پذیر است؟

حقیقتا اینکه بخواهیم بگوییم که سفید شدن پوست در یک روز به طور قطعی وجود دارد، کاملاً اشتباه و بدون هیچ‌گونه پایه علمی است، اما شما می‌توانید با انجام یک سری کارها و فعالیت‌هایی به سفید شدن پوست خود کمک کنید که در ادامه برخی از این فاکتورهای موثر در سفید شدن پوست را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

  • داشتن خواب کافی

یکی از این عوامل داشتن خواب کافی است که به وسیله ترشح هورمون‌هایی که بر سلامتی پوست تاثیر گذارند، باعث حفظ سلامتی و طراوت پوست می‌شود؛ بنابراین اگر شما هم قصد داشتن پوستی سفید را دارید، باید خواب کافی داشته باشید.

  • نوشیدن آب به مقدار کافی

یکی دیگر از عواملی که باعث سفیدی پوست و کاهش تیرگی پوست می‌شود، نوشیدن آب به مقدار کافی در طول شبانه روز است؛ بنابراین برای داشتن پوستی سالم و سفید شما بهتر است روزانه با توجه به نیاز بدنی خود مقدار زیادی آب مصرف کنید. مصرف آب به اندازه باعث رفع خشکی پوست می‌شود که همین کم آبی بدن باعث تیرگی و پژمردگی صورت می‌شود .

  • استفاده از ضد آفتاب

عامل دیگری که در سفید شدن پوست به شما کمک می‌کند استفاده مرتب و روزانه از ضد آفتاب است؛ چرا که یکی از عوامل اصلی که در تیره شدن پوست تاثیرگذار است، قرارگیری در معرض نور آفتاب است. شما با استفاده از ضدآفتاب، یک لایه محافظ روی سطح پوست خود قرار می‌دهید که پوست خود را در مقابل اشعه‌های مضر حفظ می‌کنید.

  • استفاده از ماسک‌های سفید کننده

امروزه ماسک‌های طبیعی و شیمیایی بسیاری وجود دارند که در پاکسازی عمیق پوست و همچنین رفع لکه‌های پوست نقشه بسزایی دارند. ماسک‌هایی تحت عنوان معجزه سفید شدن یک روزه پوست به بازار عرضه می‌شوند که می‌توانید با استفاده مداوم و پی در پی از این محصولات، شاهد تغییراتی در روند سفید شدن پوست خود شوید .

علاوه بر موارد گفته شده، استفاده از محصولات مراقبتی پوست تاثیر فراوانی در سفید شدن پوست دارد.

ماسک سفید کننده پوست
برای سفید شدن پوست ماسک‌های زیادی در بازار هستند که باید ماسک مناسب را انتخاب کرد

تاثیر روتین پوستی در سفید شدن پوست

یکی از عوامل بسیار مهم و تاثیرگذار بر سفید شدن پوست، داشتن یک روتین پوستی مناسب است. روتین پوستی در واقع به مراحلی گفته می‌شود که در آن پوست صورت از سلول‌های مرده و سلول‌های آسیب دیده پاکسازی می‌شود.

اصولا افرادی که پوست صورتشان دارای لک است، پوستی تیره دارند که همین لکه های پوستی، باعث تیره به نظر رسیدن پوست است؛ بنابراین برای برای حذف این لکه‌ها، باید روتین پوستی داشته باشید.

در مراحلی که روتین پوستی دارد سلول‌های مرده پاکسازی می‌شوند و از این طریق پوست صورت شما سفید می‌شود. مراحل روتین پوستی شامل مواردی همچون شستشوی عمیق پوستی، استفاده از آبرسان، مرطوب کننده، بخور دادن صورت و استفاده از سرم‌های تغذیه کننده است که همگی این مواد و محصولات در جهت سفید شدن پوست به شما کمک می‌کنند؛  بنابراین اگر قصد دارید به طور قطعی و همیشگی پوست صورت خود را سفید کنید بهتر است از محصولات و اسکراب‌هایی که می‌تواند پوست شما را روشن کند استفاده کنید. یکی از محصولات فوق العاده برای روشن شدن پوست شما سرم ویتامین C  است که تاثیرات فوق العاده‌ای روی روشن شدن پوست دارد.

دکتر پیشنهادی: بهترین دکتر اعصاب و روان در تهران

ماسک‌های سفید کننده پوست

گفتنی است که داشتن روتین پوستی، عامل موثر در سفید شدن پوست است. یکی از مراحل روتین پوستی، استفاده از ماسک‌های سفید کننده است که از آن برای روشن کردن پوست بهره می‌برند. شما می‌توانید هم به صورت شیمیایی و هم به صورت طبیعی ( ماسک‌های خانگی ) این ماسک‌ها را تهیه و استفاده کنید. در ادامه به معرفی چندین ماسک سفید کننده پوست که به صورت آماده به بازار عرضه می‌شود می‌پردازیم.

در هنگام خرید ماسک سفید کننده که در بازار موجود هستند دقت کنید این ماسک‌ها، حاوی ویتامین c باشند؛ چرا که این ویتامین در سفید شدن پوست صورت فوق العاده‌ای دارد.

ماسک سفید کننده پوست خانگی

اگر شما قصد صرف هزینه‌های زیاد برای تهیه ماسک روشن کننده پوست ندارید و یا قصد دارید به صورت طبیعی این ماسک را در خانه تهیه کنید اصلا جای نگرانی نیست؛ چرا که ما در ادامه قصد معرفی قویترین ماسک سفید کننده پوست را داریم که پس از استفاده،  متوجه تغییرات آن می‌شوید. از جمله این ماسک‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • ماسک سفید کننده پوست پرتقال خشک شده + ماست

فصل زمستان فصل مناسبی برای تهیه این ماسک است. شما می‌توانید پوست‌های پرتقال را در معرض نور آفتاب قرار دهید و پس از خشک شدن به صورت پودر آن را برای تهیه ماسک به کار ببرید. برای تهیه این ماسک به یک قاشق غذاخوری ماست، همراه یک قاشق مربا خوری پوست پرتقال خشک شده نیاز دارید که پس از ترکیب کردن، از این مواد خمیری روی صورت قرار دهید و پس از گذشت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه صورت خود را با آب ولرم شستشو دهید. استفاده از این ماسک به صورت یک روز در میان و پس از بیدار شدن از خواب برای نتیجه گیری بهتر قابل انجام است.

  • ماسک سفید کننده شیر+ آبلیمو + عسل

دومین ماسکی که قصد معرفی آن را داریم ماسک شیر آب لیمو و عسل است که این مواد به راحتی در خانه‌های شما یافت می‌شود.  برای تهیه این ماسک فوق العاده سفید کننده کافی است یک قاشق از عسل شیر و آبلیمو را با هم مخلوط کنید تا خمیر نرم و لطیفی بدست آید. می‌توانید این خمیر را روی صورت خود قرار دهید و پس از گذشت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه با آب ولرم شستشو دهید. این ماسک را می‌توان قبل از خواب به صورت یک روز در میان استفاده کرد؛ البته در صورتی که به آبلیمو حساسیت داشته باشید می‌توانید پس از شستشوی ماسک با آب ولرم از تکه‌های یخ  روی پوست خود استفاده کنید؛ چرا که یخ می‌تواند باعث کاهش التهاب پوست شود.

تاثیر روتین پوستی در سفید شدن پوست
رعایت کردن روتین پوستی در سفید شدن پوست تاثیر بسیار زیادی دارد.

جمع بندی

پوست صورت دائما در معرض آلودگی‌ها و ناپاکی‌ها قرار دارد که خود این آلودگی‌ها باعث کدر شدن پوست و تیره شدن آن می‌شود. اگر شما هم قصد دارید، پوست صورت سفید، صاف و شادابی داشته باشید بهتر است از مواد مراقبتی و محصولات مراقبتی پوست که باعث سفید شدن پوست می‌شود استفاده کنید.

همچنین قرار گرفتن در معرض آفتاب، باعث جلوگیری از سفید شدن پوست می‌شود که برای این کار شما باید از قرارگیری در معرض نور آفتاب جلوگیری کنید. همچنین روش‌های بسیاری برای سفید شدن پوست وجود دارد که می‌توانید با مراجعه به مراکز و کلینیک‌های درمانی از این روش‌ها برای رفع لک‌ها و سفید شدن پوست خود استفاده کنید.

پزشک پیشنهادی: بهترین دکتر ختنه در تهران

سوالات متداول

بهترین راه برای سفید شدن پوست چیست؟

بهترین راه برای سفید شدن پوست، استفاده از ضد آفتاب، پرهیز از قرار گرفتن در معرض آفتاب به مدت طولانی، تغذیه مناسب، خواب کافی و همچنین داشتن یک روتین پوستی مناسب است .

چه خوراکی‌هایی باعث روشن شدن پوست می‌شوند؟

به طور کلی خوراکی‌هایی که حاوی ویتامین‌های e و c هستند تاثیرات فوق العاده را در سفید شدن پوست دارند.

آیا ماسک‌های ورقه‌ای پوست را سفید می‌کنند؟

امروزه ماسک‌هایی به عنوان ماسک‌های ورقه‌ای به بازار عرضه می‌شوند که این ماسک‌ها، تأثیرات فراوانی در روشن شدن پوست صورت دارند.

منبع: swirlster.ndtv.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا