مو

بهترین روش کاشت مو در ایران

طبق آمارها حدود ۶۰ درصد از مردان و ۵۰ درصد از زنان در سراسر جهان، به دلایل مختلف از جمله حوادث، وراثت و ژنتیک، موهای خود را ازدست می‌دهند و به دنبال راهی برای رفع مشکل طاسی یا کم پشتی موهای خود هستند. امروزه روش‌های متعددی در کلینیک‌های پزشکی برای رویش مجدد موها مورد استفاده قرار می‌گیرد که یکی از بهترین آن‌ها کاشت مو است.

کاشت مو نوعی جراحی است که در آن، جراح زیبایی یا درماتولوژیست ریشه‌های مو را از نواحی پر مو به قسمت‌هایی از سر که دچار ریزش و طاسی شده منتقل کرده و پیوند می‌زند.

بهترین روش کاشت مو در دنیا طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است و هر روز به شمار متقاضیان این کار افزوده می‌شود. اما کاشت مو تنها به یک شکل انجام نمی‌شود و برای این کار روش‌های متعددی وجود دارد. به همین دلیل افراد به دنبال بهترین روش کاشت مو هستند. در این مطلب از پزشکبان به معرفی بهترین و جدیدترین روش‌های کاشت مو می‌پردازیم، با ما تا انتهای مطلب همراه باشید.

بهترین روش کاشت مو کدام است؟

کاشت مو به چندین روش انجام می گیرد. از جمله بهترین روش هایی که اکنون در سراسر جهان و کشور در سال ۱۴۰۲ مورد استفاده هستند، می‌توان به روش SUT و MicroFIT اشاره کرد. طبق بررسی‌ها این دو روش، می توانند نتایج بسیار خوبی برای رشد مجدد موها داشته باشند. روش‌های ذکر شده، زخم و اسکار ندارند و با کمترین میزان درد و ناراحتی همراه هستند.

البته بهترین روش کاشت مو ممکن است برای هر فردی نسبت به فرد دیگر متفاوت باشد. پزشک متخصص پس از بررسی شرایط شما بهترین روش موجود را برای شما انتخاب خواهد کرد.

بنابراین پیش از انتخاب بهترین روش کاشت مو، باید در مورد انواع روش‌های کاشت مو اطلاعات مفید و کافی به دست آورید. به عنوان مثال روش SUT و میکروفیت که دو نوع از بهترین روش‌های کاشت م در جهان هستند، برای افرادی با بانک موی ضعیف یا طاسی گسترده مناسب نخواهند بود و برای این فاراد باید از روش‌های دیگری استفاده کرد. در ادامه به معرفی چند روش کاشت مو برای شرایط مختلف می‌پردازیم.

 بهترین روش کاشت مو در جهان

دو نوع از جدیدترین و بهترین روش‌های کاشت مو در جهان روش‌های میکروگرافت و نئوگرافت هستند. در این روش‌ها پزشک متخصص با استفاده از یک پانچ کوچک ۱ میلی‌متری گرافت‌های مو را از قسمت اهدا کننده مو برداشته و به قسمت طاس پیوند می‌زند. به طور کلی هر گرافت مو ۱ تا ۳ فولیکول مو را در بر دارد. این روش‌ها جزو کم‌خطرترین و ایمن‌ترین روش‌های کاشت مو در جهان به شمار می‌آیند.

بهترین روش کاشت مو در دنیا

روش حرفه ای کاشت موی میکروگرافت شباهت بسیاری به روش FUE دارد. این دو روش ضمن کم تهاجم بودن، از طریق برداشت گرافت از بانک موی فرد انجام می‌گیرند. این کاشت موی مدرن کمک می‌کند تا بتوانید از یک خط رویش موی طبیعی برخوردار شوید؛ دلیل این امر برداشت گرافت‌ها از بانک موی خود فرد است. روش‌های ذکر شده به طور دقیق از الگوی رشد موهای خودتان تبعیت می‌کنند.

بهترین روش کاشت مو با تراکم بالا

برای کاشت مو با تراکم بالا از روش‌های متعددی می‌توان استفاده کرد. روش‌هایی مانند روش ترکیبی، روش SuperFUE و روش DHI جزو بهترین روش‌های کاشت مو با تراکم بالا محسوب می‌شوند. اما اگر بخواهیم در این میان بهترین روش کاشت مو با تراکم بالا را انتخاب کنیم، می‌توانیم به روش MicroFIT بپردازیم. در این روش، مقدار زیادی از گرافت‌های مو پس از برداشته شدن از بانک مو به ناحیه مورد نظر انتقال داده شده و پیوند زده می‌شود. اما لازمه استفاده از آن، برخورداری فرد از بانک موی قوی است. در غیر اینصورت کیفیت موهای کاشته شده ضعیف خواهد بود و هرگز نتیجه مطلوبی که به دنبال آن هستید، در پی ندارد.

بهترین روش کاشت مو برای افراد بانک موی ضعیف

از آنجایی که برای افرادی با بانک موی ضعیف، بسیاری از روش‌های کاشت مو غیر قابل استفاده هستند، باید روشی متناسب با این افراد در نظر گرفت. همان‌طور که می‌دانید همه افراد دارای بانک موی قوی در سر خود نیستند، در چنین افرادی گرافت‌های مو از بدن برداشته خواهند شد. به همین دلیل روش کاشت مو از بدن به سر یا BHT یکی از بهترین روش‌های کاشت مو برای افراد با بانک موی ضعیف است. افرادی که موهای بدن آن‌ها از شباهت زیادی به موی سر برخوردارند، می‌توانند به استفاده از این روش برای کاشت مو امیدوار باشند.

چنان‌چه پزشک موهای بدن فرد را برای کاشت مو مناسب تشخیص دهد، از قسمت‌هایی در بدن مانند سینه می توان در حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰ فولیکول مو برداشت کرد. در اکثر مردان، بخشی از ریش به موی سر شباهت بسیار زیادی دارد و به همین دلیل می‌توان حدود ۱۵۰۰ فولیکول مو از قسمت ریش استخراج کرده و به پوست سر پیوند زد.

جدیدترین روش کاشت مو در جهان کدام است؟

کاشت مو به روش dhi را می‌توان یکی از جدیدترین روش‌های کاشت مو در جهان دانست که برای آن از یک تکنیک برداشت ویژه استفاده می‌شود و استخراج فولیکول‌ها از بانک مو با این تکنیک صورت می‌گیرد. در روش dhi استفاده از تجهیزات برقی و مدرن آسیب رسانی به پوست را بسیار کاهش می‌دهد و باعث انتقال فولیکول‌های مو در سلامت کامل می‌شود. تفاوت این روش با سایر روش‌های سنتی کاشت مو، باعث ایجاد نتایج متفاوتی از کاشت مو خواهد شد.

به‌روزترین روش کاشت مو

در این روش بهترین دکتر کاشت مو در تهران با استفاده از دستگاهی به نام میکرومتر، فولیکول‌های مو را از بانک مو برمی‌دارد. این امر موجب تسریع فرآیند کاشت مو می‌شود. همچنین پس از برداشت گرافت‌ها، برای کاشت و پیوند مو از مدادی به نام ایمپلنتز، استفاده می‌شود. این ابزار از ایجاد زخم‌های عمیق جلوگیری می‌کند. با استفاده از روش می‌توان به ازای هر سانتی متر مربع پوست سر، ۹۰ الی ۱۰۰ گرافت مو پیوند زد. ناگفته نماند که روش دی اچ ای یکی از موفق‌ترین متد‌های کاشت مو در سراسر جهان محسوب می‌شود.

علاوه بر روش فوق، روش کاشت مو با استفاده از سلول‌های بنیادی نیز یکی از جدیدترین روش‌هایی است که توسط محققان مورد آزمایش قرار گرفته است. البته این روش هنوز در مرحله تحقیقات و آزمایش‌های کوچک قرار گرفته و در مقیاس بزرگ اجرا نشده است. به همین دلیل نمی‌توان آن را در زمره روش‌هایی که هم‌اکنون برای کاشت مو در جهان متداول هستند، به حساب آورد.

خلاصه مقاله بهترین روش کاشت مو

بسیاری از افراد در طول زندگی ممکن است به دلایل مختلف ازجمله دلایل ژنتیکی و وراثتی پس از سن خاصی موهای خود را از دست بدهند. از آنجایی که نقش موی سر در زیبایی چهره بسیار زیاد و انکارناپذیر است، افراد به دنبال روش‌هایی برای جایگزین کردن موهای از دست داده خود هستند. یکی از بهترین روش‌هایی که در کلینیک‌های مو برای رویش مجدد موها و رفع طاسی مورد استفاده قرار می‌گیرد، کاشت مو است. اما کاشت مو خود به شیوه‌های متفاوتی انجام می‌گیرد و با پیشرفت علم پزشکی روز به روز به روش‌های کاشت مو افزوده می‌شود.

همان‌طور که در این مطلب گفته شد، بهترین روش کاشت مو برای هر فرد با توجه به ویژگی‌های موی آن فرد متفاوت خواهد بود. همه افراد در سر خود دارای بانک موی قوی نیستند و در مورد این افراد، باید از روش‌هایی استفاده کرد که برداشت فولیکول‌های مو از بدن صورت می‌گیرد.

بنابراین بهترین روش کاشت مو برای شما روشی است که پزشک متخصص پس از بررسی کامل شرایط شما تشخیص می‌دهد. به یاد داشته باشید که کلینیک‌های بسیاری ممکن است تبلیغات اغراق آمیز در مورد روش‌های کاشت مو در کلینیک خود داشته باشند، اما در عمل تنها به فکر سود خود باشند. پس تنها با مراجعه به بهترین کلینیک‌ کاشت مو در تهران می‌توانید با خیالی آسوده به درمان بپردازید.

سوالات مربوط به بهترین روش کاشت مو

بهترین روش کاشت مو برای افرادی که بانک موی ضعیفی دارند کدام است؟

روش کاشت مو BHT یکی از بهترین روش‌های کاشت مو برای افرادی محسوب می‌شود که بانک موی ضعیفی برخوردار هستند. در این روش گرافت‌های مو از قسمتی از بدن که موهای آن بیشترین شباهت را به موهای بدن دارند، برداشته شده و به محل مورد نظر در سر پیوند زده می‌شوند.

بهترین روش کاشت مو با تراکم بالا کدام روش است؟

از بهترین روش‌های کاشت مو با تراکم بالا می‌توان به روش ترکیبی، روش SuperFUE، روش DHI و روش میکروفیت اشاره کرد، که در این میان روش میکروفیت را می‌توان به بهترین روش کاشت مو برای افراد دانست. البته لازمه این روش این است که فرد متقاضی از بانک مویی قوی برخوردار باشد.

به این مقاله امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا