لاغری

لیپوساکشن صورت چیست؟

لیپوساکشن صورت روشی بسیار پرطرفدار برای فرم دادن و مشخص کردن ناحیه گردن و خط فک است که در این روش، چربی‌های اضافی را از گونه‌ها، چانه و گردن جدا می‌کنند که این کار باعث زیبایی هرچه بیشتر صورت می‌شود.

ساکشن صورت بیشتر برای لاغری صورت توسط پزشک و با استفاده از جدا کردن چربی‌ها و بافت‌های نامطلوب و اضافی انجام می‌شود که جذابیت چهره پس از لیپو ساکشن افزایش می‌یابد، اما اطلاعات شما از این عمل زیبایی تا چه حد است؟ آیا روش انجام لیپو ساکشن را می‌دانید؟ اگر شما هم قصد انجام این عمل زیبایی را دارید و یا قصد کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه را دارید؛ پس شما را به خواندن این مطلب دعوت می‌کنیم.

جراحی لیپوماتیک روش که برای حذف چربی‌های اضافه و پیکر تراشی استفاده می‌شود. بسیاری از افراد این روش را به دلیل سرعت بالایی که در حذف دارد انتخاب می‌کند. با این حال استفاده به جراحی نیاز دارد؛ در نتیجه ممکن است عوارضی برای افراد داشته باشد. انتخاب به بهترین دکتر لیپوماتیک روش استفاده از آن می‌توان خطرات جراحی را تا حد ممکن کاهش داد.

کاربرد لیپوساکشن صورت

حقیقتا لاغری و کم شدن چربی‌های اضافی در نواحی صورت کار دشواری است؛ چرا که چربی‌های برخی نواحی مانند چانه، فک و غبغب حتی با رژیم‌های غذایی و یا ورزش هم به سختی از بین می‌روند؛ از این رو راه حل دائمی و درمانی برای رفع این مشکل، لیپوساکشن صورت است که باعث حذف این چربی‌های اضافی شده و در نهایت در طول مدت زمان کوتاهی به صورت  خوش فرم‌تر و ظریف‌تری دست می‌یابید.

ساکشن صورت برای لاغری یک عمل کم تهاجم است که تنها چند گرم از چربی‌های نقاط مختلف صورت مانند چانه، گردن، فک و گونه توسط پزشک متخصص برداشته می‌شود. مدت زمان عمل لیپو ساکشن صورت با توجه به شرایط بیمار و پزشک متخصص، تنها به ۳۰ الی ۶۰ دقیقه زمان نیاز دارد.

لیپوساکشن صورت چگونه انجام می‌شود؟

اگر برای شما هم دانستن چگونگی لیپو ساکشن صورت جذاب است پس باید بدانید این عمل ابتدا با تزریق بی‌ حسی به ناحیه مد نظر و یا بیهوشی عمومی انجام می‌شود؛ سپس با استفاده از دستگاه لیپوماتیک، در قسمت‌هایی مانند پشت گوش، چانه و گونه برش‌های بسیار ریزی زده می‌شود که چربی‌های اضافی را از این طریق خارج می‌کنند.

از بابت زخم نشدن و نماندن جای این زخم‌ها خیالتان راحت باشد؛ چرا که این برش‌ها به قدری ریز هستند که باعث ماندن اسکار نمی‌شوند و این برش‌ها را تنها برای رد کردن لوله کانول به ساختار صورت ایجاد می‌کنند.

پس از وارد شدن لوله کانول به ساختار صورت، چربی‌ها و بافت‌های نامطلوب توسط مکش دستگاه خارج می‌شود که بعد از اتمام کار، برش‌ها بخیه و پانسمان می‌شوند؛ روند بهبودی کامل زخم‌های ایجاد شده نسبت به شرایط بدن بیمار بین ۱ الی ۲ ماه طول می‌کشد.

روش‌های عمل ساکشن برای لاغری صورت متفاوت است؛ اما اساس و مبنای تمامی این روش‌ها، بر پایه‌ی حذف چربی‌ها و جوانسازی صورت می‌باشد که در ادامه مطلب به بررسی انواع روش‌های لیپوساکشن صورت می‌پردازیم.

لیپوساکشن صورت چگونه انجام می‌شود؟

انواع روش‌های لیپو ساکشن صورت

روش‌هایی که برای انجام ساکشن صورت انجام می‌شوند، همگی یک هدف دارند؛ منتهی روش انجام آن‌ها متفاوت است. در ادامه به بررسی روش‌های متفاوت ساکشن صورت می‌پردازیم.

 • ساکشن به روش ویز

در این روش از لیپو ساکشن صورت، پزشک متخصص برش‌هایی روی نواحی مد نظر ایجاد می‌کند که بسیار جزئی و ریز هستند و نیاز به هیچ‌گونه بخیه و پانسمانی ندارند؛ همچنین میزان کمبودی و خون‌ریزی در این روش بسیار کم است.

 • ساکشن با استفاده از لیزر

روش ساکشن با لیزر نیز نیازمند ایجاد برش‌هایی روی نواحی مد نظر است که این برش‌ها پس از بی حسی و توسط پزشک متخصص انجام می‌شود؛ سپس بعد از اینکه لوله‌های مکش وارد ساختار صورت شدند، کلاژن پوست توسط لیزر تحریک شده و این فرآیند، سبب ذوب شدن چربی‌های اضافی  می‌شود.

 • لیپو ساکشن با اولترازد

استفاده از اولترازد در عمل لیپو ساکشن توسط امواج فراصوتی انجام می‌شود که مزیت این روش آسیب کم‌تر به بافت‌های مجاور چربی در صورت است.

در این روش با فرستادن امواج فراصوت، بافت‌های چربی را متمرکز می‌کنند که باعث از بین رفتن دائمی چربی‌ها در صورت می‌شود؛ ضمنا نتایج حاصل از این روش، دائمی و سریع‌تر از روش‌های قبلی است.

 • لیپوساکشن صورت با روش لیپوماتیک

این روش نیز توسط جراح و از طریق ایجاد کانال‌های تونل مانند روی نواحی مد نظر و با استفاده از لوله کانول به عمق چربی‌ها انجام می‌شود.

سرعت انجام از بین بردن چربی‌ها در این روش بسیار بالا است و همزمان با رفع چربی‌ها، کلاژن سازی نیز صورت می‌گیرد.

به دلیل کلاژن سازی صورت، عوارض این عمل بسیار ناچیز بوده و پس از عمل، شاهد هیچ‌گونه افتادگی و یا شل شدگی در ناحیه صورت نمی‌شوید؛ همچنین نتایج آن علاوه بر دائمی بودن، سریع‌تر قابل مشاهده می‌باشد.

هر یک از این روش‌ها در صورتی مفید واقع می‌شوند که اصولی انجام شوند و از دستگاه‌های به روز در هنگام عمل استفاده شود. مسلما عمل لیپوساکسن صورت دارای مزایایی است که در ادامه به بررسی مزایای این عمل رایج می‌پردازیم.

مزایای لیپوساکشن صورت

ساکشن صورت برای لاغری دارای مزایای فراوانی است که در کنار تمامی مزایای این عمل، می‌توان به پاسخگویی سریع‌تر آن اشاره کرد؛ چرا که حذف و از بین بردن چربی‌ها در نواحی صورت، بسیار زمان‌بر و حتی گاهی اوقات غیر ممکن است.

روش لیپو ساکشن صورت برای افرادی که از رژیم‌ها و انجام انواع ورزش‌ها برای رفع چربی‌ها خسته شده‌اند، بهترین گزینه انتخابی است که مزایای فوق العاده‌ای هم دارد. در ادامه به بررسی مزایای لیپو ساکشن صورت می‌پردازیم.

 • زاویه سازی

امروزه زاویه دار بودن صورت به یکی از معیارهای زیبایی در بین زیبا جویان تبدیل شده است که با عمل لیپو ساکشن صورت، می‌توانید شاهد زاویه سازی و ایجاد خط فک در چهره خود شوید.

 • جذابیت چهره

با استفاده از ساکشن صورت، چربی‌های اضافی خارج شده که این کار باعث جذاب شدن چهره و همچنین اصلاح کانتورهای گردن می‌شود.

 • دوره نقاحت کوتاه

این روش زیباسازی صورت به مدت زمان کوتاهی برای بهبودی کامل نیاز دارد که پس از بهبودی عمل، جای هیچ‌گونه زخم و کبودی در محل برش زده باقی نمی‌ماند.

موارد گفته شده همگی جز فواید لیپو ساکشن صورت برای لاغری هستند که علاوه بر تمامی موارد گفته شده، جوانسازی و افزایش جذابیت چهره را می‌توان از مهم‌ترین دستاوردهای این عمل زیبایی دانست.

مسلما در کنار مزایای عمل لیپوساکشن صورت، عوارضی هم وجود دارد که در ادامه به بررسی این عوارض می‌پردازیم.

مزایای لیپوساکشن صورت

عوارض عمل لیپو ساکشن صورت

می‌توان گفت یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌ها و نگرانی‌های افرادی که قصد عمل‌های زیبایی مانند لیپوساکشن صورت را دارند، اطلاع از عوارض آن است؛ باید بدانید که هر عمل زیبایی به طبع دارای عوارضی است که شدت و میزان این عوارض تحت تاثیر عوامل بسیاری قرار دارد.

میزان عوارض عمل لیپو ساکشن صورت به تجربه پزشک متخصص، شرایط بدنی بیمار، روش استفاده، میزان مجهز بودن کلینیک انتخابی و… بستگی دارد. در ادامه به بررسی شایع‌ترین عوارض قابل مشاهده  پس از عمل لپو ساکشن صورت می‌پردازیم.

 • کبود شدن و التهاب در ناحیه گردن
 • محدود شدن حرکات گردن و صورت
 • احتمال ایجاد عفونت و خون ریزی
 • احساس درد در ناحیه مد نظر عمل
 • بی حسی موقتی
 • احتمال سوختگی در روش لیزر
 • امکان آسیب عصب ناحیه درمانی

گفتنی است وجود و شدت میزان هر یک از این عوارض نام برده در افراد متفاوت است؛ برای جلوگیری و کاهش این عوارض بهترین کار مراجعه به مراکز معتبر و قابل اعتماد برای عمل لیپو ساکشن صورت است که به این منظور می‌توانید به مجموعه ما مراجعه کنید.

مرکز ما ارائه دهنده خدمات لیپو ساکشن صورت است که با بهره گیری از جدیدترین و پیشرفته‌ترین دستگاه‌ها توانسته‌ایم رضایت کامل مراجعه کنندگان خود را کسب کنیم.

چنان‌چه شما قصد انجام این عمل زیبایی را دارید می‌توانید با مراجعه به سایت رسمی ما با مشاوران برجسته ما در ارتباط باشید و پس از قطعی شدن عمل، نوبت خود را از طریق همین سایت رزرو کنید.

سوالات متداول

 • هزینه عمل لیپوساکشن صورت چقدر است؟

به طور کلی نمی‌توان قیمت دقیقی برای این عمل تعیین کرد؛ چرا که روش‌ها و نحوه انجام این عمل به عوامل بسیاری بستگی دارد که سبب تغییر هزینه‌های آن می‌شود.

 • آیا عمل لپوساکشن صورت عوارض دارد؟

به طور کلی عمل‌های زیبایی دارای عارضه‌هایی هستند که این عوارض به صورت مقطعی و کوتاه مدت هستند و پس از گذشت دوره نقاحت این عوارض مانند کبودی، خون‌ریزی و … از بین می‌روند.

مطالعه بیشتر: لیپوماتیک و تزریق چربی بطور همزمان

جمع بندی

به طور کلی لیپو ساکشن صورت برای لاغری یکی از دائمی‌ترین و موثرترین روش‌های درمانی برای حذف چربی‌های اضافی و بافت‌های نامطلوب صورت است که با توجه به روش انجام آن، میزان اثر بخشی و نتیجه گیری از عمل تفاوت‌هایی دارد. همچنین در این روش برای نتیجه گیری بهتر، از سایر روش‌های زیبایی مانند لیفت نیز استفاده می‌کنند که با حذف این چربی‌ها، چهره شما جذاب‌تر و مسلما جوان‌تر می‌شود؛ از آن‌جایی که این عمل روی صورت انجام می‌شود و از حساسیت بالایی برخوردار است، ترجیحا مراکز قابل اعتمادی را برای انجام این کار انتخاب کنید که به زیبایی شما لطمه وارد نکند.

منبع: facetoronto

به این مقاله امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا