پوست

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد ۲۰۲۳

دستگاه لیزر مو زائد از اقسام متعددی برخوردار است و هر کدام از آنها دارای محدوده شعاع خاصی برای طول اشعه خود هستند. با توجه به اینکه هر کلینیک از دستگاه‌های خاصی استفاده می‌کند، پس بهتر است با بهترین دستگاه برای لیزر موهای زائد آشنا شوید و هر کدام از آنها را بهتر بشناسید.

حتی اگر می‌خواهید برای کلینیک خود دستگاه لیزر تهیه کنید، این مطلب می‌تواند راهنمای بسیار خوبی برای شما باشد. ما را تا پایان این مطلب همراه کنید تا جدیدترین دستگاه لیزر موهای زائد را به شما معرفی کنیم.

لیزر موهای زائد در واقع یک روند غیرتهاجمی برای کم کردن یا حذف موهای زائد بدن است. لیزر موهای زائد یکی از محبوب‌ترین درمان‌های زیبایی کم تهاجمی است. این می‌تواند گزینه خوبی برای مردانی باشد که موهای زائد زیادی در بدن دارند و به دنبال راهی برای کاهش یا حذف موثر موهای نواحی مختلف بدن هستند. با توجه به این توضیحات بهتون پیشنهاد می‌کنیم که محتوای لیزر موهای زائد مردان رو مطالعه بکنید.

معرفی بهترین دستگاه لیزر موهای زائد در سال ۲۰۲۳

در صورتی که می‌خواهید به کلینیک برای لیزر موهای زائد خود مراجعه کنید و به یک پوست بی‌نقص و صاف برسید، به شما پیشنهاد می‌کنیم بهترین دستگاه لیزر موهای زائد را در سال ۲۰۲۳ بشناسید تا با اطمینان برای انجام لیزر اقدام کنید. در ادامه بهترین دستگاه‌های لیزر موهای زائد در سال ۲۰۲۳ را به شما معرفی خواهیم کرد.

لیزر الکساندرایت

این لیزر ۷۵۵ نانومتر طول موج داشته و می‌تواند برای رفع سریع موهای زائد بسیار کارآمد باشد. این دستگاه دارای سریع‌ترین فناوری در حال حاضر است و انتخاب بسیار خوبی برای درمان نواحی بزرگ بدن مخصوصاً برای افرادی که دارای رنگ پوست و روشن تا زیتونی هستند، خواهد بود. دستگاه لیزر الکساندرایت این روزها با توجه به اینکه در نمونه‌های جدید خود فناوری‌های بروزی را به کار برده است پس می‌تواند بیشتر تیپ‌های پوستی را تحت پوشش قرار داده و به افراد در درمان موهای زائد کمک کند. البته دستگاه لیزر الکساندرایت نابلکس در فهرست بهترین دستگاه لیزر موهای زائد ۲۰۲۲ قرار داشت.

لیزر دایود

طول موجی که لیزر دایود دارد ۸۱۰ نانومتر است و طول موج کوتاه و بلند را از خود ساطع خواهد کرد. این دستگاه برای افرادی که رنگ موی روشن و متوسط دارند می‌تواند بسیار درمانگر باشد برای اینکه بتوانید با کمک این دستگاه‌ها، بدن خود را به صورت کامل لیزر کنید، لازم است تا درمان‌های کوتاه و بدون توقف را در جلسات متعدد انجام دهید. با توجه به تحقیقاتی که روی افرادی که از این دستگاه استفاده کرده‌اند به عمل آمده حدود ۷۰ درصد از موهای زائد بدن اشخاص تا ۷۰ درصد کاهش یافته است.

لیزر دایود

دستگاه لیزر موهای زائد ipl

از جمله بهترین دستگاه لیزر موهای زائد، دستگاه آی پی ال است. این دستگاه برای اشخاصی که دارای پوست تیره و روشن هستند، مناسب بوده و می‌تواند به کمک آنها برای رفع موهای زائد بشتابد. برای ساخت این دستگاه از فلش لامپ‌های زنون بهره گرفته‌اند و تکنسین‌هایی که از این دستگاه استفاده می‌کنند، باید مناسب‌ترین فیلتر را روی پوست قرار داده تا لامپ زنون بتواند کار خود را به درستی انجام دهد.

دستگاه لیزر موهای زائد پرایملیز

از جمله بهترین دستگاه لیزر موی زائد ۲۰۲۳ در جهان دستگاه لیزر موی زائد پرایملیز است. این دستگاه از توان عملکردی ۴۸۰۰ وات بهره می‌برد و در سه جلسه زیباجویان می‌توانند اثرات آن را در خود احساس کنند. این دستگاه دارای دو نوع طول موج تلفیقی بوده و به آسانی می‌تواند موهای کرکی یا ضخیم را از بین ببرد.

دستگاه لیزر موهای زائد پرایملیز

لیزر Nd:YAG

طول موج این دستگاه ۱۰۶۴ نانومتر بوده و برای اشخاصی که دارای مناطق بسیار متمرکز ملاتونین باشند موثر واقع خواهد شد. با توجه به اینکه طول موج‌های بلندتری در این دستگاه وجود دارد و این امکان را فراهم ساخته تا رنگدانه ملانین موجود در پوست را با رنگدانه ملانین در موهای واقعی تطبیق دهد، می‌تواند برای اشخاصی که دارای رنگ پوست تیره هستند، بسیار موثر باشد. البته بر اساس تغییرات و فناوری‌های جدیدی که روی این دستگاه انجام شده معمولاً تمام طیف‌های پوستی را از تیپ ۱ تا ۶ می‌تواند پوشش دهد.

لیزر روبی

از قدیمی‌ترین و البته کم استفاده‌ترین لیزر‌هایی که شما می‌توانید در بازار آنها را مشاهده کنید، لیزر روبی است. این لیزر از طول موج ۶۹۵ نانومتری یاقوتی برخوردار بوده و برای موهای روشن یا نازک انتخاب بسیار خوبی به شمار می‌رود. از جمله مزیت‌هایی که لیزر‌های روبی دارد این است که روی موهای ضخیم هم اثر می‌گذاشت. دستگاه لیزر روبی با طول موج ۶۹۵ نانومتری خود در لیست بهترین دستگاه لیزر موهای زائد ۲۰۲۱ هم قرار داشت.

انواع دستگاه‌‌های لیزر موهای زائد

اگر بخواهیم در ارتباط با انواع دستگاه‌های لیزر موهای زائد صحبت کنیم، لازم است بدانید به صورت کلی ۴ نوع  فناوری را برای لیزر موهای زائد استفاده می‌کنند و هر کدام استفاده‌هایی مختص به خود دارند. یکی از فناوری‌هایی که به کار می‌رود و البته لیزر هم محسوب نمی‌شود و تنها پرتوی از نور بوده، فناوری آی پی ال است. این فناوری را بیشتر شما می‌توانید در سالن‌های زیبایی لیزر خانگی و ماساژ مشاهده کنید؛ اما فناوری دیگر که لازم است بیشتر با آنها آشنا شوید، الکساندرایت دیود و ان‌دی‌یاگ خواهد بود.

انواع دستگاه‌های لیزر موهای زائد

این دستگاه‌ها معمولاً در کلینیک‌ها بکار برده می‌شوتد و به وسیله اپراتور‌های مجاز یا پزشک استفاده خواهند شد. فناوری قدیمی‌تری که این دستگاه‌ها داشته روبی نام دارد و البته به نوعی پیشگام در عرصه فناوری لیزر موهای زائد هم هست. این دستگاه دیگر کاربرد آنچنانی ندارد و در کلینیک‌ها استفاده نمی‌شود.

از کجا بدانیم کدام دستگاه لیزر برای ما مناسب است؟

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد چیست؟ این شاید سوالی باشد برای افرادی که این روزها می‌خواهند به سراغ لیزر درمانی بروند. به صورت متداول برای تشخیص این موضوع باید به رنگ پوست توجه کنید. رنگ پوست و ضخامت موی اشخاص در اثربخشی درمان اثر بسزایی دارد؛ بنابراین شما باید یک فناوری لیزری را انتخاب کنید که با شما و شرایط پوستی‌تان مناسب باشد و بتواند سازگاری ایجاد کند. علاوه بر این فراموش نکنید حتما از دستگاهی استفاده کنید که دارای سیستم خنک کننده و قدرت تابش مناسب باشد.

از کجا بدانیم کدام دستگاه لیزر برای ما مناسب است؟

جمع‌بندی

دستگاه لیزر موهای زائد در رفع موهای زائد می‌تواند بسیار اثربخش باشد. اگر شما بتوانید بهترین دستگاه لیزر موی زائد را بر اساس ویژگی‌های پوستی و بدنی که دارید، انتخاب کنید قطعاً با درمان موفقیت‌آمیزی روبرو خواهید شد. بهترین دستگاه موی زائد با توجه به تکنولوژی و تجهیزات متنوعی که دارد، می‌تواند هر سال بیشترین استقبال را به خود اختصاص دهد. در زمان انتخاب کلینیک حتماً به جایی مراجعه کنید که بهترین دستگاه‌ها و جدیدترین آنها را در اختیار داشته باشد تا بتوانید اثربخشی فوق‌العاده‌ای را پس از مدتی مشاهده کنید.

مطالعه بیشتر: در انتها هم پیشنهاد می‌کنم که مقاله لیزر موهای زائد واژن رو حتما مطالعه بفرمایید.

سوالات متداول

بهترین دستگاه لیزر موی زائد برای پوست تیره کدام است؟

با توجه به طول موج و انرژی لیزر، دستگاه‌های مختلفی برای لیزر پوست‌های تیره وجود دارد که البته می‌توانیم، بگوییم بهترین آنها برای این نوع از طیف پوستی لیزر دایود و ان دی یاگ هستند که طول موج بالا و انرژی و پایینی دارند. پس به آسانی می‌توانند برای رفع موهای زائد در افرادی که دارای پوست تیره هستند و موثر واقع شود.

بهترین طول موج لیزر موهای زائد چیست؟

هر کدام از طول موج‌ها برای طیف رنگی‌های مختلفی مناسب و موثر هستند؛ مثلاً طول موج الکساندرایت برای پوست‌های روشن و طول موج ان دی یاگ و دایود برای پوست‌های تیره می‌تواند بهترین عملکرد را داشته باشد.

به این مقاله امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا