پزشک و متخصص

بهترین جراح پروستات در تهران

احتمال اینکه بیماری‌های ناحیه پروستات در هر کدام از مردان به وجود آید، وجود دارد. از آنجایی که پروستات ناحیه مهم در زمینه تولیدمثل آقایان است، ما باید به‌خوبی از این ناحیه مراقبت کنیم.
اما اگر به بیماری پروستات مبتلا شدیم، چه کاری باید انجام دهیم؟ ما باید با استفاده از راهنمایی‌های بهترین جراح پروستات در تهران و اطلاعاتی که خودمان در این زمینه به دست آورده‌ایم، سعی کنیم که خطرات موجود در این مورد را به حداقل برسانیم.

اما ما برای اینکه بتوانیم بهترین عملکرد را در مقابل این بیماری‌ها نشان دهیم، باید چه اطلاعاتی را بدانیم؟ به‌صورت خلاصه ما باید از مواردی مثل انواع بیماری‌های پروستات، علت‌های بروز سرطان پروستات، علل بروز دیگر بیماری‌های پروستات و دیگر موارد مربوط، اطلاعات داشته باشیم.

در کنار تمام این موارد، ما باید از ویژگی‌های بهترین جراح پروستات در تهران هم باخبر باشیم تا در صورت نیاز، بتوانیم به‌راحتی این اشخاص را بشناسیم. برای اینکه بتوانید در این زمینه اطلاعات مناسبی را به دست بیاورید و به سؤالات خود در این زمینه پاسخ دهید، می‌توانید تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

پزشک پیشنهادی: بهترین دکتر طب سنتی در تهران

نام متخصص آدرس توضیحات
مجتبی عاملی
نادر رش احمدی
شهرام سیدحسینی

پروستات چیست؟

شاید همه ما به‌صورت کلی بدانیم که وظیفه پروستات در بدن چیست. اما بیایید کمی ریز‌تر این موضوع را بررسی کنیم، تا درک بهتری از بیماری‌های این زمینه پیدا کنیم.

پروستات، در صورت عادی، تقریباً به‌اندازه یک گردو است و وزنی برابر با ۰.۷۵ اونس دارد. درواقع بخشی از مایع منی در مردان، در غده پروستات تولید می‌شود. این مایعی که در پروستات تولید شده و به مایع منی می‌پیوندد، آنزیمی به نام آنتی‌ژن اختصاصی پروستات است. البته به صورت خلاصه نام این مورد، PSA است.

در همین راستا، پروستات می‌تواند دچار بیماری‌هایی شود که باید برای درمان بهتر این بیماری‌ها، به پزشک متخصص مراجعه کنیم. اما بیایید ببینیم بهترین جراح پروستات در تهران کیست؟

انواع بیماری‌های پروستات

شاید فکر کنید که بیماری پروستات فقط به یک نوع بیماری محدود مبتلا می‌شود. اما این تفکر غلط است. پروستات، دقیقاً مثل دیگر بخش‌های بدن است و دارای بیماری‌های متعددی است. اما این بیماری‌ها چه هستند؟

انواع بیماری‌های پروستات

 • پروستاتیت باکتریایی

اگر در پروستات فرد بیمار باکتری‌های مضر ایجاد شوند، می‌توانند باعث ایجاد عفونت در پروستات شوند. این عفونت‌ها، در طول زمان باعث ایجاد التهاب در این اندام می‌شود. از دیگر نشانه‌های این نوع بیماری پروستات، ایجاد درد شدید در ناحیه پروستات است.

بیماری پروستاتیت باکتریایی، به دو نوع حاد و مزمن تقسیم می‌شود. نوع حاد، هنگامی رخ می‌دهد که بیماری در کوتاه‌مدت به وجود می‌آید و درد شدیدی دارد. البته این نوع از بیماری پروستاتیت باکتریایی، موردی نادر است. نوع دیگر این بیماری، نوع مزمن است. این نوع از بیماری پروستاتیت باکتریایی، به‌صورت بلندمدت به وجود می‌آید و با فرد بیمار همراه خواهد بود. زمانی که عفونت، باعث التهاب در این اندام شود، فرد بیمار به این نوع از بیماری، یعنی نوع مزمن مبتلا می‌شود.

 • هایپریلازی خوش‌خیم پروستات

یکی دیگر از نام‌های این بیماری، BPH است. هنگامی که این بیماری در فردی ایجاد می‌شود، پروستات بزرگ‌تر از حالت عادی می‌شود. به تفکر بعضی‌ها، این بزرگی به معنای وجود سرطان است، اما این باور اشتباه است.

نام‌های دیگر این نوع بیماری پروستات، هایپرتروفی خوش‌خیم پروستات یا انسداد خوش‌خیم پروستات نیز است.

 • سرطان پروستات

این بیماری، موردی است که بیشتر از بقیه موارد شنیده‌ایم. هنگامی که سلول‌های داخل پروستات، از کنترل خارج می‌شوند، به سلول‌های سرطانی تبدیل می‌شوند و باعث بروز سرطان در پروستات می‌شوند.

این بیماری، به دودسته تقسیم می‌شود. دسته پر سرعت و کم‌سرعت. دسته پرسرعت، یعنی سلول‌های سرطانی داخل پروستات با سرعت زیاد شروع به تکثیر می‌کنند و خیلی زود بیمار را زمین‌گیر می‌کنند. اما دسته دوم، یعنی دسته کم‌سرعت، موردی است که سرعت کمی در تکثیر دارد.

برای درمان هر کدام از موارد بالا، می‌توانید به بهترین جراح پروستات در تهران، مراجعه کنید.

نشانه‌های پروستات خوش‌خیم

هنگامی که شخص بیمار، دچار بیماری پروستات خوش‌خیم شود، علائمی در او بروز می‌کند. در پایین این علائم به‌صورت موردی آورده شده است.

 • تب و لرز
 • احساس درد و سوزش هنگام ادرار
 • تکرر ادرار
 • احساس درد در ناحیه کمر، لگن و ناحیه تناسلی
 • مشکل در دفع ادرار
 • ترشح مواد غیرعادی از آلت

در صورت بروز هر کدام از نشانه‌های بالا، می‌توانید برای اطمینان از سلامت خود به پزشک متخصص مراجعه کنید. البته این نکته را هم فراموش نکنید: بروز هر کدام از این نشانه‌ها، می‌تواند دلایل زیادی داشته باشد.

علت بروز سرطان پروستات

ایجاد سرطان پروستات در مردان، دلایل مختلفی دارد. می‌توانید در زیر این دلایل را بخوانید.

 • نژاد

طبق آمار‌های گرفته شده در سطح جهانی، افرادی با نژاد آفریقایی، بیشتر به سرطان پروستات مبتلا می‌شوند. اگر شما یک فرد آسیایی هستید، با احتمال کمتری به سرطان پروستات مبتلا خواهید شد. حتی طبق تحقیقات، نژاد شما در شدت این نوع بیماری نیز تأثیر‌گذار خواهد بود.

 • ژنتیک

اگر در خانواده خود، کسی است که در سنین زیر ۶۰ سال به سرطان پروستات مبتلا شده، این احتمال ایجاد می‌شود که این مورد، یک موضوع ژنتیکی در خانواده شما است.

 • سن

یکی از مهم‌ترین دلایل بروز سرطان پروستات، افزایش سن است. این مورد می‌تواند تأثیر زیادی بر احتمال ابتلا به این بیماری بگذارد.

 • رژیم غذایی

یکی دیگر از موارد مهمی که در این زمینه تأثیر‌گذار است، رژیم غذایی است که در طول عمر طبق آن پیش می‌رویم. اگر رژیم غذایی با کالری زیادی دارید و در آن خبری از مصرف سبزیجات نیست، باید احتمال ابتلا به سرطان در سنین بالا را بدهید.

عارضه‌های برداشتن پروستات

هنگامی که بهترین جراح پروستات در تهران مجبور شود، باید برای حفظ سلامتی بیمار، پروستات او را از بدن خارج کند. اما این مورد عوارض متعددی را به وجود می‌آورد که در زیر آورده شده است:

عارضه‌های برداشتن پروستات

 • ناتوانی جنسی
 • ناتوانی در کنترل ادرار
 • و …

البته بهترین جراح پروستات در تهران زمانی پروستات را خارج می‌کند که در صورت وجود پروستات در بدن، به‌سلامتی بیمار ضربه جدی وارد می‌شود و عملاً در صورتی این اتفاق می‌افتد که برای درمان راه‌های دیگر پاسخگو نیستند.

علت‌های بروز عفونت پروستات

یکی دیگر از مشکلاتی که می‌تواند برای پروستات به وجود آید، عفونت در پروستات است. در پایین دلایل ایجاد این عفونت‌ها را بررسی کرده‌ایم.

 • در صورتی که سیستم ایمنی بدن فرد به UTF قبلی پاسخ دهد میکروارگانیسم ممکن است موجب بروز پروستاتیت مزمن یا همان عفونت در پروستات شود
 • سیستم ایمنی بدن فرد، واکنشی در برابر آسیب عصبی در پروستات نشان می‌دهد
 • ورود عفونت به پروستات از طریق مجرای ادرار
 • مسدودشدن مثانه
 • بروز عفونت
 • به دلیل وجود بیماری‌های مقاربتی مثل STD
 • بزرگ‌شدن پروستات یا هر نوع آسیب دیگر که ممکن است به نفع عفونت باشد.

بهترین جراح پروستات در تهران کیست؟

بهترین جراح پروستات در تهران، کسی است که با تکیه بر دانش، تجربه و تجهیزات مناسب، بیماری‌های پروستات را شناسایی کرده و سپس درمان کند. شما می‌توانید در صورت نیاز و بعد از سپری‌کردن کار‌های لازم قبل از جراحی پروستات با کمک بهترین جراح پروستات در تهران بیماری خود را درمان کنید.

هنگامی که از عنوان بهترین برای معرفی یک پزشک استفاده می‌کنیم، قطعاً به یک دکتر عادی اشاره نداریم، بلکه به پزشکی اشاره داریم که مدت‌زمان زیادی را در یک حیطه خاص در علم پزشکی مشغول بوده است و حال با کسب تجارت ارزشمند و علوم به روز می‌تواند به خوبی بهترین نتیجه را برای فرد بیمار کسب کند.

ویژگی‌های بهترین جراح پروستات در تهران

 • تحصیلات عالی

یکی از ویژگی‌های برتر بهترین جراح پروستات در تهران برخورداری از تحصیلات تخصصی است. اگر جراح پروستات در تهران، دانش بالا در این زمینه داشته باشد، می‌تواند در درمان بیماری‌های پروستات به ما کمک زیادی بکند.

 • تجربه بالا

در کنار دانش بالا، تجربه بالا یک مورد بسیار مهم است که در بهترین جراح پروستات در تهران وجود دارد. اگر جراح پروستات در تهران، فقط دانش بالایی در این زمینه داشته باشد و تجربه کافی نداشته باشد، نمی‌تواند بیماری‌های فرد بیمار را به‌خوبی درمان کند.

 • ارتباط خوب با بیمار

یکی دیگر از ویژگی‌های چنین پزشکی اخلاق خوب و درست است. طبیعتاً اگر جراح پروستات در تهران بتواند با بیماری خود ارتباط خوبی برقرار کند، می‌تواند خیلی خوب بیماری او را درک کرده و آن را درمان کند.

 • انتخاب بهترین راه درمان

جراح پروستات در تهران، راه‌های مختلفی برای درمان بیماری‌های پروستات در اختیار دارد. این بهترین جراح پروستات در تهران است که باید با استفاده از تجربیات و دانش خود، بهترین راه را انتخاب کند. اگر این شخص بتواند به‌خوبی این کار را انجام دهد، می‌تواند نتیجه نهایی درمان را برای بیمار خود خیلی بهتر کند. همچنین می‌تواند به‌صورت بهینه‌تر و بهتر فرایند درمانی را تنظیم کند.

سؤالات متداول در زمینه پروستات

 • در چه سنین احتمال بروز سرطان پروستات وجود دارد؟

احتمال ایجاد سرطان پروستات در هر سنی وجود دارد، اما این احتمال از سن ۶۰ سالگی به بعد افزایش پیدا می‌کند.

 • چقدر احتمال دارد که سرطان پروستات من درمان شود؟

اگر بتوانید در همان مراحل اولیه ایجاد سرطان پروستات، آن را تشخیص دهید و برای درمان به بهترین جراح پروستات در تهران مراجعه کنید، می‌توانید با کمترین عوارض بیماری خود را درمان کنید.

 • سرطان پروستات من شدید است؟

طبق بررسی‌هایی که در این زمینه شده، اکثر سرطان‌های پروستات، به‌صورت خفیف هستند. مخصوصاً در سنین بالای ۷۰ سال. اما برای اینکه از این موضوع اطمینان حاصل کنید، می‌توانید با بهترین جراح پروستات در تهران مشورت کنید.

خلاصه مطلب

همان‌طور که گفتیم، بیماری‌های پروستات می‌توانند در هر سنی به وجود آیند. ما نمی‌توانیم به‌صورت قطعی جلوی این موضوع را بگیریم، اما می‌توانیم با استفاده از اطلاعات خود در این زمینه، با این بیماری به خوبی مقابله کنیم. به همین جهت، ما در این مطلب با محوریت موضوع بهترین جراح پروستات در تهران، به موارد مختلف موجود در این زمینه پرداختیم.

پزشک پیشنهادی: بهترین دکتر زگیل تناسلی

ما در بخش پروستات چیست، بهترین جراح پروستات در تهران کیست، انواع بیماری‌های پروستات، نشانه‌های پروستات خوش‌خیم، عارضه‌های برداشتن پروستات، علت‌های بروز عفونت پروستات و … سعی کردیم که در زمینه بیماری‌های پروستات و خود پروستات اطلاعات بیشتری کسب کنیم. سپس در بخش ویژگی‌های بهترین جراح پروستات در تهران، ویژگی‌های مثبت یک جراح خوب و کاربلد پروستات اشاره کردیم.

در آخر، در بخش سؤالات متداول در زمینه پروستات به سؤالات مکرری که در این زمینه پرسیده می‌شود، پاسخ دادیم. اما اگر هنوز در این مورد سؤالی دارید، می‌توانید در بخش کامنت‌ها بیان کنید تا ما به آن پاسخ دهیم.

به این مقاله امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا